To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs Historyczny o Palmę Palmera
#1
Proponuję Wam wzięcie udziału w konkursie historycznym. Będzie się on odbywał cyklicznie, powiedzmy, że raz na miesiąc.

Może w nim wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik naszego forum. Warunkiem uczestnictwa jest przysłanie mi na priva odpowiedzi na przynajmniej jedno pytanie spośród pięciu, które będę tu umieszczał.

Pytania konkursowe:

1. Jaki błąd pi-arowski niemieckiego przywódcy (nie ujawniam jego oficjalnego tytułu, żeby było trudniej) pozwolił później propagandzie przeciwnika nazywać Niemców barbarzyńcami, mimo, że wcześniej uważano ich powszechnie za wzorowy i kulturalny naród?

2. Koronowany władca pewnego państwa położonego na kontynencie amerykańskim (nie zdradzam, o którą Amerykę chodzi, żeby było trudniej) został sądownie skazany na śmierć i zabity przez własnych poddanych. O kogo chodzi?

3. Które państwo i w którym roku niemal dwukrotnie powiększyło swoją powierzchnię dzięki jednorazowemu zakupowi terytoriów?

4. Podczas gdy Niemcy toczyły wojnę, ichnia orkiestra wojskowa zagrała w Warszawie Mazurka Dąbrowskiego. Kiedy to się wydarzyło? W odpowiedzi wystarczy podać rok, albo powszechnie przyjętą nazwę zdarzenia.

5. Gdzie i mniej więcej kiedy urządzano „ustawiane” bitwy, których jedynym celem było zdobycie jeńców?


Odpowiedzi na priva proszę, nie tutaj. Tutaj wszystko co nie jest odpowiedzią: komentarze, kontr-komentarze. Uśmiech
Palmę otrzymuje ten Użytkownik, który zdobędzie najwięcej punktów.
[A w razie remisu dogrywka systemem "do skutku" (jedno pytanie, w razie remisu następne, itd.)]

Kto zdobędzie Pierwszą Palmę Palmera? Tego dowiemy się za miesiąc. Uśmiech


[Obrazek: palma.jpg]
Odpowiedz
#2
Priv poleciał, niestety odpowiedziałem na 4 z 5 pytań. Na pytanie nr. 1 nie znam niestety odpowiedzi.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#3
Odpowiedziałem na priva. Byłeś pierwszy, zaraz po Tobie napisał Idiota. Obaj macie co najmniej 1 punkt, ale nie będę tu pisał ile dokładnie, żeby było weselej. Uśmiech
Odpowiedz
#4
Świetny pomysł i szczęśliwie ciekawe pytania. Udzieliłem odpowiedzi - zobaczymy czy poprawnych Uśmiech
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#5
Ode mnie wygrany otrzyma plusa.
Odpowiedz
#6
Palma jest daktylowa, kokosowa, czy jakaś inna?
Na wszelki wypadek odpowiedzi poszły.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#7
Czekać miesiąc to lipa. Wtedy nikt już nie będzie pamiętał, że jakiś konkurs był. Tydzień?
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#8
Forge ma rację, kto ma wziąć udział to weźmie w kilka dni po założeniu tematu. Czas powinien wynosić jeden tydzień.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#9
Dobra. Czekamy tylko tydzień. Dziękuję Machefiemu i Forge'owi za kolejne privy.
Odpowiedz
#10
Co wiedziałem, powiedziałem.
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz
#11
Vivaldi napisał(a):Proponuję Wam wzięcie udziału w konkursie historycznym.
Fajnie. Mam teraz dużo pracy, a zajmuję się szukaniem odpowiedzi na zagadki.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#12
No i Wam dziękuję. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale z ciekawostek powiem, że każdy kto przysłał odpowiedzi ma przynajmniej 1 punkt oraz że nikt nie zdobył maksymalnej liczby punktów. Uśmiech
Odpowiedz
#13
No i przy okazji dowiemy się może, co dla Palmera jest błędem pi-araowskim.
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#14
Machefi napisał(a):No i przy okazji dowiemy się może, co dla Palmera jest błędem pi-araowskim.

Błąd pi-arowski to błąd pi-arowski. Język

Sofeicz odpowiedział. Dziękuję.

Czekam na następne odpowiedzi.
Odpowiedz
#15
Iselin napisał(a):Fajnie. Mam teraz dużo pracy, a zajmuję się szukaniem odpowiedzi na zagadki.
Szukać powinno się w głowie nie na necie. Oczko
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#16
Sajid napisał(a):Szukać powinno się w głowie nie na necie. Oczko
Świetnie. Zaraz zadam Ci zagadkę. Zobaczymy, czy znajdziesz odpowiedź w głowie Oczko
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#17
Iselin napisał(a):Świetnie. Zaraz zadam Ci zagadkę. Zobaczymy, czy znajdziesz odpowiedź w głowie Oczko
Jak nie znajdę to nie znajdę i na tym pozostanę. Oczko
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#18
A w ogóle to trzeba umieć korzystać ze źródeł :p
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#19
Sajid napisał(a):Szukać powinno się w głowie nie na necie. Oczko

Jestem realistą, więc uznałem, że jeśli robię konkurs w necie, to i odpowiedzi ktoś będzie w nim szukał. Dlatego zadałem dość podchwytliwe pytania, tak sformułowane, by odpowiedzi nie dało się znaleźć dzięki wpisaniu jednej frazy w góógla. Uśmiech
Odpowiedz
#20
Vivaldi napisał(a):Dlatego zadałem dość podchwytliwe pytania, tak sformułowane, by odpowiedzi nie dało się znaleźć dzięki wpisaniu jednej frazy w góógla. Uśmiech
Właśnie dlatego są ciekawe.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości