Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Janusz Korwin-Mikke & Zespół Aspergera
Fajne. Albo są tak cwani, albo tak głupi.

Cytat:Ile zarabiają posłowie? [2020]
Jak czytamy na stronie internetowej Sejmu, wysokość uposażenia poselskiego wynosi dokładnie 9892,30 brutto i odpowiada wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu, ustalonego na podstawie rozporządzenia  prezydenta przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat.
Więcej: https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-j...oparlament

...

Dieta parlamentarna wynosi 25 proc. uposażenia. Obecnie jest  to 2473,08 zł brutto. Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora dieta parlamentarna jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych w granicach określonych w przepisach dla diet otrzymywanych z tytułu pełnienia obowiązków obywatelskich. Obecnie zwolniona z PIT jest kwota 2.280,00 zł (art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Więcej: https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-j...oparlament

= 12 365,08 gr.

Ja się nie znam, ale czy aby Konfiarze nie chcieli sobie zrobić dobrze i płacić podatek od 899 złotych? Nie wygląda mi to na przypadek.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Raczej chcieliby w ogóle nie płacić, bo z diety większa część jest zwolniona z podatku, zostaje ledwie ponad 10 tys. miesięcznie, od czego teraz trzeba dochodowy zapłacić. Być może bardzo wygodne dla nich było dla celów perswazyjnych przyjąć tę dwunastokrotność minimalnej, bo to ładnie wygląda i najwyraźniej reszta opozycji (nawet Lewica) dała się nabrać.
"Sokrates nieodmiennie doprowadzający sofistę do milczenia- czy skłaniał go do milczenia prawomocnie? - Tak, sofista nie wie tego, co myślał, że wie; ale to nie jest jeszcze triumf Sokratesa. Nie może tu chodzić o: „A widzisz! Ty tego nie wiesz!" - ani o triumfalne: „A więc wszyscy nic nie wiemy!""
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości