To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy gen. Jaruzelski jest matrioszką?
#61
Ok.
To twoja wiara jest i jej dogmaty, ale co nas to interesuje?

Odpowiedz
#62
idiota napisał(a):Ok.
To twoja wiara jest i jej dogmaty, ale co nas to interesuje?
Nie moja wiara ale fakty
A twoją wiarą jest trockizm...
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz
#63
Tam fakty...
Jakieś wynurzenia wyleniałych stalinistów leżą daleko od faktów.

I jeszcze mi powiedz co to ten trockizm wg Ciebie, bo tak rzucasz tym hasłem nie wyjaśniając co masz na myśli (podobnie jak ten pan z drugiego linku) i domyślam się, że to jakiś człekopodobny stwor, co je dzieci i zagryza szczeniaczkami, ale co on jest konkretnie to nie wiem...

Odpowiedz
#64
idiota napisał(a):Jednak nie jest prawdą, jakoby Jaruzelski dążył kiedykolwiek do reformy systemu centralnego sterowania ku liberalizacji rynku.
Czego i nigdy nie napisałem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#65
Nie rozumiem hipokryzji co niektórych. Mówią że Jaruzel by zbrodniarzem a jednocześnie Piłsudskiego wychwalają (dominuje w tym PiS)

Przecież w wyniku przewrotu majowego Polska znalazła się na krawędzi wojny domowej. Jego autorzy skazali na śmierć setki niewinnych ludzi: żołnierzy i mieszkańców Warszawy. Kazali Polakom strzelać do Polaków. Stworzyli w Berezie Kartuskiej obóz dla przeciwników politycznych. Zamiast służyć Narodowi podzielili go na zwalczające się obozy.

Narzekają jednocześnie [środowiska związane z PiS] że nie ma rozliczenia stanu wojennego. A ja pytam- czy jest rozliczenie nadużyc władz II RP?
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz
#66
Popełniasz grzech ahistoryzmu.
To tak, jakbyś zarzucał Cromwellowi, że nie dbał o prawa gejów i niepełnosprawnych.
Inny świat, inny kontekst.
Piłsudski na tle sobie współczesnych satrapów (szczególnie tych ze wschodu) to prawdziwy gołąbek.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#67
Sofeicz napisał(a):Piłsudski na tle sobie współczesnych satrapów (szczególnie tych ze wschodu) to prawdziwy gołąbek.
Jak i Gierek czy Jaruzel
lub Łukaszenka
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz
#68
Kilka odtajnionych brytyjskich depesz o Jaruzelu.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...okale=lodz
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości