To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch Narodowy - Quo Vadis?
#41
exodim napisał(a):*na pewno istotniejsze w XIX w., gdy transport czegokolwiek do USA i sprzedaż tego czegoś tam z zyskiem i tak była mało opłacalna
Śmiem twierdzić, że było zupełnie inaczej ze względu na to iż rynek amerykański był wtedy rynkiem bardzo chłonnym i szybko rozwijającym się.

Btw. Jedną z pierwszych osób, która zwróciła uwagę na obecność ceł w XIX wiecznej Ameryce był Milton Friedman.

Nie jest też prawdą, że cła miały miejsce tylko w czasie wojny. Były obecne cały czas. W 1823 Karolina Północna groziła secesją właśnie ze względu na podniesienie ceł ochronnych.
Jedna z największych ekonomicznych afer amerykańskich związana z Samuelem Swartwoutem polegała właśnie na tym, że jako poborca ceł w nowojorskim porcie przywłaszczył sobie ponad milion i uciekł w 1838 roku z kraju. Oczko
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#42
Baptiste napisał(a):Nie jest też prawdą, że cła miały miejsce tylko w czasie wojny.
Nigdzie
tak nie pisałem.
Cytat:Jedna z największych ekonomicznych afer amerykańskich związana z Samuelem Swartwoutem polegała właśnie na tym, że jako poborca ceł w nowojorskim porcie przywłaszczył sobie ponad milion i uciekł w 1938 roku z kraju. Oczko
No widzisz. Nie opłaca się taka polityka celna Język

Co do reszty, masz rację.Ale USA nigdy nie stosowało subsydiów czy wsparcia bezpośredniego firm w XIX w. aż do władzy nie doszli republikanie pod koniec tego wieku (o ironio) Uśmiech
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#43
nonkonformista napisał(a):A któż uczynił zeń boga?
Lud, który po wojnie nie miał już sił dalej walczyć o swoje. Aparat rósł aż osiągnął rozmiar absurdalny. Żadna z partii obecnie zasiadających w sejmie tego nie zmieni, czy RN jest wstanie, tego nie wiem ale po latach "czerwonego styropianu" ktoś inny zasługuje na szanse.
"Bezkarnie nie zabija się myślenia.Bezkarnie nie hołduje się miernotom." Ksawery Pruszyński
From the old world's demise
See an empire rise
From the north reaching far
Here we are
Odpowiedz
#44
ADR napisał(a):Lud, który po wojnie nie miał już sił dalej walczyć o swoje. Aparat rósł aż osiągnął rozmiar absurdalny. Żadna z partii obecnie zasiadających w sejmie tego nie zmieni, czy RN jest wstanie, tego nie wiem ale po latach "czerwonego styropianu" ktoś inny zasługuje na szanse.
Zatem skoro lud uczynił zeń bogów, to niech teraz lud nie ma pretensji, że się nimi stali.
Lud powinien zatem obalić tych bogów, bo samym narzekaniem się nic nie zrobi - to postawa niewolnicza.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#45
ADR napisał(a):Lud, który po wojnie nie miał już sił dalej walczyć o swoje. Aparat rósł aż osiągnął rozmiar absurdalny. Żadna z partii obecnie zasiadających w sejmie tego nie zmieni, czy RN jest wstanie, tego nie wiem ale po latach "czerwonego styropianu" ktoś inny zasługuje na szanse.


Zdajesz sobie sprawę, że identyczne argumenty doprowadziły do władzy komunistów i nazistów?
Odpowiedz
#46
El Commediante napisał(a):Zdajesz sobie sprawę, że identyczne argumenty doprowadziły do władzy komunistów i nazistów?

I co w związku z tym? Sugerujesz że jako szary obywatel nie mam prawa głosować na kogo chcę? Nie mam prawa być zdegustowany kierunkiem w którym ten kraj zmierza? Rozumiem że subwencje "przejadana" na kurwy i cygara to oznaka zdrowej demokracji?W mojej opinii te partie są skompromitowane i zarazem szkodliwe dla mojego kraju. Czy z mojego zdegustowania wyewoluuje nowy Hitler, nie mam pojęcia ale oglądanie tego co wyprawia "czerwony styropian" budzi mój gniew. Nie mamy prawa nie dbać o przyszłość naszego
kraju i żyć na koszt przyszłych pokoleń.

P.S. W moim kraju każdy z zapędami do mordowania własnego narodu podlegałby każe śmierci tak jak pedofile, gwałciciele i mordercy.
"Bezkarnie nie zabija się myślenia.Bezkarnie nie hołduje się miernotom." Ksawery Pruszyński
From the old world's demise
See an empire rise
From the north reaching far
Here we are
Odpowiedz
#47
Bosak fajnie wypunktował redaktorzynę Mrozowskiego, który zachowywał się paskudnie. 8)
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#48
http://www.nacjonalista.pl/2013/11/24/us...iotycznej/

Wygląda na to, że ten cały Ruch Narodowy to przysłowiowa kupa śmiechu z przewagą kupy. Innymi słowy: zesrać się można z uciechy, czytając o awanturach, krzykach, wrzaskach, pijaństwie a chuligaństwie Winnickiego i spółki, przaśne to takie i swojskie, z dobrą ekipą na Teneryfie też bym tak odpierdalał... Ale jednak od takich swojaków ciężko oczekiwać przejęcia sterów narodu i prowadzenia go odpowiedzialną, silną ręką po morzu współczesności :lups:
Odpowiedz
#49
Szczerze mówiąc,to o samej sprawie g... wiadomo jak było, ale fakt jest faktem - kochają się na tej naszej prawicy normalnie analnie i bez poślizgu. Jakby takie walki na lewicy wychodziły, to afera Rywina by był jeden z epizodów.

Odpowiedz
#50
Hastur napisał(a):http://www.nacjonalista.pl/2013/11/24/us...iotycznej/

Wygląda na to, że ten cały Ruch Narodowy to przysłowiowa kupa śmiechu z przewagą kupy. Innymi słowy: zesrać się można z uciechy, czytając o awanturach, krzykach, wrzaskach, pijaństwie a chuligaństwie Winnickiego i spółki, przaśne to takie i swojskie, z dobrą ekipą na Teneryfie też bym tak odpierdalał... Ale jednak od takich swojaków ciężko oczekiwać przejęcia sterów narodu i prowadzenia go odpowiedzialną, silną ręką po morzu współczesności :lups:
Na tle Tuska i Platformy?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#51
http://i.imgur.com/67Psy5o.jpg

aktualnie na stronie
Odpowiedz
#52
Palmer napisał(a):Narodowcy zapominają, że jesteśmy (albo raczej powinniśmy być) Christianitas.

Nie wiem czy wiesz, ale program RN jest najbliższy katolickiej nauce społecznej, z wszystkich polskich partii.

ADR napisał(a):Lud, który po wojnie nie miał już sił dalej walczyć o swoje. Aparat rósł aż osiągnął rozmiar absurdalny. Żadna z partii obecnie zasiadających w sejmie tego nie zmieni, czy RN jest wstanie, tego nie wiem ale po latach "czerwonego styropianu" ktoś inny zasługuje na szanse.

RN albo KNP. Oby dwie partie autentycznie zamierzają naruszyć status quo, stąd też są ostro zwalczane przez establishment.
Przemienianie Marszu Niepodległości w jakiś marsz faszystów jest tego przykładem w odniesieniu do RN, czy nagonka na Korwina, w odniesieniu do KNP.
"Hope can drown lost in thunderous sound
Fear can claim what little faith remains
But I carry strength from souls now gone
They won't let me give in...
(...)
Death will take those who fight alone
But united we can break a fate once set in stone
Just hold the line until the end
Cause we will give them hell..."


EH
Odpowiedz
#53
Wyglada na to, ze RN zostal skanalizowany przez KNP. RN jest formacja na uliczne manifestacje, a po manifestacji konczy sie RN - cytuje z pamieci tekst Sierakowskiego w ostatnim Newsweeku.
Tylko całkowity, gospodarczy PiSdziec (пиздец) i hiperinflacja jak z 1989 mogą uratować Polskę. Skurwerenowi musi zabraknąć na chleb, wódę i kiełbę. Wtedy pogoni PiSbolszewię widłami.
Odpowiedz
#54
pozytywna odpowiedź Ruchu na kolejne dowody na to że państwem rządzą bezideowe śmieci i służalcze knypki.
https://www.youtube.com/watch?v=vMZjG6b1KY8

https://www.youtube.com/watch?list=UUKlH...PQVv25nPRE

[Obrazek: 10363332_676296415780471_3151302372313795480_n.png]
Odpowiedz
#55
To nie jest już trochę... stare?
Mierzy się ponad cel, by trafić do celu.
K.Bunsch

Odpowiedz
#56
Czym Ruch Narodowy różni się od PISu poza tym że RN jest antyunijny, chce powszechnego dostępu do broni i jest ogólnie bardziej radykalny?
Odpowiedz
#57
Xeo95 napisał(a):Czym Ruch Narodowy różni się od PISu poza tym że RN jest antyunijny, chce powszechnego dostępu do broni i jest ogólnie bardziej radykalny?
Narodowcy w Polce nie są jednolici. Tacy jak Artur Zawisza sa jak PiS,tyle że bardziej radylakni. Narodowcy związani ze Stronnictwem Narodowym sa środowiskiem zrównoważonym , nie są ani antyunijni ani antyrosyjscy. Jeszcze NOP to skrajni narodowcy. Istnieją też narodowcy bliscy Korwinowi Mikke - czyli wolnorynkowi
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz
#58
Xeo95 napisał(a):Czym Ruch Narodowy różni się od PISu poza tym że RN jest antyunijny, chce powszechnego dostępu do broni i jest ogólnie bardziej radykalny?

Odnoszę wrażenie, że prawie niczym. No na pewno zmieniłaby się polityka państwa (gdyby RN rządził) odnośnie cyganów. I przywrócono by karę śmierci.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#59
Constal napisał(a):Narodowcy w Polce nie są jednolici. Tacy jak Artur Zawisza sa jak PiS,tyle że bardziej radylakni. Narodowcy związani ze Stronnictwem Narodowym sa środowiskiem zrównoważonym , nie są ani antyunijni ani antyrosyjscy. Jeszcze NOP to skrajni narodowcy. Istnieją też narodowcy bliscy Korwinowi Mikke - czyli wolnorynkowi
Tylko że oni nie będą się dzielić pod względem kryterium poglądów na gospodarkę jak chcieliby niektórzy korwiniści bo u nich to kwestia drugoplanowa.

lumberjack napisał(a):Odnoszę wrażenie, że prawie niczym. No na pewno zmieniłaby się polityka państwa (gdyby RN rządził) odnośnie cyganów. I przywrócono by karę śmierci.
O ile Polska wyszłaby z UE.
Odpowiedz
#60
Xeo95 napisał(a):Tylko że oni nie będą się dzielić pod względem kryterium poglądów na gospodarkę jak chcieliby niektórzy korwiniści bo u nich to kwestia drugoplanowa.
A właśnie się dzielą. Są u nich rózne poglądy na gospodarkę
[SIZE="2"]"Demokracja to ustrój, w którym rządzi
durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych" - JKM [/SIZE]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości