To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam książki/opinii o książce
#1
Witajcie.
Nie znalazłem żadnego tematu, gdzie mógłbym zadać takie pytanie, a stwierdziłem, że samodzielnie nie zasługuje na osobny temat. Tym więc postem chciałbym zacząć topic, gdzie każdy prosiłby o rekomendacji jakiejś książki z danej dziedziny forumową społeczność lub też opinii o niej.

A oto moje pytanie: czytał może ktoś z forum Jeana Baudrillarda? Socjolog francuski.

(Jeżeli mógłbym prosić uprzejmych moderatorów o przyklejenie tematu...)
"O gustach się nie dyskutuje; a ja twierdzę, że całe życie to kłótnia o gusta." (Nietzsche F.)
Odpowiedz
#2
To ja prosiłbym o jakieś polecane pozycje marynistyczne. Wiem, że jest z czego wybierać (choćby z samego Verne) ale nie mogę się zdecydowac na jakiś konkretny tytuł. Może ktoś mi doradzi.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#3
Jeśli chodzi o książki z zakresu historii marynistyki, to polecam "Małą flotę bez mitów" Mariusza Borowiaka - monografia n.t. historii Polskiej Marynarki Wojennej w latach wojennych.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#4
polecam terror simmonsa,
Odpowiedz
#5
Co myslicie o "Marzeniu Celta" Llosy?
Odpowiedz
#6
Sajid napisał(a):To ja prosiłbym o jakieś polecane pozycje marynistyczne.
Cały Joseph Conrad-Korzeniowski wymiata - nie ma co wymieniać poszczególnych pozycji.
No i "Moby Dick" - oldskulowe arcydzieło.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#7
Baptiste napisał(a):To ja prosiłbym o jakieś polecane pozycje marynistyczne. Wiem, że jest z czego wybierać (choćby z samego Verne) ale nie mogę się zdecydowac na jakiś konkretny tytuł. Może ktoś mi doradzi.
Jeśli chodzi o powieści wojenno-morskie, to konicznie ,,HMS Ulisses'' Alistaira MacLeana i ,,Okręt'' Lothara-Guenthera Buechheima. Obaj służyli na morzu, więc wiedzieli, o czym piszą.
Odpowiedz
#8
http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/zag...e-plemiona

Czytał ktoś, ewentualnie posiada na stanie?
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#9
Roan Shiran napisał(a):A oto moje pytanie: czytał może ktoś z forum Jeana Baudrillarda? Socjolog francuski.

(Jeżeli mógłbym prosić uprzejmych moderatorów o przyklejenie tematu...)
Kiedyś, może z 8 lat temu, czytałem niniejszą książkę:

W cieniu milczącej większości

Ówcześnie była to dla mnie ciężka pozycja.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#10
Ktoś czytał "Manhood in the making: cultural concepts of masculinity" David D.Gilmore i może wyrazić uzasadnioną opinię na jej temat?

A jeśli tak, czy ów ktoś, może ją udostępnić/pożyczyć?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#11
Rok temu skończyłem liceum. Człowiek przestał się uczyć "do matury", a zaczął dla siebie. Jestem totalnym politycznym, ekonomicznym i historycznym ignorantem. Co czytać?
Jeśli chodzi o politykę to jestem w tym momencie neutralny światopoglądowo, bo mam jedynie mgliste pojęcie na temat tego, co dane nurty polityczne głoszą. Nie znam wad i zalet poszczególnych nurtów. Dlatego prosiłbym o coś informatywnego, jakieś w miarę obiektywne podsumowanie poszczególnych odłamów politycznych.
Mój kanał na youtube o ateizmie/nauce. Oczko
http://www.youtube.com/user/filek1011
Odpowiedz
#12
Roan Shiran napisał(a):Witajcie.
Nie znalazłem żadnego tematu, gdzie mógłbym zadać takie pytanie, a stwierdziłem, że samodzielnie nie zasługuje na osobny temat. Tym więc postem chciałbym zacząć topic, gdzie każdy prosiłby o rekomendacji jakiejś książki z danej dziedziny forumową społeczność lub też opinii o niej.

A oto moje pytanie: czytał może ktoś z forum Jeana Baudrillarda? Socjolog francuski.

(Jeżeli mógłbym prosić uprzejmych moderatorów o przyklejenie tematu...)

Jest watek ateiści czytają, czy co ostatnio czytasz. Może wzbogacić go o parady i pytania o książkę.
Odpowiedz
#13
Aerandir napisał(a):Rok temu skończyłem liceum. Człowiek przestał się uczyć "do matury", a zaczął dla siebie. Jestem totalnym politycznym, ekonomicznym i historycznym ignorantem. Co czytać?
Jeśli chodzi o politykę to jestem w tym momencie neutralny światopoglądowo, bo mam jedynie mgliste pojęcie na temat tego, co dane nurty polityczne głoszą. Nie znam wad i zalet poszczególnych nurtów. Dlatego prosiłbym o coś informatywnego, jakieś w miarę obiektywne podsumowanie poszczególnych odłamów politycznych.

http://korwin-mikke.pl/

Szczęśliwy
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#14
semele napisał(a):Jest watek ateiści czytają, czy co ostatnio czytasz. Może wzbogacić go o parady
Jak tam sobie chcecie ale to się nie za dobrze kojarzy:p
Odpowiedz
#15
białogłowa napisał(a):Jak tam sobie chcecie ale to się nie za dobrze kojarzy:p
parada z okazji Bożego Ciała też nie?
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#16
Nie słyszałam o paradzie z tej okazji.
Odpowiedz
#17
białogłowa napisał(a):Nie słyszałam o paradzie z tej okazji.

Jak zwał tak zwał;-)

To oczywista literówka - uśmiałam się.UśmiechUśmiech
OTUśmiech- Nie chodzę na procesję Bożego Ciała, ale moja koleżanka zagorzała katoliczka chodzi na nie ze swoim kochankiem. Ma męża.Uśmiech

Co do wątku o książkach - warto tu cos przemyśleć. aby nie było dubli.
ale to tylko moja sugestia i nie upieram się.
Odpowiedz
#18
Ja prosiłabym o polecenie jakichś autobiografii.
Odpowiedz
#19
Polecam ci autobiografię Klausa Kinskiego "Ja chcę miłości".
Jedna z najbardziej szokujących, jakie czytałem.
Pokręcona i neurotyczna, jak sam Kinski.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#20
Co sądzicie o książce ,,Zagadka rodowodu człowieka.'' Josefa H. Reichholfa? Czy można jeszcze spokojnie czerpać z niej wiedzę czy może jest już w jakimś stopniu nieaktualna? Co o niej sądzicie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości