To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabożeństwo a mdlejący ludzie
#1
Witam.

Jakiś czas temu dowiedziałem się o jakimś nabożeństwie, które jest odprawiane w sąsiedniej parafii, podczas którego ludzie zwyczajnie mdleją. Jest to ponoć powiązane z `oczyszczeniem duszy` przez księdza, który to odprawia i z łaską `ducha świętego`, której to dostępują licznie zgromadzeni wierni. Teraz moje pytanie jakie kieruje do was (nieprzypadkowo w tym dziale), co według was sprawia, że ludzie mdleją? Czy silna wiara może prowadzić do wytworzenia się w mózgu substancji psychoaktywnych (jak w przypadku wizji i objawień) czy może to coś innego. Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat.

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#2
Ludzie mdleli na koncertach Elvisa, mdleli gdy ich Kaszpirowski w czoło dotykał, mdleli w czasie rytuałów plemiennych, i mdleją też w kościołach.
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
#3
Nie znam tego przypadku ale pewnie ksiądz stosuje stare szamańskie praktyki, które skutkują ekstazą religijną.
http://www.wykop.pl/link/87122/religijna-ekstaza/
Zobacz sobie takie techniki stosowane przez Zielonoświątkowców.[url="http://powerofsenses.blog.com/files/2010/05/CDV-YOUNG-WOMAN-IN-MOURNING.jpg"]
[/url]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#4
Cytat: co według was sprawia, że ludzie mdleją?
niedotlenienie mózgu, zaburzenia pracy serca.
Odpowiedz
#5
Im lepszy DJ, tym ludzie bardziej szaleją.

Odpowiedz
#6
Kilka razy zdarzyło mi się paść plackiem na ziemię bez przytomności. Z tego co pamiętam to było to trzy razy w kościele, raz na szkolnym apelu i dwa razy na jakiejś harcerskiej uroczystości. Za każdym razem omdlenie następowało po długim staniu w miejscu w dusznym pomieszczeniu.... i nie byłem jakimś wyjątkiem. Kilka innych osób też padło.... albo musiało wyjść się "przewietrzyć". Żadne tam pierodołowate substancje psychoaktywne tylko zwykłe nieodtlenienie... ewentualnie połączone z jakimiś zaburzenia krążenia.
Odpowiedz
#7
gjeneknup napisał(a):Witam.

Jakiś czas temu dowiedziałem się o jakimś nabożeństwie, które jest odprawiane w sąsiedniej parafii, podczas którego ludzie zwyczajnie mdleją. Jest to ponoć powiązane z `oczyszczeniem duszy` przez księdza, który to odprawia i z łaską `ducha świętego`, której to dostępują licznie zgromadzeni wierni. Teraz moje pytanie jakie kieruje do was (nieprzypadkowo w tym dziale), co według was sprawia, że ludzie mdleją? Czy silna wiara może prowadzić do wytworzenia się w mózgu substancji psychoaktywnych (jak w przypadku wizji i objawień) czy może to coś innego. Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat.

Pozdrawiam Uśmiech

Znałem oazowe dziewczyny ,które opowiadały o takich sytuacjach .
Nazywają tam to zaśnięcie w Duchu ŚwiętymSzczęśliwy
Dobranoc.
Be the change you want to see in the world.

Idiotów nie sieją .
Odpowiedz
#8
rodnes77 napisał(a):Znałem oazowe dziewczyny ,które opowiadały o takich sytuacjach .
Nazywają tam to zaśnięcie w Duchu ŚwiętymSzczęśliwy
Dobranoc.
To teraz tak to się nazywa:lol2:
Muszę wpisać w kajecik
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#9
A mdleją po eucharystii? Jeśli tak, to należy się dowiedzieć, co jest w hostii;] No i ważna jest też skala.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#10
Sofeicz napisał(a):To teraz tak to się nazywa
Myślę, że najczęściej określa się to jako "spoczynek w Duchu Świętym", choć artykuł w wiki ma taki tytuł:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Odpoczynek_w_Duchu
Non ridere, non lugere, neque detestari, sed intelligere.
Odpowiedz
#11
A można prosić o adres tej parafii?
Może by ktoś znalazł trochę czasu i udał się tam z kamerą w czasie tego niezwykłego wydarzenia?

Omdlenia w ekstazie nie są niczym niezwykłym, ale jakoś wątpię, by jakieś nabożeństwo w jakiejś parafii naprawdę miało miejsce.
:mrgreen:
Odpowiedz
#12
musze wam powiedziec, ze bylem na tymze dziwnym nabozenstwie, ktore trwalo 3;5h, ale nie uwazam tego czasu za stracony. pomijam dziwne obrzedy odprawiane przez ksiedza (np. kiedy powiedzial "smiejscie sie" i caly kosciol smial sie histerycznie jak zombie... nie bylem nigdy w psychiatryku, ale wlasnie tak sobie to wyobrazam), gdyz najciekawsza byla koncowka kiedy to ksiadz kladl rece na glowach wiernych a oni mdleli w niebagatenie duzym procencie, bo pewnie co drugi zgromadzony zaliczyl glebe. najlepszy byl koles, ktorego nogi ciagle staly lecz korpus przechylil sie do tylu a'la matrix po czym wrocil do normalnej pozycji i sie ocknal o-O. byla go parafia milosierdzia bozego w sedziszowie malopolskim, kilkanascie kilometrow od rzeszowa.
Odpowiedz
#13
gjeneknup napisał(a):Witam.

Jakiś czas temu dowiedziałem się o jakimś nabożeństwie, które jest odprawiane w sąsiedniej parafii, podczas którego ludzie zwyczajnie mdleją. Jest to ponoć powiązane z `oczyszczeniem duszy` przez księdza, który to odprawia i z łaską `ducha świętego`, której to dostępują licznie zgromadzeni wierni. Teraz moje pytanie jakie kieruje do was (nieprzypadkowo w tym dziale), co według was sprawia, że ludzie mdleją? Czy silna wiara może prowadzić do wytworzenia się w mózgu substancji psychoaktywnych (jak w przypadku wizji i objawień) czy może to coś innego. Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat.

Pozdrawiam Uśmiech

To nie jest temat na ateistyczne forum. Duży uśmiech
Odpowiedz
#14
Ponieważ?
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#15
Forge napisał(a):Ponieważ?

Wskazywanie racjonalnych podstaw tych omdleń: zaburzenie krążenia, niedotlenienie, zaburzenie pracy serca, itp. jest wyjątkowo ohydną obrazą uczuć religijnych i wściekłym atakiem na religię i wiarę, cokolwiek miałoby to oznaczać. No i zabiera naturalnie niezłą kasę naszym.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#16
http://www.youtube.com/watch?v=Dcg6LfGieRc
Odpowiedz
#17
Panie założycielu tematu - sam podłóż się pod ręce kapłana i zobacz co się stanie.

Ciekawe, że takie rzeczy, podobnie jak opętania i objawienia, a także doświadczanie cudów, zawsze przytrafiają się wierzącym.
I'm an atheist, and that's it. I believe there's nothing we can know except that we should be kind to each other and do what we can for other people.
Odpowiedz
#18
A może po prostu za dużo kadzidła Uśmiech u mnie takie rzeczy zdarzają się co jakiś czas bo ksiądz strasznie kadzi.
Odpowiedz
#19
Shaw89 napisał(a):Ciekawe, że takie rzeczy, podobnie jak opętania i objawienia, a także doświadczanie cudów, zawsze przytrafiają się wierzącym.

Wystarczy zdolny iluzjonista i twój ateistyczny mózg mógłby się trochę zdziwić...
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#20
CreatedMind napisał(a):Wystarczy zdolny iluzjonista i twój ateistyczny mózg mógłby się trochę zdziwić...
No właśnie, to wszystko iluzja.
:mrgreen:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości