To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manga/Anime
Polecam mangę "Vagabond" opisującą losy legendarnego samuraja Miyamoto Musashiego w dawnej Japonii. Od większości pozycji z dziedziny japońskiego komiksu odróżnia się tym, że nie ma tutaj żadnych nadludzkich mocy, transformacji i temu podobnych. Jest to w zasadzie manga historyczna w takim samym stopniu jak "Ogniem i mieczem" było powieścią wiernie opisującą pewien okres w historii Polski, czyli niektóre postacie realnie istniejące, ale wszystko przerysowane do granic możliwości. Oprócz tego manga ta zawiera wiele odniesień do buddyzmu zen, niektóre postaci to mnisi wygłaszający swoje maksymy życiowe. Polecam, druga najlepsza manga jaką czytałem.
Odpowiedz
I tak pewnie nie zostanie ukończona, a REAL tego samego autora jest jeszcze lepszy.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Oglądał ktoś Stand Alone Complex? Porównywalne poziomem i kreską do Ghost in the Shell czy kicha?
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Dragula napisał(a): Oglądał ktoś Stand Alone Complex? Porównywalne poziomem i kreską do Ghost in the Shell czy kicha?
Do obu filmów? Nieporównywalne. Zupełnie inna wizja (znacznie dojrzalsza w filmach).

Mimo to 1 sezon jest całkiem dobry i polecam go obejrzeć. Nie polecam natomiast drugiego.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
eeeee takie sobie to to. Nawet nie porównując do filmów to pierwsze dwa odcinki są zwyczajnie słabe
w ogóle to, że tak potwornie odstaje wizualnie jest dla mnie nie do przyjęcia, jest przecież dużo młodsze
Nadchodzi remake Ghost in the Shell ze Scarlett Johansson w roli głównej. Katastrofa
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
flowtation napisał(a):Fate-Stay Night!

Osobiście polecam Fate:Zero. Jakieś takie ciekawsze i kreska dużo ładniejsza

Z tego roku to warto obejrzeć, Violet: Evergarden i Darling in the Franxx. Nazwa tego drugiego może dziwna ale mnie zaciekawiło. Tylko w 21 odcinku odje***li coś kompletnie niespodziewanego i zdupy. Chociaż do końca serii zostały trzy odcinki więc myślę że jeszcze racjonalnie to wyjaśnią

Jak komuś nie przeszkadza CGI to warto obejrzeć Ajin- demi human(oba sezony) i film Blame. No i oczywiście ErgoJęzykroxy, chociaż w tym anime jest tak że pierwsze kilka odcinków jest ciekawe, następnie jest trochę nudno i trzeba to przeczekać aż wróci prawidłowa akcja

Ze starszych(ale nie tak starych) to wiadomo Code Geass(moim zdaniem taki lepszy Death Note)
Odpowiedz
Dragula napisał(a): I tak trzeba zaplacic zeby miec dostep do lepszych filmow, a ta baza nie jest jakas przeogromna


Coś ty. Mi nie przeszkadza. Chińskie bajusie oglądam se za darmo. Nic więcej do szczęścia mi nie trza
Odpowiedz
To polec jakas chinska bajke bo nie mam co robic w pracy
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Zakazane Królestwo. Film a nie animacja, ale fajne. O ile się lubi baśnie, Jackie Chana i Jeta Li.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Dragula napisał(a): To polec jakas chinska bajke bo nie mam co robic w pracy

Magi Labirynt od magic oraz Magi: kingdom od magic,  Akatsuki no Yona, Gate, tensei shitara Slime Datta Ken, psycho-pass, dath a live, Violet Evergarden, Steins Gate, Re:Zero, Fate: Zero, Shiki( w ogóle jaki ten opening jest świetny https://m.youtube.com/watch?v=Iw5u3QVdHjA), Gyakkyou burai kaji. No i oczywiście polskie science fiction czyli Kapitan Bomba

To takie co pierwsze mi przyszły na myśl

Spoiler!
Odpowiedz
Ok, to mi chyba starczy do czasu zlozenia wypowiedzenia Duży uśmiech

Znasz "chasło" do filmow użytkownika wojna1980? Nvm, "chasło" to 1980 koles wkleja je w komentarzach pod filmami xD
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
Dragula napisał(a): To polec jakas chinska bajke bo nie mam co robic w pracy
Ja jeszcze zarzucę:
  • Hikaru no Go. Stare, ale bardzo jare anime sportowe.
  • Junketsu no Maria. Bliższe kulturowo, bo dzieje się w Europie, choć przedstawia japońsko-skrzywioną wersję chrześcijańskiej wizji świata.
  • Puella Magi Madoka Magica – dekonstrukcja gatunku „magicznej dziewczyny”. Krzywdzi umysł (jest na Netflixie).
  • One punch man – dekonstrukcja gatunku „napierdalający się herosi”. Zabawne. (jest na Netflixie).
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Bliższe kulturowo, bo dzieje się w Europie, choć przedstawia japońsko-skrzywioną wersję chrześcijańskiej wizji świata.
Ano ziornął ja w Wikipedię. Zdaje się, że to jakaś straszliwa popkulturowa sieczka zrobiona z obcej, więc i na pewno durnej, religii. Ale zdaje mi się, czy wg zefcia poganie nie mają prawa odpłacać chrześcijanom pięknym za nadobne? A przecież: jaką miarą mierzycie, taką i wam będzie odmierzone.

Nawiasem, bliższy kulturowo jest Le Chevalier d'Eon, vulgo Kawaler Miecza. Osnuty na autentycznej, historycznej postaci.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a): Zdaje się, że to jakaś straszliwa popkulturowa sieczka zrobiona z obcej, więc i na pewno durnej, religii.
Zupełnie tego tak nie odebrałem.
Cytat:Ale zdaje mi się, czy wg zefcia poganie nie mają prawa odpłacać chrześcijanom pięknym za nadobne?
A czy ja coś takiego napisałem? Skoro polecam ten serial, to znaczy, że mi się podobał. Zatem nie pałam jakimś świętym oburzeniem w związku z tym, jak tam przedstawiono chrześcijaństwo, a jedynie stwierdzam fakt, że przedstawiono je nieortodoksyjnie. I tyle.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Wyraziłeś się niedyplomatycznie po prostu. Język
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
szanowni, jako całkowity dyletant w temacie, gdzie oglądacie i możecie polecić, netflix, crunchyroll, jeszcze coś innego?
Odpowiedz
Dragula napisał(a): To polec jakas chinska bajke bo nie mam co robic w pracy

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/243271/bajki-chinskie

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/74473/zol...e-chinskie

Takie magą być? Uśmiech
Odpowiedz
Peter


Cytat:szanowni, jako całkowity dyletant w temacie, gdzie oglądacie i możecie polecić, netflix, crunchyroll, jeszcze coś innego?

Ignorant chyba.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
Ale oglądamy co? Jak animu to na różnych stronach. Np. Shinden, wbijam, cda i takie tam
Odpowiedz
Cytat:Np. Shinden, wbijam, cda i takie tam

Nawet mi cię nie żal typie xD
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości