To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy Polska zmierza w kierunku państwa wyznaniowego?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
58.33%
7 58.33%
Nie
33.33%
4 33.33%
Nie mam zdania
8.33%
1 8.33%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Państwo Wyznaniowe
#21
Postanowiłem sie pobawic i poszukac konstytucji innych panstw, jesli znajde, i zobaczyc jak tam ma sie sprawa.
Edit: Jak na razie znalazlem USA nie ma tam nic o Bogu.
Cytat:My, Naród Stanów Zjednoczonych, w celu tworzenia bardziej doskonałej unii, ugruntowania sprawiedliwości, zapewnienia spokoju wewnętrznego, umożliwienia wspólnej obrony, popierania ogólnego dobra i zagwarantowania wolności dla nas samych i dla naszych potomków uchwalamy i ustanawiamy niniejszą Konstytucję Stanów Zjednoczonych.
I Poprawka do konstytucji mówiąca:
Cytat:POPRAWKA I

Kongres nie może stanowić ustaw wprowadzających religię albo zabraniających swobodnego wykonywania praktyk religijnych; ani ustaw ograniczających wolność słowa lub prasy, albo naruszających prawo do spokojnego odbywania zebrań i wnoszenia do rządu petycji o naprawę krzywd.
Odpowiedz
#22
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe z tego, jak smieszne jest psioczenie nad Polska-panstwem religijnym na legalnie istniejacym polskim serwisie ateistycznym :lol2:
"Najwyższym tryumfem rozumu jest zwątpienie w swoją własną słuszność." - Miguel de Unamuno
Odpowiedz
#23
Czulu napisał(a):Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak smieszne jest psioczenie nad Polska-panstwem religijnym na legalnie istniejacym polskim serwisie ateistycznym :lol2:
To prawda nasza Konstytucja nie jest aż taka zła narazie.Biada oj biada temu serwisowi jeżeli Kaczyńscy przeforsują swoja konstytucje, mam nadzieje ze im sie nie uda, na szczęście jest PO i SLD.
Edit:Znalazłem konstytucje Kanady:
Cytat:Akt konstytucyjny z 1982 r.
Kanadyjska karta praw i wolności
Zważywszy, że Kanada została utworzona na zasadach uznających zwierzchnictwo Boga i rządy prawa(...)
Jak widac Kanada jest w konstytucji bardziej klerykalna niz Polska.
Odpowiedz
#24
Czulu napisał(a):Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe z tego, jak smieszne jest psioczenie nad Polska-panstwem religijnym na legalnie istniejacym polskim serwisie ateistycznym :lol2:

No wiesz my to jeszcze nie Białorusia, nie mogli by zakazać istnienia takiego serwisu Uśmiech do nie dawna...
Nie chce być pesymista, ale wydaje mi się, że musimy się liczyć z tym, że nasze poglądy jako nie zgodne z kaczą racją staną staną sie niepożądanymi.
Osobiście mam nadzieję, że po prostu jestym czarnowidzem, i nc takiego nie zajdzie.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#25
Głoszący zagrożenie państwa wyznaniowego nie sprzeciwiają się temu państwu jako takiemu, chodzi im tylko o zastąpienie jednego wyznania drugim. Państwo musi być oparte na jakimś światopoglądzie, który jest wyznawany (pod pewnymi warunkami). Obecnie gender i islam aspirują do bycia ideologią panującą. Katolicyzm nie. Kościół za bardzo się upaństwowił, nastawił na konsumpcję dotacji unijnych i akceptuje obecny reżim zamiast wesprzeć obywateli w walce o wolność i swobodę. Ględźby o katolickim państwie wyznaniowym i katotalibanie to wynik ślepej fobii oraz frustracji:
Przez czterdzieści lat w Polsce ideologią panującą był ateizm w swej wersji marksistowskiej. Ideologia okazała się być durną i posypała się w 1989, a jej wyznawcy z rosnąca frustracją obserwowali powrót do normalności. I odbierali ową normalność jako państwo wyznaniowe: w sensie że katolicy się panoszą bo za dawnych czasów można było x Popiełuszkę do basenu a prymasa Wyszyńskiego do Komańczy, a teraz się nie da. I tak powstała legenda.

Zostają nam na polu walki genderyzm, który definiuję tu jako wyraz aspiracji wszelakiego neomarksistowskiego lewactwa, oraz islam w swej nowoczesnej ISISowej wersji. Ze starcia tych dwóch ideologii kalifat musi wyjść zwycięsko. Raz, że jest prostolinijny: co myśli to mówi, co mówi to robi. Dwa, że gender jest za islamem. Formuje się na naszych oczach hierarchia mniejszości, gdzie islamistyczni uchodźcy są na pierwszym miejscu, homoseksualiści na drugim a kobiety na szarym końcu na trzecim.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#26
Czulu napisał(a): Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe z tego, jak smieszne jest psioczenie nad Polska-panstwem religijnym na legalnie istniejacym polskim serwisie ateistycznym :lol2:
A kto go zalegelizował, widział ktoś gdzieś stosowna bumagę?
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#27
No nareszcie!

Kościół wreszcie rozprawia się z hipokryzją parlamentarzystów. To jest to o co mi chodziło - kawa na ławę. Jesteś z nami albo przeciwko nam. Nie ma stanów pośrednich.
Odpowiedz
#28
El Commediante napisał(a): No nareszcie!

Kościół wreszcie rozprawia się z hipokryzją parlamentarzystów. To jest to o co mi chodziło - kawa na ławę. Jesteś z nami albo przeciwko nam. Nie ma stanów pośrednich.
Mnie dalej zastanawia, czy oni (biskupi i księża) w ogóle wiedzą co regulowała ustawa o in-vitro.
Bo ich krzyki i okazjonalne argumenty, świadczą o tym, że nie wiedzą, tylko histeryzują na dźwięk słowa in-vitro.

Bo przecież ustawa regulowała dokładnie te sprawy, przeciw którym opowiada się Kościół (modyfikowanie zarodków, uśmiercanie niewykorzystanych zarodków, tworzenie zarodków ponad miarę, wykorzystywanie w innych celach niż zapłodnienie...). 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#29
No regulowała sprawy hodowania ludzi w laboratoriach.
Stąd ten sprzeciw.

Odpowiedz
#30
idiota napisał(a): No regulowała sprawy hodowania ludzi w laboratoriach.
Stąd ten sprzeciw.
Przed ta ustawą, hodowanie ludzi w laboratoriach nie było uregulowane. 
Natomiast było dozwolone.

Więc dalej nie rozumiem problemu. 
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#31
Może sposób regulacji im się ie podoba...
Przeszło Ci to przez myśl?

Odpowiedz
#32
Machefi napisał(a):
Czulu napisał(a): Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe z tego, jak smieszne jest psioczenie nad Polska-panstwem religijnym na legalnie istniejacym polskim serwisie ateistycznym :lol2:
A kto go zalegelizował, widział ktoś gdzieś stosowna bumagę?

Interesujące pojmowanie państwa i jego kompetencji w dziedzinie wolności.
Ale ja nie o tym:

Nie chodzi tu nawet o same zamachy a o codzienną działalność islamistyczną: w miarę zwiększania się liczby muzułmanów tworzą coraz większe enklawy, zyskujące faktyczną autonomię i zwolnienie z przestrzegania prawa miejscowego i europejskiego (egzempcja). Następnym krokiem będzie prawne usankcjonowanie stanu faktycznego, prawo nie może bowiem odbiegać od rzeczywistości.

Powiedzmy odebranie dzieci takie jak Bałutom jest tam niemożliwe: musieliby czołgami wjechać i stoczyć fanatyczną bitwę. Nie ma zatem mowy o odzyskaniu suwerenności nad enklawami przez Francję, a Szwecja wręcz te tendencje podsyca. Głupia karetka w asyście policji musi wjeżdżać.
W Anglii islamscy imigranci uzyskali nawet faktyczne prawo do gwałcenia kobiet: białych kobiet (http://wyborcza.pl/1,75477,16570699,_Gw ... ez_16.html).


Co zamierza osiągnąć multikulti ściągając imigrantów, którzy są przeciw temuż multikulti? Czemu ich do Dubaju nie wysłać? Do Arabii Saudyjskiej? To jest jakiś absurd.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#33
Jester napisał(a):
idiota napisał(a): No regulowała sprawy hodowania ludzi w laboratoriach.
Stąd ten sprzeciw.
Przed ta ustawą, hodowanie ludzi w laboratoriach nie było uregulowane. 
Natomiast było dozwolone.

Więc dalej nie rozumiem problemu. 

Problem polega na tym, że według hierarchów jedyną słuszną regulacją jest całkowity zakaz, czyli zepchnięcie tego typu zabiegów w szarą strefę.
Odpowiedz
#34
El Commediante napisał(a):
Jester napisał(a):
idiota napisał(a): No regulowała sprawy hodowania ludzi w laboratoriach.
Stąd ten sprzeciw.
Przed ta ustawą, hodowanie ludzi w laboratoriach nie było uregulowane. 
Natomiast było dozwolone.

Więc dalej nie rozumiem problemu. 

Problem polega na tym, że według hierarchów jedyną słuszną regulacją jest całkowity zakaz, czyli zepchnięcie tego typu zabiegów w szarą strefę.

Tak jak i np. mordów czy złodziejstwa
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#35
Jester napisał(a): Przed ta ustawą, hodowanie ludzi w laboratoriach nie było uregulowane. 
Natomiast było dozwolone.

Więc dalej nie rozumiem problemu. 

Dlatego po cichu kibicowałem przeciwnikom ustawy, którzy chcieli jej utrącenia.
Ustawa utrącona - wracamy do stanu właściwego czyli braku regulacji.
Skąd ta nieznośna potrzeba regulowania wszystkiego?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#36
Sofeicz napisał(a): Skąd ta nieznośna potrzeba regulowania wszystkiego?

Przecież kontrola to najwyższa forma zaufania.
"Nieszczęsna kraino, gdyby ci rodacy
Co za ciebie giną, wzięli się do pracy..."
Odpowiedz
#37
Smok Eustachy napisał(a): Tak jak i np. mordów czy złodziejstwa
Tak, tak, porównanie tworzenia nowego życia ludzkiego z morderstwem jest naprawdę bardzo trafne.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#38
Jester napisał(a):
Smok Eustachy napisał(a): Tak jak i np. mordów czy złodziejstwa
Tak, tak, porównanie tworzenia nowego życia ludzkiego z morderstwem jest naprawdę bardzo trafne.

Trafne jest bo zdechnie w zamrażarce albo planned cośtam wyśle na części.

Aby zwiększyć szansę powodzenia zabiegu, do organizmu matki przenosi się kilka embrionów. Po pewnym czasie sprawdza się ich rozwój i pozostawia przeważnie jeden z nich - ten najlepiej oceniany. Pozostałe zostają przeznaczone do selektywnej aborcji, w celu ograniczenia ryzyka związanego z ciążą mnogą.

"Wobec wielkiej popularności w niektórych środowiskach tej drogi radzenia sobie z niepłodnością zdziwienie budzi fakt, że skuteczność metody in vitro mierzona liczbą urodzeń w stosunku do liczby prób zapłodnienia wynosi zaledwie kilka procent"
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#39
Smok Eustachy napisał(a): "Wobec wielkiej popularności w niektórych środowiskach tej drogi radzenia sobie z niepłodnością zdziwienie budzi fakt, że skuteczność metody in vitro mierzona liczbą urodzeń w stosunku do liczby prób zapłodnienia wynosi zaledwie kilka procent"

Czyli jest to i tak znacznie więcej, niż metodą tradycyjną - naturalną.  Duży uśmiech

Ale oczywiście jak wszystko co wypisują na ten temat wyznawcy PIS jest to łgarstwo. In vitro jest skuteczniejsze co najmniej o rząd wielkości.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#40
pilaster napisał(a):
Smok Eustachy napisał(a): "Wobec wielkiej popularności w niektórych środowiskach tej drogi radzenia sobie z niepłodnością zdziwienie budzi fakt, że skuteczność metody in vitro mierzona liczbą urodzeń w stosunku do liczby prób zapłodnienia wynosi zaledwie kilka procent"

Czyli jest to i tak znacznie więcej, niż metodą tradycyjną - naturalną.  Duży uśmiech

Ale oczywiście jak wszystko co wypisują na ten temat wyznawcy PIS jest to łgarstwo. In vitro jest skuteczniejsze co najmniej o rząd wielkości.

A teraz poszukaj łaskawco skąd ten cytat
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości