To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gwałt
#1
Wyszła znowu sprawa gwałtu na tapetę. A że podejrzewam że znajdzie się na forum kilku specjalistów mam pytanie:

Otóż dla reakcji gwałt to jest wtedy jak ktoś napada, pozbawia wolności, terroryzuje i zmusza do czynności. Ale dla lewactwa gwałt oznacza różne dziwne rzeczy. Kto siedzi w temacie i może tu współczesne osiągnięcia unaocznić? Bo ja sie tym zajmowałem chyba z 10 lat temu.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#2
Art. 198. Kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Odpowiedz
#3
Pawcio napisał(a):Art. 198. Kto, wykorzystując bezradność innej osoby lub wynikający z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Nie na czasie jesteś. Np. jak ktoś się umówi z prostytutką na stówę i nie zapłaci to jest gwałt.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#4
Rozróżnij gwałt od zgwałcenia.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)







Odpowiedz
#5
Rojza Genendel napisał(a):Rozróżnij gwałt od zgwałcenia.
Chciałbym ale mój geniusz tak daleko nie sięga.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#6
Smok Eustachy napisał(a):Chciałbym ale mój geniusz tak daleko nie sięga.

Zgwałcenie to zmuszenie drugiej osoby do obcowania płciowego.

A gwałt według orzecznictwa SN oznacza szczególnie groźną postać przemocy wobec osoby, charakteryzującą się użyciem siły fizycznej o natężeniu stwarzającym niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia ofiary.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#7
Smok Eustachy napisał(a):Ale dla lewactwa gwałt oznacza różne dziwne rzeczy. Kto siedzi w temacie i może tu współczesne osiągnięcia unaocznić? Bo ja sie tym zajmowałem chyba z 10 lat temu.

Ja coś kojarzę, że wpychanie penisa do gardła ministranta też kwalifikuje się na gwałt.
Odpowiedz
#8
El Commediante napisał(a):Ja coś kojarzę, że wpychanie penisa do gardła ministranta też kwalifikuje się na gwałt.
Głodnemu chleb na myśli. A do rzeczy?

Znalazłem coś ciekawego: Gwałt - zatajanie, że się jest Arabem
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata...40605.html
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#9
Smok Eustachy napisał(a):Nie na czasie jesteś. Np. jak ktoś się umówi z prostytutką na stówę i nie zapłaci to jest gwałt.


To jest oszustwo/kradzież. Również złe, ale inna sprawa.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#10
666gonzo666 napisał(a):To jest oszustwo/kradzież. Również złe, ale inna sprawa.

Bardziej oszustwo.
Co niektórzy twierdzą że gwałt na prostytutce to kradzież właśnie. Ale jak można ukraść usługę? Czy jazda busem bez biletu to.kradzież? Czy można ,,ukraść" strzyżenie od.fryzjera zastraszając go?
Odpowiedz
#11
Xeo95 napisał(a):Bardziej oszustwo.
Co niektórzy twierdzą że gwałt na prostytutce to kradzież właśnie. Ale jak można ukraść usługę? Czy jazda busem bez biletu to.kradzież? Czy można ,,ukraść" strzyżenie od.fryzjera zastraszając go?
Oczywiście jako rzecze Lepper prostytutki nie można zgwałcić.

http://natemat.pl/61593,im-bardziej-gwal...walcicieli
Odpowiedz
#12
exodim napisał(a):Zgwałcenie to zmuszenie drugiej osoby do obcowania płciowego.

A gwałt według orzecznictwa SN oznacza szczególnie groźną postać przemocy wobec osoby, charakteryzującą się użyciem siły fizycznej o natężeniu stwarzającym niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia ofiary.
Praktycznie na jedno wychodzi
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#13
Xeo95 napisał(a):Bardziej oszustwo.
Co niektórzy twierdzą że gwałt na prostytutce to kradzież właśnie. Ale jak można ukraść usługę? Czy jazda busem bez biletu to.kradzież? Czy można ,,ukraść" strzyżenie od.fryzjera zastraszając go?
A konkretnie kto?
Tj kto twierdzi, że jak walniesz prostytutkę pała w łeb i zaciągniesz w krzaki to nie gwałt?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#14
Xeo95 napisał(a):Co niektórzy twierdzą że gwałt na prostytutce to kradzież właśnie.

A jak zgwałcisz normalną kobietę, to zwykła pomyłka usługowa :

Myślałem, że kradnę od prostytutki!!! :lol2:
Odpowiedz
#15
Smok Eustachy napisał(a):A konkretnie kto?
Tj kto twierdzi, że jak walniesz prostytutkę pała w łeb i zaciągniesz w krzaki to nie gwałt?
Na pewno nie ja. Po prostu przytaczam zasłyszaną opinię.
Odpowiedz
#16
Smok Eustachy napisał(a):Praktycznie na jedno wychodzi

Nie. Gwałt (w sensie j.w.) nie musi mieć związku z wymuszeniem współżycia seksualnego.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#17
exodim napisał(a):Nie. Gwałt (w sensie j.w.) nie musi mieć związku z wymuszeniem współżycia seksualnego.
gwałt to zmuszanie.. po prostu!!Można zmuszać w różny sposób. Bardziej lub mniej wyrafinowany. Ja bardziej rozumiem ten mniej wyrafinowany bo wynika on z naszego dziedzictwaUśmiech
Odpowiedz
#18
teresa124 napisał(a):gwałt to zmuszanie.. po prostu!!Można zmuszać w różny sposób. Bardziej lub mniej wyrafinowany. Ja bardziej rozumiem ten mniej wyrafinowany bo wynika on z naszego dziedzictwaUśmiech

No tak. Kiedyś funkcjonował artykuł o "zamachu na cudze (zdrowie, życie, dobra)". Teraz to praktycznie jest tożsame z gwałtem.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#19
exodim napisał(a):No tak. Kiedyś funkcjonował artykuł o "zamachu na cudze (zdrowie, życie, dobra)". Teraz to praktycznie jest tożsame z gwałtem.
Jest taki artykuł może go zastosować w przypadkach gwałtów szczególnie małżeńskich - szczególnie to zdrowie nadaje się!! tylko wytłumacz kobietom aby się zapoznawały z prawem jak im łatwiej w Polsce jest się prostytuować i uwzględniam tu prostytucje małżeńską dotyczy ona tez mężczyzn ...abym nie wyszła na feministkęUśmiech
Odpowiedz
#20
teresa124 napisał(a):Jest taki artykuł może go zastosować w przypadkach gwałtów szczególnie małżeńskich - szczególnie to zdrowie nadaje się!!

Może być zamach na godność (dobro) kobiety dokonany przez jej męża, oczywiście.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości