Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs Historyczny o Palmę Palmera
Iselin napisał(a):Właśnie dlatego są ciekawe.

Dziękuję. Uśmiech
Odpowiedz
Dlatego zawsze lubiłem krzyżówki z "Przekroju", też wymagały użycia makówki.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
O, to prawdziwy komplement. Dziękubardz! Uśmiech
Odpowiedz
No, dawajcie, dawajcie.
7 osób przysłało odpowiedzi, to niewiele, jak na forum na którym od historyków aż się roi. Język
Odpowiedz
Tydzień minął. Jakie wieści, jakie newsy?
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
W tej chwili nie mogę wiele napisać, bo jestem zajęty, ale żeby nie przeciągać sprawy powiem tylko, że zwyciężył Forge, który zdobył 4 punkty. Pozostali uczestnicy równo po 3 punkty.
Gratuluję!

Proponuję by teraz Forge wymyślił 5 pytań i gramy dalej.

Ważne by pytania nie były zbyt błahe (typu: jak miała na imię Królowa Wiktoria), ani zbyt "niszowe" (typu: ile centymetrów długości miał bagnet 4. regimentu saskiej piechoty w bitwie pod Lipskiem).

Wszystkich pozdrawiam i dziękuję za wzięcie udziału w konkursie. Uśmiech
Odpowiedz
Palmer Eldritch napisał(a):W tej chwili nie mogę wiele napisać, bo jestem zajęty, ale żeby nie przeciągać sprawy powiem tylko, że zwyciężył Forge, który zdobył 4 punkty. Pozostali uczestnicy równo po 3 punkty.
Gratuluję!
Guglarz jeden. :evil: :p
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Palmer Eldritch napisał(a):W tej chwili nie mogę wiele napisać, bo jestem zajęty, ale żeby nie przeciągać sprawy powiem tylko, że zwyciężył Forge,
Gratulacje.

Będzie oficjalne podanie odpowiedzi?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
OK. Szybko podaję.

1. "Mowa huńska" Wilhelma II, rok 1900.

2. Tu możliwe odpowiedzi były dwie, obie dotyczyły Meksyku: Augustyn I oraz Maksymilian I. Tacy to cesarzobójcy z tych Meksykanów.

3. USA, zakup Luizjany od Napoleona w 1803.

4. Akt 5 Listopada 1916. Na to pytanie nikt nie odpowiedział, czyli można je nazwać zabójczym. I tu ciekawostka: zadałem je ongiś kilku pracownikom IPN i też nikt. Uśmiech

5. Aztecki Meksyk, tuż przed przybyciem Cortesa. Schwytanych jeńców mordowano ku większej chwale bogów.
Odpowiedz
Mnie przy pytaniu nr. 4 zmyliła znajomość obrazu Wojciecha Kossaka, który to obraz przedstawiał pewien epizod wojny francusko-pruskiej, podczas, którego prusakom nakazano grać Mazurka Dąbrowskiego. Przez to nie myśląc wiele podałem odpowiedź nie doczytując ponownie pytania:

[Obrazek: 117_wkossak_96.jpg]
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Przeklęci Aztecy, takie proste pytanie, a zawaliłem. Smutny
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
Mowę "huńską" trafiłem, Luizjanę i cesarza Maxa też.
Co do hymnu - w czasie Powstania Warszawskiego w 1944 roku węgierskie jednostki sprzymierzone z Niemcami, stacjonujące w Warszawie sympatyzowały z walczącymi Polakami. Orkiestra 5 węgierskiej dywizji rezerwowej odegrała dla warszawiaków Mazurka Dąbrowskiego na Ursynowie.
Co do bitew - sprawa dyskusyjna. Prekursorem bitew treningowych był Fryderyk Wielki w ramach treningu drylu armijnego (często nie obywało się bez prawdziwych ofiar). Tam też chodziło o branie wirtualnych jeńców.Także Napoleon w rocznicę Austerlitz zarządził taką potyczkę.
Ogólnie - fajna zabawa.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Też się nabrałam na węgierskie jednostki. I przekombinowałam w piarowskim zagraniem.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):I przekombinowałam w piarowskim zagraniem.

A co tam wymyśliłaś?
Odpowiedz
Aryman napisał(a):A co tam wymyśliłaś?
Bismarcka i jego opinię o wykształconych elitach Duży uśmiech
Odpowiedz
Odpowiedzi i tym razem wysyłajcie na PW Uśmiech Pytania tak sformułowane, żeby za łatwo nie było Język Mam nadzieję, że trzymają się chociaż blisko poziomu pytań Palmera.

1. Jaką wojnę rozpoczął farmer, który znalazł cudze zwierzę buszujące w swoim ogródku? Dla ułatwienia dodam, że nie chodzi o Europę.
2. Na przełomie XIX i XX wieku pewnemu przyrządowi do wykonywania wyroków śmierci nadano przejściowo nazwę od nazwiska pewnego Rosjanina. O kogo chodzi?
3. Jaką nazwę nosi celtycki (bądź rzymski - kwestia wydaje się nie być jasna) rytuał samopoświęcenia dla dobra walki, wykorzystywany następnie przez propagandę Franco?
4. Istniało takie drzewo, pod którym król przysięgał przestrzegać praw jednego z ludów, nad którym obejmował władzę. O jaki lud chodzi?
5. Jak nazywał się pewny legendarny rosyjski męczennik, który był (zgodnie z legendą) torturowany w lesie przez Polaków za to, że nie chciał wydać miejsca pobytu swojego władcy?
6. Do czego nawiązywał wygląd strojów Ku Klux Klanu?

Ponownie tydzień czasu na odpowiedzi.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Wysyłać ludzie, wysyłać Oczko W osób, które dotychczas wysłały odpowiedzi nikt nie ma maksymalnej liczby punktów - może to Ty je zdobędziesz, czytelniku? Duży uśmiech

Zwycięzcy obiecuję plusa.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Poszło, może tym razem się uda. Uśmiech
NN
Odpowiedz
Wysłałem. Pytania są bardzo trudne. Uśmiech
Odpowiedz
Przypominam i ponownie zapraszam do wzięcia udziału. Macie czas do jutrzejszego wieczora Uśmiech

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości