To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateistyczne książki dla dzieci
#41
Palmer Eldritch napisał(a):Ale przecież ja nie o tym mówię, nie o to pytam. Zauważyłem tylko, że jeśli Agnen wychowuje dziecko inaczej, niż ją wychowano, to znaczy, że uważa, że jej rodzice byli niewiele wartymi wychowawcami. Prawda?

Niekoniecznie. To, że sama wychowałaby dziecko inaczej, nie znaczy bynajmniej, że swoich rodziców uważa za kiepskich - skrajności co do oceny czyichś metod (w postaci pełnej aprobaty, lub całkowitej krytyki) nie są przecież jedynymi możliwościami. Tym bardziej, jeśli różnice w wychowaniu wynikają z różnicy poglądów rodziców. Rodzice Agnen wychowali ją po chrześcijańsku, bo sami byli chrześcijanami. Poglądy Agnen są inne (przynajmniej w kwestii wiary - co nie znaczy, że w innych kwestiach też), i to według nich będzie ona wychowywać swoje dziecko - tak jak robią to chyba wszyscy rodzice.

Poza tym, wydaje mi się, czy wychowanie nie sprowadza się jedynie do wpojenia wierzeń religijnych oraz uzasadniania nimi zasad życia społecznego?
Odpowiedz
#42
oł dżizas. Palmer i jego stygmaty, ty sobie znajdź jakieś kotoforum. Tam ze spokojem możesz ogłaszać własne sposoby na wychowywanie cudzych dzieci, prawdopodobnie nawet ktoś się z tobą zgodzi.
W ogóle śmieszne wnioski wyciągasz. Znasz kogokolwiek, kto wychowuje dzieci? Czy robi to dokładnie, kropka w kropkę tak, jak jego rodzice?
Tylko moich proszę sie nie czepiać, bo ja ich zdecydowanie nie wychowuję i nie planuję takiego procederu.
Odpowiedz
#43
Agnen napisał(a):oł dżizas. Palmer i jego stygmaty, ty sobie znajdź jakieś kotoforum.

Na kotoforum pisze mój kot. Nic mi do tego. Duży uśmiech

Cytat:Tam ze spokojem możesz ogłaszać własne sposoby na wychowywanie cudzych dzieci, prawdopodobnie nawet ktoś się z tobą zgodzi.

Wątpię. Koty nie lubią wątków o dzieciach.

Cytat:W ogóle śmieszne wnioski wyciągasz. Znasz kogokolwiek, kto wychowuje dzieci?

No co Ty? Skąd? przecież dopiero wczoraj spadłem z księżyca i nie znam tu nikogo. :8O:

Cytat:Czy robi to dokładnie, kropka w kropkę tak, jak jego rodzice?

Nigdzie nie pisałem o idealnie jednakowym wychowaniu, tylko o tym, że Ty robisz dzieciakowi rewolucję, a nie za bardzo wiesz po co, jak i dlaczego.

Cytat:Tylko moich proszę sie nie czepiać, bo ja ich zdecydowanie nie wychowują i nie planuję takiego procederu.

Spoko. Wychowa je ulica i internet. Uśmiech
Odpowiedz
#44
Przecież te informacje podałaś we wpisie inicjującym Twój pobyt na forum, więc co w tym dziwnego???

Ale teraz, jak rozumiem zaczynasz swe straszne oblicze przemieniać pod wpływem światła Ducha Świętego bijącego od forum ateista.pl.

Powinszować.
Tobie i Nam!

Odpowiedz
#45
Agnen napisał(a):Wiesz co, ale pisz jeszcze, może trochę Cię poczytam i się nawrócę, zacznę słuchać tego co Napisano w Księdze i może nawet ukamieniuję któreś Ażeby Wola Boża Spełniła Się.

No tak. Codziennie słychać jak jacyś chrześcijanie kamienują dzieci... :8O::lol2:
Odpowiedz
#46
Palmer Eldritch napisał(a):No tak. Codziennie słychać jak jacyś chrześcijanie kamienują dzieci... :8O::lol2:
Kamienować to nie kamienują, ale 'celowo' upuszczają je i trzymają w beczkach, wyrzucają na śmietnik w zimie. Itd. itp.
Palmer Eldritch napisał(a):Nigdzie nie pisałem o idealnie jednakowym wychowaniu, tylko o tym, że Ty robisz dzieciakowi rewolucję.

Jaką rewolucję? Uczenie prawdy jest rewolucją?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#47
nonkonformista napisał(a):Jaką rewolucję? Uczenie prawdy jest rewolucją?

Której prawdy? Bahaistycznej, ateistycznej, buddyjskiej bez demonów, islamskiej w haremie Sułtana?
Nie wiem co dziś jest dla Ciebie prawdą.

Aha, dziś ateizm. Zobaczymy jutro. Język
Odpowiedz
#48
Nie kamieniują? a przecież Napisane Jest że powinni.
To dlatego, że teraz w modzie raczej rózga:
http://www.youtube.com/watch?v=LC21AjzuR...r_embedded
No, ale w końcu powinni sięgnąć do Biblii jako źródła Słowa Bożego i stamtąd czerpać inspirację.
nonkonformista napisał(a):Kamienować to nie kamienują, ale 'celowo' upuszczają je i trzymają w beczkach, wyrzucają na śmietnik w zimie.
A co biedni mają zrobić, skoro antykoncepcja to złooo, aborcja to już w ogóle szkoda gadać, a mąż, ojciec i głowa rodziny więcej bachorów nie chce, za to obowiązek małżeński musi być?
Odpowiedz
#49
Agnen napisał(a):Nie kamieniują? a przecież Napisane Jest że powinni.
To dlatego, że teraz w modzie raczej rózga:
http://www.youtube.com/watch?v=LC21AjzuR...r_embedded
No, ale w końcu powinni sięgnąć do Biblii jako źródła Słowa Bożego i stamtąd czerpać inspirację.
Chrześcijanie zasłaniają się, że oni moralność i zasady postępowania czerpią z NT, a zatem ST ich nie obowiązuje. :twisted:
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#50
Rojza Genendel napisał(a):A ja bym polecała książki Astrid Lindgren.
Na przykład "Bracia Lwie Serce". Książka która- w zasadzie- zajmuje się losem człowieka po śmierci, w taki cudowny baśniowy sposób. I jest napisana w sposób zupełnie zrozumiały dla dziecka.
Piękna książka, chociaż bardzo smutna. Czytałam w ogóle interpretacje, mówiące, że w gruncie rzeczy Nangijala to była taka ściema - Sucharek po śmierci Jonatana po prostu sobie wyobraził, że obaj tam trafiają.
Jeśli chodzi o mitologię słowiańską, to ciekawie pisze o niej Czesław Białczyński. Dawno czytałam "Stworze i Zdusze" i nie pamiętam, czy nadaje się dla dzieci, ale chyba tak.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#51
może teraz ją poducz matematyki
czytać umie, pisać umie, angielski będzie zbędny za 15 lat, więc zostaje matma
bo jak się skupisz na teologii to się skończy tym że w fazie buntu pójdzie do zakonu, a nie chcielibyśmy chyba tego
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#52
Agnen napisał(a):Nie kamieniują? a przecież Napisane Jest że powinni.

Gdzie Jest Napisane?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#53
pilaster napisał(a):Gdzie Jest Napisane?

na irracjonaliście.pl

Nie czytasz? :lol2:
Odpowiedz
#54
Wściekłe Gacie napisał(a):na irracjonaliście.pl

Nie czytasz? :lol2:

ostrożnie, to jest teraz mniejszość szukająca racji bytu
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#55
Agnen napisał(a):Skąd wiedziałeś, że jestem złym człowiekiem i wstrzykuję paskudom amfę ze sproszkowanym LaVeyem żeby były jeszcze gorsze?
Od LaVeya człowiek nie robi się zły. Co najwyżej uwalnia zło, które nosił w sobie już wcześniej.

Zresztą LaVey to bełkot. Ale postulaty ma słuszne.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
Orkiestra!
Odpowiedz
#56
Wściekłe Gacie napisał(a):na irracjonaliście.pl

Nie czytasz? :lol2:
W Biblii. Nie czytasz? Duży uśmiech
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#57
Agnen napisał(a):dziadek jej powiedział, że "ksiądz przyjdzie po kolędzie, żeby się pomodlić"
Jak spędzasz Boże Narodzenie?
Tak jak inni ścinasz drzewo, przywozisz je do domu i zawieszasz na nim błyszczące przedmioty?
Czy do Twojego dziecka przychodzi Św. Mikołaj?
Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
#58
NotInPortland napisał(a):Jak spędzasz Boże Narodzenie?
Tak jak inni ścinasz drzewo, przywozisz je do domu i zawieszasz na nim błyszczące przedmioty?
Czy do Twojego dziecka przychodzi Św. Mikołaj?
1) tak, ścinam, wieszam, średnio błyszczące, w większości papierowe i raczej mocno uciapane klejem.
2) nie
Odpowiedz
#59
NotInPortland napisał(a):Czy do Twojego dziecka przychodzi Św. Mikołaj?

Agnen napisał(a):nie

Akurat niegrzeczne jest przed Świętami? :lol2:
Odpowiedz
#60
nonkonformista napisał(a):W Biblii. Nie czytasz? Duży uśmiech

A dlaczego mamy się stosować do tego co tam zapisano?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości