To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bauman
#41
Nie mógłbym go otrzymać, bo jestem za młody.
Odpowiedz
#42
Iselin napisał(a):No jak? I skąd porównanie akurat z Hilbergiem, który zdaje się zajmował się całkiem inną dziedziną?
Nijak się mają.
Albo jak bajkopisarstwo do literatury faktu.
Bajkopisarzem jest oczywiście Bauman.
Hilberg zajmował się również tym, co można określić jako "socjologię" Holocaustu.
Iselin napisał(a):Poza tym Bauman znany jest raczej z teorii płynnej nowoczesności niż ze "Współczesności...".
A to dziś jest z tego "znany".

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Sofeicz napisał(a):To pogadaliśmy sobie jak weteran z weteranem.

Masz jeszcze jakieś ciekawe teksty, forumowy kontynuatorze linii T.Mazowieckiego?
Zapewne parę by się znalazło, co nie Sofeicz?Duży uśmiech
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
#43
Marlow napisał(a):asz jeszcze jakieś ciekawe teksty, forumowy kontynuatorze linii T.Mazowieckiego?
Zapewne parę by się znalazło, co nie Sofeicz?Duży uśmiech
No pewnie Marlow!
A ty jesteś kontynuatorem jakiej linii, jeśli wolno spytać?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#44
Sofeicz napisał(a):No pewnie Marlow!
A ty jesteś kontynuatorem jakiej linii, jeśli wolno spytać?

Oszołomów od Falzmana Michała na ten przykład.
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
#45
Marlow napisał(a):Oszołomów od Falzmana Michała na ten przykład.

Grasz trumnami! :twisted:
Odpowiedz
#46
Palmer Eldritch napisał(a):Grasz trumnami! :twisted:

A wolisz może nowe kłamstwa w miejsce starych?Duży uśmiech
Marcin Basiński
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Keep calm and blame Russia
Odpowiedz
#47
Ne mogę znaleźć nic o nim na forum. A mogłby liczyć na wsparcie mentalne obecnych tu komuchów. Kilka zdań o nim:

Nasuwa się pewne porównanie: prof Jasiewicz a Baumann.
Rozpatrując casus prof Jasiewicza wypada zauważyć, że poszło m. i. o tytuł pochodzący od redakcji. O jeden artykuł i histeryczne żądania dymisji itp. A Baumann może sobie siepać bo siepał Polaków co jest słuszne.
2. Żeby być profesorem trzeba jakieś zasady ustawowe spełniać, etyka czy tam coś. Bycie komunistycznym funkcjonariuszem zbrodniczego aparatu represji wyczerpuje znamiona czynu wykluczającego z pracy na uczelni. Ergo Baumann powinien być pozbawiony tytułu profesorskiego bo nie spełnia niezwykle łagodnych kryteriów.
Kto nie pamięta o co poszło z prof. Jasiewiczem:
http://www.kresowiacy.com/index.php/pols...asiewiczem
Zmierzam powoli do syntezy pokazującej prawdę dla niektórych nieoczekiwaną, że możemy się spodziewać renesansu stalinizmu w Polsce. Wszelakie apologie Baumanna są w swej istocie apologiami stalinizmu w jego najbardziej krwiożerczej formie.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#48
Smok Eustachy napisał(a):Zmierzam powoli do syntezy pokazującej prawdę dla niektórych nieoczekiwaną, że możemy się spodziewać renesansu stalinizmu w Polsce. Wszelakie apologie Baumanna są w swej istocie apologiami stalinizmu w jego najbardziej krwiożerczej formie.
Apologia dotyczy dorobku akademickiego.
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#49
Tu jest wątek o tym starym komuchu i jego tzw. dorobku:
http://ateista.pl/showthread.php?t=7172&page=6

Można by przenieść tamte posty i zrobić jeden temat.
Odpowiedz
#50
Marlow napisał(a):A wolisz może nowe kłamstwa w miejsce starych?Duży uśmiech

Nie ważne, byle słowa prawdy nie usłyszeć o tym, w jakich czasach żyjemy. :p
Odpowiedz
#51
Jaka władza, takie autorytety.
A jak ktoś twierdzi że w Polsce komuna zdechła w 89' na skutek siły ideałów i miłości do ojczyzny stron zwaśnionych to ja go pozdrawiam. Bez udziału CIA a potem rozmówek "pod stołowych" nie stało by się nic, więc ja 4 VI nie świętuje. Jedni dostali koryto drudzy opiekę i nietykalność. Nie było oczyszczenia. Mamy nowy dom, rośnie nam on powoli, budujemy go razem ale jakiś smród zajeżdża z piwnicy, czuć aż pod dachem ale my noski pozatykaliśmy i mówimy ze nam nie przeszkadza, przez to budujemy wolniej a to ktoś materiał zapierdoli , to znowu ktoś zatrudni "ciotke matki wujka brata" ale skoro kolorowe pudełko mówi że jest dobrze to jest dobrze, i wooj że w tej naszej "chałupie" wali tak że co dobre to do domu sąsiadów ucieka,o "take polske walczyli" i "take polske" dadzą swoim dzieciom.
"Bezkarnie nie zabija się myślenia.Bezkarnie nie hołduje się miernotom." Ksawery Pruszyński
From the old world's demise
See an empire rise
From the north reaching far
Here we are
Odpowiedz
#52
Scaliłem. I @Smok nie Baumann, tylko Bauman.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#53
Sofeicz napisał(a):Nonk - zamiast łatwo rzucać mendami powinieneś bardziej zgłębic temat.

Właściwie trzon opozycji antykomunistycznej to właśnie ci "ukąszeni".
Kuroń, Modzelewski, Andrzejewski, Kołakowski, Bauman i wielu innych, których byś nawet nie podejrzewał (na przykład Grotowski zanim został teatralnym guru był aktywnym aparatczykiem partyjnym).

Tak to się w PRL-u hartowały charaktery.
Była opozycja komunistyczna i antykomunistyczna,.

Gocek napisał(a):Apologia dotyczy dorobku akademickiego.
Ciekawe, że to działa w jedną stronę,
2. Środowiska żydowskie podpinają się pod komunizm, czyniać się odpowiedzialnymi moralnie za jego zbrodnie:
http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/an...umana.html

EDIT: Exodim ok mój błąd.
Okreslenia Baumana jako drona Bieruta oddaje istotę rzeczy.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#54
Gocek napisał(a):Apologia dotyczy dorobku akademickiego.
Ciekawe, kiedy zacznie się palenie książek. Jak obstawiam, że jeszcze w 2013.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#55
Iselin napisał(a):A masz jakieś pojęcie o dorobku naukowym tego pana?

ja nie mam. mogłabyś więc mi go przedstawić? jakie jego odkrycia wniosły coś nowego do nauki? może skonstruował jakieś przydatne wynalazki? rozwiązał zadanie matematyczne? a może wiesz ile cytowań on ma w naukowych publikacjach?
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#56
Palmer Eldritch napisał(a):Bauman należał do KBW. Niczego gorszego, poza SS i NKWD, polska ziemia nie widziała.

należał to mało pozwiedzanie. przecież on brał czynny udział w akcjach bojowych przeciw podziemiu. bardzo szybko dorobił się stopnia majora! przełożeni nie mogli się nachwalić jego oddaniu ideologi komunistycznej. tak bardzo go cenili z tego powodu, że nawet ignorowali jego "niewłaściwe" pochodzenie. no ale Bauman naprawdę wierzył w to, że komunizm jest czymś dobrym, więc to go usprawiedliwia. naziści też wierzyli w to samo.. ktoś może mi wyjaśnić tą hipokryzję jak wychodzi na wierzch przy traktowaniu komunistów vs traktowanie nazistów?
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#57
Iselin napisał(a):Ciekawe, kiedy zacznie się palenie książek. Jak obstawiam, że jeszcze w 2013.
"Krótki Kurs WKP(b)" w każdej szkole.
Zastanawiaj się lepiej, kiedy zaczną wyciągać stalinowskie plakaty propagandowe.
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#58
jeahwe napisał(a):ja nie mam. mogłabyś więc mi go przedstawić? jakie jego odkrycia wniosły coś nowego do nauki? może skonstruował jakieś przydatne wynalazki? rozwiązał zadanie matematyczne? a może wiesz ile cytowań on ma w naukowych publikacjach?
Wybacz prymitywne źródło, ale jest tu dość łopatologiczne zestawienie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Bauman

Wybierz sobie coś do spalenia, bo przecież naprawdę wcale nie interesuje Cię dorobek naukowy. Gdybyś był zainteresowany, znalazłbyś coś bez trudu.

Miłej zabawy przy dalszym tropieniu komunistycznych zbrodniarzy, nie będę dłużej jej psuła Uśmiech
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#59
W każdym razie "Ponowoczesność jako źródło cierpień" się dobrze czytało.

Ponowoczesność jako źródło cierpień
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#60
ADR napisał(a):Jaka władza, takie autorytety.
A jak ktoś twierdzi że w Polsce komuna zdechła w 89' na skutek siły ideałów i miłości do ojczyzny stron zwaśnionych to ja go pozdrawiam. Bez udziału CIA a potem rozmówek "pod stołowych" nie stało by się nic, więc ja 4 VI nie świętuje. Jedni dostali koryto drudzy opiekę i nietykalność. Nie było oczyszczenia. Mamy nowy dom, rośnie nam on powoli, budujemy go razem ale jakiś smród zajeżdża z piwnicy, czuć aż pod dachem ale my noski pozatykaliśmy i mówimy ze nam nie przeszkadza, przez to budujemy wolniej a to ktoś materiał zapierdoli , to znowu ktoś zatrudni "ciotke matki wujka brata" ale skoro kolorowe pudełko mówi że jest dobrze to jest dobrze, i wooj że w tej naszej "chałupie" wali tak że co dobre to do domu sąsiadów ucieka,o "take polske walczyli" i "take polske" dadzą swoim dzieciom.
Nie wiadomo co zdechło i co się narodziło. Propagandy sukcesu prezydent Komorowski uczył się chyba od Gierka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości