To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy jesteś za możliwością prawnego rejestrowania związków homoseksualnych w Polsce?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, ze wszystkimi prawami jak w małżeństwie heteroseksualnym
43.28%
58 43.28%
Tak, ale bez prawa do adopcji i/lub z innymi ograniczeniami
29.10%
39 29.10%
Nie, jestem przeciwny
14.93%
20 14.93%
Nie i uważam, że homoseksualiści już mają za dużo praw
12.69%
17 12.69%
Razem 134 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homotematy/posty
Tyle dzieci żyje źle na świecie. Zeby ograniczac dorosłym i sprawnym ludziom możliwość poprawienia jakosci zycia tych dzieci, zeby odbierać ludziom możliwość tworzenia więzi rodzinnych bo kogos podnieca parowka bardziej niz szparka?

Jeśli wszyscy będą gejami to problem przeludnienia sam rozwiąże się.
Odpowiedz
El Commediante napisał(a):
Roan Shiran napisał(a):
Stoik napisał(a):Co jeszcze ciekawego powiesz?
Ja mogę w gruncie rzeczy powiedzieć - o ile zasadnym jest posługiwanie się argumentem, że żadne badanie nie udowodniło dostatecznie różnicy pomiędzy efektywnością wychowania przez pary homo i heteroseksualne (chociaż są takie, które udowadniają wyższość wychowywania przez obojga naturalnych rodziców)

Jakie na przykład?
Takie na przykład: http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?a...id=2500537
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
Roan Shiran napisał(a):
El Commediante napisał(a):
Roan Shiran napisał(a):
Stoik napisał(a):Co jeszcze ciekawego powiesz?
Ja mogę w gruncie rzeczy powiedzieć - o ile zasadnym jest posługiwanie się argumentem, że żadne badanie nie udowodniło dostatecznie różnicy pomiędzy efektywnością wychowania przez pary homo i heteroseksualne (chociaż są takie, które udowadniają wyższość wychowywania przez obojga naturalnych rodziców)

Jakie na przykład?
Takie na przykład: http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?a...id=2500537

Nie dobierano rodzin zastępczych ze względu na wiek dziecka w momencie adopcji, więc badanie jest do dupy - stwierdza oczywistość, że dzieci które trafiają do rodzin zastępczych ogólnie mają poważniejsze problemy emocjonalne. Przy takim lenistwie badaczy podobne wyniki uzyskałyby pewnie rodziny zastępcze hetero.

Odkrywcze to by było, gdyby zawierało reprezentatywną grupę np. jednopłciowych par adoptujących niemowlaki albo parolatki. Wówczas można porównać takich z wychowywanymi przez biologicznych rodziców i coś pouczającego z tego wydumać.
Odpowiedz
Soul33 napisał(a): Przede wszystkim przeczytaj bardzo uważnie jak są sformułowane twierdzenia. Np. na samej górze masz absurdalne tezy obalane przez absurdalne odpowiedzi (odwołanie się do jednego zdyskredytowanego badania z lat '70).
Z podobną uwagą należy czytać wszystkie twierdzenia pochodzące z badań lub środowisk psychologicznych, ponieważ zwykle twierdzą ściśle to, co twierdzą i absolutnie nic ponadto. I trzeba się też dokładnie zapoznawać z metodologią badań.
I od razu uprzedzam, że manipulacje są obecne po obu stronach barykady.

W dodatku autorzy tego "komiksu" są aż tak żałośni, że tekst po lewej jest napisany jak przez jakiegoś durnia, który nawet zdania nie potrafi normalnie zbudować ani stosować znaków przestankowych.

Nihil novi sub sole. Bardziej niż o umiejętności retoryczne autora idzie o zgrubne podsumowanie jednomyślności środowiska akademickiego. Coś, co powinno być tam wytłuszczone to niedawne zgodne oświadczenie 60k pediatrów (miast psychologów właśnie).

Soul33 napisał(a): Aha, i wzorce wyniesione z domu zawsze są ważne, więc bezczelnie pozwolę sobie wrócić do pytania - jak osoby wychowane w związkach jednopłciowych radzą sobie potem we własnych związkach (oczywiście w większości hetero)?

Zawsze też podkreśla się, że dla dziecka bardzo ważny jest wzorzec jaki daje ojciec i matka. A w przypadku dyskusji o adopcji przez pary homo nagle staje się cud - i już nie jest ważny. Zastanawiające, prawda?

Nieprawda. Ktoś podkreślający to może być jedynie ignorantem małpującym "zdroworozsądkowe" argumenty jakie gdzieś wcześniej usłyszał jednym uchem. Jak wisi we wstępie nawet na polskiej Wikipedii (poletko wojenek edycyjnych) - Powszechne przekonanie, że dzieci potrzebują zarówno matki, jak i ojca nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych, za How Does the Gender of Parents Matter?
Zgodnie z obecną wiedzą, można to dość prosto zaprezentować hierarchicznie:
1. Pary w stałych związkach, niezależnie od płci;
2. Samotni rodzice, również niezależnie;
3. Bidule.
Gdyby komuś zależało na rzetelnej nauce i/lub trosce o dobrobyt dzieci, powinien walczyć o radykalne uszczuplenie tych trzecich, nawet jeśli to miałoby oznaczać stawianie w kolejce hetero przed homo. Tak nie jest, ale co niektórzy (nie mówię koniecznie, że ktoś ze zgromadzonych) próbują swoją prywatną awersję ubrać w mundurek empatii. Kończy się to katastrofą.

Roan Shiran napisał(a): Takie na przykład: http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?a...id=2500537

Donald Paul Sullins, poważnie? Może jego przynależność do drugiej największej organizacji antygejowskiej na świecie byłaby do obrony, ale dodatkowo Family Research Council i apologetyka pseuodnauki w wykonaniu Regnerusa już chyba nie. Polecam doczytać o tym papierze, bo już się pojawiały głosy o analogicznych błędach.
Odpowiedz
Stoik napisał(a): Gdyby komuś zależało na rzetelnej nauce i/lub trosce o dobrobyt dzieci, powinien walczyć o radykalne uszczuplenie tych trzecich, nawet jeśli to miałoby oznaczać stawianie w kolejce hetero przed homo. Tak nie jest, ale co niektórzy (nie mówię koniecznie, że ktoś ze zgromadzonych) próbują swoją prywatną awersję ubrać w mundurek empatii. Kończy się to katastrofą.
 Ano właśnie.
Obawiam się, że sporej części przeciwników adopcji przez pary jednopłciowe niekoniecznie zależy na dobru dzieci. Oni z góry przecież wiedzą, że geje i lesbijki to zboczeńcy, powinni się leczyć albo przynajmniej ukrywać. Wiadomo, tacy dewianci na pewno nie mają uczuć rodzicielskich, a życie swe spędzają na orgiach z setkami partnerów.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
Rojza Genendel napisał(a):  Ano właśnie.
Obawiam się, że sporej części przeciwników adopcji przez pary jednopłciowe niekoniecznie zależy na dobru dzieci. Oni z góry przecież wiedzą, że geje i lesbijki to zboczeńcy, powinni się leczyć albo przynajmniej ukrywać. Wiadomo, tacy dewianci na pewno nie mają uczuć rodzicielskich, a życie swe spędzają na orgiach z setkami partnerów.
Wydaje mi się też, że część ludzi ma wrażenie, że jeśli zezwoli się na adopcję homoseksualistom, to każdy z nich będzie mógł po prostu pójść do domu dziecka i wybrać sobie niemowlę jak w sklepie.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Rojza Genendel napisał(a):
Stoik napisał(a): Gdyby komuś zależało na rzetelnej nauce i/lub trosce o dobrobyt dzieci, powinien walczyć o radykalne uszczuplenie tych trzecich, nawet jeśli to miałoby oznaczać stawianie w kolejce hetero przed homo. Tak nie jest, ale co niektórzy (nie mówię koniecznie, że ktoś ze zgromadzonych) próbują swoją prywatną awersję ubrać w mundurek empatii. Kończy się to katastrofą.
 Ano właśnie.
Obawiam się, że sporej części przeciwników adopcji przez pary jednopłciowe niekoniecznie zależy na dobru dzieci. Oni z góry przecież wiedzą, że geje i lesbijki to zboczeńcy, powinni się leczyć albo przynajmniej ukrywać. Wiadomo, tacy dewianci na pewno nie mają uczuć rodzicielskich, a życie swe spędzają na orgiach z setkami partnerów.

 No, Terlik chyba mówił, że przeciętny homoseksualista ma 500 partnerów seksualnych w ciągu życia. Uśmiech
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a):  No, Terlik chyba mówił, że przeciętny homoseksualista ma 500 partnerów seksualnych w ciągu życia. Uśmiech

To prawie dwa lata gdzie każdego dnia jest inny partner D: albo dekada nowej osoby co tydzień. To jak tak by miał przeciętny to ciekawe jak mają ci skaczący z kwiatka na kwiatek Język
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): No, Terlik chyba mówił, że przeciętny homoseksualista ma 500 partnerów seksualnych w ciągu życia. Uśmiech

Ano, żal dupę ściska. Z zazdrości Zawstydzony
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
Socjopapa napisał(a):
Rojza Genendel napisał(a):Obawiam się, że sporej części przeciwników adopcji przez pary jednopłciowe niekoniecznie zależy na dobru dzieci. Oni z góry przecież wiedzą, że geje i lesbijki to zboczeńcy, powinni się leczyć albo przynajmniej ukrywać. Wiadomo, tacy dewianci na pewno nie mają uczuć rodzicielskich, a życie swe spędzają na orgiach z setkami partnerów.

 No, Terlik chyba mówił, że przeciętny homoseksualista ma 500 partnerów seksualnych w ciągu życia. Uśmiech

On różne głupoty opowiada, ale ciekawe czy na taki nie inny wizerunek nie mają jakiegoś wpływu np. takie wypowiedzi:


Nonkonformista napisał(a):To jak? Zdradziliście kiedyś?

Ja nigdy, ale jeśli w przyszłości będę miał faceta, to niech się bzyka na lewo i prawo, bo przecież nie jest moją własnością ani ja nie jestem jego. Zatem? Może katolickie oszołomy napiszą znowu jakąś brednię na ten temat? Może być ciekawie...
Odpowiedz
białogłowa napisał(a): On różne głupoty opowiada, ale ciekawe czy na taki nie inny wizerunek nie mają jakiegoś wpływu np. takie wypowiedzi:
Nie słyszałaś nigdy, żeby heteroseksualiści takie rzeczy opowiadali? Tylko wtedy mówi się, że Piotrek Wiśniewski powiedział coś głupiego, a nie "heteroseksualista powiedział coś głupiego". Czy uważasz, że Korwin powinien wpływać na ogólny wizerunek mężczyzn w naszych oczach?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Nie słyszałaś nigdy, żeby heteroseksualiści takie rzeczy opowiadali? Tylko wtedy mówi się, że Piotrek Wiśniewski powiedział coś głupiego, a nie "heteroseksualista powiedział coś głupiego".

Słyszałam, tylko że oprócz głupot Piotrka Wiśniewskiego notuję przygniatającą większość całkiem rozsądnych męskich głosów w tej kwestii.
Jeśli zaś chodzi o aktywistów homoseksualnych nie miałam przyjemności usłyszeć, przeczytać coś równie rozsądnego. Pewnie mam pecha.

Cytat:Czy uważasz, że Korwin powinien wpływać na ogólny wizerunek mężczyzn w naszych oczach?
Nie, ale niestety trochę wpływa na ogólny obraz liberałów, zupełnie podobnie jak Terlik wpływa na obraz katolików.
Odpowiedz
białogłowa napisał(a): Słyszałam, tylko że oprócz głupot Piotrka Wiśniewskiego notuję przygniatającą większość całkiem rozsądnych męskich głosów w tej kwestii.
Jeśli zaś chodzi o aktywistów homoseksualnych nie miałam przyjemności usłyszeć, przeczytać coś równie rozsądnego. Pewnie mam pecha.
Ale te rozsądne męskie głosy to aktywiści czy tzw. szarzy ludzie? Co mówią i jak się zachowują na przykład Twoje znajome lesbijki (jeśli jakieś znasz i wiesz o tym)?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Ale te rozsądne męskie głosy to aktywiści czy tzw. szarzy ludzie?

Jacy aktywiści? Heteroseksualni? Duży uśmiech

Cytat:Co mówią i jak się zachowują na przykład Twoje znajome lesbijki (jeśli jakieś znasz i wiesz o tym)?

Osobiście nie znam żadnych.
Odpowiedz
białogłowa napisał(a): Jacy aktywiści? Heteroseksualni? 

Ludzie ze świecznika ogólnie. Nie ma co porównywać celebrytów homoseksualnych z tym co mówią zwykli heteroseksualiści i na odwrót. Przecież świat ludzi znanych z tego, że są znani, to całkiem inny świat niż nasz.

Iselin napisał(a):
białogłowa napisał(a): Jacy aktywiści? Heteroseksualni? 

Ludzie ze świecznika ogólnie. Nie ma co porównywać celebrytów homoseksualnych z tym co mówią zwykli heteroseksualiści i na odwrót. Przecież świat ludzi znanych z tego, że są znani, to całkiem inny świat niż nasz.

Niepotrzebnie rozmowa zeszła na aktywistów. Nonkonformista do nich w końcu (chyba) nie należy. A to działa tak, że jeśli Nonkonformista napisze coś niemądrego, to zwracasz uwagę na to, że napisał to gej. A jeśli coś takiego napisze czy powie heteroseksualista, nie będziesz wiązała tego z jego orientacją.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Iselin napisał(a): Ludzie ze świecznika ogólnie. Nie ma co porównywać celebrytów homoseksualnych z tym co mówią zwykli heteroseksualiści i na odwrót. Przecież świat ludzi znanych z tego, że są znani, to całkiem inny świat niż nasz.
 Myślałam, że Nonkon to żaden celebryta Oczko

Nie zauważyłam, że edytowałaś. Na nowym silniku edycja jest ledwo widoczna.
Cytat: A to działa tak, że jeśli Nonkonformista napisze coś niemądrego, to zwracasz uwagę na to, że napisał to gej. A jeśli coś takiego napisze czy powie heteroseksualista, nie będziesz wiązała tego z jego orientacją.
Mówiłyśmy o ogólnym obrazie hetero i homo, więc oczywiście zwracam uwagę kto to powiedział i rzutuje to potem na ogólny wizerunek danej orientacji.
Odpowiedz
białogłowa napisał(a):
Iselin napisał(a): Ale te rozsądne męskie głosy to aktywiści czy tzw. szarzy ludzie?

Jacy aktywiści? Heteroseksualni? Duży uśmiech
Ja tam co chwilę widzę w telewizji aktywistów heteroseksualizmu, zwykle ukrywających się pod hasłami o ochronie rodziny i małżeństwa.
Odpowiedz
El Commediante napisał(a): Ja tam co chwilę widzę w telewizji aktywistów heteroseksualizmu, zwykle ukrywających się pod hasłami o ochronie rodziny i małżeństwa.

To już zostawiam jasnowidzom i zwolennikom teorii spiskowych. Ja staram się brać pod uwagę co kto mówi i co z tego wynika, nie to co mi się wydaje, że ktoś pod czymś ukrywa.
W przeciwnym razie mogłabym np. widzieć aktywistów pedofilskich ukrywających się pod hasłami o przyznaniu prawa do adopcji parom homoseksualnym.
To zdecydowanie nie dla mnie.
Odpowiedz
białogłowa napisał(a):
Iselin napisał(a): Co mówią i jak się zachowują na przykład Twoje znajome lesbijki (jeśli jakieś znasz i wiesz o tym)?

Osobiście nie znam żadnych.

Statystycznie rzecz biorąc jest to możliwe, ale mało prawdopodobne.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
No tak, ale Iselin spytała "jeśli jakieś znasz i wiesz o tym". Nie mogę przecież wypowiedzieć się o tych, o których odmiennej orientacji nie wiem Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości