To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Państwo bez podatków, ale jak?
#81
Też mnie zastanawia co korsarz miał na myśli...
Sebastian Flak
Odpowiedz
#82
Gocek napisał(a):Pytasz poważnie? Aż nie mogę uwierzyć.

pytam poważnie, proszę odpowiedzieć.
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#83
W bardzo uproszczony sposób odpowiedział Ci Xeo.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#84
Gocek napisał(a):W bardzo uproszczony sposób odpowiedział Ci Xeo.

w takim razie dlaczego nikt nie podbija dzisiaj Somalii? Haiti itp. :lol2:
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#85
korsarz napisał(a):w takim razie dlaczego nikt nie podbija dzisiaj Somalii? Haiti itp. :lol2:
Zadając takie pytania, wykazujesz się niesamowitą ignorancją. A ten uśmieszek, mnie tylko w tym utwierdza.

Oczywiście, jak tylko Somalia uzyska stabilność polityczną, to zostanie podbita... Smutny
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#86
Gocek napisał(a):Oczywiście, jak tylko Somalia uzyska stabilność polityczną, to zostanie podbita... Smutny

na razie, od ponad 20 lat Somalia pogrążona jest w anarchii, dane wskazują że Somalijczycy nie chcą już państwa, lepiej im się żyje teraz niż pod rządami twojego ideologicznego idola Siada Barre.
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#87
korsarz napisał(a):na razie, od ponad 20 lat Somalia pogrążona jest w anarchii, dane wskazują że Somalijczycy nie chcą już państwa, lepiej im się żyje teraz niż pod rządami twojego ideologicznego idola Siada Barre.
A Korsarz czerpie wiedzę odnośnie Somalijczyków z...?

A Korsarz odnośnie moich idoli, czerpie wiedzę z...?

Jak już mówiłem - jesteś zaprogramowanym fanatykiem.

Nie dziwię się, że nie chcą państwa, bo od razu ktoś ich podbije :lol2: Może Etiopia? Już interwencje pokojowe miały miejsce. A tak im się tam dobrze żyje. Al-Shabaab są dobrymi zarządcami, niewątpliwie. No i oczywiście, nie chcą założyć islamskiego państwa... Smutny
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#88
Gocek napisał(a):A Korsarz czerpie wiedzę odnośnie Somalijczyków z...?

http://libertarianizm.pl/wolnosciowe_czy...zwyczajowe

http://mises.pl/blog/2011/08/09/murphy-a...w-somalii/

[Obrazek: z5x1l.jpg]

widać po danych, że rządy idola Gocka - Siada Barre były gorsze dla Somalijczyków niż życie w anarchii.
Na pomoc! mordują więźniów Bastylii!!!
Odpowiedz
#89
O cholera! To upadłe państwa, wojny domowe, są zjawiskami pozytywnymi. Korsarz właśnie to udowodnił. Może Grecja upadnie i będzie krainą mlekiem i miodem płynąca?

Niech jeszcze wspracie międzynarodowe dla Somalii się skończy i misje charytatywne niech spadają z tego "państwa", to będzie jeszcze lepiej. Al-Shabaab na szczęście morduje pracowników pomocy, którzy rozdają ludziom żywność i leki, i tym samym milicjanci wdrażają libertariański program naprawy "państwa". W końcu, statystyki nie kłamią.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#90
korsarz napisał(a):w takim razie dlaczego nikt nie podbija dzisiaj Somalii? Haiti itp. :lol2:
Wykazujesz się ignorancją w zakresie stosunków międzynarodowych. Np. wojska Etiopskie w 2006 roku wkroczyły do Somalii. Potem także:
http://en.wikipedia.org/wiki/War_in_Soma...80%9309%29
http://en.wikipedia.org/wiki/War_in_Soma...present%29
W 2003 roku to Etiopia brała udział w tworzeniu nowego rządu w Somalii.



Ale tak czy siak ta rozmowa nie ma sensu. Somalia (tam gdzie nie trwa wojna) znowu staje się państwowa. Jest taki fajny dokument o odradzaniu się państwa w Somalii na przykładzie Somalilandu. Niestety zapomniałem jego nazwy.
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#91
Akurat Somaliland odcina się od związków z resztą Somalii. Zresztą co się dziwić, zjawiskao ktorych mowiliscie Somalilandu dotyczyły w minimalnym stopniu.

PS. Korsarz, masz taką tabelkę z danymi dotyczącymi Somalilandu? To byłoby dobre porowanienie anarchii z państwem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości