Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monopol microsoftu
Windows jest porządnym, przemyślanym i przyjaznym dla typowego użytkownika systemem. Jeśli komuś nie pasują kafle w ósemce, zawsze może wrócić do "klasycznego" wyglądu. Pracowałem też na linuksach oraz jabłkach i wcale nie mam poczucia, że okna są gorsze. Inne, ale zupełnie w porządku.

Natomiast "monopol" Microsoftu w zakresie pakietów biurowych jest w 100% uzasadniony. I nie chodzi tu wcale o niezgodność formatów (bo np. LibreOffice radzi sobie z ofisowymi plikami bardzo przyzwoicie), ale o możliwości. Pracuję z dużymi zestawami danych i bardzo często korzystam z tabel przestawnych. Libre/Open/Google mają tę funkcjonalność, ale przy Excelu wygląda ona jak kiepski dowcip.

M$ najpierw wygrał prostotą i przystępnością, a teraz trzyma się mocno dzięki jakości i jakoś nie widzę tu potrzeby jakiejkolwiek interwencji. Jeśli ktoś zrobi mi lepszego Excela, z chęcią się przesiądę. Oczko
Odpowiedz
To jest tak, jak z samochodami. Żaden nieudany model nie ma szans na utrzymanie się na rynku.
Wszyscy obserwują wszystkich i ogólnie SO upodobniają się do siebie. Kiedy Apple wypuściło pierwszego OSX Microsoft zaraz przeprojektował swój interface.
Kiedy powstał IOS prawie natychmiast pojawił się bardzo podobny Andriod.
Właściwie 'kafle' to od dłuższego czasu jedyna nowinka dizajnerska.
Ale liczy się jądro systemu i jego stabilność.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości