To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Astronomia - najnowsze doniesienia i inne dyskusje
Na 10 kwietnia jest planowana konferencja, na której najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane pierwsze bezpośrednie obserwacje EHT horyzontu zdarzeń czarnej dziury.

https://www.o2.pl/artykul/-kwietnia-oglo...772678785a
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ale wiesz że dzisiaj jest prima aprilisOczko
Odpowiedz
Czujny jesteś Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Fizyk napisał(a): Nie wszyscy czytają płaskoziemski wątek, to wrzucę też tutaj Oczko

Jutro ma zajść ciekawe zjawisko, ale widoczne niestety tylko z wąskiego paska w Ameryce Południowej i Środkowej - asteroida przesłoni na moment Syriusza, być może powodując jego całkowite zniknięcie na kilka sekund (zależy od jej rozmiaru, który nie jest znany wystarczająco dokładnie). Chciałbym to zobaczyć Oczko

Więcej tutaj: http://www.astronomy.com/news/2019/02/di...g-dog-star

Tu masz dane obserwacyjne zakrycia planetoidalnego z forum Astropolis - są też obserwacje z Polski

https://astropolis.pl/topic/65831-najbli...ce/page/3/
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Osiris napisał(a): Ale wiesz że dzisiaj jest prima aprilisOczko

Ja też tak myślałem ale coś jest chyba na rzeczy, bo zapowiedź konferencji 10 kwietnia wisi cały czas na stronie EHT


https://eventhorizontelescope.org/
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
A jednak
Zapraszają na konferencję. NAjprawdopodobniej pokażą jakieś bezpośrednie obserwacje Sagitariusa A*


Cytat:The Event Horizon Telescope (EHT) project is unveiling a major black hole discovery Wednesday morning (April 10), and you can watch the event live.

The EHT, a global effort to capture the first-ever photo of a black hole's immediate environment, will announce its first results during a press conference Wednesday at 9 a.m. EDT (1300 GMT). You can watch it live here at Space.com, courtesy of the U.S. National Science Foundation, or directly via the NSF.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ciekawa popularnonaukowa wizualizacja tego, jak może wyglądać przyszłość wszechświata. 

Odpowiedz
https://kopalniawiedzy.pl/Mars-czlowiek-...anie,30399

Fajny pomysł na lokalny terraforming Marsa.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Osiris napisał(a): Ciekawa popularnonaukowa wizualizacja tego, jak może wyglądać przyszłość wszechświata. 

Fajny filmik, podoba mi się. Pod koniec siódmej minuty muzyka jak z Tuwy. Uśmiech
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction: 
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com 
Odpowiedz
ARHIZ napisał(a): Pod koniec siódmej minuty muzyka jak z Tuwy. Uśmiech
Tyż Uśmiech
Nie wspomnieli, że niektóre z tych scenariuszy są alternatywne. Wielkie rozdarcie i śmierć cieplna to jednak różne scenariusze. No i mogli wspomnieć o destabilizacji pola Higgsa, choć to raczej nie jest ostateczny koniec.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
A ja myślałem. że może wspomną coś o sytuacji, w której foton trafia na falę grawitacyjną.
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction: 
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com 
Odpowiedz
Jest taki człowiek, który upiera się, że EM Drive może działać, że można podróżować w próżni bez paliwa. Co więcej, proponuje hipotezę, która znosi potrzebę trzymania się koncepcji "ciemnej materii", której nie widzimy, a ma odpowiadać za utrzymanie widocznej masy na swoim miejscu. Twierdzi, że wytłumaczył to znacznie prościej przy użyciu  hipotezy o skwantowanej inercji (quantized inertia).

Tutaj jego artykuł:
Galaxy rotations from quantised inertia and visible matter only

Tutaj prezentacja:

The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Widziałem tę prezentację - mnie nie kupił. Niestety widziałem to ponad miesiąc temu, więc nie pamiętam szczegółów, ale zacytuję tu, jak to skomentowałem znajomemu, który mi to podesłał:
Cytat:po tytule brzmiało ciekawie
ale tak jak to opisał, to za dużo rzeczy było tam bez sensu
może to tylko kwestia tego, że jego prezentacja była popularnonaukowa, a nie ściśle naukowa i ścisłe sformułowanie ma tego sensu więcej
no i nie wiadomo, co jego teoria ma do powiedzenia na temat tzw. Bullet Cluster Oczko
(to taki obiekt na niebie, gdzie kontury masy wyznaczone z soczewkowania grawitacyjnego nie chcą się pokryć z tym, gdzie materia świeci - jeden z najsolidniejszych dowodów na ciemną materię jak na razie)
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
Nie mogę ocenić meritum, ale jakieś to takie zbyt sensacyjne. Na poziomie notek prasowych o "nowych wspaniałych wynalazkach, które odmienią wszystko". I będzie wszystko pięknie. Dodatkowo zastanawia mnie podejście DARPA do przyznawania grantów. Chyba gdzieś widziałem na necie dyskusję gdzie ktoś zapytał o Bullet Cluster i chyba M.M. podesłał artykuł nt. temat. Musze się upewnić, że to było o tym i podeślę.

Ogólnie to nie wiedziałem gdzie to dać, bo ani to nie jest żadne odkrycie, ani zaawansowana teoria, ani nawet nic zbliżonego do głównego nurtu, na osobny temat też raczej nie zasługuje. Na pograniczu dziedziny, a wg niektórych to już nawet pseudonauka. Swoją drogą, gościu nie jest doktorem fizyki, a to co nie dodaje powagi jego osobie, to sarkastyczno-arogancki opis na stronie uczelni.

Cytat:I have bought myself out of teaching with the DARPA funding. No classes.

No heloł. To niepoważne. Cwaniak
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
NASA odkryła drugą Ziemię "która może być schronieniem dla człowieka" bagatela 31 lat świetlnych od nas, przyznam się szczerze że trochę tego nie rozumiem.......
Odpowiedz
Czego nie rozumiesz, dlaczego jeszcze tam nie lecimy? Duży uśmiech
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
"Naukowcy z NASA przypuszczają, że może być nawet 6 razy cięższa, a na jej powierzchni występuje gęsta atmosfera."
No nie wiem Duży uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Sensacjonizm. Odkryto już wiele skalistych planet w takiej odległości od gwiazdy, że może tam występować płynna woda. Może. Ale dopóki nie możemy poznać składu atmosfery ziemiopodobnych planet z innych układów, to życie pozaziemskie wciąż pozostaje czystą spekulacją. Chociaż takie odkrycie czeka nas raczej w bardzo bliskiej przyszłości, zważywszy, że od kilku lat udaje się obserwować atmosferę pozasłonecznych gazowych olbrzymów.
Odpowiedz
Odpowiednie teleskopy są w budowie. Niedługo obserwowanie atmosfer będzie prostsze.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Potwierdzono parę wodną na Europie...
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości