To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Janusz Korwin-Mikke & Zespół Aspergera
#21
O podejrzeniu Zespołu Aspergera u JK-M mówi p.Mariusz Nowaczyński z Radia Gdańsk (trzecie nagranie od góry):

http://radiogdansk.pl/index.php/wiadomos...okuje.html
Odpowiedz
#22
Rzeczywiście, casus lapsusów o niepełnosprawnych daje dużo do myślenia na temat myślenia JKM.
Przecież każdy, chociaż trochę empatyczny człowiek, dwa razy by się ugryzł w język przed publicznym sadzeniem takich tez.
On chyba rzeczywiście, jak każdy lekki autystyk lub ZA, nie "czuje" relacji międzyludzkich, tyko musi się ich uczyć i spisywać na karteczce, jak zwroty z obcego języka.
W sumie zrobiła się niezła wiwisekcja mózgowia JKM :8O:
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#23
Sofeicz napisał(a):On chyba rzeczywiście, jak każdy lekki autystyk lub ZA, nie "czuje" relacji międzyludzkich, tyko musi się ich uczyć i spisywać na karteczce, jak zwroty z obcego języka.

E tam zaraz się tych pierdół uczyć. Obcy język przynajmniej pożyteczny jest, a to nie bardzo.
Odpowiedz
#24
cóż miernoty chcą sprowadzić Korwina do swojego poziomu. Może by tak UPR z mega Józwiakiem i mistrzem Majznerem wzięli się do roboty zamiast szukać poparcia poprzez gnojenie Korwina? Nie znacie innych metod promocji?
Odpowiedz
#25
Te całe testy na IQ to jakaś ściema.
Ostatnio wyszło mi 136, czyli że niby jestem "mądrzejszy" od niemal stu procent Polaków... :lol2:

A ja taki durny, że szkoda gadać.
Odpowiedz
#26
Palmer Eldritch napisał(a):Te całe testy na IQ to jakaś ściema.
Ostatnio wyszło mi 136, czyli że niby jestem "mądrzejszy" od niemal stu procent Polaków... :lol2:.
Gratulacje, prawie jak Doda, członkini Mensy!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#27
Sofeicz napisał(a):Gratulacje, prawie jak Doda, członkini Mensy!

eee, do mensy, to chyba 200 trza mieć. Język
Odpowiedz
#28
Sofeicz napisał(a):Gratulacje, prawie jak Doda, członkini Mensy!

Ona jest wybitnie inteligentna. Jest też zajebiście bezczelna i arogancka, oraz uwielbia być w centrum uwagi, przez co niektórzy uważają ją za "głupią" - ale nic bardziej mylnego, nie mieszajmy charakteru ze zdolnością do rozwiązywania problemów.

Palmer Eldritch napisał(a):eee, do mensy, to chyba 200 trza mieć. :razz:

Sprawdziłem na stronie Mensy - minimum 148 w skali Cattella. W USA używają jakiejś innej skali, tam minimum to 130. Ogólnie rzecz biorąc, zasada jest taka, że klasyfikować się powinno najinteligentniejsze 2% populacji.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#29
Sofeicz napisał(a):On chyba rzeczywiście, jak każdy lekki autystyk lub ZA, nie "czuje" relacji międzyludzkich(...)

No cóż, romantycy powiadali:

„Czucie i wiara silniej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko”


Z moich obserwacji wynika, że JK-M jest silnie zrytualizowany, tzn. relacje międzyludzkie postrzega w kategoriach regułek (życie jest jak partia szachów, ludzie to pionki), nie zaś spontanicznego intuicjonizmu. Zupełnie jak komputer. Co ciekawe - wśród aspergerowców odsetek ateistów jest większy niż wśród neurotypowej części społeczeństwa. Aspergerowcy nie mają tak silnej skłonności do pojmowania świata celowościowo. Są raczej mechanicystami (u JK-M wychodzi to, gdy rozpisuje się o darwinizmie społecznym, stosuje w stosunku do społeczeństwa cybernetyczne regułki).

O tym, jak osoby z Zespołem Aspergera postrzegają świat osób neurotypowych można poczytać tu:

http://www.asperger.fora.pl
Odpowiedz
#30
Gdyby JKM zapłodnił Dodę, to dopiero by się geniusz/geniuszka narodził/a.
Aż strach pomyśleć!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#31
Brrr.... Aspergerowiec z ogromnym parciem na szkło? Jeszcze większym od JKM?
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
#32
Avx napisał(a):Ona jest wybitnie inteligentna. Jest też zajebiście bezczelna i arogancka, oraz uwielbia być w centrum uwagi, przez co niektórzy uważają ją za "głupią" - ale nic bardziej mylnego, nie mieszajmy charakteru ze zdolnością do rozwiązywania problemów.

Błądzisz chłopie, błądzisz.
Odpowiedz
#33
teranin007 napisał(a):E tam zaraz się tych pierdół uczyć. Obcy język przynajmniej pożyteczny jest, a to nie bardzo.

To jest pożyteczne. Jeśli środowisko w którym się poruszasz porozumiewa się tańcem, to chociaż taniec jest sam w sobie głupotą, nauczenie się tańca jest pożyteczne.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#34
Śmierć Szczurów napisał(a):To jest pożyteczne. Jeśli środowisko w którym się poruszasz porozumiewa się tańcem, to chociaż taniec jest sam w sobie głupotą, nauczenie się tańca jest pożyteczne.

Pod warunkiem, że chcę się poruszać w takim środowisku.
Odpowiedz
#35
Oczywiście, dlatego pisałem o środowisku w którym się poruszasz, a nie jakimkolwiek środowisku. O ile nie mieszkasz na odludziu (a nie mieszkasz, skoro piszesz na forum) to poruszasz się w środowisku, w którym tzw. ludzkie odruchy są istotną częścią komunikacji.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#36
Śmierć Szczurów napisał(a):Oczywiście, dlatego pisałem o środowisku w którym się poruszasz, a nie jakimkolwiek środowisku. O ile nie mieszkasz na odludziu (a nie mieszkasz, skoro piszesz na forum) to poruszasz się w środowisku, w którym tzw. ludzkie odruchy są istotną częścią komunikacji.

Zależy, bo mogę żyć obok takich ludzi, a wcale się z nimi nie komunikować ponad minimum wymagane do zrobienia zakupów. Ot jakaś tam szara masa w tle się przewija.
Odpowiedz
#37
Hans Wegeżynsten napisał(a):Błądzisz chłopie, błądzisz.

Twierdzisz, że ta pani kiepsko sobie radzi z rozwiązywaniem problemów ?
Na przykład, z zarządzaniem swoim majątkiem ?

Jakiś przykład ?

Czy może uważasz, że "jak ktoś ma nieprzyjemny* charakterek, to musi być głupi" ?



* Subiektywnie, niektórzy ją lubią.
Zły neoliberalny/libertariański Kot (czarny & drapieżny).

-----------------------------------
Pisywałem od długiego czasu; część moich starszych wypowiedzi można traktować jako nieaktualne.
BARDZO NIEAKTUALNE.
Odpowiedz
#38
Avx napisał(a):Czy może uważasz, że "jak ktoś ma nieprzyjemny* charakterek, to musi być głupi" ?
Polecam dotrzeć do genezy-programu tv "Bar".
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#39
Nie sądzę aby umiejętność zarządzania majątkiem miała wiele wspólnego z inteligencją. Raczej cwaniactwem
Proszę wpisywać książki które polecamy! - http://ateista.pl/showthread.php?t=11246
Tutaj proszę zamieszczać krytykę podanych pozycji przez użytkowników do tematu "lista książek - http://ateista.pl/showthread.php?t=11405

"No oczywiście, wszystko powinno być prywatne, wiem, że dla takiego komunisty jak paranoid takie słowa przyprawiają go o palpitację serca :mrgreen:
własność jest rozwiązaniem każdego problemu. a póki co schowam portfel bo nie wiem kiedy mi go ukradniesz :lol2:"
by korsarz <3
Odpowiedz
#40
Avx napisał(a):Twierdzisz, że ta pani kiepsko sobie radzi z rozwiązywaniem problemów ?
Na przykład, z zarządzaniem swoim majątkiem ?

Gdybym miał takie koneksje ze służbami jak ona, też zarządzałbym świetnie swoim majątkiem. Nie sądzę jednak by to świadczyło o moim IQ.

Niemniej sądzę, że faktycznie może mieć te 150 coś. IQ, o ile pamiętam mierzy zdolność do wychwytywania regularności i wzorów i tylko tyle. Żadne tam oczytanie, wiedza, kindersztuba, zdolność przewidywania, ani tym bardziej cechy charakteru jak uprzejmość albo opanowanie. Ogólnie jest to bardzo przewartościowany wskaźnik IMHO. Nie mówi o człowieku praktycznie nic.
Laws are formed by the arrogant and presumptuous, and our work here is a message to them that such arrogance will always be questioned by those with minds and wills of their own. Nefris of Thay
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości