To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papiez Benedykt XVI abdykuje
#41
zefciu napisał(a):Nie spinam się. Fakt, że każdy czerwony ma w sobie trochę brunatnego jest dla mnie jasny już od dawna.

Co tylko sprawia, że możesz zasnąć. :lol2:

zefciu napisał(a):Sybille pisały o papieżach? To ciekawe. Opowiesz coś więcej?

Posłuchaj opowieści prostego katolickiego ludu to się dowiesz.

zefciu napisał(a):Chyba musisz się trochę douczyć w dziedzinie funkcji i ceremoniału w KRK, bo pieprzysz od rzeczy.

Chyba mam to w dupie. Chcę widzieć Rydzyka całującego pierścień nieumytego papieża. Można pomarzyć? :lol2:
Odpowiedz
#42
antagonistyczny napisał(a):Co tylko sprawia, że możesz zasnąć. :lol2:
Co?
Cytat:Posłuchaj opowieści prostego katolickiego ludu to się dowiesz.
Prosił mnie ŚSz, żeby dawać linka, to daję linka:
http://ateista.pl/showpost.php?p=495376&postcount=82
Cytat:Chyba mam to w dupie. Chcę widzieć Rydzyka całującego pierścień nieumytego papieża. Można pomarzyć? :lol2:
Nie mam takich fantazji, wybacz, może to moja homofobia.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#43
Hastur napisał(a):Czy ktoś orientuje się w szansach tego kardynała na wygranie konklawe? :lol2: To by dopiero było. Papież Marks. Na Wiki piszą, że poglądy ma antykapitalistyczne, i o ja jebię, nawet książkę o tytule zaczynającym się od "Das Kapital" napisał Zdezorientowanyhock:

A czy widzieliście jego herb?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/co...d_Marx.svg

Murzyn (!) w koronie - symbolu władzy. Lew skrzydalaty - symbol bestii, potwora który przyjdzie w sądzie ostatecznym. Trzyma co? księgę, w której napisano alfę i, o zgrozo! Omegę... Początek i koniec. Motto - "Gdzie Duch Pański tam wolność". Wolność, rozumiecie, bracia chrześcijanie? Któryż to rezydent stolca piotrowego wpierw mówił o wolności?! Czasy ostatnie zbliżają się, pomnijcie moje słowa.

Słyszycie? To pierwsza trąba Jerycha gra...
Odpowiedz
#44
zefciu napisał(a):Co?

To co przeczytałeś. Jeżeli Twoje fantazje pomagają Ci zasnąć, nie porzucaj ich.

zefciu napisał(a):Prosił mnie ŚSz, żeby dawać linka, to daję linka:
http://ateista.pl/showpost.php?p=495376&postcount=82

Skąd pomysł, że ja mam ochotę Cię do czegoś przekonywać? Ty powinieneś wystartować na papieża. Wybujałe ego już masz, brakuje czapki.

Bądź zdrów :lol2:

El Commediante napisał(a):A czy widzieliście jego herb?

To już jest przegięcie :lol2::lol2:

Może faktycznie brodacz reinkarnował i sabotuje "opium ludu" od środka :lol2:
Odpowiedz
#45
antagonistyczny napisał(a):To co przeczytałeś. Jeżeli Twoje fantazje pomagają Ci zasnąć, nie porzucaj ich.
Jakie fantazje i skąd wniosek, że pomagają mi zasnąć?
Cytat:Skąd pomysł, że ja mam ochotę Cię do czegoś przekonywać?
O czym Ty bełkoczesz? Zwróciłem uwagę tylko, że najpierw wywaliłeś debilne stwierdzenie (o Sybillach i papieżach), a gdy wytknąłem, że gadasz bzdury, zrobiłeś tandetny unik "a weź się zapytaj sam". Więc poprosiłem Panią Marię, by Ci wskazała, gdzie powinieneś się uderzyć.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#46
zefciu napisał(a):Jakie fantazje i skąd wniosek, że pomagają mi zasnąć?

Coś ty kuźwa niepełnosprytny? Nie chce mi się z Tobą gadać to rozumiesz czy namalować?
Odpowiedz
#47
antagonistyczny napisał(a):Coś ty kuźwa dziecko?
Nie. Po prostu lubię wytykać ludziom, że gadają bzdury. Zwłaszcza rasistowskim totalniakom takim jak Ty.
Cytat:Nie chce mi się z Tobą gadać to rozumiesz czy namalować?
A kto Ci kazał ze mną gadać? Mogłeś mnie zignorować, gdy zwróciłem uwagę, że bredzisz z tą Sybillą. Ty jednak próbowałeś się tłumaczyć. Twoja strata.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#48
Mógłby być papież-transseksualista. Albo chociaz homo.
Odpowiedz
#49
zefciu napisał(a):Sybille pisały o papieżach? To ciekawe. Opowiesz coś więcej?

Proszę bardzo - z książki: "Karol Wojtyła--Jan Paweł II: podhalańska opowieść o świętym : od historii do mitu--studium antropologiczne." - Przemysław Owczarek, 2006, s. 70:
Cytat:Według powszechnie krążących wśród Polaków przepowiedni Jan Paweł II ma być przedostatnim papieżem
źródłem popularnych wśród Polaków przepowiedni były proroctwa królowej Saby powszechnie znanej jako Sybilla (s.71-72 tej książki). Dostępne teksty tych przepowiedni dość sporo mówią o papieżach i ich losach.

królowa Saba napisał(a):Wówczas św. Archanioł Michał zejdzie z nieba, powstanie przeciwko Antychrystowi i wtrąci go wraz z pomocnikami do otchłani piekielnych, jak przy początku świata Lucypera. A na stolicy Mesjaszowej zasiądzie św. Piotr Papież i drugi rzymianin również Piotr. Bowiem apostoł Piotr będzie pierwszym Papieżem, pasącym trzodę chrześcijańską, a ostatnim papieżem, który dokończy będzie też Piotr.

Wtedy ostatni poganie, żydzi i Turcy widząc, Anioła Michała i dwóch kaznodziejów czyniących cuda na ziemi, nawrócą się wejdą na drogę cnoty i poczną żywot bogobojny. I wtedy, przyjdzie na ludzi dzień sądu, dzień gniewu Pańskiego.

Mitologia przepowiedni królowej Saby była kiedyś żywo obecna wśród pokolenia mojej babci (ludzie urodzeni w pierwszych 2 dekadach XX wieku).
I live to the day I die
I live to the day I cry
I'm dead the day I lie
Odpowiedz
#50
Wszyscy się nawracają i nastaje dzień Gniewu Pańskiego. Richard Dawkins powinien zostać prorokiem.
Odpowiedz
#51
@mx1 - dzięki za rzeczową odpowiedź. Nie wiedziałem, że takie rzeczy krążyły. Cieszę się, że na forum są ludzie, którzy odpowiadają na pytanie, a nie dostają świra.

Tem niemniej o czarnej skórze nic tu nie widzę. Zdaje się, że to akurat rasistowska fantazja antagonistycznego.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#52
Cytat:a nie dostają świra.

Tem niemniej o czarnej skórze nic tu nie widzę. Zdaje się, że to akurat rasistowska fantazja antagonistycznego.
Obaj dostaliście świta, Ty nie mniej Zefciu.

A rozchodzi się o przepowiednie Nostradamusa, który wspominał o ostatnim papieżu o "skórze oliwnej", co często jest interpretowane (po rasistowsku i socjalistycznie) jako papież-murzyn.
Faktycznie we wsi itp. ta przepowiednia jest najbardziej żywa.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#53
Roan Shiran napisał(a):A rozchodzi się o przepowiednie Nostradamusa
No to w końcu czyje? Malachiasza, rzekomo Saby (z jakiejś przyczyny nazywanej Sybillą), czy Nostradamusa?
Cytat:Faktycznie we wsi itp. ta przepowiednia jest najbardziej żywa.
No ja się z nią akurat nie spotkałem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#54
Cytat:No to w końcu czyje? Malachiasza, rzekomo Saby (z jakiejś przyczyny nazywanej Sybillą), czy Nostradamusa?
Według mojej wiedzy Nostradamusa. Antagonistyczny się pomylił. Co nie znaczy, że trzeba robić flame prawie na stronę... trochę więcej luzu ludzie.
Przy okazji powiem, że większość ludzi nie wie skąd ta przepowiednia pochodzi, po prostu jakoś się utrwaliła w naszej kulturze (to dziwne, że nie słyszałeś o niej).
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#55
Ja słyszałem, że pochodzi z Sybilli. Może tak nie jest. Tak czy siak jest cholernie popularna.

Natomiast nie mam zamiaru zefciowi czegoś udowadniać, szukać źródeł i przyprowadzać świadków razem z aktami urodzenia(znając pilastrową erystykę, którą przesiąknięty jest zefciu) bo gówno mnie obchodzi co sobie myśli. Dziwię się, że wam się chce.
Odpowiedz
#56
Roan Shiran napisał(a):Antagonistyczny się pomylił. Co nie znaczy, że trzeba robić flame prawie na stronę... trochę więcej luzu ludzie.

To zefciu. On jest

*Sarkastyczny*

Wtedy wygląda się na kogoś inteligentnego, nie wiedziałeś? To tylko pół godziny zmarnowanego czasu!
Odpowiedz
#57
Cytat:Tak czy siak jest cholernie popularna.
Mogło Ci się pomylić, jako że Sybilla też swoje trzy grosze dołożyła do końca świata:
Cytat:Wówczas św. Archanioł Michał zejdzie z nieba, powstanie przeciwko Antychrystowi i wtrąci go wraz z pomocnikami do otchłani piekielnych, jak przy początku świata Lucypera. A na stolicy Mesjaszowej zasiądzie św. Piotr Papież i drugi rzymianin również Piotr. Bowiem apostoł Piotr będzie pierwszym Papieżem, pasącym trzodę chrześcijańską, a ostatnim papieżem, który dokończy będzie też Piotr.
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#58
antagonistyczny napisał(a):Następny oby czarny, oby czarny. Ciekawe jak zareagowałoby całe polskie środowisko ludowego katolicyzmu skupionego na wsiach. Albo ONR, MW etc.

a jakby miało zareagować? od kiedy w rekrutacji na papieża ważna jest ilość melaniny?
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#59
Wydaje mi się raczej, że osobom od których słyszałem te opowieści raczej nie zależy na rzetelności. Po prostu mieszają historie, zmieniają, podkolorowują etc.

korsarz napisał(a):a jakby miało zareagować? od kiedy w rekrutacji na papieża ważna jest ilość melaniny?

O dżizas kolejny. No nie wiem, spytaj się rasistów dlaczego ilość melaniny zmienia ich nastawienie do człowieka. Może rozwiążesz zagadkę rasizmu, niewolnictwa etc.

Udzielę nawet radę. Ostatnio jacyś kibice rzucali bananami w piłkarzy z Afryki. Przeprowadź wywiad może się czegoś dowiesz.
Odpowiedz
#60
korsarz napisał(a):od kiedy w rekrutacji na papieża ważna jest ilość melaniny?
Jak dotąd była bardzo ważna, im mniej tym lepiej!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości