To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sport
Gdyby Porto grało przeciwko Sevilli albo Lipskowi to może i mógłbym dać im szanse. A tak to nie liczyłbym na cud
Odpowiedz
Czesi ze Sparty Praga naubliżali Czechom z HC Ocelari Tryniec. Nie dość że naubliżali im od Żydów to jeszcze dodatkowo od Polaków. Ostatecznie czescy polscy Żydzi wygrali ze Spartą.

https://www.onet.pl/sport/onetsport/hoke...1,d87b6cc4
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
To już dziś. Ma ktoś jakieś fajne stronki ze stremami? W tamtym roku udało mi się obejrzeć półfinał City - PSG na jakiejś arabskiej stronce. Dawniej na meczyki24 można było oglądać za free mecze ale się wycwanili i trza płacić. A ja jestem cebulakiem, zresztą nie używam kart kredytowych więc i tak nie miałbym jak zapłacić

Mam nadzieję że z tej grupy wyjdzie Brugia i RB Lipzg. Jebać bananowe kluby które przed erą szejków nic w Europie (A nawet swoich ligach) nie znaczyły. Takie City dostawało w pizdę od Lecha Poznań. PSG które łamie finansowe fair play, płaci zawodnikom za dziękowanie kibicom, a sami zawodnicy tego klubu to turbo-pajacerka(tamten półfinał przypomnę tylko), samo pozyskanie PSG przez Katar to był jakiś wał. Gardzę oporowo



Ps: pytałem autorów filmu kiedy druga część. Miala być w tamtym tygodniu. Ale najwyraźniej jeszcze sobie poczekam
Odpowiedz
O ile inwestycja w Paryż jest jako tako racjonalna, bo było to wielkie miasto bez mocarnego klubu (choć reszta ligi to ogórki w porównaniu z Peesże, więc nie ma zwykle ciekawej walki ligowej), to budowa molochu w drugiej części Manchesteru jest dla mnie głupotą. Niby słowo "Manchester" było już wypromowane medialnie, a wielkie derby, to zawsze zarobek, no ale tym sposobem bardzo okroili sobie liczbę miejscowych kibiców. Manchester nie jest światową metropolią.
Poza tym Guardiola wydał już ponad miliard (!) euro na transfery w City, a rezultaty są niewspółmiernie słabe do wydanej kasy. Liga Mistrzów już choć raz powinna być zdobyta.

Szejki z Emiratów mogły w sumie zainwestować w Berlin. Wiadomo, że w Niemczech kluby są przeciwne szejkizacji i oligarchizacji (nawet prawo to zwalcza), ale Berlin mógł dostać zespół napakowany gwiazdami, który urozmaiciłby walkę o mistrzostwo Niemiec.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): Poza tym Guardiola wydał już ponad miliard (!) euro na transfery w City, a rezultaty są niewspółmiernie słabe do wydanej kasy. 
Patrzę na wyniki City i to jest 3 tytuły Premier League w ciągu 5 ostatnich lat. United tymczasem wydało niewiele mniej i liczba tytułów w tym czasie wynosi zero. Gdyby tak było jak mówisz to Guardiola już zostałby zwolniony. Inaczej byliby to idioci wydający miliardy bez celuUśmiech
Odpowiedz
Osiris napisał(a):
Mustafa Mond napisał(a): Poza tym Guardiola wydał już ponad miliard (!) euro na transfery w City, a rezultaty są niewspółmiernie słabe do wydanej kasy. 
Patrzę na wyniki City i to jest 3 tytuły Premier League w ciągu 5 ostatnich lat. United tymczasem wydało niewiele mniej i liczba tytułów w tym czasie wynosi zero. Gdyby tak było jak mówisz to Guardiola już zostałby zwolniony. Inaczej byliby to idioci wydający miliardy bez celuUśmiech

No dobra. W takim razie United wydaje kasę jeszcze głupiej. Język
Przecież za miliard można kupić dziesięciu piłkarzy po 100 milionów euro. Nie wiem, jakim cudem można robić tak pokraczną politykę finansową. Wzorem jest tu Bayern, który nie wydaje setek milionów, a dalej ma cud-miód składzik.
Faktycznie City często wygrywa ligę, ale w dużej mierze jest to zasługa szerokiego składu - można rotować piłkarzy zależnie od potrzeb, a piłkarze nie są przemęczeni. Przecież na sam środek obrony mają tam chyba Ake, Laporte, Stonesa, Diaza i grać tam może też Fernandinho i Rodri może też.
Tyle że nawet po wydaniu miliarda City nie ma strzelca najwyższej klasy. United dopiero ostatnio takiego nabył - wrócił Wielki Ronaldo.

Ogółem nie cenię mocno trenerskiego kunsztu Guardioli. Z Barceloną wygrywał, bo miał wspaniałego samograja. Z Bayernem Ligi Mistrzów nigdy nie wygrał. Z City też nie.

No wiesz. Szejkowie nieraz mogą się bawić kasą. I tak ich naród nie rozliczy. Miliard tu, miliard tam.
Odpowiedz
Oczywiście że brak LM w wykonaniu City to zasługa Guardioli. Czy w Finale z Chelsea wystawił jakiegoś napastnika? Nie wydaje mi się. Citi to turbo drewniaki (wczoraj nie trafili na pustą bramkę). A Guardiola jest turbo przereklamowany. Ponadto, spójrzmy na logikę jaką kierują się właściciele klubu. Nie weźmiemy Kane'a bo za drogi ale za to wezniemy ogórasa Grealisha(czy jak to się pisze) za 117,5 bańki. To że w Aston Villi pokazywał klasę nie znaczy że będzie w City. Timo Werner w RB Lipzg też grał dobrą piłeczkę. A obecnie? W bramkę nie potrafi trafić

City powinno wziąć Zidana

MM napisał(a):O ile inwestycja w Paryż jest jako tako racjonalna

Po części. Należy pamiętać że budując klub który jest hegemonem w swoim kraju nie koniecznie przełoży się to na międnarodowy sukces. A to z prostego względu. Otóż grając z przeciwnikami o dwie klasy słabszymi nie testujesz się przed mocniejszym rywalem. W Ligue 1 PSG jest kilka klas wyżej od reszty. I grając z ogórasami ledwo wygrywają np. z Montelier, Metz. Co wystarcza na jakieś Rennes może nie starczyć na Liverpool czy Bayern

MM napisał(a):Manchesteru jest dla mnie głupotą. Niby słowo "Manchester" było już wypromowane medialnie, a wielkie derby, to zawsze zarobek

Gdy Abramowicz kupował Chelsea w 2003 roku w Londynie były już kluby. W tym wielki Arsenal. I parę innych (West Ham, Tottenham, czy nawet Crystal Palace). W tamtych czasach Arsenal zjadał konkurencję

MM napisał(a):Manchester nie jest światową metropolią.

Podobnie jak Dortmund, Porto, Lizbona czy Mediolan. Zauważ ze to dopiero w 2012 roku Londyn pierwszy raz w historii otrzymał puchar LM. I to po wymęczonym Finale z Bayernem. Zresztą te stolice mają jakiegoś pecha do Europejskich Pucharów (Berlin, Rzym do 2012 Londyn)

MM napisał(a):Szejki z Emiratów mogły w sumie zainwestować w Berlin

Spokojnie mógłby zainwestować np. w Widzewa Łódź albo w Górnika Zabrze. Kluby z znacznie większą historią niż PSG czy City. W sumie nie rozumiem czemu żaden z Polskich włodarzy nie prowadzi rozmów z jakimś poważnym inwestorem. Przydałoby się w Polace zbudować takiego molocha jak PSG we Francji. A narazie pozostaje nam tylko kibicować Legi w czwartek by ojebała Leicester. I mieć nadzieję że akademia Lecha i Legii za kilka lat zaprocentuje
Osiris napisał(a):United tymczasem wydało niewiele mniej i liczba tytułów w tym czasie wynosi zero

Liga Europy 2017
Odpowiedz
Ruszyla maszyna

https://www.google.com/search?q=legia+le...tp;dt;fp;1;;

Jest pięknie. Jeszcze remis z Napoli, wygrać że Spartakiem I może uda się awansować z drugiego miejsca. Bo na awans z pierwszego nie liczę. Ale mam cichą nadzieję że tak się stanie
Odpowiedz
Najlepsze jest to, że w pierwszej połowie zwyczajnie Legia była lepsza od piątego klubu zeszłego sezonu Premier League. Może coś się z tego urodzi, zwłaszcza, że w postaci Michniewicza mają trenera z prawdziwego zdarzenia, który potrafi potrafi ustawić zespół odpowiednio do przeciwnika, co pokazał już w młodzieżówce.
Odpowiedz
Kto to był na oprawie?
Sebastian Flak
Odpowiedz
Jędrek Gabolta. A nie podobny. Jutro napisze coś więcej o meczu
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Jędrek Gabolta.

A kto to jest?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
Andrzej Gołota
Odpowiedz
Miałem coś napisać o meczu. Wygrała drużyna poprostu lepsza. Mogło skończyć się 3-0/ 3-1. Ale Schmeilech wykazał się kunsztem, a Pekhart drewniak nie potrafi trafić na pustą bramkę. Także jeden zero to najmniejszy wymiar kary dla Leicester. Osobiście nie oglądałem całości co by się nie nerwować. Bo zawsze gdy komuś kibicuje a jemu nie idzie to latają u mnie chuje, ja pierdole i inne mięso. Typowy kibic. Myślę że jak uda się zremisować z Napoli to będzie zajebiście. Nie ma co pompować balonika ale w końcu Polski klub potrafi wygrać z uznaną marką jak Slavia, Spartak czy Leicester. Bodo to też nie są jakieś turboogorki. A i remis z Dynamem wpadł. Ostatnio było tak w sezonie 2016/17
Odpowiedz
Mamed Khalidov dostał niezłe bęcki:

Cytat:- Siła ciosu Roberto Soldicia była potworna. To dosłownie była taka moc, jakby Mameda z bliska kopnął koń - tłumaczy doktor Marek Rybicki z kliniki MML. - Czy Mamed będzie kontynuował karierę? Decyzja należy do niego, ale na szczęście ma też inną pasję, czyli wędkarstwo - dodaje doktor Michał Michalik, którzy operowali Czeczena.

https://www.sport.pl/inne/7,102005,27942...obity.html

Cytat:Podczas konferencji prasowej, na której obecna była między innymi ekipa WP Sportowe Fakty, doktorzy Michał Michalik i Marek Rybicki poinformowali, że operacja zakończyła się sukcesem. Opowiedzieli też o szczegółach urazów Czeczena.

– Tak rozległy uraz twarzoczaszki zdarza się rzadko – powiedział dr Michalik. – I to nie tylko na polskim rynku, ale też na światowych rynkach.

– Pacjent doznał urazu wieloodłamowego kości twarzoczaszki – tj. złamanie jarzmowo-szczękowo-oczodołowe, złamanie kości nosa – dodał dr Rybicki.

Lekarze poinformowali, że dolna ściana oczodołu została „totalnie zmiażdżona”. Założono specjalną płytę, która zostanie już na stałe. Doszło do „dziesiątek, nawet setek pęknięć w różnych miejscach – z przemieszczeniem, bez przemieszczenia”.

Podkreślono, że Mamed porusza okiem, nie ma problemów z widzeniem, więc rokowania w tym obszarze nie są złe. W tej chwili lekarze czekają, aż zejdzie obrzęk. Im szybciej się to stanie, tym szybciej będzie można zobaczyć efekty i ocenić progres.

– Dolna ściana oczodołu zapadła się, nie ma jej – powiedział dr Rybicki. – Oko zapadło się w dół na około pół centymetra. Musieliśmy najpierw otworzyć ramę oczodołu i ustawić oko w prawidłowej pozycji, a następnie zbudować od nowa, wyprofilować dolne dno oczodołu. Nos też był rozkawałkowany.

– Prawie została oderwana cała szczęka. Po stronie prawej była oderwana całkowicie. Pacjent miał szczęście, że z drugiej strony ona tylko pękła.

– Gdyby po takim urazie zawodnik dalej chciał walczyć, to mogłoby się to skończyć absolutnie tragicznie – powiedział dr Rybicki i potencjalnej kontynuacji walki.

– Nasza rekomendacja jest zawsze taka sama: żeby rozważyć tzw. drugie życie – powiedział dr Michalik. – To nie jest tak, że te tkanki się nie zrosną. To nie jest tak, że to będzie problem na całe życie. Te problemy z funkcją czasu będą się oczywiście wycofywać. Natomiast zakładając, że znowu pojawiłby się uraz, nawet w mniejszej skali, ale dotyczący podobnych struktur, ciężko jest przewidzieć, jak to się może skończyć. A prawdopodobnie może się to skończyć tylko źle.

– Ogromna siła (ciosu) – powiedział dr Rybicki. – Takie złamania przy takim uderzeniu przy tych operacjach, które wykonywałem, to była ogromna moc.

– Jeżeli to wszystko, co się stało, to efekt jednego uderzenia, to coś nieprawdopodobnego, jaka mogła być siła tego uderzenia – powiedział dr Michalik.

– To nie był tylko sam cios – zauważył dr Rybicki. – Mamed się jeszcze nadział na ten cios. Uderzenie czołowe, czyli prędkość zawodnika i prędkość ręki.

– Jeszcze ten cios nie wyszedł z samej ręki tylko z ciała, z obrotu – dodał dr Michalik.

Doktor Michalik ocenił, że potrzeba co najmniej pół roku – a może roku – aby Khalidov mógł na spokojnie podjąć decyzję co do swojej dalszej kariery.

https://www.lowking.pl/prawie-zostala-od...fluOxLjwjA

A taki niby zarąbisty zawsze był. No ale cóż - w takiej dyscyplinie prędzej czy później zawsze trafi się na większy i sprawniejszy młotek.

Tak se myślę - jak głupim człowiekiem trzeba być, żeby sobie taką robotę wybrać jako źródło utrzymania. Czy jakiekolwiek pieniądze są warte aż takiego ryzykowania swoim zdrowiem? Wiadomo, że każda praca niesie ze sobą jakieś zużycie lub zniszczenie części organizmu ale żeby aż na taką skalę?
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Ja też nie mogę wyjść ze zdziwienia.
W czasach, kiedy wszyscy się pochylają nad każdą złamaną gałązką, każdą krzywdą oraz ogólnie promuje się empatię i humanizm funkcjonuje sobie taka bezwstydna barbaria.
To nie ma nic wspólnego ze szlachetną 'szermierką na pięści', to jest typowe, rzymskie circenses.

Zaiste, bardzo estetyczny sport Smutny

[Obrazek: GCpk9kpTURBXy8wMjYyNTg4NDRkZDJkYzlkMjk4Z...gqEwAaExAQ]
[Obrazek: thumb-128.jpg]

Ciekawe kiedy znajdą się chętni do okładania się maczugami czy toporami bojowymi?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ciekawe kiedy znajdą się chętni do okładania się maczugami czy toporami bojowymi?

A to to nie. MMA polega na tym, że próbuje się wpierdolić słabszemu. W walce na maczugi istnieje ryzyko, że słabszy ma lepszego cela. Więc odpada. No chyba, że wejdzie klauzula o braku odpowiedzialności za obrażenia, nie będą tego penelizować i hajs będzie epicki. Ewentualnie stanie się to nowym wrestlingiem, gdzie było więcej teatru niż napierdalanki.

BTW.

Turnieje rycerskie już ściągają rzesze fanów.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): W czasach, kiedy wszyscy się pochylają nad każdą złamaną gałązką, każdą krzywdą oraz ogólnie promuje się empatię i humanizm funkcjonuje sobie taka bezwstydna barbaria.

To dobreze, to taki \zawór bezpieczeństaw.a Co by ludzie robili gdyby nie mieli takich rozrywaek? Bo kurna na pewno by nie pielili grządek.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Co by ludzie robili gdyby nie mieli takich rozrywaek?

To ja chyba jestem k... kosmitą, bo jakoś się obywam bez takich atrakcji.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a):
lumberjack napisał(a): Co by ludzie robili gdyby nie mieli takich rozrywaek?

To ja chyba jestem k... kosmitą, bo jakoś się obywam bez takich atrakcji.

Nom. Niezależnie od naszych kosmitowych preferencji jest ogromna masa ludzi, którzy mają silną potrzebę chleba i igrzysk w możliwie najbardziej brutalnym wydaniu.

To idzie powoli w stronę walk na gołe pięści bez żadnych rękawic, kasków, ochraniaczy etc.

Robione są też pojedynki na uderzenia otwartą dłonią. Takie niby plaskacze ale jak jeden goryl jebnie drugiego ciężką ręką w łeb to można zabić:

https://sportowefakty.wp.pl/mma/972572/m...lny-pomysl

Cytat:Niestety ta historia nie ma happy-endu. Od miesiąca trwała walka o życie Artura Walczaka. Ten trafił do szpitala po nokaucie podczas gali Punchdown 5, która miała miejsce 22 października.

Zawodnik w półfinale zawodów otrzymał potężny cios od późniejszego zwycięzcy Dawida "Zalesia" Zalewskiego. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Przez ponad miesiąc przebywał w śpiączce. Zmarł w piątek 26 listopada.

"Powodem śmierci była niewydolność wielonarządowa wynikająca z nieodwracalnego uszkodzenia centralnego układu nerwowego" - przekazał dziennikarz RMF FM Paweł Pyclik.

Do całej sprawy i "dyscypliny sportu" odniósł się Piotr Jagiełło. Dał jasno do zrozumienia, że to nie był wypadek i warto by było się zastanowić nad kontynuacją.

"Mam nadzieję, że ta tragiczna historia (nie można mówić o "wypadku") zakończy proceder pod tytułem "walki" na plaskacze. Fatalny pomysł, który bardzo szybko zebrał swoje żniwa" - napisał w mediach społecznościowych.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości