Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ameryka a Holocaust
#41
zefciu napisał(a):A dlaczego mogło być inaczej? W jaki sposób słabiutka Polska mogła przesądzić w wyniku wojny?
Czy plany Hitlera uległy by zmianie gdyby miał wsparcie WP,co prawda to już ostra gdybologia ale wydaje mi się że tak.Na froncie wschodnim bylibyśmy znaczącym wsparciem to nie ulega wątpliwości(kilkadziesiąt dywizji piechoty,wsparcie pancerne i powietrzne).ZSRR miał samych wrogów na zachód od siebie.Zaczynamy od Finlandii atakującej od północy przy wsparciu partyzantów republik nadbałtyckich do tego w centrum potężne natarcie WP i Wermachtu, od południu ku kaukaskim polom roponośnym idzie połączona armia rumuńsko-węgierska,przy wsparciu partyzantów ukraińskich.Front rozciągnięty na kilka tysięcy kilometrów ale łatwo utrzymać linie zaopatrzeniowe do stref zamieszkanych przez ludność o anty radzieckim nastawieniu.Pytanie tylko co zrobiłaby Wielka Brytania i jak zareagowałby Waszyngton którego głównym problemem była Japonia a nie sytuacja ZSRR.
"Bezkarnie nie zabija się myślenia.Bezkarnie nie hołduje się miernotom." Ksawery Pruszyński
From the old world's demise
See an empire rise
From the north reaching far
Here we are
Odpowiedz
#42
zefciu napisał(a):A dlaczego mogło być inaczej? W jaki sposób słabiutka Polska mogła przesądzić w wyniku wojny?
Czy taka słabiutka była... Liczbowo źle to nie wyglądało....:roll: Zarówno jeśli idzie o ilość żołnierzy, jak i straty wroga Oczko Poza tym,w przypadku takiego sojuszu nie doszłoby do wojny na zachodzie, więc całe siły można by skierować na wschód. Oczko
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#43
ADR napisał(a):Czy plany Hitlera uległy by zmianie gdyby miał wsparcie WP,co prawda to już ostra gdybologia ale wydaje mi się że tak.

Na jakie?

Cytat:Na froncie wschodnim bylibyśmy znaczącym wsparciem to nie ulega wątpliwości

Wręcz przeciwnie, jest to więcej niż wątpliwe. :roll:

Cytat:(kilkadziesiąt dywizji piechoty,wsparcie pancerne i powietrzne).

A nie kilkaset przypadkiem? :lol2: Realnie II RP, po wcześniejszym nieuniknionym okrojeniu przez Hitlera i Stalina, stać by było na wysłanie i utrzymywanie na froncie wschodnim co najwyżej 2-3 armii polowych (do 12 dywizji piechoty) i korpusu szybkiego (1 dywizja pancerna i 1-2 zmotoryzowana) i pewnie jeszcze korpusu kawaleryjskiego (3-4 brygady kawalerii)

W ogóle wieczorkiewiści sami cierpią na skrajną odmianę tego co zarzucają Beckowi i rozsądnie myślącym historykom. Wielokrotnie przeceniają siły, znaczenie i rolę II RP na ówczesnej scenie światowej, czy nawet tylko europejskiej.

Grim

Cytat:Fall Weiss powstało w kwietniu 1939 [...] do kwietnia nikt wprost nie dawał wyraźnych sygnałów o chęci ataku na Polskę.

Fall Barbarossa powstawało od grudnia 1940 roku. Wcześniej III Rzesza żadnej wojny, czy to w sojuszu z Polską, czy bez niej, z ZSRR nie planowała. :roll: Gadanie o "wyprawie na wschód" które uprawiali wobec Becka nazistowscy dygnitarze, to było właśnie tylko gadanie. :wall:
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#44
Forge napisał(a):BTW. Mam wrażenie, że potraktowałeś tutaj moralność z punktu "humanocentrycznego". Czy to serio pasuje do reszty tradycjonalistycznego światopoglądu? Wątpię.

Znaczy się że ów "tradycjonalistyczny światopogląd" to jakaś apoteoza cynizmu? LOL. Nie. Potraktowałem to tak, jak powinienem potraktować.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#45
Berzerker napisał(a):Znaczy się że ów "tradycjonalistyczny światopogląd" to jakaś apoteoza cynizmu? LOL. Nie. Potraktowałem to tak, jak powinienem potraktować.
Nie, ale jak się ma tak bardzo w pogardzie życie, to nie dba się o takie szczegóły jak mordy niewinnych.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości