To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile Kościół katolicki ciągnie od podatników
#41
As Sa'iqa napisał(a):Widocznie pilastrowi ciężko jest zrozumieć, że nie każdy jest tak inteligentny jak on żeby wytrzymać naukę matmy i fizyki w wymiarze 15h tygodniowo, pewnie stąd ta niecheć do takich przedmiotów jak WOS czy polski.:roll:

Ta niechęć wypływa z czegoś innego. Z tego, ze takie przedmioty nie dają żadnej wiedzy, ani umiejętności. Służą wyłącznie indoktrynacji i przede wszystkim temu, "żeby nauczyciele mieli pracę".

Tymczasem, zarówno na polskim, jak i np na historii można by się wielu rzeczy dowiedzieć i zrozumieć, gdyby zawartość tych lekscji faktycznie odpowiadała nazwie. Tymczasem historia jest poświęcona opowiadaniom historyjek, a polski wbijaniu do głowy że "Słowacki wielkim poetą był", bo już tego, jak, według jakich reguł pisać wiersze, gdzie i kiedy jakich środków wyrazu używać, tego już uczniowie nie mają szans się dowiedzieć. :roll:

manas

Cytat:Pilaster, to co z zawodową prywatną szkołą makijażu o jakiej wiem, że jest w Warszawie i trzyma się całkiem dobrze skoro nie da się tego nauczyć?

Bo to jest szkoła prywatna. :] Zatem, owszem, w niej można się czegoś nauczyć. A nauka makijażu, jak już ustaliliśmy, bardzo popłaca, podobnie jak nauka spawania. Ale nauka jakichś humanistycznych pitologii - nie. 8)
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#42
Cytat:ymczasem, zarówno na polskim, jak i np na historii można by się wielu rzeczy dowiedzieć i zrozumieć, gdyby zawartość tych lekscji faktycznie odpowiadała nazwie
Nie no ja np. mam bardzo dobrego nauczyciela historii który wytłumaczył nam wiele mitów związanych choćby ze średniowieczem. Tłumaczył nam między innymi, że Inkwizycja była jak na owe czasy instytucją nowoczesną, że wcale nie zamordowała milionów ludzi, że średniowiecze nie było tak mroczne jak się wydaje... I wiele wiele innych rzeczy, z każdej epoki. Ale to pasjonat.

W tym roku uczy nas gościu który skończył... AWF plus historię podyplomowo. I mówił nam, że Francja Vichy powstała w... północnej części Francji, a południowa została przyłączona do Rzeszy (!!!). I nie wiedział nawet, że Roosvelt rządził więcej niz dwie kadencje...

Natomiast na polskim chciałbym sobie skrytykować mesjanizm ale nie było mi dane...:roll::8O:
Cytat:ymczasem historia jest poświęcona opowiadaniom historyjek, a polski wbijaniu do głowy że "Słowacki wielkim poetą był", bo już tego, jak, według jakich reguł pisać wiersze, gdzie i kiedy jakich środków wyrazu używać, tego już uczniowie nie mają szans się dowiedzieć.
Mam w klasie kolegę który chodził do jednego z najlepszych liceów w Polsce (prywatengo). Miał tam min. historię doktryn politycznych i retorykę z profesorem z uniwerku wrocławskiego. W sumie 19 przedmiotów.
Odpowiedz
#43
As Sa'iqa napisał(a):W tym roku uczy nas gościu który skończył... AWF plus historię podyplomowo. I mówił nam, że Francja Vichy powstała w... północnej części Francji, a południowa została przyłączona do Rzeszy (!!!). I nie wiedział nawet, że Roosvelt rządził więcej niz dwie kadencje...

A to jest patologia polskiej szkoły. Nauczyciele WF czy innej plastyki po gówno wartych podyplomówkach nauczający matematyki, informatyki, historii etc. Ja rozumiem, że fizyk może jak najbardziej uczyć matematyki - ale polonista czy gość od WFu?
Odpowiedz
#44
Po prostu w państwowych szkołach nie istnieje żaden mechanizm, który by odfiltrowywał takich idiotów. Podobnie jest w urzędach czy "spółkach skarbu państwa".
Odpowiedz
#45
DziadBorowy napisał(a):Ile majątku zrabowano a ile zwrócono. Konkretnie w liczbach?

o nie, nie mój drogi, to jest zupełnie odwrotnie: to Ty, jako adwokat KK, powinieneś wykazać ile zrabowano, udowodnić to i pójść do sądu, to jest jedyna droga. Tak jak teraz, po niewczasie, zrobiono z Komisją Majątkową. Dawanie kasy KK za niewiadomo co, co roku, do nieskończoności, jest absurdem.
Odpowiedz
#46
XYZPawel napisał(a):o nie, nie mój drogi, to jest zupełnie odwrotnie: to Ty, jako adwokat KK, powinieneś wykazać ile zrabowano, udowodnić to i pójść do sądu, to jest jedyna droga. Tak jak teraz, po niewczasie, zrobiono z Komisją Majątkową. Dawanie kasy KK za niewiadomo co, co roku, do nieskończoności, jest absurdem.


Chyba kpisz.
Nie wiem ile zrabowano a ile zwrócono i nie wypowiadam się na ten temat bo zwyczajnie tego nie wiem.

To Ty napisałeś że oddano wielokrotnie więcej niż mu zabrano.
Zatem pytam o liczby.
Odpowiedz
#47
DziadBorowy napisał(a):To Ty napisałeś że oddano wielokrotnie więcej niż mu zabrano.
Zatem pytam o liczby.

Są konkretne dowody w przypadku Komisji Majątkowej, gdzie KK bezczelnie kilkukrotnie zaniżał wartość nieruchomości, która chciał dostać. Przedstawiciel KK (zresztą były ubek) ma sprawę w sądzie. Dlatego tę komisję zamknięto, chociaż zdążyła załatwić po myśli KK 95% spraw Uśmiech Tam nawet nie było odwoławczego organu Uśmiech

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_maj%C4%85tkowa

Poza tym, przypominam tylko kościoły (głównym beneficjentem KK) dostały od podatników rekompensaty za komunę.

I Romaszewski Uśmiech
Odpowiedz
#48
XYZPawel napisał(a):Są konkretne dowody w przypadku Komisji Majątkowej, gdzie KK bezczelnie kilkukrotnie zaniżał wartość nieruchomości, która chciał dostać. Przedstawiciel KK (zresztą były ubek) ma sprawę w sądzie. Dlatego tę komisję zamknięto, chociaż zdążyła załatwić po myśli KK 95% spraw Uśmiech Tam nawet nie było odwoławczego organu Uśmiech

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_maj%C4%85tkowa

Poza tym, przypominam tylko kościoły (głównym beneficjentem KK) dostały od podatników rekompensaty za komunę.

I Romaszewski Uśmiech


Proszę zatem przedstawić liczby. Ile wynosi wartość mienia zabranego kościołowi a ile wynosi ilość mienia mu zwróconego.
Odpowiedz
#49
DziadBorowy napisał(a):Proszę zatem przedstawić liczby. Ile wynosi wartość mienia zabranego kościołowi a ile wynosi ilość mienia mu zwróconego.

Dałem Ci przykłady zawyżania żądań KK (skutecznych !). Czego jeszcze chcesz ? Czemu mają służyć te dziwne pytania ?
Kler świetnie dba o swoje interesy. Naszym kosztem.

Wystarczy że znalazłem JEDEN przykład (z wielu) że dostał więcej niż mu odebrano, żeby móc twierdzić, że dostał więcej. Proste. Poza tym, odebrała komuna 50 lat temu, a oddajemy my, TERAZ.

Każdy wniosek KK powinien trafić do sądu, a nie hurtem mu dawać co chce, albo tworzyć fundusz z wiecznym finansowaniem.
Odpowiedz
#50
XYZPawel napisał(a):Dałem Ci przykłady zawyżania żądań KK (skutecznych !). Czego jeszcze chcesz ? Czemu mają służyć te dziwne pytania ?


Ja nie przeczę, że takie przykłady zawyżania można znaleźć.

Napisałeś jednak, że komisja majątkowa zwróciła wielokrotność tego co zostało zabrane.
Proszę zatem o konkretne liczby które pozwalają dowieść tego twierdzenia.
Chcę się przekonać czy wiesz co mówisz czy po prostu peplasz trzy po trzy. Bo skoro nie umiesz podać tych liczb to skąd wiesz że zabrano znacznie mniej niż zwrócono.

Te dziwne pytania mają na celu weryfikację, czy jesteś wiarygodnym rozmówcą, czy też jak wszystko na to wskazuje kolejną tubą bezmyślnie przepisującą każdą bzdurę znalezioną w necie.


Cytat:Wystarczy że znalazłem JEDEN przykład (z wielu) że dostał więcej niż mu odebrano, żeby móc twierdzić, że dostał więcej.
Kolejny przykład logiki racjonalistycznej zwanej inaczej irracjonalizmem.

XYZ miał 3 sklepy. Niedobry kler obrabował mu każdy z nich kradnąc z każdego 1000 złotych.
Następnie gdy sprawa wyszła na jaw niedobry kler oddał z pierwszego sklepu 50 złotych, z drugiego 100 złotych a z trzeciego 1300 złotych. Skoro wystarczy jeden przykład, że XYZ dostał więcej niż mu odebrano to oznacza to, że sumarycznie dostał znacznie więcej niż mu odebrano Duży uśmiech Jak wiadomo 1450 złotych to znacznie więcej niż 3000 złotych. Ot racjonalizm w wydaniu XYZ Duży uśmiech
Odpowiedz
#51
Sajid napisał(a):Niektóre tańce mają się co raz lepiej a to ze względu na znaczny rozwój rynku fitness w naszym kraju. Kiedyś siłownia to było trochę żelastwa i napakowanych facetów. Aktualnie powstają większe ośrodki poszerzające oferty o pilates, tańce (przede wszystkim zumba), itp. A wiele z tych ośrodków istnieje w ramach pewnej sieci. Dobrym przykładem takiej sieci jest Pure Health & Fitness, która poszerzyła swoje usługi o lekcje tańca (ta popularna zumba i jej różne rodzaje).

Oczywiście ja nie uważam, że lekcje tańca powinny mieć miejsce w szkołach (no chyba, że w ramachu dotychczasowego w-fu). Na rynku są rózne kursy instruktorskie. Jeżeli ktoś się tym pasjonuje i zajmuje to po zrobieniu takiego kursu może mu się to nawet opłacić.

W sumie to mogłoby być ciekawe, taniec w sali gimnastycznej - niekoniecznie na WF-ie, lecz np. jako dodatkowe zajęcia.
Tak jak tu:

W obecnej formie WF w sumie nie gwarantuje zachowania dobrej kondycji czy formy, może więc taniec przekonałby młodych ludzi bardziej do aktywności fizycznej.
Chodzę po ulicy a wielu niby młodych chodzi niczym starcy.
Nie gań innych ani nie potępiaj ich. Bądź ostrożny tylko w swoim braku szczerości.

Czemu "Alfy i Omegi" nie mają własnego życia i przejmują się co w sieci piszczy?
Odpowiedz
#52
DziadBorowy napisał(a):Ja nie przeczę, że takie przykłady zawyżania można znaleźć.

Napisałeś jednak, że komisja majątkowa zwróciła wielokrotność tego co zostało zabrane.
Proszę zatem o konkretne liczby które pozwalają dowieść tego twierdzenia.

sęk w tym, że z powodu celowego burdelu w komisji majątkowej nie można dojść do ostatecznych kwot.

http://wyborcza.pl/1,76842,8537418,Rapor...lowi_.html

Przekazany majątek można liczyć na miliardy nowych złotych, a biorąc pod uwagę co się działo na tej komisji to KK się nieźle obłowił na naszym majątku.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,K...omosc.html

Samo powstanie tej komisji jest już skandalem.

Z tego co piszesz wynika, że masz klapki na oczach i piszesz to, co ksiądz na kazaniu powiedział.
Odpowiedz
#53
@xyzpawel
Tak to jest jak jeden złodziej ( państwo PRL) okrada innego złodzieja (KK)
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz
#54
exodim napisał(a):Pomijając wpływy od wiernych (dochód o charakterze darowizny), podatnicy dają 1,63 miliarda złotych na:
1)kapelanów
2)katechetów
3)szkoły i uczelnie
4)składki dla duchownych
5)działalność charytatywną oraz społeczną
6)konserwację zabytków, nad którymi Kościół sprawuje zarząd

Ad 1) kapelani sprawują trochę podobną funkcję jak psycholodzy, których wojsko i policja zatrudnia prawie trzy razy częściej niż księży
Ad 2) zarobki katechetów są ustalane zgodnie z obowiązującymi stawkami dla nauczycieli, ponadto ten punkt nie dotyczy tylko katechetów katolickich, ale również innych zarejestrowanych wyznań
Ad 3) tradycyjnie (od ustawy z 1928 r.) KUL, pomimo że jest oficjalnie szkołą niepubliczną, działał na zasadach uczelni państwowych, a minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego miał możliwość pewnej ingerencji w działalność uczelni
Ad 4) podobnie jak z rolnikami i KRUS-em
Ad 5) tak jak bardzo wiele stowarzyszeń świeckich
Ad 6) środki pochodzące głównie z Unii Europejskiej, dostają je także gminy i inne osoby prawne, pod których zarządem znajdują się budynki czy przedmioty zabytkowe

Teraz moje uwagi co do tego finansowania:
1 - brak, kapelani spełniają taką samą funkcję jak psycholodzy, a dla wielu żołnierzy są znacznie bardziej potrzebni od psychologów
2 - brak, takie są konsekwencje finansowania przez państwo edukacji w ogóle
3 - brak, j.w.
4 - brak, takie patologie jak opłacanie z podatków składek na rolników czy duchownych wynikają z budowy systemu emerytalnego
5 - finansowanie powinno odbywać się albo z funduszów unijnych, albo z 1% (fundusz kościelny nie powinien być przeznaczony do finansowania działań statutowych jakichś organizacji)
6 - brak, Kościół w przypadku funduszy celowych na konserwację zabytków, bierze pieniądze na ogólnych zasadach

Czyli wszystko w porządku Twoim zdaniem? :lol2:
Odpowiedz
#55
dziadek Drichlik napisał(a):@xyzpawel
Tak to jest jak jeden złodziej ( państwo PRL) okrada innego złodzieja (KK)

no niestety Smutny

Kiedyś myślałem, że majątek zabrany przez komunę powinien być oddany, ale ktoś kiedyś powiedział, że dlaczego majątek ? a jak oddać stracone lata, szanse, młodość ?!? Wszyscy żyjący za komuny coś stracili, dlaczego tylko majątki mają być oddane ?

Majątek musimy oddawać MY dzisiejsi podatnicy. A nieruchomości zagrabione przez komunę w większości zniszczały i nikt na nich nie skorzystał.

Nikt nie powinien nic dostać. Trudno, wszyscy stracili.

Można też zadać pytanie: jakim cudem kościół ubogich zebrał przed wojną taki majątek ?!? Uśmiech Przecież oni się tylko modlą Uśmiech)
Odpowiedz
#56
XYZPawel napisał(a):Kiedyś myślałem, że majątek zabrany przez komunę powinien być oddany

Zrabowany majątek powinien być zwrócony.
Nie wiem tylko dlaczego KK z taką łatwością go zwrócono a innym co stracili majątki (właściciele kamienic,nieruchomości) tak ciężko zwrócić. Widocznie nie sa tacy wpływowi jak biskupi

To utwierdza mnie w przekonaniu że komuna i kk (generalnie religia chrześcijańska) idą ze soba w parze
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz
#57
dziadek Drichlik napisał(a):Zrabowany majątek powinien być zwrócony.
Nie wiem tylko dlaczego KK z taką łatwością go zwrócono a innym co stracili majątki (właściciele kamienic,nieruchomości) tak ciężko zwrócić. Widocznie nie sa tacy wpływowi jak biskupi

To utwierdza mnie w przekonaniu że komuna i kk (generalnie religia chrześcijańska) idą ze soba w parze

ale dlaczego tylko majątek ? Ja też chce kasę za moje stracone lata Uśmiech

oddają obecni wierni kościoła, za obietnicę nieba Uśmiech chociaż konkordat był z komunistami negocjowany...
Odpowiedz
#58
XYZPawel napisał(a):Ja też chce kasę za moje stracone lata Uśmiech
Jakie stracone lata?
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz
#59
Paweł chce, żeby kościołowi jeszcze więcej oddano.

Odpowiedz
#60
idiota napisał(a):Paweł chce, żeby kościołowi jeszcze więcej oddano.
oddano w jakim znaczeniu tego słowa? :]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości