To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jezus, 3000 lat przed chrystusem.
#21
Ja tą książkę znalazłem w zwykłej bibliotece publicznej. Trudno żeby w kraju gdzie większość jest wierząca i nikt niczym się nie interesuje była popularna.
Odpowiedz
#22
Jeśli chodzi ci o to by zdyskredytować Biblię to naprawdę nie potrzebujesz do tego te książki.
Można ją ośmieszyć na wiele innych sposobów. (poczytaj to forum)
Generalnie prawie wszystko co w niej jest to jedynie opowiastki.
Za ewidentne offtopy wlepiam minusy. Minus zwrotny świadczy o tobie :-) Nie dokarmiam też trolli. Szczególnie Zefcia.
W pierwszych kilku minutach często edytuje swoje wypowiedzi uzupełniając je lub w celu poprawienia błędów.
__________________
Agnostyk, Ignostyk, Ateista
Odpowiedz
#23
bombom napisał(a):Ja tą książkę znalazłem w zwykłej bibliotece publicznej. Trudno żeby w kraju gdzie większość jest wierząca i nikt niczym się nie interesuje była popularna.

Litości.
Po to sa biblioteki, aby na półkach leżały książki.
Wiara czy jej brak nie ma tu nic do rzeczy.
A co zawartości tejże pracki: jeden wielki lolkontest.

_____________________________

webjami napisał(a):Zastanawiające, że ta książka jest NIEOSIĄGALNA! :|
Czyżby jakieś lobby maczało w tym swoje paluszki?
Nawet Amber na swojej stronie milczy jak grób..., bo wyszukiwarka nie daje żadnych wyników odnośnie książki i autorów.

To naprawdę zastanawiające!!!!!!!!!!!
Powiem więcej, to świadome zaciemnianie horyzontu myśli współczesnej!!!!!!!!!!!!!
To po prostu jasny i czytelny przykład brutalnej dominacji katotalibanu!!!!!!!!!!!

Dobra.
Powiększyłem zawartość lolkontestu, a teraz do rzeczy.
Wyszukiwarka nie wiele pomoże, bo to nie żaden spiseg!!!!!!!!!! tylko tak najzwyczajniej praca amatorska, więc trudno znaleźć jakiekolwiek solidne informacje o autorach jak i treści.
Ta książka, do bodajże października 2012 nie została wydana po angielsku.
Brak jej więc na Amazonie i Ebayu. Została wydana na pewno po hiszpańsku i chyba tylko po polsku.Duży uśmiech

I na tym można by właściwie zakończyć.

Tak mniej więcej 2012 Henisyn wrzucił link do Liberte, gdzie pewna wyegzaltowana agnostyczka zerżnęła treść tej arcybzdury i przedstawiła jako swoje niezwykle głębokie przemyślenia.Duży uśmiech
W skrócie: cała rzecz opiera się na skojarzeniach (skojarzeniach jeszcze raz skojarzeniachDuży uśmiech) autora. Otóż w oparciu nie o oryginalne teksty, tylko tłumaczenia pierwszych egiptologów np Budge Wallisa, Gardinera itd autor tej arcybzdurki, dodatkowo manipulując i kojarząc fakciory odkrywa odwiecznie ukrytą prawdę.

Tak na dobrą sprawę, to jest taka bzdura, że Ancient Aliens mają wyższy wspołczynnik rozsądku w swych rewelacjach i od czasu do czasu ktoś z tytułem uczelnianym (pół zartem- pół serio) skomentuje te ich rewelacje. W przypadku Pujola bym na to nie liczył.
Chociaż niezbadane są wyroki Atebota, i skoro Karl Heinz D. po iluś tam latach doczekał sie angielskiego przekładu - oczywiście nakładem środków i starań tamtejszych (ir)Racjonalistów pl i innych humanistów - to kto wie....Duży uśmiech
Ale z drugiej strony patrząc na dość spektakularną porażkę kampanii Atwilla...Duży uśmiech

webjami napisał(a):Podobnie było kilka lat temu z książką "Ewangelia Jezusa" – Johna Davidsona!

A także z Basią Thiering, Danem Brownem i wieloma innymi ....
Strach się bać.
webjami napisał(a):A swoją drogą jestem ciekaw jak długo utrzyma się w sprzedaży pozycja "Przeinaczanie Jezusa Kto i dlaczego zmieniał Biblię" (Bart D. Ehrman).
Już padło. Właśnie w ten poniedziałek, Terlik po cotygodniowym sabacie w klubie Ronina, w kuluarach wydał odpowiedni rozkaz i bojówki katolskie wyruszyły w kraj.
webjami napisał(a):Przez ostatni rok dogłębnie analizowałem ten temat i obawiam się, że były ksiądz Jezuita nie minął się z prawdą.
Oczywiście że tak.Duży uśmiech
Sadząc po analizach w tym darmowym e-booku, to nie pozostaje nic innnego jak pogratulować chrzescijaństwu i chrześcijanom, że doczekali się tak odkrywczych dekonstruktorów i odbrązawiaczy mitu.Duży uśmiech


Patafil napisał(a):@webjami

Miszczuniu, nie doszukuj się spisków tam gdzie ich nie ma. Po prostu ludziom się przejadło. Tego typu literatura jest w końcu adresowana do ludzi interesujących się historią i mających o niej pojęcie.
Zaprawdę to niezwykle miłe, że PAtafil w formie jest.
I jak przystało rasowemu Patafilowi, pracowicie, z kroplami potu na czole, powieksza obszary lolkontestu.Duży uśmiech
Taka literatura nie jest adresowana do ludzi parających się historią, ale do patafili wszelkiej maści
....
Patafil napisał(a):A tacy ludzie wcześniej czy później zrozumieją, o co w tej pejsato-propagandowej bazgraninie chodzi. Pamięta ktoś np. wydawnictwo ,,Uraeus'', które w latach 90. masowo wydawało Deschnerów, Drewermannów i innych skunksów lewackich? Gdzie oni teraz... Duży uśmiech
Trzeba było zajrzeć do darmowego e-booka. Bo w promowaniu antypejsatej patafilii jest lepszy od ciebie, rycerzyku nieobrzezanego serduszka.Duży uśmiech
W temacie właściwym, nawet powołuje się na McDonalda, co prawda tak całkiem po patafilsku, trochę wyrywając go z kontekstu, no ale zawsze...Duży uśmiech
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
#24
Mi się przypomina, jak na jakimś tam onecie ktoś zaczynał post tak: "Oto fragment z Księgi Henocha, której w Polsce nie dostaniemy, bo Kościół Katolicki nie pozwala...". Tak się składa, że Księgę Henocha wydała w Polsce... Księgarnia Świętego Wojciecha (w zbiorku "Apokryfy Starego Testamentu"). Dla wielbicieli spisgu więc fakty mają znaczenie trzeciorzędne.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#25
zefciu napisał(a):Mi się przypomina, jak na jakimś tam onecie ktoś zaczynał post tak: "Oto fragment z Księgi Henocha, której w Polsce nie dostaniemy, bo Kościół Katolicki nie pozwala...". Tak się składa, że Księgę Henocha wydała w Polsce... Księgarnia Świętego Wojciecha (w zbiorku "Apokryfy Starego Testamentu"). Dla wielbicieli spisgu więc fakty mają znaczenie trzeciorzędne.
A co myślisz o kabale?

exodim napisał(a):Ojezu, znów te bzdury i trele morele z Zeitgeista?
A to będzie zakazane na tym forum? Jakaś nowa ortodoksja się szykuję?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości