Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubione cytaty, myśli
no "should be" ale kompletnie nie sa. I raczej sie nie zanosi na zmiane.

Co zamierzacie z tym zrobic?
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
"Twierdzę, że musimy żyć. Żyć tak, by później nie musieć nikogo prosić o wybaczenie" - pewien krasnolud Oczko
"Lepiej jest bez celu iść naprzód, niż bez celu stać w miejscu, a z pewnoscią o niebo lepiej, niż bez celu się cofać" - pewien wampir
"Prawda jest córą czasu poczetą w krótkotrwałym i przypadkowym romansie ze zbiegiem okolicznosci." - pewien przybysz z zaświatów xP
Odpowiedz
"Nie ma ucieczki - płacimy za gwałty naszych przodków"

"Głęboko w ludzkiej podświadomości tkwi przemożna potrzeba logicznego, mającego sens wszechświata. Ale rzeczywisty wszechświat jest zawsze o krok poza logiką."

"We wszystkich rzeczach przewija się motyw będący częścią naszego wszechświata. Jest w nim symetria, elegancja i wdzięk - owe przymioty, które zawsze odnajdujemy w tym, co wychwytują prawdziwi artyści. Możemy go napotkać w przemijaniu pór roku, w tym, jak piasek ściele się po grani, w pękach gałązek krzewu Corvillea mexicana albo w żyłkach jego liści. Próbujemy kopiować te motywy w życiu swoim i społeczeństwa, poszukując rytmów, tańców i kształtów, które niosą ukojenie. Można jednak zauważyć niebezpieczeństwo w znalezieniu doskonałości ostatecznej. Jest oczywiste, że plan ostateczny zawiera swoją własną stałość. W takiej doskonałości wszelkie rzeczy zmierzają ku śmierci."

"Kiedy religia połączy w jedno prawo i obowiązek, nigdy nie otworzą ci się oczy, nie uświadomisz sobie w pełni własnej osobowości. Zawsze będziesz istotą odrobinę niższą od człowieka."

z "Myśli zebranych Muad'Diba" w opracowaniu księżnej Irulany.
Odpowiedz
Nie wiem czy było, bo jedynie "przekartkowałem" temat:

- "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - J. Goebbels
- "Jedna śmierć to tragedia, milion to statystyka" - J. Stalin
- "Dzięki Bogu jestem ateistą" - nie wiem kto Język Ale ładne Oczko

Kurde... często potrafiłem zarzucić cytatem a tu nagle pustka w głowie Język Jak coś to jest opcja "edytuj" zawsze Język
Odpowiedz
Where do I get my ideas from? You might as well have asked that of Beethoven. He was goofing around in Germany like everybody else, and all of a sudden this stuff came gushing out of him. It was music. I was goofing around like everybody else in Indiana, and all of a sudden stuff came gushing out. It was disgust with civilization.”

Kurt Vonnegut
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
Jest
pewien spokój
w Chaosie

Szukajcie
a znajdziecie go
w Oku Cyklonu

(principia discordia)
Odpowiedz
"GOT JESUS?
Because if you don't, you're going to hell you stupid fucking piece of Godless shit."

;-)
Odpowiedz
My response is that when Creationists talk about God creating every individual species as a separate act, they always instance hummingbirds, or orchids, sunflowers and beautiful things. But I tend to think instead of a parasitic worm that is boring through the eye of a boy sitting on the bank of a river in West Africa, [a worm] that's going to make him blind. And [I ask them], 'Are you telling me that the God you believe in, who you also say is an all-merciful God, who cares for each one of us individually, are you saying that God created this worm that can live in no other way than in an innocent child's eyeball? Because that doesn't seem to me to coincide with a God who's full of mercy. (David Attenborough)

Odpowiedz
''Chrześcijaństwo minie. Skurczy się i zaniknie. Mam rację i jestem o tym przekonany. Jesteśmy dzisiaj popularniejsi od Jezusa. Nie wiem co pierwsze minie – rock & roll czy chrześcijaństwo.'' J. Lennon

''O czym pan myśli, widząc ładną dziewczynę, idącą ulicą:
- Jedna strona mówi mi: chciałbym z nią pogadać, mieć z nią randkę. Druga strona mówi: ciekawe jak wyglądałaby jej głowa nabita na kij?''
Edmund Kemper

''Zakrawa na szaleństwo, że na tej planecie są biliony ludzi ważących ponad 60 kg''
Pentti Linkola

''Hasło "Jan Paweł II" jest w Polsce tym, czym hasło "przecena" w marketach. Jedno i drugie zapewnia frekwencję.'' D. Kaliszuk

''Ufajcie Bogu, ale baczcie, by nie zamoczyć prochu'' O. Cromwell

''- Tęskniłaś za mną?
- Tęskniłam za pieniędzmi.
- To dobrze. Nie lubię sentymentalnych dziwek. ''
(Dialog z filmu Rozpustnik)
Odpowiedz
Fajnie jest nocami przeglądać Świętą Księgę i udawać, że jest się mega-hiper-fantastycznie-uduchowiony jak jakiś wierzący i zajebiście wgłębiając się w tekst tej Świętej Księgi wyczytywać metafory i doszukiwać drugiego dna oraz głębszego sensu. (Z resztą to samo robię oglądając np. Matrix'a albo V for Vendetta.) Fajna zabawa, sprawia wiele radochy ;-) Zresztą chyba także po to zostało to spisane w takiej formie ;-)

Principia discordia

Cytat:Wszystkie orzeczenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie prawdziwe i bez sensu, w pewnym sensie fałszywe i bez sensu, a w pewnym sensie, prawdziwe, fałszywe i bez sensu. Tako rzecze Sri Syadasti ze Szkoły Mądrości Duchowej w Wilmette.

Cytat:Gówno sprawia,
że kwiatki rosną
I to jest piękne.

Cytat:Dla dyskordianina słowa Głupca i słowa Mędrca
nie są od siebie tak odległe.
(Księga Porad 2:1)

Cytat:Każdy rozumie Myszkę Miki. Tylko niektórzy
rozumieją Hermana Hesse. Nieliczna grupka
coś tam rozumie z Alberta Einsteina. I nikt
nie rozumie Cesarza Nortona.
- hasło KOTERII NORTONA
think about it ;-)

Cytat:"JASNE ŻE JESTEM SZALONY, ALE TO NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM RACJI. JESTEM SZALONY NIE CHORY"
(Most Wilkołaka, Robert Anton Wilson)

Cytat:"Istnieją prawdy banalne i prawdy wielkie.
Przeciwieństwem prawdy banalnej jest zwykły fałsz.
Przeciwieństwem wielkiej prawdy jest inna prawda". - Neils Bohr

Cytat:(...)"Szanowni Panowie" - rzekł - "czy wiecie, czemu księżyc Pickeringa krąży w złym kierunku? Szanowni Panowie, widzę u was sutki, czyżbyście dawali mleko? A cóż to do licha, Szanowni Panowie, da się zrobić z tym prawem Heisenberga?" (...)

Cytat:SZARA TWARZ

W 1166 roku p.n.e. pewien garbaty na umyśle malkonent wymyślił, że wszechświat jest równie pozbawiony poczucia humory, jak on sam i zaczął nauczać, że zabawa jest grzeszna, ponieważ kłóci się z zasadami Poważnego Porządku. "Spójrzcie na porządek wokół was" - rzekł. I zwiódł ludzkość tak, że zaczęła postrzegać rzeczywistość jako bardzo poważną sprawę, a nie sielankę, jaką przedtem znali.

Trudno obecnie zrozumieć, czemu ludzie byli wówczas tacy naiwni i dlaczego nikt nie doszedł do przeciwnego wniosku, obserwując obecny wokoło zamęt. W każdym razie Szara Twarz i jego wyznawcy zaczęli traktować odgrywaną przez siebie w życiu grę bardziej serio, niż samo życie. Wiadomo nawet, że niszczyli te istoty, których sposób zycia różnił się od ich własnego.

W rezultacie, ludzkość od tego czasu cierpi z powodu rozstroju psychicznego i duchowego. Powoduje to frustrację, która z kolei jest przyczyną strachu. Strach zaś prowadzi do złego tripu. Ludzkość od dawien dawna jest na zdecydowanie złym tripie.

To właśnie nazywamy PRZEKLEŃSTWEM SZAREJ TWARZY.

Cytat: ZBAWIENIE POPRZEZ ABSURD

Ludzie zaczną rozwiązywać swoje problemy dopiero wtedy, gdy przestaną traktować siebie tak poważnie.

W tym celu POEE proponuje udział w przeciw-grze pt. ZBAWIENIE POPRZEZ ABSURD. Chodzi tu o zbawienie od ohydnej, barbarzyńskiej egzystencji, która jest skutkiem zbyt poważnego traktowania porządku i zbyt poważnego obawiania się jego przeciwieństwa, czyli nieporządku, co prowadzi do tego, że GRĘ w porządek i nieporządek uważa się za ważniejszą od samego ŻYCIA i nie traktuje się ŻYCIA JAKO SZTUKI PROWADZENIA GIER.

W tym celu proponujemy rozwinięcie w sobie miłości do nieporządku i do zabawy z Boginią Eris. A warto przy tym wiedzieć, że jest to bardzo miła zabawa i dzięki niej MOŻNA COFNĄĆ PRZEKLEŃSTWO SZAREJ TWARZY.

Jeśli opanuje się w takim samym stopniu nonsens, w jakim udało się to nam wcześniej z sensem, będzie nam łatwo wykazać absurdalność ich obojga. Z tą chwilą oświecenia staniemy się na zawsze wolni, niezależnie od sytuacji. Będziemy mogli grać w różne porządki i zmieniać je do woli. Będziemy mogli grać w nieporządek wtedy, kiedy nam się zechce. Wybór należeć będzie do nas. Jako panowie naszych gier, będziemy grać bez lęku. Dzięki temu pozbędziemy się frustracji, co pozwoli nam żyć z dobrą wolą w duszy i miłością w uczynkach.

A gdy wyzwoli się jeden człowiek, wyzwoli się cała ludzkość.
Obyście wyzwolili się od Przekleństwa Szarej Twarzy.
Oby Bogini wrzuciła iskierki do waszych oczu.
Obyście mieli wiedzę mędrców
i mądrość dzieci.

Heil Eris.

Cytat:chaos

;-)

EDIT: to jest mój post numer 666 :metal: nie zrobiłem tego naumyślnie = to znak od Eris, że czynię właściwie :metal:
Odpowiedz
Cytat:Liberté, Egalité, Fraternité
(wolność, równość, braterstwo)
hasło rewolucji francuskiej

świetna sentencja także dlatego, że np. w tym momencie na tym forum ten cytat mają w opisie zarówno komunista jak i libertarianin ;-) każdy sobie rozumie jak chce, trochę inaczej to stwierdzenie rozumie socjalista a trochę inaczej liberał - kiedyś już o tym mówiłem.

Można to też patrząc obrazowo jak tutaj:
http://scenapolityczna.friko.pl/
uznać te wartości za wektory i pododawać :-P w takim wypadku wolność z równością się z niwelują i wypadkowa będzie na końcu wektora braterstwo na powyższym wykresie :-P
Odpowiedz
tu są całkiem niezłe cytaty:
http://pl.youtube.com/watch?v=N1muSY1Jwjo

a tu są "nie takie fajne" cytaty
http://pl.youtube.com/watch?v=7nebuBABl64

klasyka ;-)
Odpowiedz
Cytat:Można to też patrząc obrazowo jak tutaj:
http://scenapolityczna.friko.pl/
dlaczego papanazi jest tak blisko środka ?
on powinien byc niemal na maks w prawo Język
[Obrazek: mp_obiektywista.png]
"Najmniejszą mniejszością na Ziemi jest jednostka. Ci, którzy odmawiają praw jednostkom, nie mogą twierdzić, że są obrońcami mniejszości." Ayn Rand

patria mea totus hic mundus est
Odpowiedz
Nasz nierozgarnięty Forrest Gump, któż z nas nie uśmiecha się pod nosem na myśl o trafności większości zwrotów tego nierozgarniętego młodzieńca :-D

"Nawet jeżeli jesteś idiotą, staraj się nie być głupi."
"Większość ludzi, póki ma usta zamknięte, nie sprawia wrażenia głupków."
"Fajnie być idiotą, zwłaszcza jak nikt nie patrzy."
"Jedni, tacy jak ja, rodzą się idiotami. Inni, a jest ich większość, stają się coraz głupsi z wiekiem"
"– Odnalazłeś Jezusa, Gump?
– Nie wiedziałem, że mam go szukać."
Odpowiedz
"Bez butów, żyć będzie trudniej."
"Kto miedzy wodke a zakaske blyskawicznie wchodzi, ten ani wodki nie zazna, ani zakaski nie skosztuje!"
i oczywiscie:
"Darmo wypróżnienia czeka ten, który wczesniej nie pojadł."
Zacier.
Niech zyje Lenin, Stalin i Jaroslaw Kaczynski!
Odpowiedz
,,Ludzie wierzą w kłamstwo dlatego że chcą żeby to była prawda lub dlatego,że boją się iż to może być prawda''
Uderzaj.Wszystko inne ma drugorzędne znaczenie.Uderzaj.
Odpowiedz
hmm... znalazłem taki cytat:

"Where Rationality supercedes Superstition, Knowledge is found.
Where Rationality supercedes morality, enlightenment is found.
Where Rationality supercedes sanity, I am found.
Welcome to my world."

...póki co zastanawiam się nad nim, ciekawe, ciekawe, dużo w tym prawdy ale nie wiem czy osobiście jestem na "trzecim poziomie" :-P chociaż? :-P dunno.

###

"The laws of the land mean nothing to a man with a giant mechanical spider!" - Jake of All Trades

nie mam pojęcia skąd to :-D

"The man with a new idea is a Crank until the idea succeeds"

;-)
Odpowiedz
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." - Oscar Wilde

Whoever after due and proper warning shall be heard to utter the abominable word "Frisco", which has no linguistic or other warrant, shall be deemed guilty of a High Misdemeanor, and shall pay into the Imperial Treasury as penalty the sum of twenty-five dollars. (Emperor Norton I of the US, 1872)

Where you start doesn't determine how far you will go - the people who believe they can, and the people who believe they cannot, are both right.

An intelligent woman has millions of born enemies. All the stupid men.

ale ma też paru non-enemies :-D

“I do not think there is any thrill that can go through the human heart like that felt by the inventor as he sees some creation of the brain unfolding to success... Such emotions make a man forget food, sleep, friends, love, everything.” - Nikola Tesla

"Ah, you're turning into one of THOSE people...
...Why are you listening to your sandwich?"

:-D
Odpowiedz
achtundachtzig Professoren - Vaterland, du bist verloren!*
Bismarck o o parlamencie frankfurckim z 1848-9.

I z tym trudno sie nie zgodzic. Nadmiar ludzi nauki w momencie podejmowania strategicznych decyzji jest samobojstwem. 5 inteligentych, 50 inteligencikow. Czasem trzeba jednak powiedziec tak, jak Ferdek Kiepski - "lej magistra" Oczko

Dołoj gramotnych**
Hasło, z którym wystąpił Jan Wacław Machajski***, twierdząc, że proletariat powinien zwalczać inteligencję jako wrogą klasę.

---------------
* 88 profesorow - ojczyzno, jestes zgubiona!

** precz z wykształconymi!

*** Jan Wacław Machajski
Jan Wacław Machajski, pseud. A. Wolski (ur. 1866, zm. 1926) – polski działacz anarchistyczny.

Twórca tak zwanej "machajewszczyzny" - robotniczego ruchu antyinteligenckiego występującego przeciw inteligencji, socjalizmowi i państwu. W 1909 utworzył organizację anarchistyczną pod nazwą "Zmowa Robotnicza", która po paru miesiącach działalności została rozbita przez carską policję. Zasłynął jako krytyk Lenina i komunistów, którzy według niego wprowadzili mechanizm władzy niewiele różniący się od carskiego. Przyjaciel Stefana Żeromskiego, pierwowzór Andrzeja Radka z Syzyfowych prac.
Null pointer exception
Odpowiedz
kard. Hozjusz napisał(a):„Lud nic powinien rozumieć słów wypowiadanych w czasie nabożeństw, ten, co mniej rozumie, jest zazwyczaj bardziej pobożny. Ci, którzy wszystko w Kościele rozumieją, nabierają łatwo pogardy dla religii, ci, którzy niczego nie rozumieją, są pełni podziwu dla wszystkiego, co związane z Kościołem"

Zygmunt III Waza napisał(a):„Niech raczej zginie Rzeczpospolita, zgińmy ty i ja, byle tylko wiara święta uszczerbku nie poniosła"
nie ma to jak pobożność i patriotyzm Zdezorientowanyad:

a to Grzegorz XVI wg Słowackiego:
Cytat:Niech się Polaki modlą, czczą cara i wierzą...
Na pobitych Polaków pierwszy klątwę rzucę

i może jeszcze to:
Słowacki napisał(a):O Polsko!... twa zguba w Rzymie!
Tam są legiony zjadliwe robactwa!.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości