To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zakaz pracy w niedziele
Cytat:A Ty jak zwykle nie potrafisz poza stwierdzeniem "debilizm" niczego powiedzieć.

Po prostu odnoszę się do twoich "argumentów", szyszko.
Odpowiedz
Baptiste napisał(a):Pracownik, który przychodzi do firmy musiałby mieć jakiś punkt odniesienia aby stwierdzić, że na zleceniu będzie zarabiać więcej. Jeśli przychodzi na rozmowę i pracodawca nie daje mu wyboru pomiędzy umową o pracę a umową zleceniem, oferując jedynie to drugie to skąd może wiedzieć, że na umowie o pracę zarabiałby mniej?
Często robi się tak:
Jest sobie grupa ludzi na umowie. Dajmy na to, że na rękę mają 2000zł
Przychodzi facet, oferuje mu się zlecenie i wcale nie musi mieć więcej. Zwyczajnie pracodawca może zmniejszyć wymiar wynagrodzenia i wtedy po całej zabawie ze składkami i tak może zapłacić mu netto 2000zł tak jak tamtym. A jeśli będzie mieć taką wolę to i mniej.
No to zaraz zaraz. Mamy A, na którego pracodawca wydaje dużo więcej i B, na którego wydaje dużo mniej. Możliwości są zasadniczo 4.
  • A wykonuje pracę więcej wartą niż B.
  • B źle negocjował i mógłby wynegocjować wyższą płacę, która wciąż by się opłacała pracodawcy.
  • Pracodawca źle negocjował z A i wynegocjował zbyt wysoką, nieopłacalną dla niego płacę (a teraz ma problemy z wypieprzeniem A)
  • Pracodawca ma jakieś dodatkowe poza pracą A korzyści z faktu, że go zatrudnia (jakieś dopłaty do walki z bezrobociem, nepotyzm etc.)

Cytat:Jedyna klarowna sytuacja to taka kiedy pracownik jest zatrudniony na umowę a potem przechodzi na zlecenie. Wtedy faktycznie może zdawać szefowi pytanie co z jego dodatkową kasą. W innym przypadku nie ma punktu odniesienia.
Ma też wtedy, gdy negocjacje przebiegają według schematu, który opisywałem wcześniej (negocjujemy brutto brutto, a potem umowę)
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Zefciu, coś szczególnie dla Ciebie, gdyż ekstrapolujesz własne doświadczenia na całą populację.

Breaking News - Śmieciówki
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Gocek napisał(a):Zefciu, coś szczególnie dla Ciebie, gdyż ekstrapolujesz własne doświadczenia na całą populację.

Breaking News - Śmieciówki
A coś odnoszącego się do mojej argumentacji napiszesz? Bo jakbym chciał wklejki artykułów z netu, to bym poszedł na wykop.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):A coś odnoszącego się do mojej argumentacji
Skoro chcesz. Jest dalece niepełna.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a):Skoro chcesz. Jest dalece niepełna.
To wskaż z łaski swojej luki w niej. W przeciwieństwie do cobrasa i Gocka umiesz logicznie dyskutować, więc nie zniżaj się do ich poziomu.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):A coś odnoszącego się do mojej argumentacji napiszesz? Bo jakbym chciał wklejki artykułów z netu, to bym poszedł na wykop.
Skoro nic w tym artykule odnoszącego się do swojej argumentacji nie odnalazłeś, co mnie zresztą nie dziwi, to i tak w zasadzie Twój problem, ale przynajmniej inni, którzy czytają ten wątek, czegoś się dowiedzą (kontekst).

zefciu napisał(a):W przeciwieństwie do cobrasa i Gocka umiesz logicznie dyskutować, więc nie zniżaj się do ich poziomu.
I to mówi krętacz-megaloman Zefciu :lol2: Pogadaj z nim dłużej Machefi, to Ciebie też powyzywa od idiotów etc. a następnie wpisze na swoją czarną listę Duży uśmiech To już taki typ.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Łaska u mnie się wyczerpała. Pozostań w nieświadomości.
Mimo że wprost mówisz, że coś chcesz się dowiedzieć, to cały twój przekaz niewerbalny sprowadza się do tego, że ty wiesz lepiej, bo u ciebie w pracy jest inaczej a cała reszta huja się zna.
No to potwierdzam: U ciebie w pracy jest inaczej, a jak chcesz wiedzieć jak jest gdzie indziej, to sobie pokop, choćby i na wykopie, jak lubisz, ja nie mam czasu.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a):Łaska u mnie się wyczerpała. Pozostań w nieświadomości.
Mimo że wprost mówisz, że coś chcesz się dowiedzieć, to cały twój przekaz niewerbalny sprowadza się do tego, że ty wiesz lepiej, bo u ciebie w pracy jest inaczej a cała reszta huja się zna.
No to potwierdzam: U ciebie w pracy jest inaczej, a jak chcesz wiedzieć jak jest gdzie indziej, to sobie pokop, choćby i na wykopie, jak lubisz, ja nie mam czasu.
Mądry, eufemistycznie uzasadniony, wybór Duży uśmiech
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Dobrze. A więc podsumujmy - cobras, Gocek i Machefi nie mają argumentów, którymi mogliby uzasadnić swoje postulaty, czego właśnie dowiedli. Ktoś coś jeszcze?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Cytat:A więc podsumujmy - cobras, Gocek i Machefi nie mają argumentów, którymi mogliby uzasadnić swoje postulaty, czego właśnie dowiedli. Ktoś coś jeszcze?

Jakie "my"? Znaczy ty i zefciu?


Cytat:B źle negocjował i mógłby wynegocjować wyższą płacę, która wciąż by się opłacała pracodawcy.

To założenie dokładnie pokazuje jak mało wiesz o szukaniu pracy, rozmowach kwalifikacyjnych i zatrudnianiu.
Odpowiedz
cobras napisał(a):To założenie dokładnie pokazuje jak mało wiesz o szukaniu pracy, rozmowach kwalifikacyjnych i zatrudnianiu.
Tak tak tak. Głupi jestem, nic nie wiem, nie znam się i takie tam. A argumentów merytorycznych jak nie było, tak nie ma.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Cytat:Tak tak tak. Głupi jestem, nic nie wiem, nie znam się i takie tam. A argumentów merytorycznych jak nie było, tak nie ma.

Piszesz teraz za siebie, czy za zefcia?

Jak pracownik ma negocjować, skoro nie wie ile zarabiają inni, nie wie ile szef zarabia na jego pracy i ile z tego może mu jeszcze odpalić. Nie mówię już nawet o takim małym szczególe, jak fakt, że sytuacja gdy pracownik może negocjować swoje wynagrodzenie jest bardzo rzadka. Zwykle po prostu przychodzi, dostaje ofertę, bierze ją lub wychodzi. Nie wiem jak bardzo trzeba być oderwanym od rzeczywistości, żeby nie wiedzieć takich rzeczy.
Odpowiedz
cobras napisał(a):Jak pracownik ma negocjować, skoro nie wie ile zarabiają inni, nie wie ile szef zarabia na jego pracy
A to już musi wybadać.
Cytat:Nie mówię już nawet o takim małym szczególe, jak fakt, że sytuacja gdy pracownik może negocjować swoje wynagrodzenie jest bardzo rzadka.
Konkretnie jak bardzo rzadka i skąd to wiemy?
Cytat:Nie wiem jak bardzo trzeba być oderwanym od rzeczywistości, żeby nie wiedzieć takich rzeczy.
Kilka pierwszych zdań było merytoryczne, ale na końcu musiałeś dowalić swoje "jesteś głupi i na niczym się nie znasz". Widać tak już masz.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
cobras napisał(a):Nie wiem jak bardzo trzeba być oderwanym od rzeczywistości, żeby nie wiedzieć takich rzeczy.
Zefciu nie jest oderwany od rzeczywistości, ten argument o braku możliwości negocjowania wysokości płacy, pada w tym wątku nie po raz pierwszy ale Zefciu go ignoruje, nie czyta, nie przyjmuje do wiadomości i już. Tym śmieszniej brzmią zarzuty, że argumentów nie było.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Cytat:A to już musi wybadać.

Gdybyś nie był tak oderwany od rzeczywistości jak pisałem wcześniej, to wiedziałbyś, że ludzie nie dzielą się z innymi tym, ile zarabiają. Szczególnie z obcymi.
Jak wybada ile z jego pracy zarabia szef? Najmie detektywa, czy może zatrudni się w US i tam go sprawdzi?

Cytat:Konkretnie jak bardzo rzadka i skąd to wiemy?

Poszukaj pracy to się dowiesz. Najlepiej takiej nie wymagającej zbyt wysokich kwalifikacji.

Cytat:Kilka pierwszych zdań było merytoryczne, ale na końcu musiałeś dowalić swoje "jesteś głupi i na niczym się nie znasz". Widać tak już masz.

No bardzo mi przykro, że piszesz na temat na który nie masz pojęcia, dodatkowo wspomagając się wybitnie merytorycznymi argumentami, jak ten o zapisach kodeksu pracy, szyszko.
Odpowiedz
Machefi napisał(a):Zefciu nie jest oderwany od rzeczywistości, ten argument o braku możliwości negocjowania wysokości płacy, pada w tym wątku nie po raz pierwszy ale Zefciu go ignoruje, nie czyta, nie przyjmuje do wiadomości i już.
zefciu go nie ignoruje, czyta i przyjmuje do wiadomości. Jednakże w każdej sytuacji, gdy pracownik posiada jakiekolwiek kwalifikacje, niedawanie mu możliwości negocjacji jest po prostu szkodliwe biznesowo. Najczęściej spotykałem się z sytuacją, że to potencjalny pracownik musi pierwszy zadeklarować, ile chce zarabiać. Zdając sobie jednak sprawę, że nie mam statystyk nie podaję tego jako dowodu na cokolwiek.
cobras napisał(a):Gdybyś nie był tak oderwany od rzeczywistości jak pisałem wcześniej, to wiedziałbyś, że ludzie nie dzielą się z innymi tym, ile zarabiają. Szczególnie z obcymi.
Czyli wychodzi na to, że ja jestem cudotwórcą. Bo jakoś udało mi się wynegocjować dobrą płacę dla siebie.
Cytat:Jak wybada ile z jego pracy zarabia szef?
A to jest nieistotne. Istotne jest, ile maksymalnie szef jest gotów zapłacić.
Cytat:Poszukaj pracy to się dowiesz. Najlepiej takiej nie wymagającej zbyt wysokich kwalifikacji.
Takiej pracy nie dostanę, choćbym próbował.
Cytat:No bardzo mi przykro, że piszesz na temat na który nie masz pojęcia, dodatkowo wspomagając się wybitnie merytorycznymi argumentami, jak ten o zapisach kodeksu pracy, szyszko.
"Głupi jesteś i na niczym się nie znasz". Jak w każdym poście, więc pomijamy.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Jednakże w każdej sytuacji, gdy pracownik posiada jakiekolwiek kwalifikacje, niedawanie mu możliwości negocjacji jest po prostu szkodliwe biznesowo.
W tym sęk, że nie w każdej, przykładami sypałem, wnoszę że nie czytałeś.
Cytat:Czyli wychodzi na to, że ja jestem cudotwórcą. Bo jakoś udało mi się wynegocjować dobrą płacę dla siebie.
Trzymaj się jej skoro dobra, też taką miałem, też negocjowałem i też byłem zadowolony. Dodam że też w tamtym czasie pisałem takie dyrdymały jak i ty.
Życie zweryfikowało i tego jednego nie żałuję, szkoda że pensję też mam inną.
Cytat:Takiej pracy nie dostanę, choćbym próbował.
No toś rzeczywiście cudotwórca. :lol2:
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
Machefi napisał(a):W tym sęk, że nie w każdej, przykładami sypałem, wnoszę że nie czytałeś.
Czytałeś. Nadal jednak brakuje szacunków, jaka liczba stanowisk pracy łapie się do której kategorii.
Cytat:No toś rzeczywiście cudotwórca. :lol2:
Tzn mogę na rozmowie kłamać. Ale jak kiedyś próbowałem się załapać do jakiejś pizzerii, żeby dorobić sobie przed obroną i szczerze mówiłem, jak wygląda moja sytuacja, to pokazano mi drzwi.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Tzn mogę na rozmowie kłamać. Ale jak kiedyś próbowałem się załapać do jakiejś pizzerii, żeby dorobić sobie przed obroną i szczerze mówiłem, jak wygląda moja sytuacja, to pokazano mi drzwi.
Potencjalnie kłamią obydwie strony. Natomiast sytuacja negocjacyjna pracownika jest co do zasady niższa, choćby Zefciu zaklinał rzeczywistość, że jest co najmniej równa.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości