To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POkłosie - Film, który miał łączyć, a nie dzielić
Marcin_77 napisał(a):To powiedz mi - dlaczego np. Turcy nie nakręcili filmu gdzie "rozliczają się moralnie" z ludobójstwem Ormian, Ukraińcy nie nakręcili filmu gdzie "rozliczają się moralnie" z morderstwami dokonywanymi przez UPA, Żydzi nie zrobią filmu o należących do "narodu wybranego" komisarzach NKWD i katach z UB, dlaczego wreszcie Watykan nie nakręci filmu gdzie "rozlicza się moralnie" z inkwizycji, podboju "nowego świata" i tak dalej?
Dlaczego tylko my, Polacy - a właściwie - Nowi Polacy, muszą się ciągle bić w piersi jak to byli "źli i bestialscy"?
Turcy, Żydzi, Ukraińcy, Watykan - DO ROBOTY!!!
Czekamy.
Podpisano Polacy
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Marcin_77 napisał(a):dlaczego wreszcie Watykan nie nakręci filmu gdzie "rozlicza się moralnie" z inkwizycji, podboju "nowego świata" i tak dalej?

A czemuż to Watykan miałby się rozliczać z podboju Ameryki? :8O:
Odpowiedz
Marcin_77 napisał(a):Dlaczego tylko my, Polacy - a właściwie - Nowi Polacy, muszą się ciągle bić w piersi jak to byli "źli i bestialscy"?
Ty nie musisz bić się w piersi. Po prostu nie zaprzeczaj pewnym nieprzyjemnym faktom. Byli ludzie, którzy będąc Polakami, napadli na innych ludzi, którzy byli Żydami. I to nie było fajne.

ŚS napisał(a):Nadal nie należę do tych ludzi.:evil:
Wiem. Z tym, że dla nich to znaczy, że powinieneś jeszcze dziś wrócić ("wypierdalać") do rodziny w Tel-Awiwie. Razem z resztą "syjonistów" :roll:
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Forge napisał(a):Wiem. Z tym, że dla nich to znaczy, że powinieneś jeszcze dziś wrócić ("wypierdalać") do rodziny w Tel-Awiwie. Razem z resztą "syjonistów" :roll:

Jak ktoś jest głąbem, to jest głąbem - to o tych od "syjonistów". Takie przypadki nie czynią krytyki "Pokłosia" nieuzasadnionę próbą wybielania Polaków, której nie uprawiam.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Palmer Eldritch napisał(a):A czemuż to Watykan miałby się rozliczać z podboju Ameryki? :8O:
Bo zrobił tam niezłą rozpierduchę i manianę?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
Cytat:Jak ktoś jest głąbem, to jest głąbem - to o tych od "syjonistów". Takie przypadki nie czynią krytyki "Pokłosia" nieuzasadnionę próbą wybielania Polaków, której nie uprawiam.
Spójrz na to w szerszej perspektywie. Krytykując "Pokłosie", nawet powiedzmy zasłużenie, przyłączasz się do obozu krytyków. Głównie złożonych (przynajmniej na taki wygląda) z ludzi głoszących wręcz bandyckie treści. Ja wiem, że nie jesteś jednym z nich! Ale jesteś wśród nich, a Twój głos odmiennej krytyki staje się w tym tłumie po prostu głosem krytyki - której ogólny obraz to po prostu "żydy do gazu".

Zgadzam się, że "Pokłosie" może mieć negatywny (choć moim zdaniem w znikomy sposób) efekt na obrazie Polski. Ale moim zdaniem gorszym jest przyłączanie się do tego tłumu chamów, którzy uznają za sprawiedliwą każdą zbrodnię, o ile jej ofiarą są Żydzi, chociażby byli to uczciwi, polscy obywatele.

Można krytykować "Pokłosie", ale przyłączanie się do tej krytyki w tej chwili masowej "prawicowej" histerii nie wygląda zbyt rozsądnie.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Forge napisał(a):Spójrz na to w szerszej perspektywie.

Do tego samego namawiam w odniesieniu do "Pokłosia".

Forge napisał(a):Krytykując "Pokłosie", nawet powiedzmy zasłużenie, przyłączasz się do obozu krytyków. Głównie złożonych (przynajmniej na taki wygląda) z ludzi głoszących wręcz bandyckie treści.

Wybacz, ale Ty ze swoją postawą (i Ann też - nawet wyraźniej) przyłączasz się do ludzi od "polskich obozów koncentracyjnych", chociaż zapewne nie masz takiego zamiaru (ani Ann).

Skoro ani wy nie pasujecie do grupy "polskich obozów koncentracyjnych", ani ja nie pasuję do "onetowych żydożerców", to może uznajmy, że motywacje obrony albo krytyki filmu mogą jednak nie być jednowymiarowe?

Forge napisał(a):Zgadzam się, że "Pokłosie" może mieć negatywny (choć moim zdaniem w znikomy sposób) efekt na obrazie Polski. Ale moim zdaniem gorszym jest przyłączanie się do tego tłumu chamów, którzy uznają za sprawiedliwą każdą zbrodnię, o ile jej ofiarą są Żydzi, chociażby byli to uczciwi, polscy obywatele.

Ale ja się do nich nie przyłączam - cały czas piszę dlaczego krytykuję Pokłosie i wyraźnie odciąłem się od bzdur "onetowych żydożerców", żeby uniknąć jakichkolwiek wątpliwości.

Forge napisał(a):Można krytykować "Pokłosie", ale przyłączanie się do tej krytyki w tej chwili masowej "prawicowej" histerii nie wygląda zbyt rozsądnie.

Obrona "Pokłosia" w chwili masowego "polsko-obozo-koncentracjonizmu" też nie wygląda zbyt rozsądnie.

Uważam wręcz, że skoro krytyka Pokłosia (ta najbardziej widzialna) jest jaka jest, krytyka rozsądna jest wręcz moim obowiązkiem.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
nonkonformista napisał(a):Bo zrobił tam niezłą rozpierduchę i manianę?
Gorszą niż tobie we łbie?
Forge napisał(a):Spójrz na to w szerszej perspektywie. Krytykując "Pokłosie", nawet powiedzmy zasłużenie, przyłączasz się do obozu krytyków. Głównie złożonych (przynajmniej na taki wygląda) z ludzi głoszących wręcz bandyckie treści. Ja wiem, że nie jesteś jednym z nich! Ale jesteś wśród nich, a Twój głos odmiennej krytyki staje się w tym tłumie po prostu głosem krytyki - której ogólny obraz to po prostu "żydy do gazu".

Zgadzam się, że "Pokłosie" może mieć negatywny (choć moim zdaniem w znikomy sposób) efekt na obrazie Polski. Ale moim zdaniem gorszym jest przyłączanie się do tego tłumu chamów, którzy uznają za sprawiedliwą każdą zbrodnię, o ile jej ofiarą są Żydzi, chociażby byli to uczciwi, polscy obywatele.

Można krytykować "Pokłosie", ale przyłączanie się do tej krytyki w tej chwili masowej "prawicowej" histerii nie wygląda zbyt rozsądnie.
Zlituj się Forge, co Ty pierdolisz? Socjopapa uznaje, że ktoś pluje w twarz jemu, jego przodkom i jego krajowi, ale ma siedzieć cicho, bo jeszcze ktoś go przypadkiem weźmie za antysemitę? :8O: I to jest taka kurwa zbrodnia, że w cieniu podejrzenia o nią należy natychmiast zamknąć potulnie ryj i się nie wychylać? "Ok stary, masz może i trochę racji, mądrze gadasz, ale teraz morda, bo ktoś pomyśli, że bierzesz udział w antysemickiej histerii, ojojoj" :evil: Ja pierdolę, i niech mi ktoś jeszcze powie, że żydy to nie są święte krowy!
Odpowiedz
Forge napisał(a):nawet powiedzmy zasłużenie, przyłączasz się do obozu krytyków. Głównie złożonych (przynajmniej na taki wygląda) z ludzi głoszących wręcz bandyckie treści.

Wygląda tak jakbyś chciał, żeby wyglądało. Zanim zaczniesz używać słów "większość", "głównie", to przytocz jakieś badania naukowe na ten temat.

Forge napisał(a):Zgadzam się, że "Pokłosie" może mieć negatywny (choć moim zdaniem w znikomy sposób) efekt na obrazie Polski. Ale moim zdaniem gorszym jest przyłączanie się do tego tłumu chamów, którzy uznają za sprawiedliwą każdą zbrodnię, o ile jej ofiarą są Żydzi, chociażby byli to uczciwi, polscy obywatele.

Czytałem dużo opinii "onetowiczów", "filmwebowców" i nie przypominam sobie, żebym się spotkał z tego typu krytyką. Forge widzi ich tłum. Czy ty może masz jakieś korzenie żydowskie i jesteś z tego powodu zakompleksiony? Forge Schlussel?
Odpowiedz
Hastur napisał(a):żydy
A można chociaż bez czegoś takiego? Jakiś minimalny poziom? Proszę? :/ Bo naprawdę ciężko uchwycić tę podobno tu obecną merytorykę...
Odpowiedz
ŚS napisał(a):Skoro ani wy nie pasujecie do grupy "polskich obozów koncentracyjnych", ani ja nie pasuję do "onetowych żydożerców", to może uznajmy, że motywacje obrony albo krytyki filmu mogą jednak nie być jednowymiarowe?
Rzecz w tym, że o polskich obozach śmierci nie słyszę tak często, jak widzę komentarze o Żydach kontrolujących świat (zwłaszcza media), Żydach okradających Polskę, Żydach, którzy powinni wypierdalać po swoje kamienice do Izraela itp. Mimo, że w Polsce Żydów praktycznie brak, to i tak oni są w oczach pewnych ludzi "źródłem wszelkiego zła" w Polsce i najgorszym wrogiem (z tym, że z godnością insekta). Dla niektórych nawet "polskie obozy śmierci" to fraza ukuta przez Żydów aby okradać Polskę, nieważne, że frazy użyje się jako skrót myślowy brytyjski Daily Mail czy prezydent USA - "Żydy zatym stojom, domagajom się stu miliardów dolarów dziennie odszkodowania od Polski, hurr durr łap za widły i na Żyda" Zdezorientowanyhocked:

Dla mnie to bardziej palący problem niż przejęzyczenia Obamy, bo dotyczy nas tutaj, bezpośrednio. Paranoiczne, mitologiczne postrzeganie rzeczywistości. Polska "prawica" (łżeprawica, używając ich języka) buduje swój obraz wśród wyborców jako partia zwalczająca Niemców i Żydów ("Herr Tusk", "Michnik pejsacz"). Tego rodzaju genetyczni patrioci na tych chłopskich przesądach budują pewien obraz świata, dodając do tego socjalistyczne obietnice (wszak także wolny rynek to dzieło służące wyzyskiwaniu przez Żydów...), dlatego polska polityka wygląda jak wygląda.

Głos krytyki, nawet rzeczowej, tym bardziej rzeczowej!, może zostać nagłośniony jedynie jako kolejny dowód na to, że kwestia żydowska powinna zostać ostatecznie rozwiązana. Dolewasz oliwy do ognia.

Hastur napisał(a):Zlituj się Forge, co Ty pierdolisz? Socjopapa uznaje, że ktoś pluje w twarz jemu, jego przodkom i jego krajowi, ale ma siedzieć cicho, bo jeszcze ktoś go przypadkiem weźmie za antysemitę? Zdezorientowanyhock:
Nie. Krytyka "Pokłosia" może mieć tylko negatywne skutki - rzeczowość utonie w morzu gówna, na którym wybijają się nie tacy ludzie, którzy powinni (patrz wyżej).

Hans napisał(a):Zanim zaczniesz używać słów "większość", "głównie", to przytocz jakieś badania naukowe na ten temat.
Ktoś robił badania naukowe na temat komentarzy "Pokłosia"? Rzuć okiem na ten filmweb, którego wbrew deklaracjom widocznie nie czytałeś...
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Forge napisał(a):Ktoś robił badania naukowe na temat komentarzy "Pokłosia"? Rzuć okiem na ten filmweb, którego wbrew deklaracjom widocznie nie czytałeś...

Czytałem, ale ja potrafię czytać, w przeciwieństwie do Ciebie. Zresztą w pierwszym poście tego tematu podałem parę przykładowych wypowiedzi z filmwebu

Proszę, żebyś podlinkował(z filmwebu) gdzieś z 5 wypowiedzi tego typu:
Forge napisał(a):którzy uznają za sprawiedliwą każdą zbrodnię, o ile jej ofiarą są Żydzi
Nie powinieneś mieć z tym problemu, bo widziałeś ich tłum.
Odpowiedz
Forge napisał(a):Rzecz w tym, że o polskich obozach śmierci nie słyszę tak często

Pozornie. Teraz się po prostu zebrało z okazji filmu i wygląda, że jest tego bardzo dużo. A "polskie obozy koncentracyjne" pojawiają się raz po raz, np. krótko po Obamie była sprawa tej "dziennikarki", która dokładnie to sama pisała. To nie jest tak, że tego jest mało - to jest po prostu bardziej rozciągnięte w czasie, ale przy okazji krytyki Pokłosia czy zakazy rytualnego uboju też można się naczytać o Polakach mordujących Żydów. Skala zjawisk jest więc co najmniej porównywalna, a waga zjawiska "polskie obozy koncentracyjne" jest znacznie większa, bo od wygadywania głupot pod artykułami onetowymi nie stwierdzono fali praktycznego antysemityzmu (raczej więc też już nie wystąpią), a szkoda na wizerunku jeśli jeszcze nie zaistniała to zaistnieje.

Forge napisał(a):Dla mnie to bardziej palący problem niż przejęzyczenia Obamy, bo dotyczy nas tutaj, bezpośrednio.

Nazywanie m.in. mnie "krwiożerczym antysemitą" dotyka mnie bezpośrednio - głupie teksty pod onetowymi komentarzami nikogo nie dotykają (no chyba, że ominęły mnie wiadomości o jakichś pogromach na Żydach czy chociażby paleniu synagog). Poza wszystkim innym - niby czemu mam udawać, że pada deszcz, gdy ktoś na mnie, moją rodzinę i moich rodaków pozwala sobie pluć?

Forge napisał(a):Dolewasz oliwy do ognia.

Do ognia od którego nikt ani nic nie spłonął. I tak już od dawna.

Forge napisał(a):Nie. Krytyka "Pokłosia" może mieć tylko negatywne skutki - rzeczowość utonie w morzu gówna, na którym wybijają się nie tacy ludzie, którzy powinni (patrz wyżej).

To samo mogę powiedzieć o obronie "Pokłosia".
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
[quote=Sofeicz]Trzeba zauważyć, że istnieje coś takiego jak "Brand, marka" danego kraju jako całości. , przemysł zbrodni.

quote]

W rozmowie z Lisem jednak Stuhr przedstawil zupelnie inną wizje niz Twoja..powoływal sie na literaturę tych krajów, w której dokonują oni ekspjacji i wyśmiewają swoje wady..oraz nie ukrywają przestępstw ..chociaz nie wiem czy w końcu Polacy sa az tak magalomańscy. Jednak religia odgrywa tu niebagatelną rolę. Dlaczego tak piszę ..moi znajomi katolicy niestety nie odebrali lekko tego filmu a nawet nie odbiraja telefonów ode mnie:lol2: sceny pod kościolem w tym filmie były troche surrealistyczne ale nadal tylko trochę....

[quote=Śmierć Szczurów]Pozornie. Teraz się po prostu zebrało z okazji filmu i wygląda, że jest tego bardzo dużo. A "polskie obozy koncentracyjne" pojawiają się raz po raz, np. krótko po Obamie była sprawa tej "dziennikarki", która dokładnie to sama pisała. To nie jest tak, że tego jest mało - to jest po prostu bardziej rozciągnięte w czasie, ale przy okazji krytyki Pokłosia czy zakazy rytualnego uboju też można się naczytać o Polakach mordujących Żydów. Skala zjawisk jest więc co najmniej porównywalna, a waga zjawiska "polskie obozy koncentracyjne" jest znacznie większa, bo od wygadywania głupot pod artykułami onetowymi nie stwierdzono fali praktycznego antysemityzmu (raczej więc też już nie wystąpią), a szkoda na wizerunku jeśli jeszcze nie zaistniała to zaistnieje.

Ja się obracam w rejonach 50 + może dlatego mam inny oglad..ten film na pewno nie zrobil wiecj szkody niż Agnieszki Holand. Ja myślalam nawet ,ze przez swoja formę będzie latwiej odczytany przez mlodsza część widowni. a dlatego ,ze nie byl filmem amerykanskim niby:?: można go było w komforcie obejrzec w kinie...oprocz mnie były jeszcze tylko 3 osoby. Mam nadzieję,ze jak najszybciej zakupi go cyfrowa telewizja polska:lol2:

Używaj przycisku EDIT i MQ. ŚSz
Odpowiedz
teresa123 napisał(a):Ja się obracam w rejonach 50 + może dlatego mam inny oglad..ten film na pewno nie zrobil wiecj szkody niż Agnieszki Holand.

Jasne, Hitler też na pewno miał poprzestać na Czechosłowacji, a Brytole byli na pewno naszymi sojusznikami.

Poza głębokim przekonaniem, masz jakiś argument za tym "na pewno"?

teresa123 napisał(a):Ja myślalam nawet ,ze przez swoja formę będzie latwiej odczytany przez mlodsza część widowni.

No widzisz, a Pasikowski z panem od Cedyni uważali, że nie zarobią wystarczająco kasy, jeśli nie powiedzą jak należy film rozumieć.:roll:
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Hans napisał(a):Proszę, żebyś podlinkował(z filmwebu) gdzieś z 5 wypowiedzi tego typu:
Okej. Akurat tego nie mówią :roll:

ŚS napisał(a):głupie teksty pod onetowymi komentarzami nikogo nie dotykają (no chyba, że ominęły mnie wiadomości o jakichś pogromach na Żydach czy chociażby paleniu synagog)
A jednak. W jakimś celu te komentarze się pisze. Ktoś zakłada parę nowych kont dziennie, żeby tylko dyskutować w komentarzach samemu ze sobą, plusować swoich i minusować stare posty "przeciwników" (pamiętam, jak jeszcze zaglądałem na Wykop, tam się coś takiego działo - nie mówiąć już o wykopywaniu na główną uprzednio spreparowanych na wykopalisku dyskusji w komentarzach). Skoro ktoś faktycznie zadaje sobie duży trud dotarcia ze swoimi głupimi komentarzami do większej ilości ludzi, to chyba mają jakieś znaczenie?

Zresztą nie o same komentarze internetowe mi chodzi. Chodzi o banery o "Herr Tusku" w czasie demonstracji i uliczne wywiady z dziadkami o tym, jak to polską rządzą Niemcy, Ruscy i Żydzi. Ci ludzie głosują (zaznaczę, że do głowy nigdy by mi nie przyszło odbierać im prawa głosu) i wpływają na nasze losy, wybierając swoich ludzi do Sejmu. To jest palący problem.

Cytat:Poza wszystkim innym - niby czemu mam udawać, że pada deszcz, gdy ktoś na mnie, moją rodzinę i moich rodaków pozwala sobie pluć?
Już Ci tłumaczyłem, że na Polaków nikt nie pluje, tylko na bandytów, którzy są Polakami (nie wszyscy Polacy to bandyci, zaznaczam!). Film miał tylko pokazać, że wśród Polaków byli bandyci, że nie wszyscy byli święci. Nic więcej.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
Forge napisał(a):Paranoiczne, mitologiczne postrzeganie rzeczywistości.
Nic dodać, nic ująć. Mitologiczne gnojenie (polegające głównie na okazyjnym powtarzaniu anachronicznych powiedzonek) nieistniejącego w Polsce żydostwa podnosisz na skrzydłach paranoi do niebywałej rangi. Wystarczy dosłownie odrobina dobrej woli, by z Twojej wypowiedzi wyczytać, że największa partia opozycyjna w Polsce planuje powtórkę Holocaustu (lub co najmniej Jedwabnego), a interpretacja, według której największym problemem polskiej polityki jest... antysemityzm, wręcz sama się narzuca. Nie wspominając już o tym, że autorom wypowiedzi krytycznych wobec filmu szkalującego Polaków najchętniej zamknąłbyś usta, byle tylko nie dolewać oliwy do wyimaginowanego ognia antysemityzmu...

Co Ci się stało, Forge? Nigdy nie pisałeś takich bzdur. I jeszcze ci "genetyczni patrioci"... :wall: Wybacz, ale to są argumenty i retoryka godne jakiegoś podrzędnego lewackiego politykiera.
Odpowiedz
Forge napisał(a):Skoro ktoś faktycznie zadaje sobie duży trud dotarcia ze swoimi głupimi komentarzami do większej ilości ludzi, to chyba mają jakieś znaczenie?

Najwyraźniej jednak nie, skoro nie słyszałem o żadnych pogromach ani spalonych synagogach.

Forge napisał(a):Ci ludzie głosują (zaznaczę, że do głowy nigdy by mi nie przyszło odbierać im prawa głosu) i wpływają na nasze losy, wybierając swoich ludzi do Sejmu. To jest palący problem.

Głosują nie od wczoraj, a o polskim wydaniu ustaw norymberskich jeszcze nie słyszałem.

Forge napisał(a):Film miał tylko pokazać, że wśród Polaków byli bandyci, że nie wszyscy byli święci.

Przykro mi - Pasikowski et consortes uważali inaczej. Inaczej uważał też Linda i Żydzi. Jesteś więc nie tylko przegłosowany, ale nawet wykładnia autorska jest przeciw Tobie.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Forge napisał(a):Okej. Akurat tego nie mówią :roll:

ale chciałeś, żeby tak mówili, bo jesteś chory na pragnienie antysemityzmu i biczowanka. Starałeś się to ukryć pod pretekstem bycia orędownikiem prawdy. Jednak ta propaganda, którą wygłaszasz, z prawdą nie ma za wiele wspólnego, więc każdy widzi, żeś chory :lol2:
Odpowiedz
Cytat:Wystarczy dosłownie odrobina dobrej woli, by z Twojej wypowiedzi wyczytać, że największa partia opozycyjna w Polsce planuje powtórkę Holocaustu (lub co najmniej Jedwabnego), a interpretacja, według której największym problemem polskiej polityki jest... antysemityzm, wręcz sama się narzuca.
Mistrzem interpretacji tekstu to Ty nie jesteś. :wall:

Dobra. Po raz ostatni raz napiszę, starając się streścić wszystko, co chce przekazać. Potem koniec mojego udziału w tym bezsensownym temacie.

1. Film miał pokazać, że wśród Polaków zdarzali się bandyci. Do swoich bandyckich interesów wykorzystują jako wymówkę powszchetną wśród ich niechęć do Żydów. Żadna podlinkowana wypowiedź reżysera filmu temu nie przeczy. Jeśli była mowa o rozliczaniu się z historią to tylko w takim zakresie, żeby ukazać, że Polacy to nie jest naród złożony z aniołów.

2. Film nie może w żaden realny sposób Polsce zaszkodzić. Prawie nikt za granicą go nie obejrzy. Media ogólnoświatowe milczą o "Pokłosiu" - sprawdzałem BBC, CNN i sławny Daily Mail.

3. Twórcy "Pokłosia" nie odpowiadają za przejęzyczenia Obamy, pisaninę jakiejś mało znanej blondyny z Ameryki ani kłamstwa na stronie producentów mięsa.

4. Antysemityzm i ogólnie niechęć do obcych (czy to kulturowo, rasowo, czy z pochodzenia) w Polsce istnieje i jest wykorzystywany do przekonywania wyborców do swojej partii - widać go na banerach w czasie różnych demonstracji, w wypowiedziach różnych osób, w masowo preparowanych komentarzach w sieci. Chodz m.in. o wątki z genetycznym patriotyzmem, dziadkami z Wehrmachtu, przypisywaniem żydowskiego pochodzenia ogromowi osób itp.. Nie mówię o powtórce ustaw norymberskich, ani nawet o powtórce z 1968r. Chodzi o odsunięcie "żydów" od władzy i zastąpienie ich swoimi "Prawdziwymi Polakami", genetycznymi patriotami. Czytanie mojej wypowiedzi jako wyrażenia obawy przed powrotem Hitlera to nadintepretacja - mocna nadinterpretacja.


Hans napisał(a):ale chciałeś, żeby tak mówili, bo jesteś chory na pragnienie antysemityzmu i biczowanka. Starałeś się to ukryć pod pretekstem bycia orędownikiem prawdy. Jednak ta propaganda, którą wygłaszasz, z prawdą nie ma za wiele wspólnego, więc każdy widzi, żeś chory :lol2:
Wystarczy, że mówią, żeby Żydzi przeprosili za 17 września, rymują "rozpalmy piecie odręćmy gaz, krzyknijmy razem jude raus" i wyganiają Polaków do Izraela. To nie są moje wymysły :roll:
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości