To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam książki/opinii o książce
#21
gekonex napisał(a):Co sądzicie o książce ,,Zagadka rodowodu człowieka.'' Josefa H. Reichholfa? Czy można jeszcze spokojnie czerpać z niej wiedzę czy może jest już w jakimś stopniu nieaktualna? Co o niej sądzicie?

Nie czytałem. Książka z 1990, a to w skali postępu wiedzy kawał czasu. Ale są pewne rzeczy, które się nie zmieniają. Zawsze poczytać warto.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#22
gekonex napisał(a):Co sądzicie o książce ,,Zagadka rodowodu człowieka.'' Josefa H. Reichholfa? Czy można jeszcze spokojnie czerpać z niej wiedzę czy może jest już w jakimś stopniu nieaktualna? Co o niej sądzicie?

Śmiało możesz czerpać wiedzę bez nerwów nawet z takiej pozycji, która jest nieaktualna. Brak aktualności wiedzy w książce nie implikuje odczuwania stresu u czytelnika.
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#23
Szukam książki sf. Zaczyna się mniej więcej mężczyzna idzie do domu spokojnej starości porozmawiać z matką(?), która jest w urządzeniu, w którym umysły innych z domu opieki się spotykają.
Odpowiedz
#24
Karol Borchardt "Znaczy kapitan", o kapitanie ŻW Mamercie Stankiewiczu.
Jedynym szczytem, który możemy osiągnąć bez wysiłku - jest szczyt głupoty.... Niezdecydowany

Wszystko co lubię, jest albo nielegalne, albo niemoralne, albo się z tego tyje......Duży uśmiech
Odpowiedz
#25
Czy ktoś lubi powieści historyczne i może i polecić dobry tytuł? Interesuje mnie Rzym w czasach pryncypatu, najchętniej coś w stylu "Ja, Klaudiusz".
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#26
Rojza Genendel napisał(a):Czy ktoś lubi powieści historyczne i może i polecić dobry tytuł? Interesuje mnie Rzym w czasach pryncypatu, najchętniej coś w stylu "Ja, Klaudiusz".
M. Yourcenar, Pamiętniki Hadriana
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#27
Powieść to nie jest ale godna polecenia jest rewolucja rzymska R. Syme. Dobrze się czyta i wprowadza w realia epoki oraz ukazuje "prawdziwe oblicze" Oktawiana :-D
Sebastian Flak
Odpowiedz
#28
Dzięki, chłopaki :-*
Jak komuś wpadnie do głowy coś jeszcze, to niech pisze.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#29
"Pompeje" Harrisa czytałaś?
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/216808/pompeje
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#30
Akwedukty! Muszę to przeczytać!
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#31
Rojziu,

Twoje pytanie natychmiast przywołało u mnie tego autora i jego książki:
Kryminalny Rzym

gorąco polecam, świetna literatura kryminalna osadzona w tamtej epoce, do tego mnóstwo rzetelnej wiedzy o życiu w Imperium.

Druga pozycja, to czytana dawno fabularyzowana biografia Gajusza Mariusza - jednego z najwybitniejszych wodzów i polityków z okresu Republiki. Ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu i autora.

Trochę nie o to prosiłaś, ale naprawdę warto sięgnąć także po tę książkę:
Życie w Sparcie w okresie wojen perskich

miłej lektury.
Odpowiedz
#32
Dziękuję :-)
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#33
Rojziu,

skleroza nie boli, tylko trzeba poszukać. Książka o Gajuszu Mariuszu to:
Pierwszy w Rzymie

Ponadto, całkiem niedawno czytałem dobrą książkę Waldemara Łysiaka której akcja osadzona jest w momencie upadku Imperium Romanum. To nie jest najlepsza książka Łysiaka, ale i tak warto po nią sięgnąć:
Ostatnia kohorta

choćby dla przemyśleń Łysiaka nad naturą relacji damsko-męskich.
Odpowiedz
#34
Powiem ci szczerze, że na Waldka mam ciężką alergię.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#35
Rojziu,

Cytat:Powiem ci szczerze, że na Waldka mam ciężką alergię.
Nie dziwię się.
Ja go jednocześnie, uwielbiam i nienawidzę. Podziwiam jego erudycję i talent literacki, odrzucam poglądy społeczne.
Ale kilka jego książek należy do tych, najważniejszych, które czytałem.
Odpowiedz
#36
Szukam czegoś o myśleniu Duży uśmiech Dokładniej to o sposobach rozumowania, błędach poznawczych, logice itd. Czegoś dość lekkiego, w sam raz na jesienne popołudnia.

Lub szerzej, cos podumowującego aktualny stan wiedzy/z/zakresu kognitywistyki.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#37
No to teraz zwracam się z prośbą o polecenie jakiejś pozycji o cynicznym, inteligentnym cwaniaku-manipulancie. Może być biografia ale preferowana jest powieść. Liczę na jakikolwiek odzew Oczko
Sebastian Flak
Odpowiedz
#38
Biografia - "Steve Jobs" Waltera Isacsona
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203589/steve-jobs
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#39
Pojechał punkt. Na dobrą sprawę może też być coś o bohaterze w typie nietzscheańskiego nadczłowieka. Nie musi być to postać autentyczna.

Oczywiście preferowana jest powieść Oczko
Sebastian Flak
Odpowiedz
#40
Kariera Nikodema Dyzmy (inteligentny cwaniak a nie nadczłowiek oczywiście).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości