To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy jesteś za możliwością prawnego rejestrowania związków homoseksualnych w Polsce?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, ze wszystkimi prawami jak w małżeństwie heteroseksualnym
43.28%
58 43.28%
Tak, ale bez prawa do adopcji i/lub z innymi ograniczeniami
29.10%
39 29.10%
Nie, jestem przeciwny
14.93%
20 14.93%
Nie i uważam, że homoseksualiści już mają za dużo praw
12.69%
17 12.69%
Razem 134 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homotematy/posty
Nie mam pojęcia kim jest ten pan.

Zdaje mi sie, czy on ma symbol SS na głowie?
Odpowiedz
Witold napisał(a):Nie wiem, osobiście nie sądzę. Za pewnego rodzaju dziwactwo, tj. robienie czegoś zupełnie odmiennego od większości, może i owszem. Ale nie jest to afiszowanie się, gdyż wbrew temu co sfrustrowani gejiści mogą sobie wyobrażać, afiszowanie to nie jest nieukrywanie, tylko nachalne prezentowanie.
Bezpieczniej byłoby, gdybyś jednak mówił za siebie.


Witold napisał(a):Skąd się takie przekonanie wzięło i czy wynika z jakichś złych doświadczeń, czy też autor jest po prostu stukniętym fanatykiem, tego już nie wiem. W każdym razie, popada w skrajności.
To akurat jest możliwe. Sporo homoseksualistów ma do opowiedzenia historie o tym, jak nasłuchali się, że takich jak oni trzeba spalić, zagazować, trzymać z daleka od dzieci. Albo o rodzinach, które dostają histerii i zrywają kontakty. Niektórzy mogą być nieco przewrażliwieni w wyniku takich doświadczeń. Chociaż te kwieciste porównania to rzeczywiście przesada.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):Bezpieczniej byłoby, gdybyś jednak mówił za siebie.

Mówię.

Cytat:To akurat jest możliwe. Sporo homoseksualistów ma do opowiedzenia historie o tym, jak nasłuchali się, że takich jak oni trzeba spalić, zagazować, trzymać z daleka od dzieci. Albo o rodzinach, które dostają histerii i zrywają kontakty. Niektórzy mogą być nieco przewrażliwieni w wyniku takich doświadczeń. Chociaż te kwieciste porównania to rzeczywiście przesada.

Nie przeczę, że jest. Tyle, że jest to niestety postawa podobna do "pobił mnie Murzyn więc nienawidzę czarnuchów" albo "okradł mnie Żyd więc żydy do gazu".
Odpowiedz
Witold napisał(a):Mówię.
Słusznie. Bo autor tej książki, sądząc po cytatach, akceptuje głównie takich homoseksualistów, o których nie wie.


Witold napisał(a):Nie przeczę, że jest. Tyle, że jest to niestety postawa podobna do "pobił mnie Murzyn więc nienawidzę czarnuchów" albo "okradł mnie Żyd więc żydy do gazu".
Niestety bardzo rozpowszechniona postawa.

Co do afiszowania się, to staram się przypomnieć sobie, czy zdarzyło mi się natknąć na coś, co można nazwać afiszowaniem się, ze strony jakiejś znajomej osoby homoseksualnej. I nie mogę sobie przypomnieć nic podobnego. Za to owszem, kojarzę, że kiedyś niedaleko mojego domu wisiał ten ogromny bilboard, który jest pokazany w artykule. I rzeczywiście absolutnie nie mam ochoty natykać się na takie widoki podczas jazdy tramwajem. Tyle że tego nie wywiesili żadni geje, ale fundacja Pro Życie.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):Co to są "ludzie zrównoważeni"?
Na pewno nie ja.

Kwestia afiszowania się jest dla mnie dość niejasna.
Zasadniczo nie przepadam za nadmiernym epatowaniem uczuciami i erotyką w miejscach publicznych. Jeśli jednak ktoś lubi całować się w tramwaju czy macać na imprezie, to niech mu wyjdzie na zdrowie.
Ale chodzenie za rękę, czy opowiadanie o swoim partnerze, albo postawienie jego zdjęcia na biurku w żadnym razie nie mogę nazwać afiszowaniem się. To... jest normalna postawa człowieka będącego z kimś w bliskiej relacji.
Jeżeli coś jest problemem, to raczej siedzenie w szafie.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
Witold napisał(a):W ogóle zresztą wpisy z tego bloga (przynajmniej na ten temat) są bardzo emocjonalne, pełne porównań do nazistów, ku-klux klanu, tabloidowych sformułowań typu "obrzydliwy", "ohydny", "jadowita homofobia" itd., przypisywania ludziom których poglądy autor komentuje jakichś mrocznych zamiarów i motywacji. Czyta się to naprawdę jak bełkot jakiegoś frustrata dotkniętego paranoją, przekonanego że w Polsce na gejów polują katolickie szwadrony śmierci.

Te ich emocjonalne pierdololo rozdmuchane do granic możliwości to taki syndrom urażonej cioty.
Niechże tylko ktoś bardziej medialny stwierdzi iż jest np. przeciwny adopcji dzieci przez homo. Nie ma szans aby nie pojawił się jakiś rozhisteryzowany osobnik i nie zaczął w swej bezradności nawoływać do publicznego i społecznego linczu takiego człowieka.
Gadzi charakter.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
Powstało już wiele opowiadań, eksperymentów myślowych jak musiałby zachowywać się heteryk, żeby nie "afiszować się" ze swoją orientacją. Musiałby przede wszystkim:
- przestać nosić obrączkę ślubną
- przestać mówić o drugiej połówce i o ich dzieciach (bo przecież to jasne że jeśli w Polsce mają dzieci to wiadomo że hetero)
- przestać pokazywać zdjęcia z wakacji na imprezach, w internecie itp.
- najlepiej używać formy bezrodzajowej do opisu drugiej połówki

Witold napisał(a):Autor od samego początku porównuje oponentów do nazistów.

Zgadza się, ale w którym miejscu redukuje oponentów do nazistów? To znaczy w którym miejscu oponenci jakoś szczególnie przerastają tych nazistów?
Odpowiedz
Właściwie organizacje LGTB i pokrewne mogłyby już przestać tak reklamować tę książkę. Wszędzie już o niej piszą...
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):Właściwie organizacje LGTB i pokrewne mogłyby już przestać tak reklamować tę książkę. Wszędzie już o niej piszą...
Jaką książkę?
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Łoś napisał(a):Jaką książkę?
Żadną. Nie ma żadnej książki.

El Commediante napisał(a):- przestać mówić o drugiej połówce i o ich dzieciach
"Mieszkam z koleżanką" :lol2:
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):"Mieszkam z koleżanką" :lol2:
"Mieszkam z kotem" :lol2:
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
El Commediante napisał(a):/.../
Cywilizacja śmierci, Polska, kraj gdzie katolicy są dyskryminowani, a Kościół atakowany, AD2015.
Problem dostrzegła nawet Wyborcza:
http://wyborcza.pl/magazyn/1,144507,1770..._wina.html
Wyborczy czas.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
Na[prawdę nie wiem co trzeba mieć i gdzie żeby zestawiać zdjęcia z wakacji z tymi wróżkami...
Duży uśmiech

Odpowiedz
Iselin napisał(a):"Mieszkam z koleżanką" :lol2:

To by nie przeszło. Każdy od razu by się zorientował, że facet który tak mówi jest gejem xD
Odpowiedz
Iselin napisał(a):Żadną. Nie ma żadnej książki.
To co miałaś na myśli pisząc książka w następującej wypowiedzi?
Iselin napisał(a):Właściwie organizacje LGTB i pokrewne mogłyby już przestać tak reklamować tę książkę. Wszędzie już o niej piszą...
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
El Commediante napisał(a):To by nie przeszło. Każdy od razu by się zorientował, że facet który tak mówi jest gejem xD
Albo myślałby, że nie chce się przyznać do swojej dziewczyny Duży uśmiech

Łoś napisał(a):To co miałaś na myśli pisząc książka w następującej wypowiedzi?
Nowo odkrytą asteroidę.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):Nowo odkrytą asteroidę.
To czemu napisałaś książkę, a nie nowo odkrytą asteroidę?
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
Łoś napisał(a):To czemu napisałaś książkę, a nie nowo odkrytą asteroidę?
Żeby łosie miały zagadkę.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a):Żeby łosie miały zagadkę.
Myślisz, że ktokolwiek by wpadł na to, że przez książkę rozumiesz nowo odkrytą asteroidę?
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
A najśmieszniejsze jest to, że w powyższym dialogu nie idzie poznać czy Łoś sobie żarty robi...
Sebastian Flak
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości