To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sport
Osiris napisał(a):
Sofeicz napisał(a): PS. Nie mówiąc o tym, że np. klubowy futbol PRLu był bliżej europejskiej czołówki niż obecnie.
Soory za obronę PRLu ale takie są fakty.
Nie tylko klubowy ale także reprezentacyjny. Można nawet wyjść poza piłkę i chyba oprócz siatkówki, w kapitalistycznej Polsce sportowcy odnoszą mniejsze sukcesy, jednocześnie zarabiając nieporównywalnie więcej w porównaniu do poprzedników (przynajmniej w piłce).
A nasze państwo i tak w sport za mało inwestuje. Coraz mniej medali przywozimy z igrzysk olimpijskich.
Ażeby  odkryć  prawdziwe  zasady  moralności,  ludzie  nie  potrzebują  ani  teologii,  ani
objawień, ani bogów, potrzebują jedynie zdrowego rozsądku. J. Meslier, Testament.
Odpowiedz
2023 rok, Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Budapeszcie - medale:
- Polska: dwa srebrne,
- Francja: jeden srebrny,
- Niemcy: zero.
Ok, medale to nie wszystko, ale...
--------- Takie gdybadło ----------
Odpowiedz

Chodzi ci o te Fame MMA z walczącymi celebrytami? Nigdy tego nie oglądałem, ale śmiem przypuszczać, że pewnie masz rację.

INSTI napisał(a): Europa długo się bez tego obywała, ale uległa. Różnica jest taka, że z sukcesów zapaśników, judoków lub bokserów na arenach sportowych będzie dumny każdy Polak, a z bijatyki napakowanych celebrytów na polsatowej gali większość będzie jedynie drwiła i pewnie nawet jakieś ewentualne sukcesy światowe jakiegoś zawodnika by takich drwin nie zmieniły.

Racja.

Sofeicz napisał(a): Jest to po dużej części sprawa PRLu, który żelazną ręką pilnował, żeby towarzystwo się zbytnio nie rozdokazywało.
Paradoksalnie PRL był bardziej inteligencki i dobrze wychowany niż Wolny Kraj nad Wisłą.

Chyba coś w tym jest. To były przecież czasy kiedy za humor był odpowiedzialny Kabaret Starszych Panów - nie wiem czy w dzisiejszych czasach by się odnaleźli. Zbyt "kurturarni" by byli.

Nonkonformista napisał(a): A nasze państwo i tak w sport za mało inwestuje. Coraz mniej medali przywozimy z igrzysk olimpijskich.

Nasze państwo to niech się zajmie ogarnięciem swojej i niestety tym samym naszej chujni finansowej. Nie wiem jak można wydawać kasę na pierdoły przy szalejącej inflacji, mega drogich kredytach etc.

Budowlanka to chyba będzie spisana na straty.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
"Komunikacja werbalna kibiców MKS Pogoń Szczecin na przykładzie haseł i sloganów" - https://dspace.uni.lodz.pl/bitstream/han...ozaryn.pdf
--------- Takie gdybadło ----------
Odpowiedz
Świetne są dla mnie sporty, w których liczy się precyzyjne dotarcie, najbliżej jak się da do celu. Nie wiem, jak to opisać lepiej. Mam na myśli curling, bowls, boccię! Curling i bowls znałam i oglądałam wcześniej (leciało ma Eurosporcie). O istnieniu bocci dowiedziałam się dziś po przeglądaniu neta. Wielkie sporty wielkich ludzi. <3
Odpowiedz
Ayla Mustafa napisał(a): Świetne są dla mnie sporty, w których liczy się precyzyjne dotarcie, najbliżej jak się da do celu. Nie wiem, jak to opisać lepiej. Mam na myśli curling, bowls, boccię! Curling i bowls znałam i oglądałam wcześniej (leciało ma Eurosporcie). O istnieniu bocci dowiedziałam się dziś po przeglądaniu neta. Wielkie sporty wielkich ludzi. <3
A w shuffleboard grałaś? Gra knajpiano-domowa o podobnych regułach.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
W kapsle albo w tazosy? XD
Sebastian Flak
Odpowiedz
Shuffleboard? Pierwsze słyszę?
Jest coś mistycznego w tym zbliżaniu się do celu najbliżej, jak się da. Uśmiech
Odpowiedz
Shuffleboard to taka stołowa wersja curlingu.
Oczywiście w dużym uproszczeniu
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Kilka lat temu często bowls oglądałam na Eurosporcie. Tam to w ogóle jest kosmos, bo trzeba być jak najbliżej do żółtej kuleczki (do dżeka), a dżeka można przesuwać przecież. Nieraz nawet do samego rowu na koniec. Bowls to curling4D. Uśmiech Na trybunach oglądały bowls głównie białowłose, brytyjskie staruszki, a na banerach reklamowały się... usługi pogrzebowe. Może jestem "starą duszą", skoro podobają mi się takie sporty. Oczko
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości