To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vlog.
Traktuje to jako pomoc rodzicom w ogarnięciu tego wszystkiego, nie czepiaj się szczegółów Duży uśmiech
Odpowiedz
Ostatni w tym roku


http://www.youtube.com/watch?v=usOj1akmrjE
Odpowiedz
Mam w końcu coś dla was panowie... Zapraszam do oglądania Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=V6l1ClntKgc
Odpowiedz
Vlog o książce Nergala - Spowiedzi Heretyka.
Zapraszam:
http://www.youtube.com/watch?v=GgEFrIAupr8
Odpowiedz
Rozumiem, że to nowa strategia wyrywania mhrrrocznych nastolatek*, bo chyba nikt rozsądny nie wypowiedziałby tylu bzdur na poważnie :lol2:


*strategia, która, jak widac po komciach pod vlogiem już działa. gratulacje!
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
Aryman napisał(a):Rozumiem, że to nowa strategia wyrywania mhrrrocznych nastolatek*, bo chyba nikt rozsądny nie wypowiedziałby tylu bzdur na poważnie :lol2:

On to mówi na poważnie. Jacek jest lekko zgimbusiały. Ale mu przejdzie.
Odpowiedz
Hans Wegeżynsten napisał(a):On to mówi na poważnie. Jacek jest lekko zgimbusiały. Ale mu przejdzie.

Wierzymy w niego i gorąco kibicujemy!
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
Nie lubicie Nergusia panowie? To ja już nie wiem Duży uśmiech
To was chciałem poderwać <3
Odpowiedz
Ja do niego nic nie mam. Ale książki autorstwa Stachursky'ego też bym nie przeczytał.
Odpowiedz
JackNappa napisał(a):Vlog o książce Nergala - Spowiedzi Heretyka.
Zapraszam:
http://www.youtube.com/watch?v=GgEFrIAupr8
No, skoro są tam zdjęcia, a książka o Nergalu jest pewnie dla wydawnictwa cenniejsza niż [dużo ciekawsze, zapewne] wspomnienia czyjejś babci z okresu okupacji, to użyty został papier powlekany standardowy (SCF) o gramaturze co najmniej 110 g/m^2 i 35%-warstwie powlekanej (babcine wspomnienia idą na brązowym krafcie 60 g/m^2).

A moje pytanie jest następujące: co takiego Nergal wie o religii czego nie wiedzą religijni ludzie? I jeśli ci religijni ludzie, dajmy na to, nie wiedzą tego, co wie niereligijny Czciciel Siebie Samego, to czy możemy ich nazwać "religijnymi"?
No i oczywiście mam nadzieję, że nie powtórzysz tej bzdury o tym, że "każdy jest ateistą".
Ateistą jest tylko osoba niewierząca w istnienia jakiejkolwiek siły sprawczej, Absolutu, "esencji bytu", Boga itd. (nie wnikajmy na razie w słabych i silnych ateistów, bo najpierw trzeba podstawy ogarnąć).
Tak samo jak pacyfistą może być tylko osoba odrzucająca i gardząca każdym rodzajem wojny i przemocy na linii państwo-obywatele.
Nie można powiedzieć przecież, że np. Stalin był pacyfistą, bo oburzało go użycie słoni w tłumieniu buntu przez Brytyjczyków w Indiach :roll:
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
do hansa:
teraz rozumiem do czego pijesz.. no trudno, nie lubisz czytac ksiazek pisanych przez "celebrytow", tak? Ja przeczytalem bo to jeden z tych ludzi dzieki ktorym otwarciej mowi sie o ateizmie, na scenie metalowej jest ponad 20 lat, znany na calym swiecie muzyk, opisuje jak do tego doszedl w dodatku jak przebyl smiertelna chorobe. Mnie zaciekawila ta ksiazka, raczej nie mam uczucia ze nie jest mnie warta..

exodim napisał(a):No, skoro są tam zdjęcia, a książka o Nergalu jest pewnie dla wydawnictwa cenniejsza niż [dużo ciekawsze, zapewne] wspomnienia czyjejś babci z okresu okupacji, to użyty został papier powlekany standardowy (SCF) o gramaturze co najmniej 110 g/m^2 i 35%-warstwie powlekanej (babcine wspomnienia idą na brązowym krafcie 60 g/m^2).

A moje pytanie jest następujące: co takiego Nergal wie o religii czego nie wiedzą religijni ludzie? I jeśli ci religijni ludzie, dajmy na to, nie wiedzą tego, co wie niereligijny Czciciel Siebie Samego, to czy możemy ich nazwać "religijnymi"?
No i oczywiście mam nadzieję, że nie powtórzysz tej bzdury o tym, że "każdy jest ateistą".
Ateistą jest tylko osoba niewierząca w istnienia jakiejkolwiek siły sprawczej, Absolutu, "esencji bytu", Boga itd. (nie wnikajmy na razie w słabych i silnych ateistów, bo najpierw trzeba podstawy ogarnąć).
Tak samo jak pacyfistą może być tylko osoba odrzucająca i gardząca każdym rodzajem wojny i przemocy na linii państwo-obywatele.
Nie można powiedzieć przecież, że np. Stalin był pacyfistą, bo oburzało go użycie słoni w tłumieniu buntu przez Brytyjczyków w Indiach :roll:


Co do ateizmu, nergal jest ateista, nie wierzy ze jakies bostwo poza ziemia istnieje, cala otoczka jest dla wzbudzenia kontrowersji, poza tym wymagal tego swiatek black metalu, ktory chcieli grac, wiec raczej moge go nazwac "tym nie wierzacym w bostwa". Z wyksztalcenia jest historykiem, zna zycie "swietych", daje dowody by moc kwestionowac ich wyidealizowane zaslugi, wie ze wiekszosc swiat pochodzi z kultur poganskich, zna duzo pomijanych "ciekawostek" i "pare" ksiazek traktujacych o tematach religijno-niereligijnych juz ma za soba.

ludzie religijni maja tu pejoratywne znaczenie - jaki kosciol i jego wyznawcy tak ich bede nazywal. Jako ze wiekszosc czlonkow kosciola jest nazwalbym to - gownianie wiernymi, to ten szatanista ma o wiele wieksza wiedze na temat religii, niz ci "przemodleni".
Odpowiedz
JackNappa napisał(a):teraz rozumiem do czego pijesz.. no trudno, nie lubisz czytac ksiazek pisanych przez "celebrytow", tak?
Nie wiem czy nie lubię, bo nie czytałem. Nergal nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Co tam jest w tej książce? "Religia to ścierwo... wytwór człowieka, a Doda jest pusta, dlatego ją ruchałem. Spojrzałem w oczy śmierci, jestem zajebisty, teraz robię sesje w Galii, a jutro nago razem z harrym potterem" ? Nie dzięki Uśmiech
Odpowiedz
JackNappa napisał(a):Co do ateizmu, nergal jest ateista, nie wierzy ze jakies bostwo poza ziemia istnieje, cala otoczka jest dla wzbudzenia kontrowersji, poza tym wymagal tego swiatek black metalu, ktory chcieli grac, wiec raczej moge go nazwac "tym nie wierzacym w bostwa". Z wyksztalcenia jest historykiem, zna zycie "swietych", daje dowody by moc kwestionowac ich wyidealizowane zaslugi, wie ze wiekszosc swiat pochodzi z kultur poganskich, zna duzo pomijanych "ciekawostek" i "pare" ksiazek traktujacych o tematach religijno-niereligijnych juz ma za soba.

ludzie religijni maja tu pejoratywne znaczenie - jaki kosciol i jego wyznawcy tak ich bede nazywal. Jako ze wiekszosc czlonkow kosciola jest nazwalbym to - gownianie wiernymi, to ten szatanista ma o wiele wieksza wiedze na temat religii, niz ci "przemodleni".
Nadal nie wiem co takiego wie Nergal czego nie wie przeciętny, religijny człowiek (np. mój dziadek), pomijając ciekawostki o świętych, oczywiście...
Jeśli fundamentalna wiedza (bo o takiej mówimy, rzecz jasna) z jakiejś dziedziny ma polegać na znajomości kilku ciekawostek, to Andrzej Gołota mógłby zostać krytykiem literackim prac Szymborskiej.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
No wlasnie, moze jednak bys sie mogl tego dowiedziec, widzocznie nie sluchasz porzadnie moich filmow... Bo jedna z rzeczy na ktore nalozylem nacisk zaznaczaly wlasnie ze ksiazka burzy wszystkie uprzedzenia do autora - KTORE JA TEZ MIALEM.
Odpowiedz
exodim napisał(a):Nadal nie wiem co takiego wie Nergal czego nie wie przeciętny, religijny człowiek (np. mój dziadek), pomijając ciekawostki o świętych, oczywiście...

Wie, że Boga nie ma, a religia to wytwór ludzi :lol2:

JackNappa napisał(a):No wlasnie, moze jednak bys sie mogl tego dowiedziec, widzocznie nie sluchasz porzadnie moich filmow... Bo jedna z rzeczy na ktore nalozylem nacisk zaznaczaly wlasnie ze ksiazka burzy wszystkie uprzedzenia do autora - KTORE JA TEZ MIALEM.

Ależ słuchałem. To, że zburzyło Twoje uprzedzenia nie oznacza, że burzy uprzedzenia każdego. Moje uprzedzenia opierają się na tym, że Nergal napierdala cały czas banały, głupoty, kontrowersyjki. Napisał coś odkrywczego w tym czymś? Jak tak to zacytuj, ocenimy Uśmiech
Odpowiedz
exodim napisał(a):Nadal nie wiem co takiego wie Nergal czego nie wie przeciętny, religijny człowiek (np. mój dziadek), pomijając ciekawostki o świętych, oczywiście...

Wie w przeciwienstwie do twojego dziadka, ze religia na swiecie nie jest jedna, i jak bardzo wewnatrz kosciola jest wszystko zaklamane, przegnile, postawione na krzywych fundamentach, zabijace (w przeszlosci w naszym przypadku) ludzi, złe coś.

Hans, Mądruś moj kochany. Troche mi przypominasz tych polskich polaczkow naszych, nie czytalem, ale w sumie nie musze, bo wiem, wiem wszystko o tym co ma na mysli gosc, o ktorym slyszalem tylko z tabloidow.

łącz posty
Odpowiedz
JackNappa napisał(a):Hans, Mądruś moj kochany. Troche mi przypominasz tych polskich polaczkow naszych, nie czytalem, ale w sumie nie musze, bo wiem, wiem wszystko o tym co ma na mysli gosc, o ktorym slyszalem tylko z tabloidow.
Nie czytam tabloidów. Ta. Kto nie fan nergala, ten polaczek :lol2:
Odpowiedz
JackNappa napisał(a):No wlasnie, moze jednak bys sie mogl tego dowiedziec, widzocznie nie sluchasz porzadnie moich filmow... Bo jedna z rzeczy na ktore nalozylem nacisk zaznaczaly wlasnie ze ksiazka burzy wszystkie uprzedzenia do autora - KTORE JA TEZ MIALEM.
Filmik do którego się odniosłem akurat obejrzałem cały. Nie wiem o co ci chodzi.

JackNappa napisał(a):Wie w przeciwienstwie do twojego dziadka, ze religia na swiecie nie jest jedna, i jak bardzo wewnatrz kosciola jest wszystko zaklamane, przegnile, postawione na krzywych fundamentach, zabijace (w przeszlosci w naszym przypadku) ludzi, złe coś.
Mój dziadek, który swego czasu studiował teologię, a później prawo, jest świadomy istnienia innych religii na świecie. Myślę, że podobnie jak wszystkie osoby, których usilnie nazywasz, błędnie, "religijnymi" (tak naprawdę zbiór osób, o których mówisz winien być określony jako wierzący). Ale i ci "religijni" wiedzą o innych wyznaniach.
Nagle także okazuje się, że Nergal ma większą wiedzę od papieża o wnętrzu Kościoła.

Cytat:Hans, Mądruś moj kochany. Troche mi przypominasz tych polskich polaczkow naszych, nie czytalem, ale w sumie nie musze, bo wiem, wiem wszystko o tym co ma na mysli gosc, o ktorym slyszalem tylko z tabloidow.
Jeśli jedynym źródłem informacji o jakimś artyście stają się tabloidy (a tak było przez długi czas), to sam artysta (w tym wypadku Adam 'Za dwie bańki zgodzę się na wywiad-rzekę' Darski) jest winien swojej reputacji. Hansowi zatem się nie dziwię.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
Jacek zacytuj jakieś ulubione fragmenty z książki. Na pewno masz jakieś. Najlepiej te, które świadczą o super wiedzy Nergala na temat religii.

exodim napisał(a):Jeśli jedynym źródłem informacji o jakimś artyście stają się tabloidy (a tak było przez długi czas), to sam artysta (w tym wypadku Adam 'Za dwie bańki zgodzę się na wywiad-rzekę' Darski) jest winien swojej reputacji. Hansowi zatem się nie dziwię.

Mój obraz osoby Nergala opiera się na paru wystąpieniach w TV(np. u Wojewódzkiego - nie oglądam tego, ale zrobiłem specjalnie wyjątek, żeby zbadać osobę Nergusia), trailerach do książki i fragmentach wywiadów...
Odpowiedz
exodim napisał(a):Filmik do którego się odniosłem akurat obejrzałem cały. Nie wiem o co ci chodzi.

Nie mówiłem tego do ciebie, exodim.



exodim napisał(a):Nagle także okazuje się, że Nergal ma większą wiedzę od papieża o wnętrzu Kościoła.

To ty powiedziałeś.


hans - obecnie ksiazke czyta moj kumpel, wiec nie mam do niej dostepu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości