To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naród żydowski został wymyślony
#41
Jak to prosto jest zamknąć dyskusję rzucając epitetem "lewak".
To coś na kształt "a u was biją murzynów".
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#42
Adam_S napisał(a):Gdyby nie afirmował multikulturalizmu to by nie wyrażał się o nim w taki ciepły sposób w jaki się o nim wyraża.

On nie wyraża się w ciepły sposób o multikulturalizmie, cokolwiek miałoby to znaczyć. Mówi o konieczności budowania państwa zauważającego własne wielokulturowe społeczeństwo. Nie wspomina słowem o jakiejś równości wszystkich kultur i innych założeniach ideologii multikulturalizmu. Nie twierdzi wcale, że multikulturalizm należy eksportować do innych krajów. Przedstawia raczej pragmatyczne niż ideologiczne stanowisko.

Cytat:Im większą wagę się przypisuje różnicom kulturowym, tym trudniej twierdzić że są możliwe do pogodzenia.

Przeciwnie. Człowiek olewający różnice kulturowe nie będzie się dowiadywał niczego na ich temat. To jest właśnie sytuacja prowadząca do konfliktów na tym tle. Dopiero jeśli się zainteresujesz - a to wymaga zrozumienia jak ważnym czynnikiem jest kultura - masz szansę na przezwyciężenie różnic.

Cytat:Wywiad się nierozwodzi nad tym tematem

"Więc na wszelki wypadek założę, że kolo jest zaślepionym ideologicznie pieskiem lewackiego postempu."

Cytat:Zresztą nieważne, to tylko moja hipoteza na ten temat.

Czyli jednak przyznajesz, że pierdolisz co ci palce na klawiaturę przyniosą, bez szczególnego powodu?
Odpowiedz
#43
El Commediante napisał(a):Nie wspomina słowem o jakiejś równości wszystkich kultur i innych założeniach ideologii multikulturalizmu. Nie twierdzi wcale, że multikulturalizm należy eksportować do innych krajów. Przedstawia raczej pragmatyczne niż ideologiczne stanowisko.

Bo będzie wprost tak pisał :wall:

Zróbmy mały eksperyment :

Pytanie do autora książki : Naród niemiecki został wymyślony
Jaka przyszłość czeka Niemcy?

Bardzo ponura. Obawiam się, że w dalekiej perspektywie nie ma żadnej szansy, żeby przetrwały jako państwo germańskie. Należy zerwać z tym nonsensem i porozumieć się z Turkami. Przyjąć wreszcie do wiadomości rzecz oczywistą: że jesteśmy wielokulturowym, wieloetnicznym społeczeństwem, a nie żadnym plemiennym monolitem, który może się separować od Turków. Proszę się przespacerować ulicami Berlina. Jaki pluralizm! Ile ludzkich typów! Niemcy zachodni, Niemcy NRDowscy, Turcy, Polacy, Jugosławianie, Włosi, Grecy!!



Taki tam "pragmatyzm" :lol2:
Odpowiedz
#44
Wściekłe Gacie napisał(a):Bo będzie wprost tak pisał

Czyli jest nie tylko pieskiem lewackiego postempu, ale też tajnym agentem lewackiego postempu!

Cytat:Zróbmy mały eksperyment

Zastanawiam się co miał ów eksperyment udowodnić. Dlaczego Niemcy, a nie Watykan?
Odpowiedz
#45
El Commediante napisał(a):On nie wyraża się w ciepły sposób o multikulturalizmie, cokolwiek miałoby to znaczyć. Mówi o konieczności budowania państwa zauważającego własne wielokulturowe społeczeństwo. Nie wspomina słowem o jakiejś równości wszystkich kultur i innych założeniach ideologii multikulturalizmu. Nie twierdzi wcale, że multikulturalizm należy eksportować do innych krajów. Przedstawia raczej pragmatyczne niż ideologiczne stanowisko.
Ważne że chce wprowadzać multikulturalizm w Izraelu (bo monokulturalizm w którym Izrael jest państwem żydowskim zdecydowanie mu nie odpowiada). A jego narzekanie o traktowaniu Arabów jako obywateli drugiej kategorii, oraz sprzeciw wobec żydowskiego nacjonalizmu (syjonizmu) raczej jednak sugeruje że z ideologią multikulturalizmu się zgadza.

El Commediante napisał(a):Przeciwnie. Człowiek olewający różnice kulturowe nie będzie się dowiadywał niczego na ich temat. To jest właśnie sytuacja prowadząca do konfliktów na tym tle.
Ale nie jedyna możliwa sytuacja prowadząca do konfliktów na tym tle.

El Commediante napisał(a):Dopiero jeśli się zainteresujesz - a to wymaga zrozumienia jak ważnym czynnikiem jest kultura - masz szansę na przezwyciężenie różnic.
Tylko jeśli różnice te nie są fundamentalne. Niektóre kultury są po prostu tak różne że jedynym sposobem na przezwyciężenie ich jest asymilacja, separacja, lub destrukcja jednej przez drugą.

El Commediante napisał(a):"Więc na wszelki wypadek założę, że kolo jest zaślepionym ideologicznie pieskiem lewackiego postempu."
Jak dotąd nie przedstawia on żadnej opinii do której nie przyznałby się porządny lewak. Nie lubi syjonizmu, twierdzi że pokojowe współistnienie Żydów i Arabów-muzułmanów w jedym państwie i z implikowaną władzą tych drugich jest możliwe.
http://palestinechronicle.com/its-not-yo...lomo-sand/
Cytat:By the way, you have to understand I am not against the existence of the Israeli state, in the 1967 borders, but Tel Aviv is for me a homeland without historical justification. Not even the Shoah, it’s not an excuse. The fact is we exist. We have to look for a compromise. I believe that the interest of the Israeli society is to go back to the 1967 borders, to give the Palestinians a state to exist beside Israel, and to change Israeli society to a democratic republic. But you have to know that the state will be the state of all its citizens, and not the state of Simon Schama.
Czyli proponuje rozwiązanie z grubsza zgodne z wolą wielu państw arabskich, narzeka na żydowski rasizm, i do tego jeszcze jakie zmiany w izraelskiej władzy proponuje - nic do czego nie przyznałby się lewak. Nie jakiś radykalny, ale taki typowy, "umiarkowany".
Nations do not survive by setting examples for others. Nations survive by making examples of others.
Odpowiedz
#46
Wściekłe Gacie napisał(a):Proszę się przespacerować ulicami Berlina. Jaki pluralizm! Ile ludzkich typów! Niemcy zachodni, Niemcy NRDowscy, Turcy, Polacy, Jugosławianie, Włosi, Grecy!!
Dawno nie czytałem tak przerażającej wizji kraju - jak obraz piekła Hieronima Boscha.
Koniec świata blisko.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#47
Sofeicz napisał(a):Dawno nie czytałem tak przerażającej wizji kraju - jak obraz piekła Hieronima Boscha.
Koniec świata blisko.
To nie jest wizja. Podałem obecną strukturę etniczną Niemiec.

El Commediante napisał(a):Czyli jest nie tylko pieskiem lewackiego postempu, ale też tajnym agentem lewackiego postempu!
SPISEG! PSYCHOKONSERWY MAJACZOM!
El Commediante napisał(a):Zastanawiam się co miał ów eksperyment udowodnić.

Czy przeciwnik multikulturalizmu zaproponuje dogadanie się z Turasami/ Arabami i będzie gadał, że wielokulturowość jest normalna i trzeba ją zaakceptować? Nie. Zatem ten Pan nie jest przeciwnikiem multikulturalizmu.

Teraz się zastanówmy czy ten Pan nie jest ani przeciwnikiem ani zwolennikiem multikulturalizmu. Czy osoba, która nie przyjmuje żadnej ze stron będzie zachęcać do dogadania się z Turasami/ Arabami i napisze, że wielokulturowość to coś normalnego na terenie danego państwa? Nie.

Zatem ten Pan jest zwolennikiem multikulturalizmu.
El Commediante napisał(a):Dlaczego Niemcy, a nie Watykan?
a dlaczego nie Ciechocinek?
Odpowiedz
#48
El Commediante napisał(a):Zastanawiam się co miał ów eksperyment udowodnić. Dlaczego Niemcy, a nie Watykan?

Watykan jest bardzo multi-kulti. Duży uśmiech

[Obrazek: 1186225,634056,9.jpg]

Ale chyba nie o to Ci chodziło...
Nie ma pedziów z gołymi dupami, co to za multi-kulti, no nie?
Odpowiedz
#49
Wściekłe Gacie napisał(a):To nie jest wizja. Podałem obecną strukturę etniczną Niemiec.

Wikipedia napisał(a):Pozostałe 9,0% ludności (7,4 mln) stanowią obywatele wyłącznie innych państw, mieszkający na stałe w RFN: Turcy (1,6 mln), przedstawiciele narodów byłej Jugosławii (ok. 0,8 mln), Włosi i Polacy (ok. 0,5 mln), Grecy (0,3 mln), Austriacy, Rosjanie, Rumuni oraz Holendrzy (po 0,2 mln) i inni (2,9 mln)[16].

Jakie multi-kulti! Aż 9% nie-Niemców!!

Cytat:SPISEG! PSYCHOKONSERWY MAJACZOM!

Sarkazm polega na tym, że na raz może go używać tylko jedna osoba. Jeśli ty zaczynasz używać sarkazmu zaraz po mnie (jak z uprzejmości założyłem), wygląda to tak jakbyś wziął mnie na poważnie, co zaś uwałacza twojej inteligencji.

Cytat:Czy przeciwnik multikulturalizmu zaproponuje dogadanie się z Turasami/ Arabami i będzie gadał, że wielokulturowość jest normalna i trzeba ją zaakceptować?

Zależy co mu się w tym multikulturalizmie nie podoba. Bo może mu się nie podobać sam fakt mieszania kultur, a mogą też np. próby eksportu multi-kulti do miejsc, gdzie ono jest w ogóle niepotrzebne albo np. dogmatyczność i brak skłonności do przystosowania niektórych zwolenników. A może też być przeciwnikiem multi-kulti z samej plemiennej potrzeby wspólnego hejtowania przykładowo, będąc pozbawionym wszelkiej wiedzy czy doświadczeń do tego skłaniających.

Cytat:Teraz się zastanówmy czy ten Pan nie jest ani przeciwnikiem ani zwolennikiem multikulturalizmu. Czy osoba, która nie przyjmuje żadnej ze stron będzie zachęcać do dogadania się z Turasami/ Arabami i napisze, że wielokulturowość to coś normalnego na terenie danego państwa? Nie.

A dlaczego nie? To jak lubię jeździć z moim sąsiadem Arabem na Quadach, a w pracy znam kilku miłych Turasów i Turasek i generalnie nie mam nic przeciwko nim, to automatycznie jestem multi-kulti?

Cytat:Zatem ten Pan jest zwolennikiem multikulturalizmu.

W takim razie ja jestem praktycznie greenpeace'owcem, bo segreguję śmieci. Uwolnić wieloryby!

Cytat:a dlaczego nie Ciechocinek?

Niestety Ciechocinek jest całkowicie jednolity etnicznie :/ Co innego Watykan - tam jest dopiero multi-kulti! Europejczycy, Amerykanie, Azjaci, Afrykanie! I nikomu to nie przeszkadza! Wszyscy równi! Nawet papież Argentyńczyk!
Odpowiedz
#50
Multi-kulti - nie.
Imigranci adaptujący się do pokojowej, kapitalistyczno-konsumpcyjnej kultury - tak.
[SIZE=1][SIZE=2][SIZE=1][SIZE=2]Burdel na forum powstaje, gdy moderatorzy forum postanawiają sprzeciwić się części działań członków Ekipy Honor.

Czat / IRC: http://pokazywarka.pl/jpqkgu/ - prosta instrukcja dołączania.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE]
Odpowiedz
#51
El Commediante napisał(a):Jakie multi-kulti! Aż 9% nie-Niemców!!
Póki coUśmiech

El Commediante napisał(a):Sarkazm polega na tym, że na raz może go używać tylko jedna osoba. Jeśli ty zaczynasz używać sarkazmu zaraz po mnie (jak z uprzejmości założyłem), wygląda to tak jakbyś wziął mnie na poważnie, co zaś uwałacza twojej inteligencji.
Oczywiście, że sarkazmu mogą używać dwie osoby, jedna po drugiej. Na przykład dla przedłużenia efektu, tak jak ja to zrobiłem.

El Commediante napisał(a):Zależy co mu się w tym multikulturalizmie nie podoba. Bo może mu się nie podobać sam fakt mieszania kultur, a mogą też np. próby eksportu multi-kulti do miejsc, gdzie ono jest w ogóle niepotrzebne albo np. dogmatyczność i brak skłonności do przystosowania niektórych zwolenników. A może też być przeciwnikiem multi-kulti z samej plemiennej potrzeby wspólnego hejtowania przykładowo, będąc pozbawionym wszelkiej wiedzy czy doświadczeń do tego skłaniających.
Pisząc o przeciwniku multi-kulti mam na myśli osobę, która dba o swój naród i nie chce dopuścić do zniszczenia swojego narodu, kultury przez inne nacje. A ktoś kto postuluje dogadanie się z arabami i twierdzi, że wielokulturowość to normalka nie jest takim przeciwnikiem. Taka osoba przyczynia się swoim myśleniem do wyniszczenia swojego narodu, więc świadomie lub nieświadomie pomaga niszczącej pięści multikulturalizmu.

El Commediante napisał(a):A dlaczego nie? To jak lubię jeździć z moim sąsiadem Arabem na Quadach, a w pracy znam kilku miłych Turasów i Turasek i generalnie nie mam nic przeciwko nim, to automatycznie jestem multi-kulti?
Nie. Też znam miłego Turasa i go lubię. Ale gdyby się zwaliło do naszego kraju 10% jego rodaków, to nie byłbym przeciwko każdemu przybyłemu Turkowi z osobna, ale Turkom jako całości.
El Commediante napisał(a):W takim razie ja jestem praktycznie greenpeace'owcem, bo segreguję śmieci. Uwolnić wieloryby!
Przypnij się do jakiegoś drzewa zatem.

El Commediante napisał(a):Niestety Ciechocinek jest całkowicie jednolity etnicznie :/ Co innego Watykan - tam jest dopiero multi-kulti! Europejczycy, Amerykanie, Azjaci, Afrykanie! I nikomu to nie przeszkadza! Wszyscy równi! Nawet papież Argentyńczyk!
To jest państwo-miasto o specjalnych właściwościach i o stosunkowo małej powierzchni. O specjalnych właściwościach napisał Forge.
Odpowiedz
#52
Wściekłe Gacie napisał(a):Póki coUśmiech

No więc chyba ci ten sarkazm nie wyszedł.

Cytat:Oczywiście, że sarkazmu mogą używać dwie osoby, jedna po drugiej. Na przykład dla przedłużenia efektu, tak jak ja to zrobiłem.

Tylko co to za mecz jak jedni naumyślnie strzelają do własnej bramki? Smutny

Cytat:A ktoś kto postuluje dogadanie się z arabami i twierdzi, że wielokulturowość to normalka nie jest takim przeciwnikiem. Taka osoba przyczynia się swoim myśleniem do wyniszczenia swojego narodu, więc świadomie lub nieświadomie pomaga niszczącej pięści multikulturalizmu.

Tylko że to jest tylko twoja opinia na ten temat, w dodatku mocno nakrapiania hejtem. Zdajesz sobie sprawę?

Cytat:Nie. Też znam miłego Turasa i go lubię. Ale gdyby się zwaliło do naszego kraju 10% jego rodaków, to nie byłbym przeciwko każdemu przybyłemu Turkowi z osobna, ale Turkom jako całości.

Na tym właśnie polega istota każdej ksenofobii: "Z ciebie jest fajny chłop, Icek/Buba/Ahmed, mimo żeś Żyd/gej/Arab"

Cytat:Przypnij się do jakiegoś drzewa zatem.

To też był sarkazm, którym dałem do zrozumienia, że ludzie miewają pewne przekonania niekoniecznie podłączając się pod całą ideologię z nimi związaną.

Cytat:To jest państwo-miasto o specjalnych właściwościach i o stosunkowo małej powierzchni. O specjalnych właściwościach napisał Forge.

Za to Izrael jest zwyczajnym państwem narodowym, o czym w tym wątku jeszcze nikt nie pisał :lol2:
Odpowiedz
#53
El Commediante napisał(a):No więc chyba ci ten sarkazm nie wyszedł.
Ufam Twojej opinii.

El Commediante napisał(a):Tylko co to za mecz jak jedni naumyślnie strzelają do własnej bramki? Zdezorientowanyad:
Mecz dzieci z zespołem downa? :lol2:


El Commediante napisał(a):Tylko że to jest tylko twoja opinia na ten temat, w dodatku mocno nakrapiania hejtem. Zdajesz sobie sprawę?
Nie zdawałem sobie z tego sprawy dopóki mi nie uświadomiłeś prawdy. Byłem przesiąknięty nienawiścią, ale dzięki Tobie zrozumiałem, że wszyscy jesteśmy równi.


El Commediante napisał(a):Na tym właśnie polega istota każdej ksenofobii: "Z ciebie jest fajny chłop, Icek/Buba/Ahmed, mimo żeś Żyd/gej/Arab"
Ale to nie moja wina! Psychokonserwatyzm pożarł mój mózg i jestem ksenofobem, homofobem, islamofobem, antysemitą i rasistą i troglodytą.
El Commediante napisał(a):To też był sarkazm, którym dałem do zrozumienia, że ludzie miewają pewne przekonania niekoniecznie podłączając się pod całą ideologię z nimi związaną.
Myślisz, że kolejny sarkazm pod sarkazmem, to przypadek? :lol2:

El Commediante napisał(a):Za to Izrael jest zwyczajnym państwem narodowym, o czym w tym wątku jeszcze nikt nie pisał :lol2:
Polska natomiast jest krajem katolickim. Przedmurzem chrześcijaństwa... i co z tego? Multi-kulti nagle staje się spoko loco?


Także dyskusja wygląda na zakończoną.
Odpowiedz
#54
Wściekłe Gacie napisał(a):Także dyskusja wygląda na zakończoną.

Skoro kapitulujesz, to nie mam najmniejszej ochoty kontynuować tej dyskusji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości