Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neuromancera gimnastyka neuronów
Ok skończyłem go przed zajaraniem i jakiś naprawdę dziwny ten test.
Wyniki to:
Zdolności interpersonalne: 6 gwiazdek (jak pisałem wyżej, poziom testu dziecinie prosty)
Zdolności logiczno-matematyczne: 6 gwiazdek (znowu bez wielkiego trudu, nie za bardzo rzetelny wynik według mnie...)
Zdolności językowe: 1 gwiazdka (znowu to śmieszne wiedząc ze radzę sobie dobrze w kilku językach...)
Orientacja przestrzenna: 2 gwiazdki (Mam dość dobrą orientacje w terenie ale to może nie związane)
Muzykalność: 2 gwiazdki (No kurwa, mam stare głośniki to nie ma co się dziwić ze odpowiadałem w tym teście po prostu na chybił trafił...)
Zdolności Fizyczno-Motoryczne: 6 gwiazdek (Znowu chuj wie co a nie test, na obrazek mózgu myślałem ze ani razu nie udało mi się kliknąć a ćwiczenie z wprowadzeniem bili do dziury jest proste jak cep dla kogoś kto używał wcześniej komputerem... )
Cytat:To tylko taka zabawa Zdezorientowanymile: Testów wielorakiej inteligencji chyba w internecie nie znajdziesz w ogóle. To jest Focus tu się cudów rzetelności i wymagań intelektualnych raczej nie należy spodziewać :wink:
No właśnie widzę Język
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
Mimo wszystko jesteś mądrzejszy Oczko masz tych inteligencji aż siedem. Do tej pory miałeś dwie :-D
Sebastian Flak
Odpowiedz
Tylko 7 ?
Ja mam setki inteligencji i zobaczysz ze jeszcze będę władał światem Oczko
Zobaczysz... :]
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
Chyba tamtym światem. Ten sobie już dawno zarezerwowalem... :-P
Sebastian Flak
Odpowiedz
Zobaczymy Język

Wracając do tematu,
Tutaj spoko test aby sprawdzić czy potrafisz wypatrzeć "uśmiech Duchenne"
http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/m...ys/smiles/
-Konfucjusz
Odpowiedz
Poleciał plus. Oglądałeś "Lie to me"?
Sebastian Flak
Odpowiedz
No oglądałem Oczko
Można powiedzieć ze od tego zaczęła się moja "świadoma" przygoda z językiem ciała bo zacząłem potem grzebać w internecie i uświadomiłem sobie wtedy ze od zawsze mam do tego smykałkę.
Szkoda ze serial nie działał i zatrzymali go na trzecim sezonie Smutny

EDIT:
http://www.youtube.com/watch?v=7svrgyDT1zI
Kurde fajny dokument który kiedyś oglądałem ale po Polsku go raczej niema, na yt masz za to sporo po angielsku o Eckmanie i jego metodzie jak trochę czaisz w tym języku.
Taka ciekawostka to to ze jak eckman Ja od dziecka stroje w lustrze najróżniejsze miny do samego siebie.
Moze dlatego go tak polubiłem bo w jakimś tam stopniu się z nim utożsamiam Język
-Konfucjusz
Odpowiedz
Tutaj artykuł "Learning To Learn Faster Part II: Harnessing the Subconscious For Accelerated Performance", czyli o czytaniu z pomocą palca lewej ręki polecanym przez Kwika oraz metodzie MacGyvera propagowanej przez twórcę... "MacGyvera".
Zamierzam stworzyć mężczyznę i kobietę z grzechem pierworodnym. Następnie zamierzam zapłodnić kobietę samym sobą, tak abym mógł się narodzić. Będąc człowiekiem, zabiję się w ramach ofiary dla samego siebie aby ocalić Cię od grzechu na który Cię początkowo skazałem... TA DA!!!
Odpowiedz
CreatedMind napisał(a):No oglądałem Oczko
Można powiedzieć ze od tego zaczęła się moja "świadoma" przygoda z językiem ciała bo zacząłem potem grzebać w internecie i uświadomiłem sobie wtedy ze od zawsze mam do tego smykałkę.
Szkoda ze serial nie działał i zatrzymali go na trzecim sezonie Smutny

Właściwie to i ja się zacząłem tym interesować bliżej po obejrzeniu paru odcinków Oczko

Cytat:EDIT:
http://www.youtube.com/watch?v=7svrgyDT1zI
Kurde fajny dokument który kiedyś oglądałem ale po Polsku go raczej niema, na yt masz za to sporo po angielsku o Eckmanie i jego metodzie jak trochę czaisz w tym języku.

Spokojnie Oczko Jest I po polsku masa materiałów z Eckmanem. NA takim chomiku jest tego pełno, a jak poszukasz to i filmy się znajdą. Po angielsku dość dobrze rozumiem ale wolę po polsku, łatwiej przyswoić sobie treść i zapamiętać. .

Cytat:Taka ciekawostka to to ze jak eckman Ja od dziecka stroje w lustrze najróżniejsze miny do samego siebie.
Moze dlatego go tak polubiłem bo w jakimś tam stopniu się z nim utożsamiam Język

Z ciekawostek mozna dodać i tę że nie ma o nim hasła na polskiej wiki.

I garść artykułów w temacie:

Wyniki badań zależności między inteligencją ogólną a inteligencją emocjonalną

W skrócie im większe IQ tym większe EQ. Pocieszające.

A tutaj stronka z testami osobowości, IQ i EQ oraz z pełnym przekrojowym opisem ukucia terminu, historią powstania, zależnością między IQ a sukcesem i inne fajne rzeczy Duży uśmiech:

http://www.iqelite.com/pl/eq-emotional-i...ence-test/

NotInPortland napisał(a):Tutaj artykuł "Learning To Learn Faster Part II: Harnessing the Subconscious For Accelerated Performance", czyli o czytaniu z pomocą palca lewej ręki polecanym przez Kwika oraz metodzie MacGyvera propagowanej przez twórcę... "MacGyvera".

Poleciałby plus ale jeszcze się nie da Oczko
Sebastian Flak
Odpowiedz
I kolejna nowinka wspomagająca uczenie. Tym razem z zakresu nauki języków obcych:
Śpiewanie ułatwia naukę języków obcych. Uśmiech
Sebastian Flak
Odpowiedz
CreatedMind napisał(a):Zobaczymy Język

Wracając do tematu,
Tutaj spoko test aby sprawdzić czy potrafisz wypatrzeć "uśmiech Duchenne"
http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/m...ys/smiles/

Wykonałem w tempie ekspresowym i mój wynik to 12 na 20.
Widziałem kiedyś program w tv o schizofreniach (podawano tam, że schizofrenicy nie potrafią odróżnić mimiki ludzi-przyjazny uśmiech mogą odebrać jako podstęp na uśpienie uwagi w celu wyrządzenia krzywdy)i podano tam przykłady fałszywych uśmiechów.W pamięć zapadło mi, że kiedy uśmiech jest fałszywy to policzki idą w górę a przy oczach robią się kurze łapki-to mi najbardziej w tym teście pomogło
Odpowiedz
@ Neuromanta

Slyszac slowo mnemotechnika przypominam sobie kwadrat termodynamiczny (zamiast H jest I)
A brzmi on tak:
S-tudenci I-nzynierii P-rocesowej G-alopujacym T-empem F-orsuja V-szelkie U-trudnienia

[Obrazek: 220px-Guggenheim_square.svg.png]
Inna wersja:
Vicekonsul Urugwaju Stary Hrabia Pafnucy Gryzł Twarde Fistaszki
PS. Wersja niemiecka jest rowniez dowcipna:
Sehe und verstehe, hier finden Physiker gute Thermodynamik.
(patrz i zrozum, oto fizycy tworza dobra termodynamike)
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego" - ukaz cara Rosji Piotra I z 9 grudnia 1708 roku
 "Cudów nie ma" - Józef Stalin
Odpowiedz
Fajne. Pierwszy raz widzę by mnemotechniki miały zastosowanie do grafik.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Bylo bardzo uzyteczne w zapamietywaniu relacji Maxwella, w dawnych czasach jak bylem studentem. A potem bylo juz z gorki...
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego" - ukaz cara Rosji Piotra I z 9 grudnia 1708 roku
 "Cudów nie ma" - Józef Stalin
Odpowiedz
A tutaj mam ciekawy artykuł o samokierowanej neuroplastyczności czyli o tym jak tworzyć dobre nawyki
Sebastian Flak
Odpowiedz
Tak kminię i nic nie mogę wykminić. Jak zapamiętywać ciągi liczb binarnych? np
255 - 11111111
Jakoś trzeba by to zakotwiczyć do zakładek z GSP, ale jak?

Masz w pamięci jakieś hm... stałe fizyczne, matematyczne, albo inne stałe, które przydają się w życiu?
c^2 = Zachód słońca, widać statek, który WyPłyWa z portu. Na rufie stoi hiszpan z wąsikiem, gra na uKuLeLe, strasznie fałszując. DoKoPać za to postanowiła mu TuJa = 8.78755179*10^16
Owoc Nienawiści

''Ty nie wiesz że w kablu płynie prad, ty musisz w to uwierzyć,, - ks. Stachu

"Nie powinno się dawać wiary cytatom krążącym w internecie" - Henryk Sienkiewicz
Odpowiedz
Ja to co najwyżej parę linijek wierszy o Pi. Ale Wron może pomoże Oczko
Sebastian Flak
Odpowiedz
Mam! Mam!! Duży uśmiech
Wymyśliłem otóź coś takiego:
dajmy na to 00001111, rozbijamy oktet na dwa kwartety: 0000 i 1111.
Robimy wędrójącą jedynkę, przypisujac kolejnym kwartetom ich decymalne odpowiedniki:
0000 - 0
0001 - 1
0010 - 2
0011 - 3
...
1111 - 15
czyli zakladki w GSP bd np Słoń i TaLerz. (dobra, to specyficzny przypadek gdzie liczba decymalna jednego kwartetu jest taka sama jak decymalna calej liczby ^,^)
ale dajmy na to hm 10101010 - HaDeS wybity aTłaSem. Decymalnie to 170. Czyli finalnie mamy tyranozaura biegajacego z kosa po hadesie wybitym atłasem. Lol Duży uśmiech
Swoja droga pamietasz c^2, Neuromancerze? ;>
Owoc Nienawiści

"Nie powinno się dawać wiary cytatom krążącym w internecie" - Henryk Sienkiewicz
Odpowiedz
Mnie to przerasta. Zdecydowanie. I nie pamiętam. Swoją drogą to żeś wydumał nowe zastosowanie do zakładek. Do czego potrzebne ci takie zastosowanie? Będziesz komputery programował z pamięci? Oczko Możesz też się podzielić odkryciem na wikibooks albo wikipedii. W ten sposób przejdziesz do historii :-D
Sebastian Flak
Odpowiedz
Może troche chaotycznie, pisze z tela, wiesz coś o tym chyba Duży uśmiech
Zastosowanie: szpanowanie na lekcjach sieci oraz gigantyczne ułatwienie na przyszłym egzaminie zawodowym. W przyszłości też się może przyda... czasami.
A historyjka ze statkiem jest prosta. Stosujesz właściwie mnemotechniki?
Owoc Nienawiści

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości