To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franciszek - to co zrobił, nie to co powiedział
#1
W sąsiednim wątku pojawiają się informacje o tym co papież powiedział. W tym wątku będziemy zamieszczać informacje o tym czego faktycznie dokonał. Wątek wraz z biegiem pontyfikatu zapełni się licznymi zapowiadanymi dokonaniami.
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#2
Gdyby nie Franciszek, nie założyłbyś tego wątku.
Jedno dokonanie jest. A Twoje, że założyłeś wątek...

Franciszek : Czajniczek 1:1

Zobaczymy jak się rozwinie mecz po tym niespodziewanym dwubramkowym początku.
Odpowiedz
#3
I to by było na tyle.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#4
Palmer jak zawsze w bojowym nastroju Duży uśmiech

Szczerze mówiąc, to czego takiego Franek mógłby "dokonać"? Ja tam jestem zadowolony z jego pracy oralnej, może paru katolickim ponurakom z mojego osiedla troszkę poszerzą się horyzonty Uśmiech
[COLOR="Silver"]*Wyjątkowo dowcipny i cięty ateistyczny cytat.*
*Praktycznie nikomu nieznany autor tegoż cytatu*[/COLOR]
Odpowiedz
#5
Sofeicz napisał(a):I to by było na tyle.

Jak to na tyle ?
Nie tylko CzajniczekLesera pod wpływem papieża coś stworzył? Oczko
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#6
kolawiec napisał(a):Szczerze mówiąc, to czego takiego Franek mógłby "dokonać"? Ja tam jestem zadowolony z jego pracy oralnej, może paru katolickim ponurakom z mojego osiedla troszkę poszerzą się horyzonty Uśmiech
Może pogorszyć wizerunek kościola na świecie jeszcze bardziej niż to się udało Ratzingerowi. Trzymajmy kciuki Uśmiech
Odpowiedz
#7
Nie denerwujcie się. Pamiętać należy, że kościół to korporacja b. silnie scentralizowana i nic z tego co papież mówi (że mają być ubodzy, skromni, nie żyć wystawnie, doszukiwać się dobra w niekatolikach, nie stosować cenników za usługi religijne), nie zostanie zrealizowana bez jednoznacznej rekomendacji z góry. Być może to co mówi już wystarczy, by biskupi lokalni wiedzieli co zmieniać i dać odpowiednie zalecenia proboszczom. I wtedy po prostu bez pyszczenia uzupełnicie ten wątek o osiągnięcia. A być może same słowa nie wystarczą i wtedy jedynym osiągnięciem będzie to co słusznie zauważył Palmer - że zachowanie Franciszka sprowokowało Czajniczka do założenia tego wątku. Ja jednak sądzę, że pojawią się tu jakieś - z biegiem lat - merytoryczne wpisy. Sądziłem jednak podobnie gdy w 2007 wygrała PO, życie uczy, że słowa to nie wszystko.
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#8
Czajniczek Lesera napisał(a):Nie denerwujcie się. Pamiętać należy, że kościół to korporacja b. silnie scentralizowana i nic z tego co papież mówi (że mają być ubodzy, skromni, nie żyć wystawnie, doszukiwać się dobra w niekatolikach, nie stosować cenników za usługi religijne), nie zostanie zrealizowana bez jednoznacznej rekomendacji z góry.

Biorąc pod uwagę, że kościół to korporacja, należy pamiętać o tym, że jeśli Francik mówi że należy żyć skromnie i w ubóstwie, to wcale nie musi to oznaczać, że taka będzie polityka firmy. Podczas I Wojny Światowej jego poprzednik oficjalnie był zwolennikiem pokoju, nawoływał do zaprzestania działań wojennych. Jednak do biskupów i księży rozsyłał sprzeczne z tym stanowiskiem polecenia: nakazywał im zagrzewać do walki katolików. Do dzisiaj w teorii zarządzania pokazuje się to jako klasyczny manewr PR-owy.

Poza tym, jako że ten kolo pochodzi z Ameryki Płd., to podejrzewam że za tego pontyfikatu doświadczymy zalewu oceanu hipokryzji. Dobrze że taki wątek powstał. Brakowało takiego przy Benku.
Odpowiedz
#9
Franciszek opierdolił (ustami swojego rzecznika Lombardiego i popierając w rozciągłości swojego poprzednika) Konferencję Przełożonych Zakonów Żeńskich (LCWR), reprezentującej 80% z 57 tys. wszystkich amerykańskich zakonnic, za odstępstwa od oficjalnego nauczania Krk w tak istotnych kwestiach jak aborcja, eutanazja, święcenia kobiet, homoseksualizm i feminizm, ale przede wszystkim brak jedności z amerykańskim episkopatem. Potwierdził tym samym decyzję o reformie żeńskich zgromadzeń, aby zmusić niepokorne siostry do dyscypliny, posłuszeństwa i podporządkowania się najwyższemu dowództwu.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#10
Wydaje mi się, że Franciszek zasłużył na wpis w tym wątku.

News: "Seria aresztowań ludzi powiązanych z bankiem watykańskim. Papież Franciszek zaczął porządki"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...SlotII3img


edit:// PS. Dałbym mu ("+"), jeśli to faktycznie wynik jego działań, ale to dopiero po tym, gdy założy sobie tu konto.
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#11
Prawdopodobieństwo nagłego zgonu nowego papieża na tajemniczy zawał właśnie wzrosło o kilkanaście procent Uśmiech
Odpowiedz
#12
su27 napisał(a):Prawdopodobieństwo nagłego zgonu nowego papieża na tajemniczy zawał właśnie wzrosło o kilkanaście procent Uśmiech

Bardzo by to było dziwne gdyby zmarł, rzeczywiście. Przecież to taki młodzieniaszek, 77 lat ma dopiero, można rzec: gimbus.

Jak umrze przed rokiem 2056 to na stówę oznaczać będzie ZAMACH!!!!!!1!
Odpowiedz
#13
Palmer Eldritch napisał(a):Bardzo by to było dziwne gdyby zmarł, rzeczywiście. Przecież to taki młodzieniaszek, 77 lat ma dopiero, można rzec: gimbus.

Jak umrze przed rokiem 2056 to na stówę oznaczać będzie ZAMACH!!!!!!1!

Zamach to będzie jak na filiżance herbaty znajdą ślady trotylu.
Odpowiedz
#14
su27 napisał(a):Zamach to będzie jak na filiżance herbaty znajdą ślady trotylu.
Watykan zabija subtelnie - wystarczy trucizna i zakaz sekcji zwłok - vide Jan Paweł I.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#15
nonkonformista napisał(a):Watykan zabija subtelnie - wystarczy trucizna i zakaz sekcji zwłok - vide Jan Paweł I.

Nonkonf wie, bo widział dokumenty zakazujące owej sekcji, prawda?

Czy to może znowu rewelacje komucha Hiczensa? :lol2:
Odpowiedz
#16
Ktoś ostatnio pisał coś o tym, że ludzie nie wierzą w spiski, bo są głupi. Pamiętacie może, kto to był?
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#17
Iselin napisał(a):Ktoś ostatnio pisał coś o tym, że ludzie nie wierzą w spiski, bo są głupi. Pamiętacie może, kto to był?

Ten sam mason z grupy Bilderberga, który zastrzelił Kennedy'ego 11 września Uśmiech
Odpowiedz
#18
Iselin napisał(a):Ktoś ostatnio pisał coś o tym, że ludzie nie wierzą w spiski, bo są głupi. Pamiętacie może, kto to był?

Pamiętam. Ja.

No i co to zmienia w kwestii papieskiego wieku i życzenia śmierci, które od początku pontyfikatu serwują Franciszkowi "wolnomyśliciele"?
Odpowiedz
#19
Palmer Eldritch napisał(a):Pamiętam. Ja.

No i co to zmienia w kwestii papieskiego wieku i życzenia śmierci, które od początku pontyfikatu serwują Franciszkowi "wolnomyśliciele"?
Z tego, co zauważyłam, mają raczej nadzieję, że tym razem tak się nie skończy.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#20
PTRqwerty napisał(a):Wydaje mi się, że Franciszek zasłużył na wpis w tym wątku.

News: "Seria aresztowań ludzi powiązanych z bankiem watykańskim. Papież Franciszek zaczął porządki"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...SlotII3img


edit:// PS. Dałbym mu ("+"), jeśli to faktycznie wynik jego działań, ale to dopiero po tym, gdy założy sobie tu konto.


http://info.wiara.pl/doc/1612270.Areszto...nie-biskup

1. To nie był biskup tylko prałat.
2. "Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi potwierdził agencji AFP, że duchowny został zawieszony "około miesiąca temu, gdy jego przełożeni dowiedzieli się, że jest objęty dochodzeniem".

Wpływ Franciszka na sprawę uważam za jeszcze niepotwierdzony.
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości