To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prezydent Narutowicz
#41
Pawcio napisał(a):Okrada się nic nie robieniem oczywiście.

Abstrahując już od tego, że pierwsze słyszę o pasywnym okradaniu, to co konkretnie obóz rządzący powinien zrobić a nie robi, żeby Polacy (w tym Pawcio) miał pracę i emeryturę? I jak to możliwe, że np. ja i miliony podobnych mnie, mają pracę, mimo okradania z pracy przez obóz rządzący.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#42
Pawcio napisał(a):No i oczywiście kolejny analfabeta. Gdzie napisałem, że jak nie daje mi się kasy to uważam kogoś za złodzieja. Czekam na odpowiedź.
Jeżeli brak aktywności jest okradaniem, to nieokradaniem jest co? Jaka konkretnie aktywność i jakie reformy są przez Pawcia wymagane, aby nie czuł się okradany?

Jeśli jeszcze pisząc powyższego posta mogłem mieć wątpliwości, czy mam rację, to teraz Pawcio wszystkie rozwiał. Zamiast bowiem napisać, czego konkretnie oczekuje ucieka w ad personam.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#43
dziadek Drichlik napisał(a):Raczej dla nielicznej,znikomej części
http://sol.myslpolska.pl/2012/12/adolf-n...rutowicza/

Dużo prawdopodobne jest też to że zabójstwo prezydenta było z inspiracji PPS i Pisudczyków po to aby skompromitować endecje
[INDENT]
Cytat:Endeccy historycy zarzekają się, że ówcześnie nie istniała żadna prawicowa organizacja terrorystyczna zdolna do takich działań. Wyjątkowo się z nimi zgadzam. Historia międzywojennej endecji to ciąg tragikomicznych zdarzeń - endecy rzeczywiście nie potrafiliby zorganizować takiego spisku. Czy wobec tego zorganizowali go piłsudczycy tak jakby chciał Jędrzej "Kretyn" Giertych? Przeczy tej wersji piłsudczykowska reakcja. Najpierw, na kilka dni przed zabójstwem Marszałek urządza z przedstawicielami rządu i marszałkiem Ratajem naradę poświęconą przeciwdziałaniu zamachu stanu. Po zamachu piłsudczycy nie robią zaś nic, by przejąć władzę. Premierem zostaje ich przeciwnik polityczny - gen. Sikorski. Wiemy również, że Marszałek Piłsudski mocno przeżył zamach na prezydenta Narutowicza. Zabity prezydent był jego dalekim krewnym. To wówczas zwątpił w to, że w Polsce może funkcjonować demokracja (Już wiecie, dlaczego nie chciał dopuścić endeckich idiotów do władzy w maju 1926 r.).
[/INDENT]Ze strony podanej przeze mnie.



PO okradło, a przede wszystkim oszukało ludzi w wielu przypadkach.
- Brak reformy ZUS i przeniesienie składek z OFE do ZUS.
- podniesienie podatków
- powiększenie biurkokracji
- niekorzystna umowa gazowa
- oddawanie pola na szczeblu międzynarodowym i brak jakiejkolwiek wizji polityki zagranicznej (po prostu temu tworowi brakuje wizji na cokolwiek poza własną prywatą)
- niewydolny NFZ

Gdyby nic nie robili to nie byłoby to jeszcze takie złe. Niestety dopuścili się zaniedbań, kiedy potrzebne są reformy, próby ograniczania wolności itd. itp. Nie mają jaj, bo im nie zależy na dobru kraju i narodu. Won!

Teraz proszę o przeniesienie OT o PO do tematu o tej partii.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#44
Cytat: Brak reformy ZUS i przeniesienie składek z OFE do ZUS.
Czyli niczego ludziom nie ukradło, co najwyżej nic nie dało. Jakbym się nie wywiązał z obietnicy remontu dróg, to też byś mówił, że drogi zniszczyłem?
Cytat:podniesienie podatków
Udział podatków w tworzeniu PKB spadł z 18.3% w 2008r. do 16.7 w 2010r. Czyli podatki obniżono.
Cytat:powiększenie biurkokracji
Są jakieś dane to potwierdzające? I czy powiększenie zaczęło się pod rządami PO czy może trwało już wcześniej?
Cytat:niekorzystna umowa gazowa
Inni mają jeszcze bardziej niekorzystne, np. Belgia.
Cytat:oddawanie pola na szczeblu międzynarodowym i brak jakiejkolwiek wizji polityki zagranicznej (po prostu temu tworowi brakuje wizji na cokolwiek poza własną prywatą)
Za to przez PiS zaczęto Polskę postrzegać jako siedlisko zabobonu, pieniactwa i wiecznego rozpaczania nad swoją historią (niech żyje mickiewiczowski mesjanizm!)
Cytat:niewydolny NFZ
Który stał się niewydolny pod rządami PO, bo wcześniej był tak wydolny, że cud miód malina.Duży uśmiech
...

Czyli znowu nikt nie przedstawił żadnych dowodów na to, że PO kogokolwiek okradło, poprzez np. bezprawne pozbawienie kogoś majątku.
Odpowiedz
#45
Żarłak napisał(a):Ze strony podanej przeze mnie.



PO okradło, a przede wszystkim oszukało ludzi w wielu przypadkach.
- Brak reformy ZUS i przeniesienie składek z OFE do ZUS.
- podniesienie podatków
- powiększenie biurkokracji
- niekorzystna umowa gazowa
- oddawanie pola na szczeblu międzynarodowym i brak jakiejkolwiek wizji polityki zagranicznej (po prostu temu tworowi brakuje wizji na cokolwiek poza własną prywatą)
- niewydolny NFZ

Jak konkretnie każde z tych zaniechań spowodowało, że Pawcio i jemu podobni nie mają emerytury i pracy, i jak to możliwe, że nie przeszkodziło mnie i mnie podobnym, żeby pracę mieć.

Gdyby nic nie robili to nie byłoby to jeszcze takie złe. Niestety dopuścili się zaniedbań, kiedy potrzebne są reformy, próby ograniczania wolności itd. itp. Nie mają jaj, bo im nie zależy na dobru kraju i narodu. Won!

Teraz proszę o przeniesienie OT o PO do tematu o tej partii.[/quote]
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#46
zefciu napisał(a):A to jest dowód jego uzdolnień inżynierskich i naukowych. A chyba nie ze względu na nie został wybrany i nie ze względu na nie - zastrzelony. Więc jeśli chcemy gadać o Narutowiczu - inżynierze, to może do innego działu.

W pierwszym poście nie było mowy o ograniczeniu dyskusji do tematu "Narutowicz-polityk" Oczko

Tgc napisał(a):Teraz tez pewne prawicowe grupki wychwalaja to morderstwo:
Eligiusz Niewiadomski - Dla was zbrodniarz, dla nas bohater!

Tego właśnie nie potrafię zrozumieć. Nawet zdarzyło mi się w trakcie rozmowy na żywo zetknąć ze stanowiskiem popierającym czyn Niewiadomskiego. Dla mnie to debilizm.

Jak można cenić wyżej jakiegoś niedojebanego malarza-mordercę, od rozsądnego, rozważnego i inteligentnego człowieka?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#47
As Sa'iqa napisał(a):Czyli niczego ludziom nie ukradło, co najwyżej nic nie dało. Jakbym się nie wywiązał z obietnicy remontu dróg, to też byś mówił, że drogi zniszczyłem?


Czytaj ze zrozumieniem:
Cytat:- Brak reformy ZUS i przeniesienie składek z OFE do ZUS.
Zabranie prywatnych środków z kont OFE, do których państwo nie miało dostępu było jawną kradzieżą. Po raz kolejny rząd Polski dał ludziom do zrozumienia, że w jego oczach obywatel to tyle co splunięcie i prawo nie ma żadnego znaczenia dla Państwa, bo dzisiaj jest takie, a jutro może zostać zmienione na łamiące Konstytucję. Co już wielokrotnie rządy nam pokazały. Naprawdę, tu nie chodzi o PO, PiS czy ch. wie kogo. Mają nas za nic, ale ludziom to nie przeszkadza...



To jest ciekawy fragment:
Cytat:[INDENT]Nie tylko The Economist zajął się przerostem naszej biurokracji. W polskich mediach bez większego echa przeszedł ciekawy raport opublikowany przez Uczelnię Vistula: „Rola grup interesów w procesie stanowienia prawa w Polsce”, w którym grupa ekspertów przeanalizowała 1366 ustaw uchwalonych w latach 1989-2011. Recenzentem naukowym był prof. dr hab. Jerzy Hausner. Wnioski są następujące:

- Jedna trzecia ustaw uchwalonych w Polsce realizuje interesy zorganizowanych grup nacisku
- Ponad 40% ustaw ogranicza wolność gospodarczą
- Dwie trzecie ustaw tworzy koszty dla finansów publicznych, a tylko jedna trzecia przynosi oszczędności
- Najbardziej wpływową i skuteczną grupą interesów są pracownicy sektora publicznego, po nich kolejno lekarze, pracownicy akademiccy i nauczyciele.[/INDENT]
http://lgeringer.natemat.pl/14033,the-ec...iurokracji


Brak reformy jest zaniedbaniem (przede wszystkim, jednak można rozważyć kwestię: czy branie pożyczek zagranicznych na rzecz, która powinna mieć zmienione źródła finansowania jest kradzieżą? Nie robiąc nic, by uniknąć odsetek, narażają naród na dodatkowe straty, w sposób metaforyczny kradnąc. Jednak przede wszystkim to zaniedbanie, jeden z elementów, które wymieniłem:
Cytat:oszukało ludzi w wielu przypadkach [w kontekście dyskusji okradło].
(...)Niestety dopuścili się zaniedbań, kiedy potrzebne są reformy, próby ograniczania wolności itd. itp.
As Sa'iqa napisał(a):Udział podatków w tworzeniu PKB spadł z 18.3% w 2008r. do 16.7 w 2010r. Czyli podatki obniżono.

W 2011r? W 2012? Ciągłe podnoszenie płacy minimalnej, ZUS, VAT, akcyzy (ten kwartet można w ciemno wliczyć co roku),
nie wiem jak to nazwać: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/...c_pit.html
ale jest podatkiem.

To się też niejako wiąże z tematem:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Eksperci...01711.html

Okrojenie czy w ogóle zniesienie ulgi podatkowej na odliczanie internetu. Ile to już jest przypadków? Przynajmniej sześć w ciągu tego roku.

Takie kuriozum od 2014r:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/...zyscy.html


Nie wiem czy mam szukać dalej. Szkoda mi na to czasu.

Na końcu tego artykułu masz szczegółowe wyliczenie, ale nie wklejam, bo zmian na niekorzyść wprowadzonych przez PO jest za dużo Duży uśmiech
http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/komen...podatkowe/

As Sa'iqa napisał(a):Są jakieś dane to potwierdzające? I czy powiększenie zaczęło się pod rządami PO czy może trwało już wcześniej?

Specjalnie dla Ciebie
http://lgeringer.natemat.pl/14033,the-ec...iurokracji


http://www.fakt.pl/600-mln-zl-premii-dla...277,1.html

http://nczas.com/wiadomosci/polska/rosni...ublicznej/

http://forsal.pl/artykuly/606888,biurokr..._mapa.html

Raz, że ilość urzędników rośnie, a dwa ich pensje także i to znacznie bardziej, niż przeciętnie na rynku pracy.

Trwa od początku transformacji, ale od 2007r. znacząco wzrosło podczas rządów partii "wolnorynkowej" :lol2:

Wiem! Zlikwidujmy armię i róbmy szkolenia urzędnikom. W razie W, będziemy mieli co najmniej pół miliona osób do rzucenia na front Szczęśliwy

As Sa'iqa napisał(a):Inni mają jeszcze bardziej niekorzystne, np. Belgia.

Co mnie Belgia obchodzi? Interesuję się swoim krajem. Obywatele, podpisaliśmy w Waszym imieniu niekorzystną umowę gazową, ale inni mają jeszcze gorzej, nie martwcie się.
Słyszysz sam siebie? Duży uśmiech

Naplują Ci w twarz, ale powiedzą, że ten obok miał gorzej, bo jego obrzygali. Rzeczywiście, masz powody do zadowolenia :lol2:

As Sa'iqa napisał(a):Za to przez PiS zaczęto Polskę postrzegać jako siedlisko zabobonu, pieniactwa i wiecznego rozpaczania nad swoją historią (niech żyje mickiewiczowski mesjanizm!)

Dlaczego z PiS wyjeżdżasz? Nie dyskutujemy o PiS, tylko PO. Poza tym, PiS już dawno nie rządzi.

As Sa'iqa napisał(a):Który stał się niewydolny pod rządami PO, bo wcześniej był tak wydolny, że cud miód malina.Duży uśmiech

Co zrobiło, by poprawić jego wydolność? Jednak od pięciu lat rządów PO dzieje się coraz gorzej.

...

As Sa'iqa napisał(a):Czyli znowu nikt nie przedstawił żadnych dowodów na to, że PO kogokolwiek okradło, poprzez np. bezprawne pozbawienie kogoś majątku.

Czytaj ze zrozumienie, choćby OFE.

Śmierć Szczurów napisał(a):Jak konkretnie każde z tych zaniechań spowodowało, że Pawcio i jemu podobni nie mają emerytury i pracy, i jak to możliwe, że nie przeszkodziło mnie i mnie podobnym, żeby pracę mieć.

Wybacz, ale nie będę odpowiadał za kogoś. Robię to wyłącznie z własnej perspektywy i w swoim imieniu. Nie przeprowadzę analizy czegoś, co ktoś wymyślił, a czego nie rozumiem.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#48
OK, myślałem, że to miała być odpowiedź na moje pytanie skierowane do Pawcia.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#49
Niespełna tydzień urzędowania prezydenta Narutowicza pokazał niemoc państwa i jego organów bezpieczeństwa. Doskonale pokazuje to relacja naocznego świadka wydarzeń: http://to-ci-historia.blog.pl/2012/12/16...edmiu-dni/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości