Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ach, ten "zły" faszyzm
#41
Xeo95 napisał(a):Sądzę iż koliberałów mniej razi w oczy jawny rasizm.
A niby czemu tak sądzisz?
Ale, żeby dalej tego nie drążyć-najczęściej takie gadki słyszałem nie od jakiś kolibrów tylko bardziej podobnych tobie typków.
Xeo95 napisał(a):Czy jak.zwierzęta nie mogą prowadzić działalności gospodarczej to jest wtedy socjalizm? Jak wcześniej mówiłem status czarnych był z grubsza podobny do obecnego statusu zwierząt.
To może Lenin popełnił błąd i nie powinien nazywać co bardziej zamożnych chłopów kułakami lecz np. larwami bądź jaszczurkami? Wtedy byłoby cacy i nie czepiałbyś się komunistycznych zagrywek? Duży uśmiech

To jak sobie dana grupa usprawiedliwia własne działania jest bez znaczenia dla oceny stanu faktycznego poziomu liberalizmu w gospodarce.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#42
Gocek napisał(a):13 lutego 2008 premier Australii wygłosił w parlamencie przemówienie, w którym przeprosił Aborygenów za dyskryminację i prześladowania, w tym praktyki tzw. skradzionego pokolenia.[/i]


historia zatacza koło, a tobie marksizm z butów wystaje.
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#43
korsarz napisał(a):historia zatacza koło, a tobie marksizm z butów wystaje.
Korsarz, czy Ty masz jakiś problem ze sobą? Skończ już z tą ideologiczną paplaniną i atakami na adwersarzy. Ja stwierdzam fakt, a Ty wyskakujesz z czymś takim. Niepoważny człowiek z Ciebie, o zerowych umiejętnościach prowadzenia dialogu. Odmów swoją neoliberalną modlitwę, przeklnij wszystkich myślących inaczej, może będzie lepiej.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#44
Gocek napisał(a):Korsarz, czy Ty masz jakiś problem ze sobą? Skończ już z tą ideologiczną paplaniną i atakami na adwersarzy. Ja stwierdzam fakt, a Ty wyskakujesz z czymś takim. Niepoważny człowiek z Ciebie, o zerowych umiejętnościach prowadzenia dialogu. Odmów swoją neoliberalną modlitwę, przeklnij wszystkich myślących inaczej, może będzie lepiej.

Albo prywatna własność środków produkcji, albo głód i nędza dla wszystkich. - Ludwig von Mises.
Nie ma innej drogi, jeżeli Gocek chce żeby ludzie żyli w ubóstwie i nędzy to niech wprowadza swój ''realny socjalizm'' :wall:
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#45
Korsarzu, problem tylko.w tym, iż Gocek nie mówil nic o socjalizmie...
Odpowiedz
#46
Xeo95 napisał(a):Korsarzu, problem tylko.w tym, iż Gocek nie mówil nic o socjalizmie...

wszystkie posty Gocka na tym forum to marksistowski żargon od którego mnie już mdli.
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#47
W wyżej wspomnianym poscie nie było NIC o socjalizmie, tylko o nastawieniu białych do Aborygenów.
Odpowiedz
#48
Właśnie dostałem do ręki "Faszyzmy Łacińskie" Adama Wielomskiego. Uśmiech

Ze wstępu:
"Faszyzm był jedną z największych rewolucyjnych ideologii wszechczasów. Nie chodziło bynajmniej o pobicie komunistów i odsunięcie od władzy garści mieszczańskich polityków. Faszyzm był marzeniem o rewitalizacji świata, o nadaniu mu nowych kolorów. Jego idea sprowadzała się mniej więcej do tego, aby mieszczański film o rzeczywistości, oryginalnie czarno-biały, pokolorować na całą paletę barw. Chodziło o to, aby trawa była bardziej zielona, kwiaty bardziej kolorowe, aby świat przestał być szary, ludzie przestali liczyć pieniądze i narzekać na ubóstwo i brak pracy. Celem faszyzmu było dokonanie rewolucji, która zmieni postrzeganie świata. Miał dać nowe poczucie sensu i celu życia po upadku chrześcijaństwa jako idei dającej społeczeństwu spoistość. Była to więc ideologia - rodzaj laickiej religii - która zastępując chrześcijaństwo, da napęd do zniszczenia materialistycznego świata mieszczańskiego liberalizmu. Marksizm traktowany był jako nic innego jak tylko rodzaj sekciarskiego i zradykalizowanego materializmu demokratyczno liberalnego."
Oczko
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz
#49
Berzerker napisał(a):Faszyzm był marzeniem o rewitalizacji świata, o nadaniu mu nowych kolorów. Jego idea sprowadzała się mniej więcej do tego, aby mieszczański film o rzeczywistości, oryginalnie czarno-biały, pokolorować na całą paletę barw. Chodziło o to, aby trawa była bardziej zielona, kwiaty bardziej kolorowe, aby świat przestał być szary, ludzie przestali liczyć pieniądze i narzekać na ubóstwo i brak pracy.
Oczko
Chyba dlatego najlepiej sprawdził się Hitler - zapalony malarz.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#50
Sofeicz napisał(a):Chyba dlatego najlepiej sprawdził się Hitler - zapalony malarz.
To przerażające, że chyba wszędzie już można przeczytać o tym, że faszyzm to to samo co nazizm.
"Equality is a lie. A myth to appease the masses. Simply look around and you will see the lie for what it is! There are those with power, those with the strength and will to lead. And there are those meant to follow – those incapable of anything but servitude and a meager, worthless existence."
Odpowiedz
#51
Jester napisał(a):To przerażające, że chyba wszędzie już można przeczytać o tym, że faszyzm to to samo co nazizm.

Nie, to tylko Sofeicz stara się być zabawny. Wiesz, zielona trawa, kolorowe kwiaty, malowanie, Hitler malarz... chociaż z drugiej strony... zielona trawa, kwiaty, rewolucja: Bob Marley jako lider faszystowski!

:lol2:
Stalk the weak, crush their skulls, eat their hearts, and use their entrails to predict the future.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości