To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do teistów
#41
36.Co sądzisz o tym i jak uzasadnisz z punktu widzenia wierzacego w 21 wieku, że bóg tylko dawniej dokonywał cudów i ingerował w życie na ziemi.
Dlaczego żadnych cudów nie obserwujemy dziś, dlaczego nie widać żadnej ingerencji boga w życie na ziemi
Odpowiedz
#42
teresa124 napisał(a):27. Czy Bóg ulepił człowieka z gliny?
W taki sposób tę tajemnicę opisuje Pismo Święte - że człowiek powstał z ziemi i bożego tchnienia.

PTRqwerty napisał(a):28. Na jakiej podstawie wybrałeś teizm?
Nie mam jakiegoś głębokiego przekonania o istnieniu Boga, które brałoby się skąd inąd niż z wiary w Chrystusa.
Cytat:29. Jak sądzisz, co zmienił Jezus Chrystus podczas swej wizyty na Ziemi?
A tu w sumie niewiele jest do moich osobistych osądów.

Rita napisał(a):30. Dlaczego uważasz, że bóg chce żywej relacji z człowiekiem?
J. w. z Objawienia.
Cytat:31. Co to są Objawienia i dlaczego uważasz, że na ich podstawie można wnioskować o istnieniu Boga?
Z definicji. Skoro Objawienie to celowe działanie Boga, by ukazać coś człowiekowi, to i z Objawienia możemy się o Bogu przede wszystkim dowiedzieć. Szanuję tych, którzy dochodzą do Boga drogami filozoficznymi, ale zdaję sobie sprawę ze słabości tych dróg (dowodów filozoficznych na istnienie Boga jest tyle samo co na nieistnienie)
Cytat:32. Jak wygląda (na czym polega) twoja relacja z Bogiem?
Na modlitwie, uczestnictwie w Liturgii, staraniu się o spełnianie przykazań. Nie jestem w stanie powiedzieć z pewnością, że gdzieś doświadczyłem obecności Boga.
Cytat:33. Czy miewasz wątpliwości?
Oczywiście.
Cytat:34. Czy przestrzegasz wszystkich nakazów swojej religii i się z nimi zgadzasz?
Staram się przestrzegać ich na tyle, na ile to racjonalne. Z pewnością nie przestrzegam ich tak surowo, jak przestrzegano w starożytności.
Cytat:35. Czy wierzysz w życie po śmierci, a jeżeli tak to w co dokładnie na ten temat wierzysz?
Wierzę w nieśmiertelność duszy, w zmartwychwstanie ciała i życie wieczne. Nie ma tu żadnych moich prywatnych przemyśleń.
Fazyka napisał(a):36.Co sądzisz o tym i jak uzasadnisz z punktu widzenia wierzacego w 21 wieku, że bóg tylko dawniej dokonywał cudów i ingerował w życie na ziemi.
A jak uzasadnisz z punktu widzenia człowieka wierzącego w III wieku?
Cytat:Dlaczego żadnych cudów nie obserwujemy dziś, dlaczego nie widać żadnej ingerencji boga w życie na ziemi
Widać.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#43
zefciu napisał(a):Widać.
Ot, np: na Stadionie Narodowym Duży uśmiech
Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej. Karol Marks
Jedyne, co - jak sobie pochlebiam - zrozumiałem bardzo wcześnie, jeszcze przed dwudziestką, to to, że nie powinno się płodzić. Emil Cioran
Kapitalizm bez bankructwa jest jak chrześcijaństwo bez piekła. Frank Borman

EL Duży uśmiech
Odpowiedz
#44
PTRqwerty napisał(a):28. Na jakiej podstawie wybrałeś teizm?
29. Jak sądzisz, co zmienił Jezus Chrystus podczas swej wizyty na Ziemi?

37 (?)Jak wg Ciebie będzie wyglądał świat w chwili paruzji?
Odpowiedz
#45
Za "Klika" (Angora 2013/29)
38. Dlaczego bozia wybrała na matkę swojego syna mężatkę, a nie jakąś inną, nieskalaną sakramentem małżeństwa, pobożną pannę? Jak ma sie toto do łamania jego własnego dekalogowego przykazania "nie cudzołóż"?
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#46
teresa124 napisał(a):37 (?)Jak wg Ciebie będzie wyglądał świat w chwili paruzji?
Nie mam zielonego pojęcia. I chyba dobrze, że sobie tego nie wyobrażam.

piotr35 napisał(a):38. Dlaczego bozia wybrała na matkę swojego syna mężatkę, a nie jakąś inną, nieskalaną sakramentem małżeństwa, pobożną pannę? Jak ma sie toto do łamania jego własnego dekalogowego przykazania "nie cudzołóż"?
Bóg (ja wiem, że jesteś dziecinny, ale chyba umiesz napisać "Bóg") zadecydował, aby Maryja była zamężna prawdopodobnie po to, by Chrystus wychowywał się w kompletnej rodzinie i miał ochronę Józefa. Choć nie jestem oczywiście pewien jaka była dokładnie intencja.

Natomiast sprzeczności między tym, a przykazaniem "nie cudzołóż" nie widzę zupełnie. Choć pewnie chodzi o daniele.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#47
zefciu napisał(a):Nie mam zielonego pojęcia. I chyba dobrze, że sobie tego nie wyobrażam.

Bóg (ja wiem, że jesteś dziecinny, ale chyba umiesz napisać "Bóg") zadecydował, aby Maryja była zamężna prawdopodobnie po to, by Chrystus wychowywał się w kompletnej rodzinie i miał ochronę Józefa. Choć nie jestem oczywiście pewien jaka była dokładnie intencja.

Natomiast sprzeczności między tym, a przykazaniem "nie cudzołóż" nie widzę zupełnie. Choć pewnie chodzi o daniele.

Pozwolisz to Ci pomogę w odpowiadaniu?? Pewnie będzie przeniesione ale mam nadzieje, że nie od razu ZASADY WIARY prawdziwych chrześcijan

1. Chrześcijanie wierzą w Boga - Wiecznego Ojca, wierzą w Mesjasza zwanego Jezusem – Pośrednika między Bogiem a ludźmi oraz wierzą w Ducha Świętego – Poprzez którego się To wszystko stało.

2. Chrześcijanie wierzą, że ludzie zostaną ukarani za swe własne grzechy, a nie za grzech pierworodny Adama. (ciekawe ??Adama??- mój dopisek)

3. Chrześcijanie wierzą, że Biblia jest słowem Bożym, o ile jest poprawnie przetłumaczona.

4. Chrześcijanie wierzą w poprawność organizacji, jaka istniała we wczesnym Kościele Jezusa Mesjasza, tj. organizacji z apostołami, prorokami, pastorami, nauczycielami i ewangelistami.

5. Chrześcijanie wierzą we wszystko, co Bóg objawił, we wszystko, co teraz objawia i wierzą także , że objawi On jeszcze wiele wielkich i doniosłych rzeczy w odniesieniu do Królestwa Bożego.

6. Chrześcijanie wierzą, że przez zadośćuczynienie Mesjasza z Nazaretu cała ludzkość, przestrzegając praw i obrzędów Ewangelii, może dostąpić zbawienia.

7. Chrześcijanie to ludzie prawi: przestrzegają, szanują i popierają prawo.
Chrześcijanie są posłuszni królom, prezydentom, władcom i rządom, o ile te wyżej wymienione podmioty władzy same nie łamią prawa.

8. Chrześcijanie wierzą w uczciwość, wierność, cnotę, dobrą wolę, szlachetność i dobroczynność wobec wszystkich ludzi.
Wszystko co jest cnotą, zaletą, uznane za dobre czy godne pochwały staje się celem prawdziwych chrześcijan.
Mieczysław Dębski 11 maj 2012r. Piastów
podaj dalej !!!

http://www.lagata.pl/topic/22042-zasady-...rzescijan/
Odpowiedz
#48
zefciu napisał(a):A jak uzasadnisz z punktu widzenia człowieka wierzącego w III wieku?

To jest pytanie do teisty-podejmujesz się odpowiedzi to odpowiedz w sposób logiczny a nie bezsensowny.



zefciu napisał(a):Widać.
Przepraszam, np gdzie i kiedy?Konkretnie?
Odpowiedz
#49
Fazyka napisał(a):To jest pytanie do teisty-podejmujesz się odpowiedzi to odpowiedz w sposób logiczny a nie bezsensowny.
Po prostu nie wiem co ma do rzeczy ten wiek XXI.
Cytat:Przepraszam, np gdzie i kiedy?Konkretnie?
Wiek co prawda XX, a nie XXI, ale np. http://en.wikipedia.org/wiki/John_of_Sha..._Francisco
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#50
A w którym żyjesz wieku?TO było proste pytanie.
Do wierzącego czyli do Ciebie bo chyba tylko Ty jeden z pośród osób wierzących się tutaj udzielasz

Ten John to tylko jeden przykład?Dawniej w ciągu jednego wieku było multum cudów-od tamtego czasu potrafisz wskazać jeden przykład?
Odpowiedz
#51
zefciu napisał(a):Wiek co prawda XX, a nie XXI, ale np. http://en.wikipedia.org/wiki/John_of_Sha..._Francisco

E, tu jest cos mocniejszego i znacznie świeższego:

http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Baptist_Bashobora + filmik o wskrzeszeniu zmarłego (na pewno do znalezienia w necie)


Kurde, faktycznie, miałes rację - bóg istnieje! Uśmiech Niech będzie pochwalona Wikipedia na wieki wieków amen Duży uśmiech
Odpowiedz
#52
Fazyka napisał(a):TO było proste pytanie.
To po co dodawać do niego niepotrzebne elementy?
Cytat:Do wierzącego czyli do Ciebie bo chyba tylko Ty jeden z pośród osób wierzących się tutaj udzielasz
Oczywiście jest to nieprawda.
Cytat:Ten John to tylko jeden przykład?
Nie - to zbiorcze imię trzydziestu osób.
Cytat:Dawniej w ciągu jednego wieku było multum cudów-od tamtego czasu potrafisz wskazać jeden przykład?
Potrafię więcej. Pytanie ile by Cię usatysfakcjonowało.

Ale nie róbmy już offtopu. Wątki o rzekomym zaniku cudów są już co najmniej dwa.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#53
O rzekomym?!
Cudy są taką samą bzdurą jak różowe jednorożce
Usatysfakcjonowały by mnie dowody.
Odpowiedz
#54
39. jakie objawienia uważasz za prawdziwe? czy dotyczy to objawień innych osob czy osobiście czegoś takiego doświadczyłes?
40. czy wierzysz w cuda (rzecz jasna za wstawiennictwem) boshobory (nie wiem czy dobrze napisałam)?;-)
41. czy uważasz ze wszyscy maja identyczne predyspozycje do wiary tylko niektórzy ja odrzucają czy tez brak wiary moze byc spowodowany predyspozycjami?
42. czy byles kiedys ateista i jak długo? jezeli tak to czy byla jakas różnica w twoim samopoczuciu lub tym jakim człowiekiem byles (moralność)?
The spice must flow
Odpowiedz
#55
Rita napisał(a):39. jakie objawienia uważasz za prawdziwe? czy dotyczy to objawień innych osob czy osobiście czegoś takiego doświadczyłes?
Jak już pisałem - nie doświadczyłem. A mówiąc o Objawieniu miałem na myślio to co zachodnia teologia nazywa Objawieniem publicznym.
Cytat:40. czy wierzysz w cuda (rzecz jasna za wstawiennictwem) boshobory (nie wiem czy dobrze napisałam)?;-)
Nie mam danych, ale wydaje się to trochę za medialne.
Cytat:41. czy uważasz ze wszyscy maja identyczne predyspozycje do wiary tylko niektórzy ja odrzucają czy tez brak wiary moze byc spowodowany predyspozycjami?
Na pewno tak.
Cytat:42. czy byles kiedys ateista i jak długo?
Tak z jedną ponurą noc. Choć ciężko nazwać to ateizmem. Nie była to jakaś przemyślana postawa.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#56
43.
co sądzisz o antytrynitarianach?
http://www.antytrynitarianie.pl/
Odpowiedz
#57
teresa124 napisał(a):43.
co sądzisz o antytrynitarianach?
http://www.antytrynitarianie.pl/
Internetowi są najczęściej irytujący. W realu nie miałem styczności (poza ŚJ oczywiście).
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#58
zefciu napisał(a):Internetowi są najczęściej irytujący. W realu nie miałem styczności (poza ŚJ oczywiście).
A ja mam styczność w realu z nimi cały czas.
Ciekawi ludzie realizują bieżące zadania. W imię boga??

co to jest sj??
Odpowiedz
#59
44. "Jak już pisałem - nie doświadczyłem. A mówiąc o Objawieniu miałem na myślio to co zachodnia teologia nazywa Objawieniem publicznym." Chodzi Ci o Pismo Święte? Jeżeli tak, to dlaczego uznałeś, że są to prawdziwe opisy kontaktów z Bogiem?

ad 41. "Na pewno tak." Możesz uściślić do której części mojego pytania się to odnosi, bo można to zrozumieć na dwa sposoby.
The spice must flow
Odpowiedz
#60
zefciu napisał(a):Internetowi są najczęściej irytujący. W realu nie miałem styczności (poza ŚJ oczywiście).
A ja mam cały czas Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości