To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Disney wypuści 7. epizod Gwiezdnych Wojen w 2015 r.
bert04 napisał(a): Srednio łapię ten humor. Nie wiem, czy to ironia, czy faktyczna fascynacja różnego rodzaju totalitaryzmami.
A ja łapię. Twórcy filmu to najprawdopodobniej fani JKM. Ich środowisko tzw. kucy jest specyficzne i dosyć łatwo je poznać.
Nie traktuję na poważnie ich argumentacji, ponieważ w świetle postawionej tezy (imperator miał rację, był mniejszym złem) jest ona bardzo słaba.
Ale te wzmianki o sektorze prywatnym (w kontekście łowców nagród) wywołały uśmiech na mojej twarzy.

Twórcy nie są zafascynowani totalitaryzmem, zwyczajnie w świecie widzą go tam gdzie przeciętny człowiek go nie widzi. W tym przypadku w republice z uniwersum GW. Tak jak środowisko części liberałów, głównie tych skupionych wokół JKM, którzy widzą faszyzm i komunizm z tego powodu iż np. dane państwo nie jest urządzone na zasadach libertariańskich.

Cytat:Nieważne intencje autora, jestem pewien, że jakaś część widowni poddawała się fascynacji systemu.
Siła, potęga, sprawność działania zawsze fascynują. Niekoniecznie za taką fascynacją musi iść jednak jakaś głębsza myśl polityczna.

Cytat:Hasło "Władza bliżej ludu" już nie raz była pretekstem do obalania demokracji.
Powiedziałbym, że częściej służyło do obalania monarchii (na rzecz totalitaryzmu aczkolwiek nie tylko).

Cytat:Dziwi mnie, że twórcy filmu zupełnie nie zwrócili uwagi na armię klonów
Cytat:Primo, to imperator (wtedy jeszcze kanzlerz) wprowadził klony, a wiadomo, że "imperator miał rację".
Nie ma znaczenia kto je wprowadził. Zostały one powszechnie zaakceptowane przez organa niezależne od imperatora (rada jedi) a mające duży wpływ na kształt republiki. Kanclerz nie władał też wtedy senatem.
Wykorzystywanie klonów było czynem niemoralnym.
Cytat:A secundo, to być może armia klonów to urzeczywistnienie mokrych snów neo-faszystów i sympatyzantów.
Nie rozumiem.
Skoro autorzy filmu zarzucają republice totalitaryzm to zdziwiłem się iż nie sięgnęli po taki właśnie argument a sięgnęli po takie o zdecydowanie mniejszym znaczeniu czy wręcz absurdalne.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Disney wypuści 7. epizod Gwiezdnych Wojen w 2015 r. - przez Baptiste - 12.01.2016, 18:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości