To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mity przeciwko Polsce
#41
Sofeicz napisał(a):Piszesz o majątkach żydowskich, jak o majątkach kosmitów. A tu mówimy o obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego. Tak samo mają prawo do swojego, jak każdy inny obywatel rzeczypospolitej.
Piszesz o tym tak, jakby tu faktycznie chodziło o jakiś konkretnych ludzi, którym odebrano majątki a oni (lub ich spadkobiercy) teraz przychodzą, żeby im oddać ichnie. Tak jednak nie jest w większości wypadków, bowiem nie matam ani włascicieli ani ich spadkobierców, bowiem nie było im dane dożycie do dzisiejszych czasów. Problem jednak w tym, że powstają specjalne agendy rządowe i przyrządowe szukające majątków które przed wojną należały do jakichkolwiek Żydów i teraz usiłują sprawić, by trafiły one do jakiś innych Żydów, czyli najczęściej do nich samych - tych organizacji.
Oczywiście nie robią tego na zasadzie dochodzenia jakiś praw, bowiem w żadnym kodeksie obowiązującym gdziekolwiek nie ma zasady mówiącej, że jak kiedyś coś posiadał członek narodu X to na wieki wieków owa własność jest własnością tego narodu, zatem się to robi poprzez szantaż - "Nie oddacie nam tego co uznajemy za należące się nam? To tak was obsmarujemy w opinii międzynarodowej, że wszyscy będą was mieli za gorszych od Hitlera."
Przyznam, że to proste a genialne rozwiązanie.

Odpowiedz
#42
idiota :
Ty się opierasz na zasadach cywilizacji łacińskiej i opisałeś prawo własności w specyficzny dla niej sposób, gdzie ziemia przynależy się konkretnemu człowiekowi i jego rodzinie (spadkobiercom), tymczasem należałoby tu zastosować, co oczywiste, prawa cywilizacji, która podbiła łacińską a której nie będę tu omawiał, tylko podpowiem, że bardziej opiera się na Torze niż na Biblii.

W sumie dobrze, że podbiła, bo skoro ludzie zamiast zrozumieć co się dzieje i stawić opór, wolą oglądać "tańce z gwiazdami" i hollywoodzkie produkcje to chyba nie bardzo zasługują na to, by mieć własną cywilizację.

PS
Jestem ciekawy czy ktoś z rozmówców piszących post w tym temacie obejrzał, chociaż w części, wykład dr Żebrowskiego, który miał być podstawą do dyskusji.
Odpowiedz
#43
Ja tam nie wiem czy to widziałem...

EDYCJA:

Widziałem.
Ale jakoś wielkiego wrażenia nie zrobiło na mnie.

Odpowiedz
#44
idiota napisał(a):Piszesz o tym tak, jakby tu faktycznie chodziło o jakiś konkretnych ludzi, którym odebrano majątki a oni (lub ich spadkobiercy) teraz przychodzą, żeby im oddać ichnie. Tak jednak nie jest w większości wypadków, bowiem nie ma tam ani włascicieli ani ich spadkobierców, bowiem nie było im dane dożycie do dzisiejszych czasów.
Równie dobrze mógłbyś opisać w ten sposób i inne "przedsiebiorstwa odszkodowawcze (PO):
- PO "Mienie Zabużańskie",
- PO "Grunty Warszawskie"
- PO "Zagrabione Majątki Kościelne".
Ale jakoś tu nikt nie drze szat moralnych.
Gorzej jak Icek - wnuk zagazowanego Mośka chce majątku dziadka.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#45
Sofeicz napisał(a):Równie dobrze mógłbyś opisać w ten sposób i inne "przedsiebiorstwa odszkodowawcze (PO):
- PO "Mienie Zabużańskie",
- PO "Grunty Warszawskie"
- PO "Zagrabione Majątki Kościelne".
Ale jakoś tu nikt nie drze szat moralnych.
Gorzej jak Icek - wnuk zagazowanego Mośka chce majątku dziadka.


E no tu poleciałeś. Przecież wszystkie te przypadki dotyczą albo żyjących spadkobierców albo wciąż działających instytucji. Znajdź mi przypadek w którym jakaś gmina polska domagała się odszkodowania za mienie zabużańskie bo kiedyś miał je jakiś Polak, ale spadkobierców nie zostawił zatem ten majątek należy się owej gminie.
A co do darcia szat moralnych (co to w ogóle znaczy?) to zwrot majątków kościelnych wywołuje znacznie więcej wrzasku niż sprawa żydowska, która na tapetę wychodzi zazwyczaj gdy jakąś kamienicę wraz z mieszkańcami zwraca się prawowitemu właścicielowi (bądź nieprawowitemu)
Odpowiedz
#46
Czytasz intencjonalnie.
Przecież napisałem wyraźnie
Cytat:Równie dobrze mógłbyś opisać w ten sposób....
Ogólnie sprawy własnościowe, to jedno wielkie bagienko.
Zabory, dwie wojny, komuna - to było mało sprzyjające środowisko dla przestrzegania praw własności.

Teraz to przypomina wysiłek zrobienia jajek z jajecznicy.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#47
No napisałeś, i głupio napisałeś a Dziad raczył Ci wyjąśnić czemu nie można "podobnie" napisać, a Ty nadal swoje i do tego jakieś głupkowate, nie mające żadnego związku se sprawą "argumenty" podnosisz...
Albo do sprawy nie podchodzisz do końca uczciwie, albo masz zniżkę intelektualną dziś.

Odpowiedz
#48
Podobnie jak są w Polsce, co smutne, ludzie bezkrytycznie propolscy i jednocześnie antysemiccy tak są tu też ludzie bezkrytycznie prożydowscy i antypolscy, co jeszcze smutniejsze zważywszy na to, że uważają się za Polaków.

Nie będę wskazywał palcem, ale parę osób należących do tej drugiej kategorii można znaleźć na forum.

Niestety zarówno pierwszą, jak i drugą grupę nie stać na obiektywną dyskusję.
Kampania zaszczuwająca Polaków, zrzucania na nich wszelkich win i zbrodni, robienia z nich złodziei, partaczy i przegrańców, wyśmiewania lub przemilczania polskich czynów bohaterskich sieje spustoszenie w narodzie.
Odpowiedz
#49
Id - jako SRW powinieneś być jak krynica moralna - żadnych wyjątków.

Kiedy Jasio chce odzyskać majątek po Zdzichu to OK.
Kiedy Jcek chce po Mośku, to zaraz odzywa się Chór Wujów, ze to grabież w biały dzień i dlaczego on śmiał przeżyć i jeszcze, o zgrozo, czegoś chce.
I oczywiście wszystkie Mośki to jedno przedsiębiorstwo "Holocaust Ltd.".
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#50
Zaraz Ci nechcęmówićkto zarzuci rejtanizm i ogólny patriotyzm, który zaściankowo przejawiasz zamiast postępowo przyznać się do wrodzonego antysemityzmu i zoologicznego antykomunizmu paskudnego, który doprowadził do upadku pięknej idei socjalizmu...
Duży uśmiech

Edycja:

No nawet nie zdążyłem tego napisać!

Odpowiedz
#51
Z jednej strony Idiota ma rację pisząc o organizacjach, które chcą "wyręczyć" prawowitych spadkobierców, z drugiej rację ma Sofeicz, bo rzeczywiście w mentalności Polaków widać dziwne szufladkowanie własności, typu: Polakom oddać, Żydom nie, a to zwykłe kurwa bezprawie.
Odpowiedz
#52
Sofeicz napisał(a):Id - jako SRW powinieneś być jak krynica moralna - żadnych wyjątków.

Kiedy Jasio chce odzyskać majątek po Zdzichu to OK.
Kiedy Jcek chce po Mośku, to zaraz odzywa się Chór Wujów, ze to grabież w biały dzień i dlaczego on śmiał przeżyć i jeszcze, o zgrozo, czegoś chce.
I oczywiście wszystkie Mośki to jedno przedsiębiorstwo "Holocaust Ltd.".

Nie wszystkie Mośki. Ale chyba przyznasz, że jest nie ok, że Żydom majątek zwracać ale Polakom już nie? Dziwnym trafem jak mowa o Polakach, to jest gadka o zawirowaniach historii, skomplikowaniu materii itd itd, ale z Mośkami nagle lewica wskakuje na retorykę świętości prawa własności.
Tak kurewsko asymetryczna sytuacja może wkurwić zainteresowanych.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#53
Mnie bardzo ciekawi Wasza opinia w następującym temacie :

Niemcy najeżdżają na Polskę m.in. po to, żeby zagrabić mienie i przyłączyć do Rzeszy. Przegrywają wojnę i w efekcie odwrotu sami tracą część swojej własności, gdzie Polacy wysiedlają Niemców i przejmują ich majątki.

Czy Niemcom należą się te zagrabione majątki i powinni dziś domagać się ich zwrotu?
Odpowiedz
#54
Jakoś przy podobnych okazjach nikt nie ośmiela się wspomnieć, że Niemcy zrównali Warszawę z ziemią i w żaden sposób tego nie zrekompensowali. A jak przyjedzie jakaś sierota po Adolfie i wyrzuca z domu polską rodzinę "bo to moje, donerwetter!" to wszyscy kulą się ze strachu (mam na myśli władze) i ćwierkają "takie jest prawo".

Tunga napisał(a):Mnie bardzo ciekawi Wasza opinia w następującym temacie :

Niemcy najeżdżają na Polskę m.in. po to, żeby zagrabić mienie i przyłączyć do Rzeszy. Przegrywają wojnę i w efekcie odwrotu sami tracą część swojej własności, gdzie Polacy wysiedlają Niemców i przejmują ich majątki.

Czy Niemcom należą się te zagrabione majątki i powinni dziś domagać się ich zwrotu?
Myślę, że można by tu tak ustalić, że owe majątki zostały zajęte na poczet odszkodowania za wyniszczenie Polski przez Niemców podczas II W.Ś.
"Marian zataczając się wracał jak zwykle znajomym chodnikiem do domu. Przez zamglone od całonocnej popijawy oczy widział mieszkańców Skórca bezskutecznie uganiających się choćby za kromką jakiegokolwiek pieczywa. Na razie było jednak cicho."

Jan Oborniak "Bankiet w piekarni" (zbiór opowiadań pt: "Krzyk ciszy", wyd. Opoka, Warszawa 1986)
Odpowiedz
#55
Seth - ale kto twierdzi, żeby Polakom nie zwracać?
I zwraca się - tym mniej więcej zajmuje się kancelaria prawna, w której pracuje mój syn.
Własność nie ma narodowości (poza mieniem poniemieckim, które zostało przejęte bez odszkodowania).

A przekręty są wszędzie, powinieneś znać sprawę majątku firmy Giesche.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#56
Sofeicz napisał(a):Seth - ale kto twierdzi, żeby Polakom nie zwracać?
I zwraca się

Nie Polakom, którzy stracili ziemię na wschodzie w czasie rewolucji październikowej i w wskutek ukradnięcia kresów przez Sowietów.

Albo oddajemy wszystkim, albo nikomu. Bo jeśli my oddamy Niemcom i Żydom, gdy nam Ukraina i Rosja nie odda złamanego grosza, będziemy stratną na tym geszefcie bandą frajerów.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#57
Seth napisał(a):Albo oddajemy wszystkim, albo nikomu. Bo jeśli my oddamy Niemcom i Żydom, gdy nam Ukraina i Rosja nie odda złamanego grosza, będziemy stratną na tym geszefcie bandą frajerów.
Trzeba to wykuć w kamieniu na 10 cm jak Ramessydzi swoje kartusze.
Dziwne - zgadzam się bez żadnego ale.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#58
Sofeicz napisał(a):Trzeba to wykuć w kamieniu na 10 cm jak Ramessydzi swoje kartusze.
Dziwne - zgadzam się bez żadnego ale.
Ale to oznacza, że powinniśmy domagać się zwrotu od Ukrainy i Rosji. Jak to sobie wyobrażacie inaczej? Kiedy ktoś od Was żąda zwrotu długu, też mówicie, że oddacie kasę Jasiowi, jak Wam odda Kazio?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#59
Iselin napisał(a):Ale to oznacza, że powinniśmy domagać się zwrotu od Ukrainy i Rosji. Jak to sobie wyobrażacie inaczej? Kiedy ktoś od Was żąda zwrotu długu, też mówicie, że oddacie kasę Jasiowi, jak Wam odda Kazio?

Rosji? Czyżbym znów coś przegapił? Uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
#60
Neuromanta napisał(a):Rosji? Czyżbym znów coś przegapił? Uśmiech
Seth chce czegoś od Rosji. Prawdopodobnie jako od spadkobiercy ZSRR.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości