Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankieta
Witam,
Mam do Was prośbę - staram się o szóstkę na koniec roku z biologii i mam za zadanie zrobić projekt o elektrośmieciach. Muszę zrobić ankietę na ten temat. Jeśli to nie stanowi problemu, czy mogli byście odpowiedzieć na moje 6 pytań? Najlepiej krótko i na temat. :mrgreen: Pomożecie? Zdezorientowanymile:
1. Czy segregujecie odpady?
2. Czym są elektrośmieci?
3. Czy stanowią one zagrożenie dla środowiska i dlaczego?
4. Co należy zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym lub elektronicznym?
5. W jaki sposób Wy się ich pozbywacie?
6. Jakie są kary za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących pozbywania się elektrośmieci?
Oczywiście chciałbym, abyście odpowiadali zgodnie z Waszą obecną wiedzą na ten temat. Zdezorientowanymile:

Odpowiedz
1. W miarę rozsądku, tak
2. Śmieci po urządzeniach elektycznych ? Duży uśmiech
3. Jeżeli zawierają el. toksyczne - tak + jeżeli ich rozkład jest stosunkowo długi - tak
4. Stare akumulatory można sprzedać za 30zł Duży uśmiech (niektóre inne podobnie) - resztę oddać do punktu utylizacji
5. wyrzucam do śmieci (w końcu zbiorniki na odpady są izolowane od przepływu wodnego Język )
6. Finansowe oczywiście Duży uśmiech + ew. kara naturalna w postaci zatrucia wody (ale to zanim dotrze do obiegu, to minie te x lat..)
Odpowiedz
1. Jeszcze nie, czekamy aż administracja postawi nowe kubły. Segregacja będzie obowiązkowa w myśl ustawy śmieciowej od lipca.
2. Zepsutymi urządzeniami elektrycznymi?
3. Pewnie tak, jeżeli zawierają toksyczne/szkodliwe substancje, np. rtęć, freon. Zwykle zawierają dużo tworzyw sztucznych, które się długo rozkładają. Poza tym mogą być niebezpieczne dla zwierząt leśnych (np. kable, ostre krawędzie blach).
4. Wyrzucić do odpowiedniego pojemnika/oddać do odpowiednich miejsc zbioru albo w sklepie przy zakupie nowego sprzętu.
5. Zwykle gubię :roll: Nie pamiętam, żebym wyrzucała, raczej chomikujemy. Drobne rzeczy, np. słuchawki wyrzucam normalnie do śmieci.
6. Nie wiem, kary jakieś pieniężne? Ale to jest raczej niewykrywalne.
The spice must flow
Odpowiedz
1. Tak
2. Zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne
3. Tak. Zawierają metale ciężkie i mogą emitować substancje toksyczne.
4. Zwracać przy zakupie nowych lub w specjalnych punktach.
5. Nie pozbywam się. Wędrują do szpejów.
6. Pewnie nie ma, gdyż ciężko to udowodnić.
Natura albowiem w rozmaitości się kocha; w niej wydaje swoją moc, mądrość i wielkość.
(Jędrzej Śniadecki)

Odpowiedz
Cytat:1. Czy segregujecie odpady?
2. Czym są elektrośmieci?
3. Czy stanowią one zagrożenie dla środowiska i dlaczego?
4. Co należy zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym lub elektronicznym?
5. W jaki sposób Wy się ich pozbywacie?
6. Jakie są kary za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących pozbywania się elektrośmieci?
1)
Nie
2) - 6)
To nie są pytania ankietowe.

Odpowiedz
Do autora: utwórz sobie jakąś ankietę na darmowym serwisie, bo skoro mamy się odnosić do naszej wiedzy, to lepiej żeby nie było odpowiedzi na te pytania udzielonych przez innych zgromadzonych w jednym miejscu.

1. Nie.
2. Prawdopodobnie odpady po między innymi niefunkcjonalnym sprzęcie elektrycznym, rzadziej elektronicznym.
3. Tak. Z kilku powodów. Między innymi dlatego, że zawierają metale ciężkie, które na powietrzu i pod wpływem wilgoci tworzą rozpuszczalne w wodzie (np. glebowej) tlenki metali. Kiedyś, gdy w chłodnicach stosowano jako gaz roboczy freon-12 (dichlorodifluorometan) dodatkowym elementem niesprzyjającym środowisku była zdolność tego gazu do wędrówki w górne rejony stratosfery i niszczenie cząsteczek ozonu (O3). Inna sprawa to baterie, zawierające ogniwa galwaniczne - same w sobie nie są szkodliwe, ale po ich uszkodzeniu może dojść do wycieku szkodliwych substancji.
4. Przetworzyć. Właściwie stary sprzęt elektryczny i elektroniczny jest tym rodzajem odpadu, o który obecnie biją się różne sklepy z elektroniką czy salony komputerowe. Ze starego sprzętu można odzyskać, przy odpowiedniej obróbce, metale szlachetne, półprzewodniki czy nawet poszczególne sprawne części, które mogą zostać użyte w urządzeniu nowym, ale gorszej jakości.
5. Oddaję do skupów, a często jest też okazja otrzymać jakiś rabat za oddanie np. starego telefonu czy telewizora (-15% w Saturnie na zakupy powyżej 200 zł, ale to dawno temu).
6. Jeśli te odpady są toksyczne, a skala odpowiednio duża - wysoka grzywna.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
1.Niestety nie.Moja kuchnia ma 3 metry kwadratowe.Nie mógłbym zmarnowac połowy tej przestrzeni na kubły do segregacji odpadów:_)
2.Śmiei po RTV i AGD
3.Tak.Ponieważ nie ulegają rozkładowi
4.Położyć koło śmietnika żeby sobie ktoś wziął
5.Jak wyżej
6.Nie mam pojęcia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości