To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sport
#81
InspektorGadżet napisał(a): Czytam dzisiejszą prasę i wszyscy kurwią po Anglikach. I bardzo dobrze, Cała piłkarska Europa od wczoraj ich nienawidzi. Dodatkowo trzeba zaznaczyć buractwo angielskich kibiców co pogwizdują na hymnach przeciwnych drużyn. w polsce nie widziałem takiej akcji choć były różne krzywe sytuacje z kibicami
Tymczasem w samej Anglii euforia i nikt nie wspomina o karnym z kapelusza, nierównym traktowaniu drużyn przez UEFA i idiotycznej decyzji rozgrywania turnieju na peryferiach Europy. Southgate w dwa tygodnie z taktycznej miernoty został przemianowany na geniusza i już prawie czeka na niego tytuł szlachecki. Jak Anglicy wygrają to mają wprowadzić dodatkowy dzień wolny od pracy po finale. Ale jakoś nie słyszałem by tutejsi imigranci im kibicowali - z jakiegoś powodu nikt ich nie lubi Duży uśmiech
Odpowiedz
#82
I już szczeliły gola te cwele jebane :/
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#83
InspektorGadżet napisał(a): Cała piłkarska Europa od wczoraj ich nienawidzi.
Co odwalili?
Ale nawet u mnie w robocie sporo kibicuje przeciw Anglii. No ale wiadomo, Walia. Separatyzmu nie ma jak w Szkocji, ale antyangielski sentyment czuć. W Anglii słyszałem, że Anglicy czasem kupują domki letnie we Walii, ale trzeba uważać, bo te domki mają dziwną skłonność do samozapłonu.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#84
Walili laserem po oczach bramkarza drużyny przeciwnej Duży uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
#85
A to słyszałem. Powinni chyba powtórzyć ten mecz, bo byłoby 1:1 jakby nie ta akcja z laserem.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#86
Powinni, ale finał byłby Dania-Włochy a na tym nikomu nie zależało...
Sebastian Flak
Odpowiedz
#87
Gawain napisał(a): Walili laserem po oczach bramkarza drużyny przeciwnej Duży uśmiech

To pół biedy, dawniej często tak oślepiano piłkarzy. Naśmiewali się z Niemieckiej dziewczynki co płkała po przegranym meczu, gwizdali na hymnach drużyn przeciwnych, rozpierdol robili w Londynie, żałosne symulki, śmieszne klękanie przed meczem i jakieś tęczowe opaski(przypominam że ta świnia UEFA zakazała propagować jakiekolwiek ruchy społeczne/Ideologie). Cały turniej ustawiony pod Anglię... Należy też dodać że ci tolerancyjni Anglicy teraz w rasistowski sposób atakują tych piłkarzy co nie trafili karnych

Brawo Włosi, a UEFE to jebać bez mydła dożywotnio
Odpowiedz
#88
InspektorGadżet napisał(a):
Gawain napisał(a): Walili laserem po oczach bramkarza drużyny przeciwnej Duży uśmiech

To pół biedy, dawniej często tak oślepiano piłkarzy.

Ale te pointery, zwłaszcza jeżeli zamawiasz z Chin z ominięciem regulacji UE, mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń lub przynajmniej krótkoczasowych oślepnięć, To jednak różnica do jakiegoś lusterka.

Cytat:Naśmiewali się z Niemieckiej dziewczynki co płkała po przegranym meczu,

Nie dajcie się zwieść wiadomościom, że Brytyjczycy przepraszają za ten incydent. Brytyjczycy? Owszem. Ale z Walii.

Cytat:gwizdali na hymnach drużyn przeciwnych, rozpierdol robili w Londynie,

Podsumowując, najbardziej żałośni kibice w UE. Przechodzimy do piłkarzy.

Cytat: żałosne symulki, śmieszne klękanie przed meczem i jakieś tęczowe opaski

Ale srebrne medale zdejmowali.

https://sport.onet.pl/euro-2020/wlochy-a...20/bzf6fc9

A tak przy okazji porównajmy incydenty:

W Monachium aktywista Greenpeace na para-moto-lotni. Plus aktywistka LGBT+ z flagą tęczową.

W Wembley ataki laserami na bramkarza, buczenie na hymnach. Plus ekshibicjonista latający na golasa po trawniku.

Przecież tu nie trzeba być za lub przeciw, żeby widzieć różnicę poziomu kultury.

Cytat:Cały turniej ustawiony pod Anglię... Należy też dodać że ci tolerancyjni Anglicy teraz w rasistowski sposób atakują tych piłkarzy co nie trafili karnych

Skąd ten pomysł, że Anglicy są tolerancyjni? Tam pod cienką warstwą patyny kryją się wieki kolonializmu i nacjonalizmu. Nawet na własnej i sąsiedniej wyspie ten naród jest utopiony w krwi swoich ofiar po szyję.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#89
Ogólnie haratanie w gałę, to jest prosty sport dla prostych ludzi i jak żaden inny pobudza plemienne ruchawki.
Dlatego ja oglądam tylko samą grę a pomijem te wszystkie wstępy i końcowe cieszynki.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#90
bert04 napisał(a): Nie dajcie się zwieść wiadomościom, że Brytyjczycy przepraszają za ten incydent. Brytyjczycy? Owszem. Ale z Walii.
Ale oni to w ogóle Włochom kibicowali. Kurde, 30 km z chałupy do roboty, 20 minut pociągiem, roaming się nie włącza, ale jednak inne kraje.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#91
Bert04 napisał(a):Ale te pointery, zwłaszcza jeżeli zamawiasz z Chin z ominięciem regulacji UE, mogą doprowadzić do trwałych uszkodzeń lub przynajmniej krótkoczasowych oślepnięć, To jednak różnica do jakiegoś lusterka.

Gdy się oślepia kogoś z bliska to uszkadzają wzrok. Z daleka nie powinny

Bert04 napisał(a):Podsumowując, najbardziej żałośni kibice w UE.

Nie są już w UE. Z tych Anglików to jedynie szkoda mi ich trenera

Bert04 napisał(a):Ale srebrne medale zdejmowali.

Tu warto zaznaczyć że jak oglądam P.N. to znaczna większość piłkarzy zdejmuje te medale za drugie miejsce

Bert04 napisał(a):Skąd ten pomysł, że Anglicy są tolerancyjni?

Piszę tak ponieważ jedna użytkowniczka tego forum co tam mieszka lubi mówić że Polaki robaki to tacy faszyści i ksenofoby. Więc skoro tak to myślałem że cywilizowani Angole reprezentują sobą wyższy poziom
Odpowiedz
#92
bert04 napisał(a): Skąd ten pomysł, że Anglicy są tolerancyjni? Tam pod cienką warstwą patyny kryją się wieki kolonializmu i nacjonalizmu. Nawet na własnej i sąsiedniej wyspie ten naród jest utopiony w krwi swoich ofiar po szyję.
Idąc tym tropem to można by Niemcom wyciągać Hitlera, nazizm i mordowanie Żydów. A śmiem twierdzić, że i Niemcy i Anglicy są bardziej tolerancyjni od Polaków. Wiocha na stadionach i rasistowsie komentarze to jednak mimo wszystko zdecydowana mniejszość.

InspektorGadżet napisał(a): Piszę tak ponieważ jedna użytkowniczka tego forum co tam mieszka lubi mówić że Polaki robaki to tacy faszyści i ksenofoby. Więc skoro tak to myślałem że cywilizowani Angole reprezentują sobą wyższy poziom
Bo prezentują wyższy poziom, co nie znaczy, że jest on odpowiednio wysoki. Przecież żyjesz w kraju, gdzie PiS popiera jedna trzecia narodu a Korwin i jego banda oszołomów rozszerza swoje zasięgi coraz bardziej. Trudno raczej się tym chwalić za granicą.
Odpowiedz
#93
Ale co to ma wspólnego z rasizmem to nie mam pojęcia?
Odpowiedz
#94
InspektorGadżet napisał(a): Ale co to ma wspólnego z rasizmem to nie mam pojęcia?
A gdzie pisałeś o rasizmie to ja nie mam pojęcia. W poscie na który odpowiadałem napisałeś o faszyzmie i ksenofobii.
Odpowiedz
#95
Osiris napisał(a): Bo prezentują wyższy poziom, co nie znaczy, że jest on odpowiednio wysoki.

Polecam Zmywaka. Trochę w krzywym zwierciadle, ale jak to się ogląda, to ma się wrażenie, że UK jest co najmniej mocno popierdolona:

https://www.youtube.com/watch?v=LWPnhJddHnQ&t=4s
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#96
Osiris napisał(a):
InspektorGadżet napisał(a): Ale co to ma wspólnego z rasizmem to nie mam pojęcia?
A gdzie pisałeś o rasizmie to ja nie mam pojęcia. W poscie na który odpowiadałem napisałeś o faszyzmie i ksenofobii.

Zacznijmy od tego że dla nich faszyzm = rasizm i pisałem wcześniej o rasistowskich tekstach. To raz. A dwa, jak chcesz używać terminu faszyzm w jego poprawnym znaczeniu to tymbardziej nie widzę związku
Odpowiedz
#97
Oglądaliście mecze Copa America 2021? Ja mam mieszane uczucia. Niby była moim zdaniem bardziej interesująca niż te z 2019 i 2015 roku, ale turnieje z 2011 i 2016 roku wg mnie były ciekawsze. Biednie to wyglądało w porównaniu do Euro 2020 (2021). Raz, że nie było kibiców poza finałem gdzie było ich zaledwie ok. 8000 więc atmosfera nie ta co np. w Londynie, Budapeszcie czy Kopenhadze. Druga sprawa, że świeżo zakończone Euro piłkarsko było wyjątkowo ciekawe porównując z wcześniejszymi gdy tegoroczna Copa America była na tle innych mistrzostw Ameryki Południowej taka średnia. Były świetne mecze jak Peru-Paragwaj, Peru- Kolumbia, były naprawdę ciekawe jak chociażby Argentyna-Kolumbia, Peru-Ekwador, Argentyna-Chile, zresztą takich meczów było więcej. Były pogromy, ale można było obejrzeć mecze koszmarnie nudne jak Argentyna-Urugwaj czy Brazylia-Chile. Trochę denerwujące było to, że mecze bywały bardzo nierówne. W takich meczach jak Urugwaj-Chile czy Kolumbia- Urugwaj pierwsze połowy były słabe, a drugie oglądało się całkiem fajnie. Z kolei w meczu półfinałowym Brazylia-Peru oglądało się to jakoś do ok. 60 minuty, a później nuda.
Odpowiedz
#98
InspektorGadżet napisał(a): Gdy się oślepia kogoś z bliska to uszkadzają wzrok. Z daleka nie powinny

Może nie trwale, ale już od jakiegoś czasu zmorą pilotów samolotów są ataki laserpointerami podczas lądowania. W 2016 jedna maszyna zawróciła do Heathrow, gdyż pilot nie czuł się w stanie kontynuować lotu. A mówimy tu AFAIK o odległościach od 100 do 3000 metrów.

Cytat:Nie są już w UE.

Faktycznie, moja gafa, chciałem ich odgraniczyć od kibiców tureckich, którzy od lat mieli najniższe notowania.

Cytat:Tu warto zaznaczyć że jak oglądam P.N. to znaczna większość piłkarzy zdejmuje te medale za drugie miejsce

To, że ktoś pluje u siebie na wsi nie oznacza, że plucie w lokalu jest przez to lepsze. P.N. dobre mi sobie.

Cytat:Piszę tak ponieważ jedna użytkowniczka tego forum co tam mieszka lubi mówić że Polaki robaki to tacy faszyści i ksenofoby. Więc skoro tak to myślałem że cywilizowani Angole reprezentują sobą wyższy poziom

Angole angole... u nich ta warstwa kultury jest może nieco grubsza, niż opisywałem. Ale sporo ludzi (także tam urodzonych) potwierdzało mi, że jest to imprinting, który trzyma tak długo, jak długo Anglik trzyma się pod kontrolą. Po jednym piwie bywa że puszczają wszystkie hamulce. A na urlopach to już tragedia i masakra. Polak to jednak jak już jest chamem to jest nim na trzeźwo i pod wpływem. A jak kulturalny, to i po paru głębszych zachowuje poziom. Dlatego to, co opisuje nasza wspólna znajoma z tego forum może być po prostu tym co widać. Patyną uprzejmości, kultury, cywilizacji.

Osiris napisał(a): Idąc tym tropem to można by Niemcom wyciągać Hitlera, nazizm i mordowanie Żydów. A śmiem twierdzić, że i Niemcy i Anglicy są bardziej tolerancyjni od Polaków.

Niemcy zostali zmuszeni (i się zmuszają) do rozliczania ze swoją przeszłością. Nie dziwota, jak przerżnąłeś dwie wojny światowe przy okazji mordując ludzi w ilościach hurtowych to jednak trzeba się nad tym chwilę zastanowić. A u Anglików takie rzeczy jak Wielki Głód w Irlandii to rzeczy o których dowiadują się z serialu o królowej Wiktorii. O obozach koncetracyjnych w Rodezji pewnie nadal nie wiedzą, bo po co.

Cytat:Wiocha na stadionach i rasistowsie komentarze to jednak mimo wszystko zdecydowana mniejszość.

Rasistowskie incydenty przeciw jakimś pasażerom w tramwajach czy właścicielom kebabów to też zdecydowana mniejszość, a mimo to serwisy krajowe i zagraniczne trzęsą tym tematem przez tygodnie. A tutaj lokalny odłam BLM radził tzw. ludziom koloru nie wychodzić z domów. Nie pamiętam, żeby w Polsce w ostatnich dekadach kiedykolwiek takie coś było.

Przy Anglikach dodatkowo była pewna stała eskalacja wiochy, zaczynając od ciągłego buczenia na stadionach. To ustawiło pozycje wyjściowe w tym wyścigu o puchar najgorszego kibica. U innych były może incydenty, tutaj to była kontynuacja.

Cytat:Bo prezentują wyższy poziom, co nie znaczy, że jest on odpowiednio wysoki. Przecież żyjesz w kraju, gdzie PiS popiera jedna trzecia narodu a Korwin i jego banda oszołomów rozszerza swoje zasięgi coraz bardziej. Trudno raczej się tym chwalić za granicą.

Kraj który z powodu ksenofobii wobec, głównie, polskich imigrantów wychodzi z UE, wybierając przy tym figurę galonową tego ruchu też nie ma zbyt wiele powodóch do przechwalania się. Może zwycięstwo Trumpa było bardziej spektakularne, ale już za parę lat nie pozostawi po sobie śladów. Natomiast w Wielkiej Brytanii konserwatywna rewolucja ostatnich lat zmieniła historię. W Polsce co najwyżej zmieniła poziom życia wielodzietnych.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#99
lumberjack napisał(a):
Osiris napisał(a): Bo prezentują wyższy poziom, co nie znaczy, że jest on odpowiednio wysoki.

Polecam Zmywaka. Trochę w krzywym zwierciadle, ale jak to się ogląda, to ma się wrażenie, że UK jest co najmniej mocno popierdolona:

https://www.youtube.com/watch?v=LWPnhJddHnQ&t=4s
No wiesz, Brexit zrobił swoje, ludzie już tak chętnie do UK nie przyjeżdzają i nie ma tylu chętnych do takiej pracy. Sami sobie Brytyjczycy ukręcili bat na siebie. Oczywiście są patologie i widziałem ich wiele pracując kiedyś w dystrybucji. Nie powiem, to co się działo przed finałem na Wembley też im chwały nie przynosi. W zasadzie chyba dobrze, że przegrali ten finał bo przez świętowanie byłoby jeszcze więcej zadymy. Ale chyba mentalnie bardziej pasuje mi brytyjskie podejście do życia. Większy luz, mniejsze ciśnienie na karierę i większa tolerancja dla innych. Coś takiego jak PiS przy władzy tutaj jest nie do pomyślenia, nie wpominając już o korwinistach. Ale to moje subiektywne podejście.

bert04 napisał(a): Niemcy zostali zmuszeni (i się zmuszają) do rozliczania ze swoją przeszłością. Nie dziwota, jak przerżnąłeś dwie wojny światowe przy okazji mordując ludzi w ilościach hurtowych to jednak trzeba się nad tym chwilę zastanowić. A u Anglików takie rzeczy jak Wielki Głód w Irlandii to rzeczy o których dowiadują się z serialu o królowej Wiktorii. O obozach koncetracyjnych w Rodezji pewnie nadal nie wiedzą, bo po co.
To chyba jednak inna skala niż to, co robili Niemcy. Masz rację oczywiście w kwestii zapomnianych win. Tylko, że ten świat nie istnieje, ci ludzie już nie żyją, co najwyżej najstarsi pamiętają przemówienia Churchilla a to już był schyłek ich potęgi. Poziom tolerancji dziś chyba niewiele ma się do tego, jakie kolonie Brytyjczycy podbijali dwieście lat temu. 
Cytat:Rasistowskie incydenty przeciw jakimś pasażerom w tramwajach czy właścicielom kebabów to też zdecydowana mniejszość, a mimo to serwisy krajowe i zagraniczne trzęsą tym tematem przez tygodnie. A tutaj lokalny odłam BLM radził tzw. ludziom koloru nie wychodzić z domów. Nie pamiętam, żeby w Polsce w ostatnich dekadach kiedykolwiek takie coś było.
To porównanie jest niezbyt trafne ponieważ populacja mieszkańców o innym kolorze skóry niż białym jest w UK zdecydowanie większa. Poza tym, media brytyjskie bardzo głośno mówią o rasizmie wszędzie (i bardzo dobrze) ale niekoniecznie to odpowiada rzeczywistości według mojej opinii. W Polsce rasizmem się nikt w taki sposób nie zajmuje. 
Cytat:Przy Anglikach dodatkowo była pewna stała eskalacja wiochy, zaczynając od ciągłego buczenia na stadionach. To ustawiło pozycje wyjściowe w tym wyścigu o puchar najgorszego kibica. U innych były może incydenty, tutaj to była kontynuacja.
Wiocha Anglików rozciąga się też na inne dziedziny, to naprawdę temat rzeka. Ale nie udawajmy, że kibolstwo w Polsce znikło gdyż regularne bijatyki na noże i maczety to chyba jednak inna skala niż gwizdanie na hymnie? 
Cytat:Kraj który z powodu ksenofobii wobec, głównie, polskich imigrantów wychodzi z UE, wybierając przy tym figurę galonową tego ruchu też nie ma zbyt wiele powodóch do przechwalania się. Może zwycięstwo Trumpa było bardziej spektakularne, ale już za parę lat nie pozostawi po sobie śladów. Natomiast w Wielkiej Brytanii konserwatywna rewolucja ostatnich lat zmieniła historię. W Polsce co najwyżej zmieniła poziom życia wielodzietnych.
Ksenofobia wobec poskich imigrantów nie doprowadziła do Brexitu. Może odegrała jakąś rolę, trudno to stwierdzić natomiast przyczyn było wiele, z niedorzecznymi obiecankami dzisiejszego premiera Johnsona na czele. W Polsce natomiast konserwatyzm nabiera kolorów korwinistycznych i jeśli to jest pozytywny kierunek to ja podziękuję.

InspektorGadżet napisał(a): Zacznijmy od tego że dla nich faszyzm = rasizm i pisałem wcześniej o rasistowskich tekstach. To raz. A dwa, jak chcesz używać terminu faszyzm w jego poprawnym znaczeniu to tymbardziej nie widzę związku
Ale o ksenofobii pisałeś i do tego się odnosiłem - jeśli twierdzisz, że Polakom ksenofobia jest obca to powodzenia.
Odpowiedz
Bert04 napisał(a):Po jednym piwie bywa że puszczają wszystkie hamulce. A na urlopach to już tragedia i masakra.

Zawsze mówiłem że wolę gdy ktoś jest szczery niż coś udaje. Byłem kiedyś w NL i tak też wszyscy uśmiechnięci ale mówi się że to na pokaz

Osiris napisał(a):Ale nie udawajmy, że kibolstwo w Polsce znikło gdyż regularne bijatyki na noże i maczety to chyba jednak inna skala niż gwizdanie na hymnie?

Bo w Anglii tego nie ma... kibice Angielskich klubów uważani są za twardych skurwieli (w tym negatywnym tego słowa znaczeniu)



Film o kibicach Millwall (i związkach z gangami braci Kray). Ostatnio linkowałem film "Green Street Hooligans" który ładnie obrazuje konflikt między Millwall a West Ham UTD 


Tak BTW, ciekawe co się stało z Notthingam Forest? Jeden z bardziej utytułowanych Angielskich klubów , teraz grają w Championship

Cieszy mnie wynik Legii Warszawa 5-2 w I rundzie eliminacji L.M. W końcu to wygląda tak jak powinno. Trzeba poprawić środek obrony bo trochę kuleje. Teraz tylko przejechać się po Florze Tallin i mamy chociaż te UEFA Conference league. Raków Częstochowa też gra ładny football ostanio wygrali z Szachtarem Donieck w sparingu. Pewnie Raków i Legia awansuje bo wczoraj Śląsk męczył bułe z ekipą z Estonii chociaż wygrali to nie wróże im awansu. No ale kibicujemy wszystkim. I Legi i Rakowowi, Sląskowi i Pogoni. Jutro meczyk o superpuchar Polski między Rakowem a Legią, ale jestem biedakiem i nie mam Canall Plusa

Piękna bramka  Luquinhasa i śliczna asysta Emerliego 



Osiris napisał(a):jeśli twierdzisz, że Polakom ksenofobia jest obca to powodzenia

Nie zauwazylem, na meczu Legii wszyscy oklaskiwali tego Azera za dobry mecz. Kiedyś w Polsce grał Olisadebe i nie słyszałem ktoś mu robił przykrości. Tak samo kibice siatki się cieszą że w Polsce gra murzyn Leon
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości