To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ulubione cytaty, myśli
Sofeicz napisał(a):ostatnie popisy naszych przemyskich genpatów
Ekscesy troglodytow. Uwazasz sie za takiego? No to moze za wybitnego, pojedynczego putina w morzu troglodytow? Halo, Rosja zaczyna sie za Wegorzewem. Język
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
zefciu napisał(a): Nie rozumiem. Wtedy Polska całkowicie się wypięła na europejską solidarność i prawie nikogo nie przyjęła.

No tak. Ale sytuacja była inna niż teraz.

Nie wiem ile razy trzeba tłumaczyć refudżisłelkomistom różne podstawowe sprawy - że jak jest wojna i już się ucieka aby znaleźć schronienie, to do pierwszego najbliższego kraju, w którym woja się nie toczy.

Syria -> Turcja -> Niemcy, a po drodze do Niemiec naprawdę minęli sporo państw, w których mieli zapewnione bezpieczeństwo życia
Ukraina -> Polska

Po drugie ucieka się dziećmi i kobietami, a nie facetami w sile wieku. Facety idą na wojnę jak Ukraińcy. Takim to aż chce się z szacunku pomagać.

W 2015 roku w ramach fali emigracji od 50 do 70% uchodźców to byli facety w sile wieku, których rodziny zostały w kraju, w którym toczyła się wojna. A nawet jeszcze lepiej - część to facety z krajów, w których nie było żadnej wojny.

zefciu napisał(a): Fascynujesz mnie lumber.

Weź przestań, jestem tylko zwykłym nudnym człowiekiem.

zefciu napisał(a): Z jednej strony jesteś inteligentnym człowiekiem. Z drugiej — notorycznie konsumujesz kanały informacji przeznaczone dla pojebów.

Ale ja, z twojej perspektywy, jestem pojebem tylko tego nie widać, bo akurat nie gadamy o muzułmanach, karze śmierci, eutanazji, dostępie do narkotyków, minarchizmie etc. Uśmiech Aczkolwiek z mojego punktu widzenia nie jestem pojebem i uważam, że mam rozsądne poglądy.

zefciu napisał(a): Wiesz, kto podejrzewał szczere intencje u Łukaszenki?

NIKT

Nikogo takiego nie było. To był całkowicie zmyślony chochoł. Nikt z tych, którzy pomagali uchodźcom, lub domagali się przestrzegania prawa międzynarodowego nie wierzył w żadne dobre intencje Łukaszenki. Więc nie pierdol, bo równie dobrze mógłbyś ludzi wyzywać wprost od idiotów.

A tu masz absolutną rację. Rzeczywiście to chochoł. Oficjalnie przyznaję, że kij mi w oko.

zefciu napisał(a): Ale to jest przecież tylko taka narracja wesoła. Zarówno wśród uchodźców z Syrii, jak i wśród uchodźców z Ukrainy były kobiety i dzieci i zarówno tu i tu były „chłopy w sile wieku”.

Kuźwa ale znaj proporcje mocium panie.

Budowy w Polsce opustoszały, prace poprzerywane, bo Ukraińcy poszli na wojnę. Kobiety zostały z dziećmi w Polsce. U mnie na wsi sąsiad ma firmę spedytorską, która zatrudniała kierowców Ukraińców. Rodzinie jednego z nich udostępnił domek niby letniskowy ale zdatny do życia, a rodzinie drugiego z nich udostępnił swój dom. A oni pojechali na Ukrainę. Facety z Ukrainy zostają w Polsce jeśli mają ciężko chore/upośledzone dzieci potrzebujące ich opieki.

To jest inny typ ludzi, inna kultura i inna mentalność niż Ahmed z 2015. Wobec Ukraińców ludzie mają szacunek i podziw. Czemu tak nie było wobec Ahmedów?

zefciu napisał(a): A tak to nie mieliśmy. Łukaszenka grzecznie zakończył całą operację już po Usnarzu Górnym, jak tylko przekonał się o niezłomności rządu PiS. Tak było, nie zmyślam.

No i tu się nie dogadamy. Jestem zdania, że gdyby pokazać empatię i pokazać światu, że tędy jest droga otwarta do Niemiec, to już bez udziału Łukaszenki zwaliłaby się nam na głowę kupa ludu do ogarnięcia. Tak ja szczerze uważam, a za debili to mają chyba ludzi refudżisłekomiści, którzy myślą, że wszystko skończyłoby sie na kilku wpuszczonych imigrantach.

zefciu napisał(a): No i? Fakt, że jeden uchodźca okazał się Baronem Münchhausenem oznacza, że nie możemy pomóc żadnemu innemu?

Pomagać trza ale z głową. Wpuszczanie każdego jak leci bez żadnej weryfikacji to był debilizm. Dobrze, że UE już to zrozumiała i zrewidowała swoją politykę graniczną.

Sofeicz napisał(a): U nas uchodźca to tylko blondas.

Głupoty gadasz. Polacy nie są rasistami. Przynajmniej większość. Prędzej mógłbyś oskarżyć Polaków o islamofobię.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): To jest inny typ ludzi, inna kultura i inna mentalność niż Ahmed z 2015. Wobec Ukraińców ludzie mają szacunek i podziw. Czemu tak nie było wobec Ahmedów?

Kolejny zaczyna p.....
A ilu, jeśli można spytać, poznał Lumber osobiście Ahmedów?
Czy tylko zna ich dogłębnie z gazet i TV?

PS. Ja też mógłbym p.... bez sensu, bo dzisiaj widziałem kilku napranych Ukraińców w sile wieku w markecie.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): A ilu, jeśli można spytać, poznał Lumber osobiście Ahmedów?

A to trzeba znać osobiście żeby się wypowiadać? Ilu muszę poznać, żeby się wypowiadać? Bo takich np. Niemców albo Amerykańców nie znam żadnego, a jak się o nich wypowiadam, to nikt mi jakoś nie zwraca uwagi.

Sofeicz napisał(a): Czy tylko zna ich dogłębnie z gazet i TV?

Nie czytam gazet, nie oglądam TV.

Polegam na internecie.

I bańkach informacyjnych <joke>.

Sofeicz napisał(a): Kolejny zaczyna p.....

Dobry merytoryczny argument.

Sofeicz napisał(a): PS. Ja też mógłbym p.... bez sensu, bo dzisiaj widziałem kilku napranych Ukraińców w sile wieku w markecie.

Ja z kolei mieszkałem z Ukraińcami i Białorusinami w hotelu robotniczym. Bardzo spoko ludzie. W pokoju mieszkałem z Polakiem, który każdego nia po robocie pił 8 albo więcej piw i jarał szlugi takie że aż oczy szczypały, a z Ukraińcami i Białorusinami mogłem się napić kurturanie jakichś ichniejszych specyfików, a palić wychodzili na dwór.

Ale to wszystko są nasze dowody anegdotyczne. Już lepsze są statystyki.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Sofeicz napisał(a): A ilu, jeśli można spytać, poznał Lumber osobiście Ahmedów?

A to trzeba znać osobiście żeby się wypowiadać?

Przynajmniej jednego Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Przynajmniej jednego Uśmiech

No to znam. Egipcjanina proweniencji koptyjskiej. Prowadzi Kebaba u mnie na wsi i trza mu przyznać, ze robi naprawdę zajebiste kebaby; w Radomiu takich nie ma. Ludzie ze wszystkich okolicznych wioch się do niego zjeżdżają na szamę. Spoko gościu. Oby takich jak najwięcej. W miejsce każdego McDonalda w Polsce wstawiłbym takiego kebabowego Egipcjanina.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Nie wiem ile razy trzeba tłumaczyć refudżisłelkomistom różne podstawowe sprawy - że jak jest wojna i już się ucieka aby znaleźć schronienie, to do pierwszego najbliższego kraju, w którym woja się nie toczy.
Jak będziesz kiedyś uciekał przed wojną albo prześladowaniem, to możesz, jeśli chcesz, się do tych, wyciągniętych z dupy przez ruskich trolli zasad będziesz stosować. Ale nie życzę Ci tego.
Cytat:Po drugie ucieka się dziećmi i kobietami, a nie facetami w sile wieku. Facety idą na wojnę jak Ukraińcy.
Jedni idą, a inni nie idą. Już pisałem, że to jest tylko narracja, że Syryjczycy nie walczo, a Ukraińcy walczo. I tu i tu uciekają osoby różnych płci.

Cytat:Ale ja, z twojej perspektywy, jestem pojebem
Nie, nie jesteś. Jesteś Gabe.


Cytat:To jest inny typ ludzi, inna kultura i inna mentalność niż Ahmed z 2015. Wobec Ukraińców ludzie mają szacunek i podziw. Czemu tak nie było wobec Ahmedów?
Odpowiedź jest prosta. Ale Ci się nie spodoba.

Cytat:Tak ja szczerze uważam, a za debili to mają chyba ludzi refudżisłekomiści, którzy myślą, że wszystko skończyłoby sie na kilku wpuszczonych imigrantach.
Ale przecież i tak się nie skończyło na kilku wpuszczonych imigrantach.

Cytat:Pomagać trza ale z głową. Wpuszczanie każdego jak leci bez żadnej weryfikacji to był debilizm.
Ale przecież tego nikt nie postuluje. No może poza jakimiś skrajnymi anarcholami.
Cytat:Głupoty gadasz. Polacy nie są rasistami. Przynajmniej większość.
Ale ci, którzy leją uchodźców za to, że mają zbyt ciemną skórę — są. I chciałbym wierzyć, że to nie są Polacy, ale niestety prawdziwi Szkoci mi nie pozwalają.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
[Obrazek: 277783017_369759835047138_45400501717631...e=62570D65]
Sebastian Flak
Odpowiedz
To w takim razie Rosja jest toksycznym krajem wobec innych krajów.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): To w takim razie Rosja jest toksycznym krajem wobec innych krajów.

Bo rosyjskość jest toksyczna. To kraj rządzony przez elity gardzące durniami z nizin. A te niziny żyjąc w biedzie bez perspektyw, nałogach i standardowym ujebywaniu wszystkich i wszystkiego mają poczucie własnej marności. I zagłuszają to poczucie niszcząc innych. Tam zginęła sielska etniczność i otwartość na gości zastąpiona nienawiścią i poczuciem sowieckiej godności, którą kupuje się wódką, strachem albo workiem cebuli. Na całym świecie żołnierzy poległych traktuje się z honorami, nawet jak biorą udział w wojnie nikczemnej. W ruskim mirze czeka na nich NKWD, gnicie w rowach, śmieszna odprawa a jak zginą to i śmierć głodowa dla rodziny. Dlatego na froncie i w domu bliżej im do zachowań zwierząt niż ludzi. Z resztą zajrzyj sobie tam gdzie ruskość się odcisnęła w mentalności w Polsce. Do pegieerów, urzędów, socjalnych osiedli, państwowych zakładów, kopalni itd. I zobacz jak to kurła, działa u nas i kto powstaje z ruskich mechanizmów.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): W ruskim mirze czeka na nich NKWD, gnicie w rowach, śmieszna odprawa a jak zginą to i śmierć głodowa dla rodziny.

Rodziny zabitych dużą kasę dostają. Dużą jak na rosyjskie warunki. Chyba coś koło 250-300 tysięcy złotych albo równowartość 70 tysięcy dolarów. Jakoś tak. Nie pamiętam już gdzie to wyczytałem.

Gawain napisał(a): Na całym świecie żołnierzy poległych traktuje się z honorami, nawet jak biorą udział w wojnie nikczemnej.

Na twitterze są filmy z ceremonii pogrzebowych. Co prawda widziałem uczczenie pamięci zabitych 55 żołnierzy jakieś elitarnej jednostki - nie wiem jak jest ze zwykłym mięsem armatnim - pewnie krematorium i "zaginął w akcji", a co za tym idzie brak kasy dla rodziny.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Gawain napisał(a): W ruskim mirze czeka na nich NKWD, gnicie w rowach, śmieszna odprawa a jak zginą to i śmierć głodowa dla rodziny.

Rodziny zabitych dużą kasę dostają. Dużą jak na rosyjskie warunki. Chyba coś koło 250-300 tysięcy złotych albo równowartość 70 tysięcy dolarów. Jakoś tak. Nie pamiętam już gdzie to wyczytałem.

Dla zabitych "oficjalnie" czyli coś koło kilkuset żołnierzy, których śmierci nie dało się wyciszyć od razu. Dla "zaginonych" jest gówno, a najpewniej blamaż i oskarżenia o dezercję.


Gawain napisał(a): Na całym świecie żołnierzy poległych traktuje się z honorami, nawet jak biorą udział w wojnie nikczemnej.

Na twitterze są filmy z ceremonii pogrzebowych. Co prawda widziałem uczczenie pamięci zabitych 55 żołnierzy jakieś elitarnej jednostki - nie wiem jak jest ze zwykłym mięsem armatnim - pewnie krematorium i "zaginął w akcji", a co za tym idzie brak kasy dla rodziny.
[/quote]

Dla zwykłych jest to.

Cytat:W czeczeńskich mediach poinformowano o wsparciu rodzin kadyrowców, którzy zginęli na Ukrainie. Otrzymały one od Kadyrowa po... worku ziemniaków i cebuli oraz butelce oleju.
Kadyrowcy walczyli na Ukrainie ramię w ramię z Rosjanami niemal od pierwszego dnia wojny na Ukrainie. Kim są? To czeczeńscy żołnierze, których nazwa pochodzi od nazwiska Ramzana Kadyrowa, szefa wchodzącej w skład Rosji Republiki Czeczeńskiej.

Ogromne straty Czeczenów na Ukrainie
Do walk nad Dnieprem zostali skierowani najbardziej zaufani żołnierze Kadyrowa, którzy słyną z okrucieństwa. Jednak jak wynika z informacji ukraińskiego wywiadu, kadyrowcy nigdy nie zostali wykorzystani w walkach na pierwszej linii frontu. Ich zadania polegały przede wszystkim na nękaniu cywilów oraz nagrywaniu materiałów propagandowych, kolportowanych w mediach społecznościowych.

Brutalność Czeczenów na niewiele się zdała. Biorąc pod uwagę ich liczebność, ponieśli ogromne straty - setki z nich zginęło. W związku z tym, już 13 marca podjęto decyzję o wycofaniu kadyrowców z Ukrainy.

Paczki z ziemniakami, cebulą i olejem
W ostatnich dniach, kontrolowana przez Kadyrowa propagandowa telewizja Grozny TV opublikowała materiał o wsparciu rodzin zabitych na Ukrainie żołnierzy. Określenie "wsparcie" należy jednak wziąć w duży cudzysłów.

Rodziny otrzymały bowiem od Kadyrowa paczki żywnościowe, które zawierały worek ziemniaków i cebuli, a także butelkę oleju roślinnego. Na wspomnianym materiale można zobaczyć, jak przygotowane do rozdania paczki zostały rozstawione na leżącej na ziemi ceracie gdzieś na terenie Groznego.

"Tak Kadyrow ceni i szanuje swoich bojowników"
W tle słychać głos lektora, który twierdzi, że w ten sposób "władze dbają o rodziny wojskowych". Ukraiński poseł Ołeksij Honczarenko skwitował, że „tyle właśnie jest warte dla Kadyrowa życie własnego żołnierza”. „To nie jest wyprzedaż. To jest "pomoc" od Kadyrowa dla swoich bojowników. Od razu widać, jak wszystkich ceni i szanuje” — napisał na Telegramie

RAPORT
Wojna na Ukrainie

Czeczeni sami walczyli niedawno o niepodległość
Obecność Czeczenów na Ukrainie jest o tyle zaskakująca, że jeszcze do 2009 r. wielu z nich walczyło z Rosjanami o niepodległość położonej na Kaukazie republiki. Wśród bojowników znajdował się również sam Kadyrow. Jak sam kiedyś przyznał, pierwszego Rosjanina zabił w wieku 16 lat.

Na stronę Rosjan przeszedł w 2000 r. Sześć lat później rozpoczął niepodzielnie rządzić Czeczenią, zajmując kolejno stanowiska premiera, prezydenta i wreszcie szefa republiki. W zamian za całkowitą lojalność wobec Kremla, Rosjanie dla mu wolną rękę w sprawowaniu rządów w Czeczeni. W ten sposób została ona przekształcona de facto w prywatny folwark Kadyrowa.
Sebastian Flak
Odpowiedz
"Z początku życie było walką o byt, teraz jest o standard życia, potem będzie o jakość myślenia i to jest nadchodzący, ziemski cel ludzkiej egzystencji."


"Nie możecie szczerze kochać waszych współbraci w wyniku zwykłego aktu woli. Miłość rodzi się tylko z gruntownego zrozumienia motywów i poglądów waszych bliźnich. Nie jest tak ważne, aby kochać dziś wszystkich ludzi, jak to, aby każdego dnia nauczyć się kochać jedną więcej istotę ludzką. Jeśli każdego dnia albo każdego tygodnia uda wam się zrozumieć jeszcze jednego z waszych bliźnich i jeśli jest to limit waszych możliwości, na pewno uspołeczniacie i prawdziwie uduchowiacie waszą osobowość."
Odpowiedz
Gawain napisał(a):Obecność Czeczenów na Ukrainie jest o tyle zaskakująca, że jeszcze do 2009 r. wielu z nich walczyło z Rosjanami o niepodległość położonej na Kaukazie republiki. Wśród bojowników znajdował się również sam Kadyrow. Jak sam kiedyś przyznał, pierwszego Rosjanina zabił w wieku 16 lat.

Na stronę Rosjan przeszedł w 2000 r. Sześć lat później rozpoczął niepodzielnie rządzić Czeczenią, zajmując kolejno stanowiska premiera, prezydenta i wreszcie szefa republiki. W zamian za całkowitą lojalność wobec Kremla, Rosjanie dla mu wolną rękę w sprawowaniu rządów w Czeczeni. W ten sposób została ona przekształcona de facto w prywatny folwark Kadyrowa.
Widać że Wołodia pilnie studiował Machiawellego.
Identycznie postępował jego mentor Cesare Borgia.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
"Intuicja powie myślącemu umysłowi, gdzie szukać dalej"

Jonas Salk
Odpowiedz
Cytat:MYŚLAŁEŚ O TYM?
Za 100 lat w 2123 roku wszyscy zostaniemy pochowani wraz z naszymi krewnymi i przyjaciółmi.
Nieznajomi będą mieszkać w naszych domach, o których budowę tak ciężko walczyliśmy, i będą właścicielami wszystkiego, co mamy dzisiaj.
Wszystkie nasze nieruchomości będą nieznane, jeszcze się nie narodzą… w tym samochód, na który wydałeś fortunę, prawdopodobnie będzie na złomowisku, myślę, że będzie w rękach nieznanego kolekcjonera.
Nasi potomkowie raczej nie będą wiedzieć, kim byliśmy, ani nie będą o nas pamiętać.
Ilu z nas zna ojca naszego dziadka?
Po naszej śmierci zostaniemy zapamiętani na kilka lat, potem będziemy już tylko portretem w czyjejś bibliotece, a kilka lat później nasza historia, nasze zdjęcia, nasze czyny pójdą na śmietnik zapomnienia. Nawet wspomnieniami.
Może gdybyśmy pewnego dnia przestali analizować te pytania, zrozumielibyśmy, jak ignoranckie i słabe było marzenie o zdobyciu wszystkiego…
Gdybyśmy tylko mogli myśleć, na pewno nasze podejście, nasze myśli by się zmieniły, bylibyśmy innymi ludźmi...
Zawsze mieć więcej i więcej, nie mając czasu na rzeczy, które są naprawdę wartościowe w tym życiu....
Zmieniłbym to wszystko, by żyć i cieszyć się tymi spacerami, których nigdy nie brałem... tymi nieoddanymi uściskami... tymi pocałunkami dla naszych dzieci i naszych miłości... tymi psikusami, których nigdy nie mieliśmy Nie miałem czasu.
To z pewnością byłyby najlepsze chwile do zapamiętania.
Zasadniczo wypełniłyby nasze życie radością...
I to właśnie marnujemy dzień po dniu chciwością, chciwością, nietolerancją!
Jest jeszcze czas dla nas! Pomyśl o tym!!!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100050568516279

Fajny tekst.

Do czego mógłbym się przyczepić to do tego, że teraz mamy technologię taką, że jednak nasi dalecy potomkowie coś tam, a nawet sporo, będą mogli o nas wiedzieć - jeśli tylko będą chcieli. W necie jest tyle informacji na temat każdego człowieka, że to już nie te czasy kiedy nie było komputrów i internetu.

Jeszcze do czego bym się przyczepił - można być chciwym (ja np. lubię pieniądze - lubię je mieć i zarabiać) i do tego lubić swoją pracę i poświęcać czas bliskim. I takie życie uważam za spoko Uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
[Obrazek: 431867582_723046046482072_66270210929543...e=65F65FCD]
Sebastian Flak
Odpowiedz
❞ Ludzie myślą, że dzieciństwo to etap do przyszłego skasowania, nie zdają sobie jednak sprawy, że młodziutki umysł posiada potężną wiedzę o tym jak wykorzystać swoje życie. Nie odchodź ze  świata z sukcesami, lecz pożegnaj się tak, aby przeczuwać, że może da się to zrobić drugi raz inaczej, nie tak po swojemu, i nie — nie jest teraz za  późno.❝

❞ Albo chcesz być kochana, nie rozumiejąc miłości, jedynie jej przyjemne strony, albo kochasz sama tego kogoś i ty uczysz go tego jak powinno się kochać, a on uczy ciebie. Nie ma mowy o silnej miłości bez wzajemnego uczenia się o smutkach drugiej osoby. Jeżeli któreś z was kiedyś posiądzie siłę samowystarczalności, niech obdarzy nauką o niej tą drugą osobę. Gdy oboje będziecie samowystarczalni w swoich już nieukrytych smutkach, będziecie już bardzo blisko do dojrzałego rozpoczęcia kochania trzeciej osoby. ❝
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości