To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanonizacja Jana Pawła II
#61
piotr35 napisał(a):Na Caritas już możesz zrobić odpis 1%, a potem ewentualnie jeszcze 0.5% na Krk, czyli praktycznie na to samo, bo trzymane w jednej biskupiej łapie, czyli razem 1.5%.
Widocznie obaj mamy różne definicje uczciwości.

Nie słyszałem o przymusie płacenia 1% akurat na Caritas.
Odpowiedz
#62
Śmierć Szczurów napisał(a):Franciszek ma inne zdanie w tej kwestii i potępia księży za to, za co Piotr ich też krytykował (czytaj za przepych). Czyli albo Piotr miał rację i Ci, którzy naskakiwali na niego insynuując mu bzdury, powinni go przeprosić albo Franciszek jest radykalnym antyklerykałem w obecnym znaczeniu słownikowym.Szczęśliwy

Tak, tak. Papież Franciszek obsrywał Kościół, robił sobie niewybredne żarty z papieża Jana Pawła II. Na pewno.

Papież swoim zachowaniem daje po prostu piękny przykład, ale nigdy i nigdzie nie zanegował prawa księży do posiadania majątku. Skrytykował jedynie postawę, w której kapłan wykorzystuje religię oraz swoją pozycję do gromadzenia majątku. I bardzo dobrze zrobił.

Papież także potępił zjawisko pedofilii w Kościele. Poza pilastrem i jego klakierami nikt nie negował, że takie zjawisko miało miejsce, negowaliśmy jedynie skalę, którą Piotr próbował wielokrotnie wyolbrzymić. I papież także nie przyznał, jakoby to zjawisko miało tak wielką skalę. Przyznał, że miało to w ogóle miejsce i to potępił. I bardzo dobrze zrobił.

Retoryka Piotra35 i Franciszka jest więc zupełnie inna, mało tego Piotr wcale nie wyraża zadowolenia z działań papieża, a jedynie wywleka stare, niepotwierdzone bzdury, jakoby Franciszek przyczynił się do wydania księży juncie. Po raz kolejny mydlisz oczy, jak zwykle, ale Piotr zawsze był Twoim pupilkiem.
Odpowiedz
#63
Widzę, że dobrze wybrałeś sobie idola - równie ładnie jak on opisujesz rzeczywistość w swoim własnym, małym świecie, który nie styka się z naszym światem nawet opuszkami palców.:]
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#64
piotr35 napisał(a):Na Caritas już możesz zrobić odpis 1%, a potem ewentualnie jeszcze 0.5% na Krk, czyli praktycznie na to samo, bo trzymane w jednej biskupiej łapie, czyli razem 1.5%.
Widocznie obaj mamy różne definicje uczciwości.
Nikt cię nie zmusza do płacenia na Caritas, ani na Kościół. 1,5% może sobie powędrować do skarbu państwo, które tak czy owak sprzeniewierzy 1/3 tych środków.
Im mniej pieniędzy idzie do SP, tym jestem bardziej zadowolony, więc ja z pewnością zrobię ten odpis na Kościół, ale ciebie nie zmuszam.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#65
exodim napisał(a):Nikt cię nie zmusza do płacenia na Caritas, ani na Kościół. 1,5% może sobie powędrować do skarbu państwo, które tak czy owak sprzeniewierzy 1/3 tych środków.
Im mniej pieniędzy idzie do SP, tym jestem bardziej zadowolony, więc ja z pewnością zrobię ten odpis na Kościół, ale ciebie nie zmuszam.

Na jaki!??
Prędzej Wisła do smreków popłynie niż K.K.w R.P.się zmieni.Większość Polskich pupuratów to dzieci pazernego polskiego chłopa który za trzy palce miedzy kosę ożeni.Patrz też na obrotową PSL, która dla trzech palców miedzy wejdzie z samym diabłem w koalicję bo ma te same pazerne korzenie.
Poprawiłam trochę literówkę;-)
Odpowiedz
#66
exodim napisał(a):Nikt cię nie zmusza do płacenia na Caritas, ani na Kościół

A gdzie ja napisałem o przymusie? Piszemy tutaj o równości wszystkich podmiotów wobec prawa. Według twojego pomysłu Krk będzie jedyną instytucją mogącą korzystać z obu odpisów jednocześnie.
To na pewno nie jest ani równość, ani uczciwość.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#67
exodim napisał(a):... Tak rzeczywiście było w sprawie uzdrowienia z poważnego uszkodzenia mózgu kobiety z Kostaryki, której rodzina modliła się o wstawiennictwo do Papieża Polaka.
Ciekawe czy wytłumaczenie tego zjawiska medycznego na gruncie nowszych badań medycznych w późniejszym czasie odwróci proces sanktyfikacji?

Dobre pytanie.

Ja mam jeszcze inne: jak KK dowiódł, że to własnie TA modlitwa sprawiła ozdrowienie. Za zakonnicę mogły przecież modlić się i inne osoby (abstrahuję już w ogóle od pytania, jak dowiódł tego, że sprawiła to jakakolwiek modlitwa).

I drugie - czy KK sankcjionuje modlitwy kierowane do ludzi??
Odpowiedz
#68
piotr35 napisał(a):A gdzie ja napisałem o przymusie? Piszemy tutaj o równości wszystkich podmiotów wobec prawa. Według twojego pomysłu Krk będzie jedyną instytucją mogącą korzystać z obu odpisów jednocześnie.
To na pewno nie jest ani równość, ani uczciwość.

Krk to nie Caritas, Caritas to nie Krk. Mieszasz się całkowicie.
0,5% będzie mogło pójść na dowolny zarejestrowany związek wyznaniowy, również i ten, który posiada osobno jakieś NGO.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#69
exodim napisał(a):Krk to nie Caritas, Caritas to nie Krk. Mieszasz się całkowicie

Całkiem straciłeś kontakt z rzeczywistością.
Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski, który go w pełni nadzoruje i bez jego zezwolenia nic nie może zrobić. Caritas posiada co prawda własną osobowość prawną, ale działa w oparciu o przepisy prawa kościelnego, a polskie prawo ma głęboko w dupie.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#70
piotr35 napisał(a):Całkiem straciłeś kontakt z rzeczywistością.
Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski, który go w pełni nadzoruje i bez jego zezwolenia nic nie może zrobić. Caritas posiada co prawda własną osobowość prawną, ale działa w oparciu o przepisy prawa kościelnego, a polskie prawo ma głęboko w dupie.

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Została reaktywowana 10 października 1990 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła katolickiego. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950. Posiada własną osobowość prawną i działa w oparciu o przepisy prawa kościelnego i państwowego.

wiki

Kto tu stracił kontakt z rzeczywistością?
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#71
Powiedziałbym, że Ty.:p Chyba, że Caritas nagle stała się jednak Kościołem katolickim - wtedy straciłeś kontakt z rzeczywistością, już we wcześniejszym poście.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#72
exodim napisał(a):Caritas Polska działa w oparciu o przepisy prawa kościelnego i państwowego

Kto tu stracił kontakt z rzeczywistością?

Według polskiego państwowego prawa Caritas jako instytucja użyteczności publicznej ma obowiązek prowadzenia rocznych sprawozdań finansowych i rozliczeń ze zbiórek publicznych np. na wzór WOŚP

Konia z rzędem temu, kto znajdzie takie sprawozdania dla wszystkich diecezji Caritasu zobowiązanych polskim prawem państwowym do składania takich sprawozdań.
Mają to głęboko w dupie, a w Polsce nie ma nikogo odważnego, który by zażądał od biskupa przestrzegania prawa. Okazałoby sie wtedy, ze pieniądze ofiarodawców inwestowane są nie w pomoc dla biednych, ale w funkcjonowanie Krk.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#73
Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że ten temat dotyczy kanonizacji Wojtyły.Niezdecydowany
:mrgreen:
Odpowiedz
#74
PanZielony napisał(a):Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że ten temat dotyczy kanonizacji Wojtyły.Niezdecydowany
A to do Katolików Oczko
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#75
Śmierć Szczurów napisał(a):Widzę, że dobrze wybrałeś sobie idola - równie ładnie jak on opisujesz rzeczywistość w swoim własnym, małym świecie, który nie styka się z naszym światem nawet opuszkami palców.:]

Ohoho, dobrze, już dobrze. Wybrałem sobie idola, jest on dla mnie personifikacją bóstwa, wpadłem tu tylko na chwilę się odprężyć, bo budowa 40-metrowego pomnika, który pobije Jezusa ze Świebodzina jest jednak pracochłonna. (A do tego skręcam pozłacany ołtarz z bursztynu wielkości boiska piłkarskiego :lupsUśmiech

Niemniej bardzo się cieszę, że mój świat nie styka się ze światem Twoich jedynych słusznych, z dupy wyssanych banialuk. Nie wiem tylko dlaczego wypowiadasz się za kolektyw ("naszym światem"). Chyba, że to już megalomania bije w czerep i liczba mnoga ma oznaczać "My, Śmierć Szczurów I, Pan i Władca...". No cóż, patrząc na Twój podpis można odnieść wrażenie, iż tak jest zaiste. Twoja megalomania nie ma jednak uzasadnienia w praktyce, mały człowieczku, który jedyne co potrafi to rzucać się po chamsku do tych co się z nim nie zgadzają, wysnuwać jakieś niespójne wnioski i tworzyć własne jedyne słuszne teorie.
Odpowiedz
#76
Spuściłeś już z krzyża? To zajmij się teraz czymś pożytecznym.:roll:
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#77
Śmierć Szczurów napisał(a):Powiedziałbym, że Ty.:p Chyba, że Caritas nagle stała się jednak Kościołem katolickim - wtedy straciłeś kontakt z rzeczywistością, już we wcześniejszym poście.

Nie rozumiem kiedy "nagle" Caritas stał się Kościołem katolickim?
To, że jest instytucją podległą Kościołowi w jakimś tam sensie jest oczywiste, ale oprócz podległości Kościołowi, ta fundacja podlega także przepisom polskiego prawa, co jest wyrażone w statucie.

Zresztą, Kościół przecież też podlega przepisom polskiego prawa państwowego, a że dodatkowo w ramach wewnętrznej organizacji podlega własnym przepisom, jak większość dużych korporacji (a nawet, o dziwo, to forum), to inna sprawa.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#78
Coś niekonsekwentny jesteś - teraz piszesz, że Caritas jednak podlega Episkopatowi, a kiedy to samo napisał Piotr zarzucałeś mu oderwanie od rzeczywistości. Zresztą, polskiemu prawu Caritas podlega i bez zaznaczania tego w statucie - ważne czy realizuje obowiązki wynikające z tego prawa, a wygląda, że tego nie robi.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
#79
Śmierć Szczurów napisał(a):Coś niekonsekwentny jesteś - teraz piszesz, że Caritas jednak podlega Episkopatowi, a kiedy to samo napisał Piotr zarzucałeś mu oderwanie od rzeczywistości. Zresztą, polskiemu prawu Caritas podlega i bez zaznaczania tego w statucie - ważne czy realizuje obowiązki wynikające z tego prawa, a wygląda, że tego nie robi.

Nie napisałem, że nie podlega. Ktoś tu nie mnie nie zrozumiał. Napisałem, że Caritas to nie Krk, z oczywistych względów jako, że jest to instytucja posiadająca odrębną osobowość prawną i pełniąca inną funkcję. Podległość nie oznacza tożsamości organizacji. Np. Rockstar North podlega Rockstarowi Inc., ale to nie oznacza, że to jest to samo. Rockstar Inc. nie jest studiem deweloperskim.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#80
Piotr napisał, że Episkopat "w pełni nadzoruje i bez jego zezwolenia nic nie może zrobić" Caritas, a to co napisałeś tylko to potwierdza. O co więc cała gadka, skoro jak widać zgadzasz się z Piotrem?
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości