To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franciszek - to co zrobił, nie to co powiedział
#61
[Obrazek: 43159848c0d94aa897ec257b4a1bef1b.png]
Odpowiedz
#62
no dobra, ale w tym wątku chodzi o ocenę czy to co on robi ma przełomowe znaczenie, a nie o rejestrację wszystkiego co on robi
wiele osób potrafi korzystać ze smartfona, bez jaj
a dziewucha w środku ma nie byle jaką słitfocię
"Do jasnych dążąc głębin – nie mógł trafić w sedno śledź pewien obdarzony naturą wybredną. Dokądkolwiek wędrował, zawsze nadaremno. Tu jasno, ale płytko, tam głębia, ale ciemno."
Odpowiedz
#63
nonkonformista napisał(a):Tylko ten lewacki szlam daje im wyzwolenie z podobnych pierdół jak grzeszność.
Po co w ogóle słuchać jakiegoś Franciszka?
Nie lepiej kierować się własną moralnością?
A w ryj chcesz? Już nawet Owsiak wycofał się z "róbta oc chceta".
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#64
Franciszek - to co zrobił, nie to co powiedział

[Obrazek: rRNoThS.gif]
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#65
Wszyscy pierdolą jak to Kościół niby ma się zmienić, a tak naprawę chodzi o to, żeby ludzie się zmienili. Kościół ma być miejscem, gdzie w ciszy i skupieniu mam przemyśleć swoje występki i życie. Te wszystkie spotkania młodych, "Kościół w internecie", zdjęcia z papieżem w smartfonach - to oddala wiernych od sedna wiary.
Odpowiedz
#66
Sednem "wiary" jest wspólnota.
Odpowiedz
#67
Palmer Eldritch napisał(a):http://www.newsweek.pl/bins/Media/Pictur...1bef1b.png
WoW papieżyk zrobił sobie sweet focię z dziećmi no coś niesamowitego jaki to dobry i mądry papież jest spuszczajmy się!!!! :rotfl:
Odpowiedz
#68
Nawet zdjęcie papieża wywołuje ból dupy antyklerykalnego chamstwa i hołoty która grasuje po tym forum...
I oczywiście to zawsze ci którzy najwięcej mówią o chamstwie innych nie są zdolni do zauważenia jak nędznie chamscy są...

W moim poście na pewno zobaczą chamstwo ale swoje własne śmierdzące wypociny pewnie uważają za po prostu śmieszne.
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#69
Nikabryk napisał(a):Generalnie tak to działało przez wieki - Kościół najpierw pozyskiwał wąską, lecz bardzo wpływową elitę, starał się zaangażować ją w propagowanie wiary, a motłoch, twór mocno plastelinowaty i podatny na urabianie dostosowywał się po jakimś czasie.

Nie. Od zarania swoich dziejów kościół katolicki był jak kino 3D: przyciągał wiernego efektami, zatrzymywał spektaklem i wypuszczał z najlepszymi scenami jeszcze w głowie. Łapali się na to wszyscy chłopi mieszkający w rozlatujących się chałupinach, ale kwiat stanu rycerskiego również - przecież szlachta do pewnego czasu mieszkała w podobnych warunkach. Dopiero protestanci stworzyli odłamy chrześcijaństwa przyciągające typowo elity, pozbawione taniego efekciarstwa, sztukaterii i aniołków z pozłacanymi dupkami.
Odpowiedz
#70
Wymień, proszę, te elitarne odłamy.
Odpowiedz
#71
Palmer Eldritch napisał(a):Wymień, proszę, te elitarne odłamy.

Kalwinizm, luteranizm.
Odpowiedz
#72
El Commediante napisał(a):Kalwinizm, luteranizm.

One były/są elitarne? :roll:
Odpowiedz
#73
CreatedMind napisał(a):Nawet zdjęcie papieża wywołuje ból dupy antyklerykalnego chamstwa i hołoty która grasuje po tym forum...
I oczywiście to zawsze ci którzy najwięcej mówią o chamstwie innych nie są zdolni do zauważenia jak nędznie chamscy są...

Niestety, muszę się z tobą zgodzić. Taka drobnostka jak zdjęcie, a tyle gównianych komentarzy...

Jako "umiarkowanego antyklerykała" denerwuje mnie nienawiść do każdej, rzeczy którą ktoś robi - nie lepiej skupić się na usuwaniu negatywów?
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#74
Kościół to szkodliwa instytucja, właściwie to widzę, że o dziwo na tym forum jest więcej jego zajadłych obrońców niż przeciwników.. Ale co do Franciszka wyraźnie nie spodobał się polskiemu klerowi, mam nadzieję, że zdąży zrobić z nim porządek zanim dojdzie do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku.
Odpowiedz
#75
t.rydzu napisał(a):Kościół to szkodliwa instytucja, właściwie to widzę, że o dziwo na tym forum jest więcej jego zajadłych obrońców niż przeciwników.
Czym skorupka za młodu... Oczko
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#76
t.rydzu napisał(a):Kościół to szkodliwa instytucja, właściwie to widzę, że o dziwo na tym forum jest więcej jego zajadłych obrońców niż przeciwników.. Ale co do Franciszka wyraźnie nie spodobał się polskiemu klerowi, mam nadzieję, że zdąży zrobić z nim porządek zanim dojdzie do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku.

To konserwa, ale bardzo ludzki. krok w dobrą stronę.

Co najważniejsze, pod wieloma względami jestem typowym przeciwnikiem kościoła - choćby w takich kwestiach jak prawo do aborcji, prawo LGBT do małżeństw (a nawet adopcji), "kwestie konkordatowe"... Ale powinno się to załatwiać uczciwie, bez szczególniej nienawiści, a już szczególnie wyrażania nienawiści w sytuacji, gdy dany człowiek na nią nie zasługuje.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#77
A nie irytuje Cię 666gonzo666, że wciskają ludziom wiarę w Biedronkę (tutaj wszystkie nadprzyrodzone byty)? Przecież to absurd i ogłupianie ludzkości.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#78
Łoś napisał(a):A nie irytuje Cię 666gonzo666, że wciskają ludziom wiarę w Biedronkę (tutaj wszystkie nadprzyrodzone byty)? Przecież to absurd i ogłupianie ludzkości.

Dopóki absurd jest nieszkodliwy, niech każdy wierzy w co chce. Mi wystarczyłoby, zeby wierzący nie wrzucali osobistych zakazów i nakazów jako obowiązującego prawa.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz
#79
666gonzo666 napisał(a):Dopóki absurd jest nieszkodliwy, niech każdy wierzy w co chce. Mi wystarczyłoby, zeby wierzący nie wrzucali osobistych zakazów i nakazów jako obowiązującego prawa.
Jedno wynika z drugiego.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#80
Łoś napisał(a):Jedno wynika z drugiego.

Nie zawsze. To już zależy od danego osobnika - a wszelkie organizacje to przecież zbiór różnych osób, z różnymi poglądami etc, a nie jednorodny zbiór określony jednym słowem. W kościele można przecież znaleźć i pojebanych fanatyków, jak i osoby skłonne do dialogu, którym nie podoba się to, że z własnej drogi moralnej ktoś próbuje zrobić coś obowiązującego wszystkich.
Największy polski ateista. 110 kilo wagi.

konkluzja, po pewnej rozmowie - by pobić posąg ze Świebodzina, należy wybudować 34-metrową Sashę Grey, miażdzącą obcasem głowę biskupa.
Przerobienie wyspy Niue na raj podatkowy i BDSM-land też w planach.

"Zadbałem o o tę ponurą reputację, by odstraszyć podstępne zło, które dręczy nasz przeklęty kraj. Wiesz o czym mówię? o podatkach." Duży uśmiech

Harry Potter niesie lepsze przesłanie niż biblia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości