To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs Historyczny o Palmę Palmera
#61
Gratulacje, Exodim. 5/6 Uśmiech

A oto odpowiedzi:

1. Św. Guinefort. Pies, który zabił węża chcącego ukąsić niemowlę. Gdy ojciec dziecka, a właściciel psa zjawił się na miejscu, ujrzał płaczące niemowlę i psa z zakrwawionym pyskiem. Natychmiast zabił psa, a dopiero potem zobaczył martwego węża i zrobiło mu się dość głupio. Kult Guineforta zaczął się szerzyć wśród miejscowej ludności.

2. Zygmunt III Waza.
3. Statek Fram.
4. Elżbieta Granowska, trzecie żona Władysława Jagiełły.
5. Grenlandia.
6. Olaf Tryggvason, król Norwegii.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#62
Dziękuję. Nie spodziewałem się zwycięstwa. Proszę poczekać na moje pytania do jutra (04.12), jako że mam obecnie strasznie zawalony grafik.

Pozdrawiam. Uśmiech
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#63
Szkoda, nie wziąłem udziału, nie miałem na to czasu.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#64
Gratulacje dla Exodima - szczególnie 3 pierwsze były trudne.
Zaczynam odczuwać frustrację - nie mogę wyjść z 3/6.

Trzeba się było, chłopie, bardziej przykładać w liceum!
Ale wtedy to nie Św. Giunefort był mi w głowie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#65
Miałbym 3 pkt gdybym wysłał odpowiedzi. Moim zdaniem Magnus Eriksson też pasowałby do odpowiedzi na 6.

Pytanie o Wazę podchwytliwe jako cholera.

Gratuluję zwycięzcy i czekam na pytania.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#66
Ja odpowiedziałem tak:
1. Nie wiem.
2. Zygmunt III Waza.
3. Statek Fram.
4. Barbara Radziwiłłówna.
5. Grenlandia.
6. Magnus Eriksson, król Danii i Norwegii.

Iselin odrzuciła Barbarę i Magnusa. Uśmiech

A najlepsze jest to, że o świętym piesku było już na forum, co zauważyłem dopiero teraz. http://ateista.pl/showpost.php?p=134570&postcount=10
Odpowiedz
#67
Tę żonę dodałam specjalnie. W Skandynawii jest mnóstwo miejsca, żeby się utopić, więc pewnie znalazłoby się jeszcze paru takich władców, gdyby poszperać. Na Tryggvasona wpadł tylko Sofeicz.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#68
Sofeicz napisał(a):Gratulacje dla Exodima - szczególnie 3 pierwsze były trudne.
Zaczynam odczuwać frustrację - nie mogę wyjść z 3/6.

Trzeba się było, chłopie, bardziej przykładać w liceum!
Ale wtedy to nie Św. Giunefort był mi w głowie.

Stary, 3/6 to zajebisty wynik, co ty chcesz? Uśmiech

To naprawdę trudny konkurs, nie w kij dmuchał! Mamy za sobą już cztery rundy, a jeszcze nie zdarzyło się, by zwycięzca zdobył komplet punktów...
Toż sam Palmer jeszcze ni razu nie wygrał, tylko ciągle drugi. Oczko
Odpowiedz
#69
OK - zobaczymy co dopiero wymodzi:lol2: Exodim.
Fakt - topienie się królów norweskich, to jakaś ichnia świecka tradycja.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#70
Może to wyglądało tak: jak król się znudził, to go do wora, a wór do jeziora, a potem się powie kronikarzowi, że sam wziął i utonął. Duży uśmiech
Odpowiedz
#71
Palmer Eldritch napisał(a):Może to wyglądało tak: jak król się znudził, to go do wora, a wór do jeziora, a potem się powie kronikarzowi, że sam wziął i utonął. Duży uśmiech
Może naszemu Poniatowskiemu też ktoś pomógł:
"Mając za sobą przedwcześnie wysadzony most na Elsterze, znowu ciężko raniony, rzucił się z koniem do wezbranej rzeki i został omyłkowo ostrzelany przez Francuzów stojących na drugim brzegu[6]. Tam zginął, prawdopodobnie zastrzelony przez sojuszników (co francuscy historycy potwierdzili dopiero w roku 2005)."

Omyłkowo? - ja bym tam już powoływał komisję śledczą.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#72
Z Radziwiłłówną też była podejrzana sprawa. Bona podobno otruła ją pierogami Oczko
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#73
1. Jak brzmi pełne imię i nazwisko artysty, którego twórczość zainspirowała pewnego kompozytora do napisania opery, której fragment dostępny jest pod tym adresem (jeśli coś nie będzie działało z linkiem, to piszcie)?
2. Jak nazywał się Polak, urodzony w Rydze, z zawodu marynarz, z powołania członek Komunistycznej Partii Łotwy, działacz polonijny? Podczas II wojny światowej, walcząc w Armii Czerwonej, został ciężko raniony pod Moskwą i przeniesiony na stanowiska "polityczne".
3. Jak brzmiało imię władcy, który, według Arystotelesa, miał najlepsze warunki do uprawiania filozofii?
4. Helleńska legenda głosi, że pewien rzeźbiarz wykonał dla mieszkańców jednej z wysp na Morzu Egejskim dwa posągi tej samej postaci kobiecej: w wersji nagiej i odzianej. Jak nazywał się ten rzeźbiarz?
5. W pewnej polskiej miejscowości znajduje się pomnik, na którym można usiąść, pewnego niemieckiego artysty, którego utwory na polski przekładał z namiętnością Adam Mickiewicz. Jaka to miejscowość?
6. Pewien starożytny lud świętował Nowy Rok w bardzo ceremonialny sposób. Jak nazywało się święto tego ludu towarzyszące obchodom noworocznym, które miały miejsce w okresie przesilenia wiosennego?


Z góry przepraszam, jeśli pytania okażą się za łatwe - nie jestem historykiem, ani nawet wielkim pasjonatem tej dziedziny.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi na priv.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#74
0. Tyle osób jak do tej pory przesłało mi swoje odpowiedzi, z czego wnioskuję, że pytania są za mało precyzyjne lub zbyt trudne. Mogę dać jakieś wskazówki do dwóch pytań (1,6); jeśli chcecie.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#75
Ja przyjąłem zasadę, że nie startuję bez przynajmniej 4 pewniaków.
Skończyłem na trzech.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#76
exodim napisał(a):0. Tyle osób jak do tej pory przesłało mi swoje odpowiedzi, z czego wnioskuję, że pytania są za mało precyzyjne lub zbyt trudne. Mogę dać jakieś wskazówki do dwóch pytań (1,6); jeśli chcecie.

Przecież ja Ci wysłałem. Uśmiech

Aaa, już pamiętam. Diabełek wyskoczył i musiałem odłożyć wysyłanie na później.

Poszły.
Odpowiedz
#77
Spokojnie, jeszcze cały weekend. Ten tydzień jest pracowity.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#78
Iselin napisał(a):Ten tydzień jest pracowity.
Z tego powodu nie wziąłem udziału w poprzednim konkursie. Po robocie czasu do snu jest niezbyt dużo i trzeba oszczędnie nim dysponować.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#79
Ja mam zasadę, że na ten konkurs poświęcam maks godzinę. Jeśli w tym czasie nie odkryję prawidłowych odpowiedzi, to wysyłam to co mam. Uśmiech
Odpowiedz
#80
Wysłane.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości