Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Watykan odcięty od kart kredytowych
#1
Sensacja!
Włosi złamali wreszcie papieskie tabu!
Najpierw Watykanowi po dupie, a teraz wreszcie poważnie będziecie zmuszeni porozmawiać i działać.

W Watykanie od 1 stycznia nie można płacić żadną kartą bankową. Wszystkie transakcje i bankomaty na terenie Watykanu zostały zablokowane przez włoski bank centralny w ramach walki z praniem brudnych pieniędzy. Używanie kart płatniczych oraz bankomatów wstrzymane zostało do odwołania.

W Muzeach Watykańskich, odstawszy swoje w długiej kolejce dowiadujemy się dopiero przy kasie, że nie można zapłacić kartą za bilet, tylko gotówka, albo czek.
Informacja o tym skandalu wisi naturalnie tylko na watykańskiej kasie biletowej, bo nie ma się czym chwalić.

Również wiele watykańskich instytucji finansowych zostało sparaliżowanych obowiązującą od początku roku blokadą transakcji.

Włosi wzięli się na serio za wyczyszczenie tej znakomicie funkcjonującej pralni brudnych pieniędzy.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#2
to dobra wiadomość
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#3
Zaorać ten cały Watykan! A papież niech mieszka w normalnym domu, a nie 'władca państwa Watykan' Hahaha! Papież powinien być przywódcą religijnym - zgoda, ale nie musi mieć do tego państwa - choćby i najmniejszego na świecie.
Pisać bulle, czy nosić piuskę może w zwykłym domu.
Czy Grzegorz XVIII ma osobne państwo? Nie.
A jest antypapieżem!
"Aut viam, aut faciam". Hannibal
Odpowiedz
#4
"Ludzie! Nie wierzcie we wszystko co wam napiszą. Żyjemy w dobie internetu i każdą informacje można bez trudu potwierdzić, albo wyśmiać."

by Piotr35.


Szkoda, że sam się do tego nie stosuje o ile tylko wiadomość leży po jego linii. To smutne jak ideologia zaciemnia umysły rozmaitym piotrom35. Smutny

Pranie brudnych pieniędzy to zwyczajny chwytliwy tytuł z portali w stylu onetu.
Po prostu chodzi o zwykłą unijną biurokrację i prawo włoskie (które to faktycznie ma duże problemy z praniem brudnych pieniędzy - przez co wprowadziło dość restrykcyjne normy w tej dziedzinie) Watykan jako państwo spoza unii musi spełniać odpowiednie nieco ostrzejsze kryteria. Ponieważ formalności nie dopełnił to odcięto go od włoskiego systemu bankowego. I tyle. Sytuacja zapewne dość szybko wróci do normy.
Odpowiedz
#5
DziadBorowy napisał(a):Pranie brudnych pieniędzy to zwyczajny chwytliwy tytuł z portali w stylu onetu.

Jezeli cala Twoja argumentacja ma na tym polegac to dosc slabo ;u. O oskrazeniach dotyczacych prania brudnych pieniedzy przez Watykan pisaly wszystkie media, nie tylko plotkarskie i badziewne jak onet wbrew temu co probujesz nam wmowic.

DziadBorowy napisał(a):Po prostu chodzi o zwykłą unijną biurokrację i prawo włoskie (które to faktycznie ma duże problemy z praniem brudnych pieniędzy - przez co wprowadziło dość restrykcyjne normy w tej dziedzinie) Watykan jako państwo spoza unii musi spełniać odpowiednie nieco ostrzejsze kryteria. Ponieważ formalności nie dopełnił to odcięto go od włoskiego systemu bankowego. I tyle. Sytuacja zapewne dość szybko wróci do normy.
Tym razem jawnie klamiesz. Zadne newsy nie podaja, ze jest to kwestia nowych regulacji, ktore przypadkiem uderzyly w nieprzygotowany Watykan. A byly to dzialania ukierunkowane wylacznie na Watykan.

http://uk.reuters.com/article/2013/01/03...JM20130103
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#6
Tgc napisał(a):Tym razem jawnie klamiesz. Zadne newsy nie podaja, ze jest to kwestia nowych regulacji, ktore przypadkiem uderzyly w nieprzygotowany Watykan. A byly to dzialania ukierunkowane wylacznie na Watykan.

http://uk.reuters.com/article/2013/01/03...JM20130103


Nudne to się robi.

Pierwsze z brzegu:
http://rt.com/news/vatican-cash-cards-laundering-303/

"
The Italian central bank stated that the Vatican does not respect international anti money laundering norms and an Italian-registered bank can therefore not operate on its territory, local media reports.
Now the Vatican is trying to find a non-Italian bank that will be able to provide the banking services. A spokesman for the Vatican assured there would be a quick solution as talks were already taking place with other providers.

The Vatican has been trying to implement measures to detect and discourage money laundering and even hired a Swiss expert on the subject a few months ago.
Italy has tightened its own rules in recent years as it’s struggled to stop money laundering, mainly from Italian-based organized crime groups."

Oczywiście całkiem możliwe jest, że organizacje te wykorzystywały również watykański system bankowy tak jak mogły wykorzystywać dowolny inny system, który nie posiada odpowiednich zabezpieczeń. Nie oznacza to jednak, że Watykan pierze brudne pieniądze - tak jak to, że ktoś wykorzysta twoją kartę kredytową, której nie pilnowałeś do zakupu narkotyków nie oznacza, że TGC finansuje rynek narkotykowy. Polski system bankowy też wykorzystywany jest do prania pieniędzy - nie oznacza to jednak, że polskie banki piorą brudne pieniądze.
Odpowiedz
#7
Teraz papieska mafia dostanie garba od dźwigania ciężkich portfeli Duży uśmiech
Be the change you want to see in the world.

Idiotów nie sieją .
Odpowiedz
#8
Niesamowite, ale piotrowi nie udało się wciąż ani jednej prawdziwej informacji o działaniach Kościoła...

Odpowiedz
#9
DziadBorowy napisał(a):Oczywiście całkiem możliwe jest, że organizacje te wykorzystywały również watykański system bankowy tak jak mogły wykorzystywać dowolny inny system, który nie posiada odpowiednich zabezpieczeń...

Pomijasz calkiem zasade przyczynowo-skutkowa. Przyczyna powyzszych zmian prawnych z zakresu bankowosci jest wlasnie podejrzenie, ze Watykan to pralnia brudnych pieniedzy wiec prewencyjnie zostaly podjete takie dzialania.

Sytuacja ktora przedstawiasz w swoich postach to mocno naciagniecie stanu faktycznego - probujesz przedstawic sytuacje w ktorej Watykanowi "dostalo sie" przy okazji wprowadzanych zmian w systemie bankowym pomijajac zupelnie fakt, dlaczego takie zmiany zostaly w ogole wprowadzone.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
#10
Moneyval nie wykrył żadnego znaczącego naruszenia standardów rachunkowości w watykańskiej księgowości (9 najważniejszych kryteriów na 16 było spełnionych), nie doszukał się prania brudnych pieniędzy. Zresztą, Watykan sam poprosił o ten audyt.

Włoski Bank Centralny zablokował dostęp do kart płatniczych na terenie Watykanu, jedynie dlatego, że Watykan nie należy do UE i nie obowiązują w nim rozporządzenia, które mają teoretycznie zwalczać zjawisko pranie brudnych pieniędzy. Oczywiście, takiego zjawiska nie ma, a Watykan w najbliższym czasie (zgodnie z art. na money.pl) skonsultuje się z jednym ze szwajcarskich banków, który, nie poprzez filię włoską, a przez centralę, będzie obsługiwał Watykan.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#11
Tgc napisał(a):Pomijasz calkiem zasade przyczynowo-skutkowa. Przyczyna powyzszych zmian prawnych z zakresu bankowosci jest wlasnie podejrzenie, ze Watykan to pralnia brudnych pieniedzy wiec prewencyjnie zostaly podjete takie dzialania.

Pomijając to, że z artykułu, który wkleiłem jasno wynika iż zmiany we włoskim prawie bankowym wynikają z tego, że wykorzystywały go włoskie organizacje przestępcze (Italy has tightened its own rules in recent years as it’s struggled to stop money laundering, mainly from Italian-based organized crime groups."), jest zupełnie na odwrót. (patrz chociażby post Exodima). To Ty na siłę próbujesz doszukać się tam jakiś przekrętów.


Cytat:Sytuacja ktora przedstawiasz w swoich postach to mocno naciagniecie stanu faktycznego - probujesz przedstawic sytuacje w ktorej Watykanowi "dostalo sie" przy okazji wprowadzanych zmian w systemie bankowym pomijajac zupelnie fakt, dlaczego takie zmiany zostaly w ogole wprowadzone.
Nie to miałem na myśli. Chodzi po prostu o to, że Watykan nie wprowadził odpowiednich zabezpieczeń do swoich systemów (chociaż nad nimi pracował) więc go odcięli. Nie dlatego, że podejrzewali iż Watykan pierze brudne pieniądze ale dlatego, że wg nich watykańskie normy bezpieczeństwa to umożliwiają (tak jak pisałem całkiem możliwe, że jakieś przestępcze organizacje wykorzystywały luki w tym systemie do prania pieniędzy). Od tego jednak daleko do ulubionej przez Was Watykańskiej mafii wykorzystującej swoje wpływy do prania pieniędzy pochodzących z handlu dziecięcą pornografią czy co tam jeszcze miłośnicy teorii spiskowych wymyślą Oczko. Wyłącz na chwilę ideologię i pomyśl nad tym samodzielnie, nie przyznając z automatu racji określonej interpretacji tylko dlatego, że tak Ci ideologia podpowiada.


Zresztą jeżeli są jakieś dowody potwierdzające lub chociażby uprawdopodobniające pranie tych pieniędzy w Watykanie chętnie je zobaczę. Zaznaczam raz jeszcze, że sam fakt, że w systemie istnieją luki umożliwiające przekręty nie oznacza, że takie przekręty faktycznie zachodzą lub nawet jeżeli zachodzą, że właściciel systemu o nich wie lub w nich uczestniczy.
Odpowiedz
#12
DziadBorowy napisał(a):Chodzi po prostu o to, że Watykan nie wprowadził odpowiednich zabezpieczeń do swoich systemów...
A to Duch Święty nie wystarczy?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#13
Sofeicz napisał(a):A to Duch Święty nie wystarczy?

:lol2:
"Aut viam, aut faciam". Hannibal
Odpowiedz
#14
Buhahahahahahaaaaa!!!!

Ale świetny dowcip!
No prawie poziom piotra35...

Odpowiedz
#15
Tgc napisał(a):Zadne newsy nie podaja, ze jest to kwestia nowych regulacji, ktore przypadkiem uderzyly w nieprzygotowany Watykan. A byly to dzialania ukierunkowane wylacznie na Watykan

Watykan został poinformowany o zblokowaniu takich transakcji na początku grudnia, ale te małe czarne móżdżki nie uwierzyły w prawdziwość ostrzeżenia i 1 stycznia obudzili się z ręką w swoim własnym nocniku.

Jak to niezwykle udanie ujął jeden z ekspertów:
"Watykan został ekskomunikowany z międzynarodowych transakcji finansowych"
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#16
Sofeicz napisał(a):A to Duch Święty nie wystarczy?

I Laska boska?
Odpowiedz
#17
Maniac napisał(a):I Laska boska?
Miałeś na myśli penis Jezusa?
:p

idiota napisał(a):Niesamowite, ale piotrowi nie udało się wciąż ani jednej prawdziwej informacji o działaniach Kościoła...
Nie udało się tej informacji, co?... Dokończ, bo zdanie jest niepełne.
A ty skąd wiesz, co jest prawdziwą informacją, a co nie?
Masz jakąś antenę, która wykrywa prawdę, czy jak?
"Aut viam, aut faciam". Hannibal
Odpowiedz
#18
nonkonformista napisał(a):Nie udało się tej informacji, co?... Dokończ, bo zdanie jest niepełne.
A ty skąd wiesz, co jest prawdziwą informacją, a co nie?
Masz jakąś antenę, która wykrywa prawdę, czy jak?
Ma to, czego niektórzy nie posiadają. Zdrowy rozsądek.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#19
exodim napisał(a):Ma to, czego niektórzy nie posiadają. Zdrowy rozsądek.
Ale zdrowy wedle czyich mniemań?
To że większość uważa, że istnieje jakiś Bóg, wcale nie oznacza, że on naprawdę istnieje.
Naprawdę nie dopuszczasz myśli, że ten cały 'zdrowy rozsądek' może być po prostu łatwym wytłumaczeniem własnego, umysłowego lenistwa?
"Aut viam, aut faciam". Hannibal
Odpowiedz
#20
nonkonformista napisał(a):Naprawdę nie dopuszczasz myśli, że ten cały 'zdrowy rozsądek' może być po prostu łatwym wytłumaczeniem własnego, umysłowego lenistwa?

U większości wojujących antyklerykałów tak jest.Tylko oni nazywają go postawą racjonalną lub kultywowaniem postawy krytycznej:lol2: Łykną wszystko co im do schematu pasuje. I potem pojawiają się kwiatki w stylu: w systemie watykańskim istnieją luki pozwalające na pranie brudnych pieniędzy - oznacza to, że Watykan pierze brudne pieniądze.

Oczywiście spora część wierzących też tak ma, zabawne jest jednak to, że rozmaite piotry35 czy TGCe uważają się za osoby bardziej racjonalne od przeciętnego wierzącego. A prezentują ten sam sam rodzaj irracjonalizmu
tylko skierowany w inną stronę - ale to wynika wyłącznie z ich własnych sympatii odnośnie danej sprawy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości