To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs literacki-czytnik do wygrania
#1
Ponieważ jest tu grupka osób, które coś tworzą, zamieszczam informację o fajnym moim zdaniem konkursie. Do wygrania czytnik Kindle i kody rabatowe na ebooki.
Konkurs polega na napisaniu zachęcającego początku książki w 1000 znaków. Ma być to kontynuacja podanego zdania. Narzucony jest też rodzaj twórczości (pierwsza kategoria to reportaż). Czas do niedzieli, więc nie zostało dużo czasu.

Konkurs będzie kontynuowany przez kolejne 3 tygodnie, a następne kategorie to horror, romans i kryminał.

http://lubimye-czytac.pl/konkurs.php

http://lubimye-czytac.pl/

Wszystkim, którzy będą brać udział życzę powodzenia.

Zamieściłam tutaj, bo wątek w sumie o twórczości, ale jakby co to można przenieść do innego działu.
The spice must flow
Odpowiedz
#2
Hmm, może wezmę udział gdy przyjdzie pora na kryminał. Szkoda tylko, że musi to się zacząć koniecznie od kontynuacji podanego zdania (bo mam coś tam swojego już w zeszycie, kiedyś sobie coś zacząłem).
"Łatwo jest mówić o Polsce trudniej dla niej pracować jeszcze trudniej umierać a najtrudniej cierpieć"
NN
Odpowiedz
#3
Może wezmę udział w następnych tygodniach.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#4
Chyba poczekam na horror. Może w wolnej chwili coś skrobnę.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#5
Kategoria na ten tydzień: zza kanapy, czyli horror.

Zdanie:
"Doktor postawił świeczkę na stoliku, przymknął drzwi i zaczął się rozbierać."
The spice must flow
Odpowiedz
#6
Poczekam na kryminał.

Lubię kryminały i mniej więcej mam się na czym wzorować jeśli chodzi o tworzenie zawiłych fabuł (B. Akunin Uśmiech)
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#7
Rita napisał(a):Kategoria na ten tydzień: zza kanapy, czyli horror.

Zdanie:
"Doktor postawił świeczkę na stoliku, przymknął drzwi i zaczął się rozbierać."
A potem usiadł na świeczce. Z przerażeniem jednak dostrzegł, że się pali.
Kto podpalił świecę?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#8
nonkonformista napisał(a):A potem usiadł na świeczce. Z przerażeniem jednak dostrzegł, że się pali.
Kto podpalił świecę?
To ma być horror! Farsa dopiero za tydzień:lol2::lol2::lol2:
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#9
exodim napisał(a):Poczekam na kryminał.

Lubię kryminały i mniej więcej mam się na czym wzorować jeśli chodzi o tworzenie zawiłych fabuł (B. Akunin Uśmiech)
No, zawiłej fabuły w 1000 znaków raczej nie zawiążesz. To jest jeden akapit mniej więcej. W tym cały problem, to nie takie proste zadanie, żeby w tak krótkiej formie się wyróżnić.

nonk, szkoda, że nie dali kategorii komedia, myślę, że miałbyś duże szanse Duży uśmiech
The spice must flow
Odpowiedz
#10
Rita napisał(a):No, zawiłej fabuły w 1000 znaków raczej nie zawiążesz. To jest jeden akapit mniej więcej. W tym cały problem, to nie takie proste zadanie, żeby w tak krótkiej formie się wyróżnić.

Aha, bo ja oczywiście opacznie przeczytałem ten wstępny post i wydawało mi się, że chodzi o 1000 słów. No przy 1000 znaków ze spacjami to będzie ciężko cokolwiek nakreślić. Najłatwiej mają ci od romansideł.
W ich przypadku te 1000 znaków wystarczy na całe opowiadanie Język
Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Odpowiedz
#11
Sofeicz napisał(a):To ma być horror! Farsa dopiero za tydzień:lol2::lol2::lol2:
Język
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#12
nonkonformista napisał(a):A potem usiadł na świeczce. Z przerażeniem jednak dostrzegł, że się pali.
Kto podpalił świecę?
A potem wstał i spostrzegł, że przestała się palić. Kto zgasił święcę, pytanie natychmiast zrodziło się w jego głowie?
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#13
Jak nie grzyby no to świece Duży uśmiech
Nonk, czy ty jeszcze myślisz o czym innym ? Język
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#14
CreatedMind napisał(a):Jak nie grzyby no to świece Duży uśmiech
Nonk, czy ty jeszcze myślisz o czym innym ? Język
Strzelam - ogórki, marchewki, kominy fabryczne, klucze, dźwignie zmiany biegów, dyszle, wiertła, glizdy, gazrurki, latarki, jamniki.....
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#15
Gocek napisał(a):A potem wstał i spostrzegł, że przestała się palić. Kto zgasił święcę, pytanie natychmiast zrodziło się w jego głowie?
Nagle zauważył, że to nie świeca, tylko skamieniały ogon małego dinozaura.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
#16
Iselin napisał(a):Nagle zauważył, że to nie świeca, tylko skamieniały ogon małego dinozaura.
I pojawił się mu na twarzy wielki bananowy uśmiech, od tej chwili wszystko było dla niego jasne i wiedział już kim jest.

Sof napisał(a):Strzelam - ogórki, marchewki, kominy fabryczne, klucze, dźwignie zmiany biegów, dyszle, wiertła, gazrurki, latarki, jamniki.....
No i po co seks-shopy ja się pytam ? Duży uśmiech
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#17
CreatedMind napisał(a):I pojawił się mu na twarzy wielki bananowy uśmiech, od tej chwili wszystko było dla niego jasne i wiedział już kim jest.
Jednakże natychmiast pomyślał, jak zareagują inni? I banan z ust mu zszedł. Czy ten mały sekret zachować jedynie dla siebie?
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#18
CreatedMind napisał(a):Jak nie grzyby no to świece Duży uśmiech
Nonk, czy ty jeszcze myślisz o czym innym ? Język
Świeca służy do oświetlania mroku.
A ty o czym myślałeś?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou
Odpowiedz
#19
Gocek napisał(a):Jednakże natychmiast pomyślał, jak zareagują inni? I banan z ust mu zszedł. Czy ten mały sekret zachować jedynie dla siebie?
Wtedy postanowił ze skoro jego mózg wytworzył powiązanie między przyjemnością a wpychaniem sobie rzeczy do odbytu, wystarczy iż to odwróci i nie będzie musiał się już tym przejmować.
Aby to zrobić wyciągnął wielką metrową maczugę i na nią usiadł.
Ból i rany wewnętrzne wywołane przez maczugę wytworzyły pożądane powiązanie i od tej chwili sama myśl ze coś mogło by trafić do jego "czarnej dziury" wywoływała u niego bolesne wspomnienia i na tym zakończyła się nasza przygoda ze świecą. :]


nonkonformista napisał(a):Świeca służy do oświetlania mroku.
A ty o czym myślałeś?

No jak Ty piszesz o siadaniu na świece to wybacz ale mam wtedy przed oczami inny obraz Duży uśmiech
"Człowiek cnotliwy dobre wypowiada słowa, ale nie zawsze ten, kto dobre powiedział słowo, jest cnotliwy."
-Konfucjusz
Odpowiedz
#20
CreatedMind napisał(a):Wtedy postanowił ze skoro jego mózg wytworzył powiązanie między przyjemnością a wpychaniem sobie rzeczy do odbytu, wystarczy iż to odwróci i nie będzie musiał się już tym przejmować.
Aby to zrobić wyciągnął wielką metrową maczugę i na nią usiadł.
Ból i rany wewnętrzne wywołane przez maczugę wytworzyły pożądane powiązanie i od tej chwili sama myśl ze coś mogło by trafić do jego "czarnej dziury" wywoływał u niego bolesne wspomnienia i na tym zakończyła się nasza przygoda ze świecą. :]

Koniec I-go sezonu Oczko
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości