To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manga/Anime
#81
Ogladał ktoś Artmitage III?
Odpowiedz
#82
Al-Rahim napisał(a):Ogladał ktoś Artmitage III?
tak, klasyka, slaba, uznawana za dobra jedynie dlatego, ze kiedy w polsce ciezko bylo o jakiekolwiek dobre anime artmitage byl jedna z niewielu pozycji dostepnych.
Sebastian Kulak
Odpowiedz
#83
A co sądzicie o Naruto? Ja właśnie zassałem 2 pierwsze odcinki i wydaje się fajne.
Odpowiedz
#84
Piteruss napisał(a):A co sądzicie o Naruto?
Dobrnąłem do 100 odcinka i poczułem się znużony.
Podobnie z Bleach. Na początku genialne, potem ciekawa zmiana akcji, a po 70 odcinku sztampa, nuda, mieszanie konwencji...br....
Odpowiedz
#85
Piteruss napisał(a):A co sądzicie o Naruto? Ja właśnie zassałem 2 pierwsze odcinki i wydaje się fajne.

Jeśli ci się podobały pierwsze odcinki (które moim zdaniem są kompletnie zgnojone) to przy następnych umrzesz z zachwytu. Obejrzałem całego Naruto, będzie już tylko lepiej...
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz
#86
Sailor moon był moim pierwszym kontaktem z anime. Kiedy to zobaczyłem to stwierdziłem, że fabuła była do kitu, realizm do kitu, a postacie zbyt filozowały. Jedna rzecz natomiast trzymała mnie przy tym serialu i była sto razy lepsza niż w innech filmach animowanych, szczególnie naszych, a były to atrakcyjne laski. Niestety to nie był serial dla dorosłych. Z każdym nowym odcinkiem miałem nadzieję że pokażą je nago a tu klops. Dopiero dzięki odpowiednim stronom internetowym mogłem w pełni cieszyć się sailor moonem Szczęśliwy . Teraz oglądam tylko seriale hentai i ecchi.

Co do fabuły to zawsze kiedy widzę jakiś magiczny świat z wróżkami i elfami to marzy mi się żeby wjechały tam radzieckie czołgi i myśliwce, podbiły wszystko a na koniec żeby zatrudnili elfice i wróżki w naszych agencjach towarzyskich :twisted: .
Jestem maszyną, więc prędzej czy później będzie mnie można dowolnie modyfikować.

W prawdziwym świecie nie wygrywa dobro czy zło, w prawdziwym świecie wygrywają czołgi i samoloty.
Odpowiedz
#87
Czarodziejka z księżyca, ah te czasy Uśmiech
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz
#88
Czytam i czytam i ani słowa o DEATH NOTE.... :evil:
z klasyków polecam również ninja scroll, golden boy
wspaniały klimat ma Blue submarine no.6
Antyklerykał, agnostyk.

Lubię czytać pismo święte ale wolę mity greckie.
Odpowiedz
#89
Full Metal Panic

Death note

Evangelion
Jeżeli kapitalizm nie jest zdolny do spełnienia żądań, nieuchronnie wypływających ze zrodzonych przezeń plag, niech ginie. Lew Trocki
Odpowiedz
#90
Ja właśnie też niedawno przerobiłem Death Note, bardzo dobre anime Uśmiech U mnie już jest na pierwszym miejscu, na drugim NGE a na 3 wolf's rain, potem hellsing razem z elfen lied.

Swoją drogą animatric też nie jest taki głupi, mi się podobało, szczególnie nawiedzony dom, uczeń Neo i rekord świata. Zaletą jest czas (ok 10 minut na odcinek) Duży uśmiech W 3 godziny skończyłem.

Ktoś oglądał ayakashi clasical japanese horror? Własnie ściągam, bo kreska wydaje się ciekawą.
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz
#91
właśnie skończyłem oglądać pełnometrażowego bebopa - trochę mnie rozczarował - serial był o wiele bogatszy i w wydarzenia i w gagi i w ogóle we wszystko
[url="http://www.youtube.com/watch?v=_A_arjPCKXA"]
[/url]
Odpowiedz
#92
Z tego typu rzeczy interesuje mnie jedynie hard hentai. [Hentaclesy i "te sprawy"] Duży uśmiech
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#93
Death Note pierwsza seria rewelacja, druga niestety lipa. Duzo sie tego anime ogladalo w przeszlosci, obecnie juz chyba z tego wyroslem, nie bawia mnie nierealistyczne, animowane bajki. ;-)
Odpowiedz
#94
Liberty napisał(a):Death Note pierwsza seria rewelacja, druga niestety lipa. Duzo sie tego anime ogladalo w przeszlosci, obecnie juz chyba z tego wyroslem, nie bawia mnie nierealistyczne, animowane bajki. ;-)

O ile pamiętam to Death note ma jedną serię i nie jest bajką. Jak to ktoś mądry kiedyś powiedział z anime się nie wyrasta. Nawiązując do tego anime polecam również mangę, ma w ogóle inne zakończenie (należy dodać również rewelacyjne).

Ostatnio z anime seriali to zaliczyłem Ergo Proxy, również polecam. To genialne anime, ale ma bardzo ciężką fabułę.
[Obrazek: quasiuserbarfi1.png]
Odpowiedz
#95
Ego bardzo ładnie zrobione, jak na mój gust troche przesadzili z upychaniem tam wszelkiej możliwej kultury i filozofii, ale ogólnie jest do strawienia.

Full Metal Alchemist - świetnie zrobiony serial, dla mnie jeden z najlepszych, kto nie widział to polecam.
Większość filmów a Ghibli studio, Miyazaki wielkim reżyserem jest ;P
Jak ktoś lubi bardzo krwawo po polecam Tsuiokuhen Kenshina (ogląda się tylko dla chlastania)
"Bezsensowny gniew i wulgarne rozrywki stanowią wentyl bezpieczeństwa dla ludzkiego niepokoju." Ernesto Guevara
Odpowiedz
#96
FMA serial nawet noze byc, ale po przeczytaniu / porownaniu z manga (wciaz nie skonczonej zreszta) - rece opadaja do ziemi. Moja opinia pokrywa sie mniej wiecej z http://www.mangapunksai.com/site/?p=269#more-269 (uwaga - big fat spoilers).
Odpowiedz
#97
Ciekawe, ciekawe, przyznam że mnie zaskoczył, nie czytałem mangi. Ale tak trochę na ślepo pobronie serialu, bo niezgodności w ekranizacjach mają swoje "murowane" uzasadnienia. Inaczej wygląda konstruowanie przekonywującego charakteru w animacji, inaczej w książce a i naczej w komiksie. Wygląd postaci w animacji częst jest zmieniany przy ekranizacjach z powodów czysto technicznych (zbyt skomplikowane postacie przy animacji wyglądają źle, na dodatek mocno utrudniają pracę animatorom). Pewne wątki są wycinane, to ograniczenia produkcyjne, FMA i tak ledwo mieści się w granicach dużego serialu (52 odcinki).

Ja lubię FMA głównie za jego walory jako animacja. Bardzo ładnie opracowane, wizualnie rozbudowane postacie, od strony charakteru są spójne, pomimo postępującego rozwoju, są bardzo przekonujące. W serialu nie ma ani jednego błędu montażowego, budowanie akcji jest zrealizowane w sposób profesjonalny zarówno w skali jednego odcinka jak i całego serialu. Dość zgrabnie przemycone są również wartości pedagogiczne, wg. mnie to ważne w przypadku młodszego widza. Chodzi mi o to, że rzadko trafia się na serial, który od strony formalnej nie ma błędów. Od komiksu może się różnić, nie zmienia to dla mnie faktu, że jako animacja jest super.
"Bezsensowny gniew i wulgarne rozrywki stanowią wentyl bezpieczeństwa dla ludzkiego niepokoju." Ernesto Guevara
Odpowiedz
#98
Tzn z FMA to bylo tak, ze serial zaczeli robic jak mangi bylo malo co. Wiec od poczatku zalozyli ze pojda alternatywna historia/etc. Poczatek "blokami scen" taki sam (chociaz geneza i czas czesto zupelnie inne). W okolicach 30-40 odcinka mangi, robi sie z tego 100% co innego w kazdym calu.

Warto i anime obejrzec, i mange czytac Uśmiech Niedawno chapter 76 wyszedl zdaje sie.

A od strony animacji rzeczywiscie pierwsza klasa. Nic dodac, nic ujac.
Odpowiedz
#99
A, jeszcze nie poleciłem mojego ukochanego Afro Samurai. Króciutkie, zaledwie 5 odcinków, świetnie animowane, świetna fabuła zacierająca granice dobra i zła, poruszająca temat boga jako źródła niekończącej się przemocy.
"Bezsensowny gniew i wulgarne rozrywki stanowią wentyl bezpieczeństwa dla ludzkiego niepokoju." Ernesto Guevara
Odpowiedz
Gdzie mozna obejrzeć anime, to też ważne.

kreskowki.fani.pl
kreskowka.pl
video.animeepisodes.net

Sam też poszukuje stron na których mozna by obejrzeć(żadnego torrentowego ściągania):
Irię
Gravitation (z OAVami)
Ghost in the shell
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości