To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ciekawostki"
#1
Postanowiłem założyć temat w którym możemy wrzucać "ciekawostki" którymi chcielibyśmy się podzielić, ale żal zakładać osobny temat na każdą z osobna.

To ja wrzucę "ciekawostkę" Duży uśmiech

Przyjrzyjmy się słowom "walhalla" i "ragnarok". W tych formach współcześnie słowa te są najlepiej znane na całym świecie.

Przeczytajmy teraz te słowa od tyłu:

Walhalla (siedziba Odyna w której przyjmuje on poległych wojów) = allahlaw = Allach Law = Prawo Allacha Oczko

Ragnarok (koniec cyklu, zmierzch bogów, "armageddon") = korangar = Koran Gar = Włócznia Koranu Oczko

Co znaczy gar:
http://en.wikipedia.org/wiki/Migration_P...n_gar_rune

Język
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#2
A jak się wyciągnie pierwiastek kwadratowy z pola powierzchni świątyni Salomona i pomnoży przez jej wysokość, to wyjdzie 666...

Odpowiedz
#3
idiota napisał(a):A jak się wyciągnie pierwiastek kwadratowy z pola powierzchni świątyni Salomona i pomnoży przez jej wysokość, to wyjdzie 666...

Oczko Celowo umieściłem to w takim dziale, żeby darowac sobie sarkazmy i wziąć rzecz raczej z przymrużeniem oka.
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#4
No tak, ale i tak nie wiem, jakie wnioski z Twych odkryć płyną, jakkolwiek widzę jeden praktyczny - podkurwianie wikingerskich pasjonatów.
Duży uśmiech

Odpowiedz
#5
Berzerker napisał(a):Postanowiłem założyć temat w którym możemy wrzucać "ciekawostki" którymi chcielibyśmy się podzielić, ale żal zakładać osobny temat na każdą z osobna.

To ja wrzucę "ciekawostkę" Duży uśmiech

Przyjrzyjmy się słowom "walhalla" i "ragnarok". W tych formach współcześnie słowa te są najlepiej znane na całym świecie.

Przeczytajmy teraz te słowa od tyłu:

Walhalla (siedziba Odyna w której przyjmuje on poległych wojów) = allahlaw = Allach Law = Prawo Allacha Oczko

Ragnarok (koniec cyklu, zmierzch bogów, "armageddon") = korangar = Koran Gar = Włócznia Koranu Oczko

Co znaczy gar:
http://en.wikipedia.org/wiki/Migration_P...n_gar_rune

Język
Tomasz-szamot
Odpowiedz
#6
Gitarzysta Emperora już na to wpadł...

Odpowiedz
#7
Odwrócone 666 to 999, czy to znak parodii Szatana? Przypomina mi się "Wahadło Foucaulta" Umberto Eco proszę panów iluminatów.
Odpowiedz
#8
Anna.
Odpowiedz
#9
BOB. Tysiące amerykańskich kierowców ciężarówek chwali szatana swym imieniem!
Odpowiedz
#10
Kirył - a ja lubię te przeciwstawne pary znaczeniowe polsko-rosyjskie.
Gardzić to być dumnym, zapomnieć to zapamiętać a poza tym kanapa to dywan.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#11
Диван to kanapa, ковёр to dywan, a икра to kawior Oczko
Tak samo стул to krzesło Oczko
Odpowiedz
#12
Jeszcze było coś z rozpalaniem ogniska. Brzmiało prawie jak zarzygać.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#13
Zapalniczka to zażigałka.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#14
kajak to zło
Odpowiedz
#15
A po czesku dziewczyna to divka. Smutny
Odpowiedz
#16
Christoff napisał(a):A po czesku dziewczyna to divka. Smutny
Po polsku też kiedyś tak się mówiło. Za to "kobieta" to było określenie obelżywe.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#17
Iselin napisał(a):Po polsku też kiedyś tak się mówiło. Za to "kobieta" to było określenie obelżywe.

Poważnie? Nie słyszałem o tym. No, no.
Odpowiedz
#18
Кирилл napisał(a):Tak samo стул to krzesło Oczko
Wiemy wiemy ;-)
...Pan zaś spluwa żółtawo, smarka w palce bez chustki
I na krzesło "stół" mówi, a na stół mówi "stoł"...
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#19
Iselin napisał(a):Po polsku też kiedyś tak się mówiło. Za to "kobieta" to było określenie obelżywe.

Masz chyba na myśli słowo "dziewka" (które pewnie jest spokrewnione z czeskim "divka"), mam rację?

Właściwie to ciekawe, skąd się wzięło dzisiejsze słowo "dziwka"... czyżby wariant słowa "dziewka" z jakiegoś niestandardowego dialektu?
Odpowiedz
#20
Tak, "dziewka" albo "dziwka".
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości