To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do teistów
#61
Kolejne, z cyklu pytania do Zefcia...

42.Wg Ciebie bog jest jeden...Zatem jak rozumiesz pierwsze przykazanie?
(1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ)
Odpowiedz
#62
43. Czy dopuszczasz możliwość, że mylisz się co do istnienia twojego boga?
44. Czy wierzysz, że twój bóg ma płeć?
45. Czy wierzysz, że twój bóg istnieje poza czasem?
46. Czy wierzysz, że twój bóg podlega logice?
47. Jak myślisz, dlaczego większość ludzi na świecie (a chyba zgodzisz się, że przynajmniej część z nich jest mądrzejsza i inteligentniejsza od ciebie, oraz że część z nich zapoznała się z Ewangelią) nie wierzy w twojego boga?
48. Czy wierzysz w Niebo, a jeśli tak, to gdzie się ono znajduje?

PS To jest wątek "Pytania do teistów", a nie "Pytania do zefcia" - może by tak jakiś inny teista wyjawił nam swoje odpowiedzi na choć kilka pytań?
:mrgreen:
Odpowiedz
#63
PanZielony napisał(a):43. Czy dopuszczasz możliwość, że mylisz się co do istnienia twojego boga?
44. Czy wierzysz, że twój bóg ma płeć?
45. Czy wierzysz, że twój bóg istnieje poza czasem?
46. Czy wierzysz, że twój bóg podlega logice?
47. Jak myślisz, dlaczego większość ludzi na świecie (a chyba zgodzisz się, że przynajmniej część z nich jest mądrzejsza i inteligentniejsza od ciebie, oraz że część z nich zapoznała się z Ewangelią) nie wierzy w twojego boga?
48. Czy wierzysz w Niebo, a jeśli tak, to gdzie się ono znajduje?

PS To jest wątek "Pytania do teistów", a nie "Pytania do zefcia" - może by tak jakiś inny teista wyjawił nam swoje odpowiedzi na choć kilka pytań?

może i by wyjawił gdyby nie Exodim??
Wnioskowałam o wysłanie na konfesyjne foraOczko
Odpowiedz
#64
49. Czy gdybyś pewnego dnia usłyszał w swojej głowie: "Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, i złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wskażę", to czy wykonałbyś polecenie? (Oczywiście zamiast syna jedynego można podstawić kogoś innego, kto jest ci bliski)
:mrgreen:
Odpowiedz
#65
Teściowa może być?
PiS to dwa kłamstwa i spójnik

Andrzej Duda pełni obowiązki prezydenta, ale nie jest głową państwa - Włodzimierz Cimoszewicz


No dobra, przyznaję, jestem lewakiem.Język
Odpowiedz
#66
50. Napisałeś, że do zmiany wiary, lub rezygnacji z niej, wystarczy ci wykazanie fałszywości objawienia chrześcijańskiego. Potrafisz zatem wykazać jego prawdziwość? Jeśli nie, to czy nie powinno z automatu pozostać fałszywe?
Odpowiedz
#67
51. Czy egzorcyzmy czymś się różnią od szamanizmu? czy uważasz, że są one chrześcijańskie??
Odpowiedz
#68
52. Jak nadstawiać drugi policzek?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#69
Fazyka napisał(a):42.Wg Ciebie bog jest jeden...Zatem jak rozumiesz pierwsze przykazanie?
(1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ)
A jaka jest sprzeczność? Skoro Bóg jest jeden, to tym bardziej nie należy sobie robić innych.

PanZielony napisał(a):dużo dziwnych pytań o jakiegoś mojego boga.
W mojego boga to nikt nie wierzy, nawet ja sam, bo nie mam swojego boga.
Cytat:48. Czy wierzysz w Niebo, a jeśli tak, to gdzie się ono znajduje?
Tak. Nie wiem i nie wiem czy pytanie ma sens.
Cytat:PS To jest wątek "Pytania do teistów", a nie "Pytania do zefcia" - może by tak jakiś inny teista wyjawił nam swoje odpowiedzi na choć kilka pytań?
Przychylam się. Chociaż przydałoby się uporządkować duplikaty i wyciąć durnoty.

El Commediante napisał(a):50. Napisałeś, że do zmiany wiary, lub rezygnacji z niej, wystarczy ci wykazanie fałszywości objawienia chrześcijańskiego. Potrafisz zatem wykazać jego prawdziwość? Jeśli nie, to czy nie powinno z automatu pozostać fałszywe?
Mam przesłanki, by uważać je za prawdziwe. Mnie wystarczą.

teresa124 napisał(a):51. Czy egzorcyzmy czymś się różnią od szamanizmu? czy uważasz, że są one chrześcijańskie??
Skoro czynił je Chrystus, to trudno by były niechrześcijańskie.

Sofeicz napisał(a):52. Jak nadstawiać drugi policzek?
Racjonalnie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#70
53. Trochę matematyki, ale bez obawy, bo na poziomie 1 klasy podstawówki:

Mateusz 12:40
"Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi."

Mateusz 27:57-60
"Pod wieczór przyszedł zamożny człowiek z Arymatei, imieniem Józef, który też był uczniem Jezusa. On udał się do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Wówczas Piłat kazał je wydać. Józef zabrał ciało, owinął je w czyste płótno i złożył w swoim nowym grobie, który kazał wykuć w skale"

Mateusz 28:1
"Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób"

Czyli mityczny Jezus leżał w grobowcu w skale w nocy z piątku na sobotę, całą sobotę i noc z soboty na niedziele, gdzie o świcie już go nie było.

2 noce i 1 dzień!

Bardzo mocno naciągając ewentualnie jeszcze malusieńkie kawałki 2 dni, wiec sumując i zaokrąglając:
2 noce i 1.5 dnia.

Już pomijając to w łonie ziemi (bo jednak grota w skale), czy mógłbyś wyjaśnić tą sprzeczność u Mateusza?
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#71
54. Czy przypowieść o Jonaszu to metafora czy czysta rzeczywistość??
Jeśli metafora - to jak ja odczytujesz.

55. jak odczytujesz przypowieść o drzewie figowym?
Odpowiedz
#72
zefciu napisał(a):A jaka jest sprzeczność? Skoro Bóg jest jeden, to tym bardziej nie należy sobie robić innych.

Sprzeczność jest taka, że ludzie, którzy pisali 10 przykazań przede wszystkim nie chcięli abyś wierzył w innych bogów.Skoro uznali oni to przykazanie za tak ważne, że umieścili je na pierwszym miejscu to jak możesz twierdzić, że nie ma innych bogów?Skoro powiedziano CI wyraźnie, że są inni bogowie lecz nie możesz w nich wierzyć?

I mógłbyś sie postarać o konkretną odpowiedź na pytanie zamiast lakonizmu, który stosujesz w każdej odpowiedzi.
Odpowiedz
#73
Fazyka napisał(a):Sprzeczność jest taka, że ludzie, którzy pisali 10 przykazań przede wszystkim nie chcięli abyś wierzył w innych bogów.Skoro uznali oni to przykazanie za tak ważne, że umieścili je na pierwszym miejscu to jak możesz twierdzić, że nie ma innych bogów?Skoro powiedziano CI wyraźnie, że są inni bogowie lecz nie możesz w nich wierzyć?

I mógłbyś sie postarać o konkretną odpowiedź na pytanie zamiast lakonizmu, który stosujesz w każdej odpowiedzi.

Popieram.Zabawa w porządku - myślałam ,że będzie bardziej finezyjna i merytorycznaOczko

ale zefciu ma małe wspomaganie!!! Przestraszeni przez egzodima :?:chrześcijanie wycofali się na stałe pozycje.
Odpowiedz
#74
teresa124 napisał(a):Zabawa w porządku - myślałam ,że będzie bardziej finezyjna i merytoryczna, ale zefciu ma małe wspomaganie

To nie kwestia wymagań, tylko infantylności odpowiedzi. Większość z nich wzbudziła by śmiech i politowanie nawet u nastolatków.
Jako zabawa przedszkolna - wątek jest zabawny.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#75
piotr35 napisał(a):To nie kwestia wymagań, tylko infantylności odpowiedzi. Większość z nich wzbudziła by śmiech i politowanie nawet u nastolatków.
Jako zabawa przedszkolna - wątek jest zabawny.
Ale przedszkolacy w Polsce nie znają swojej religii -Może to dobre przedsięwzięcie??
Odpowiedz
#76
Problem jest w tym, że pytań zwaliła się z jednej strony cała masa, a z drugiej - wiele z nich to głupkowate zagadki w stylu piotra35 (który oskarża o infantylizm, samemu pisząc "bozia"). Inne nawet nie wiadomo co mają wspólnego z teizmem. Ten wątek miał służyć zapoznaniu się z tym, jak teiści myślą, jak wierzą, jak wygląda ich życie etc. Niektórzy zrozumieli. Niektórzy nie. Może wezmę się za zrobienie porządku i wyciągnięcie tych pytań, które mają wartość.

OK - obiecuję zrobienie takiego wyciągu, pod warunkiem że któryś z teistów forumowych obieca też dać odpowiedzi. Na priva proszę.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#77
teresa124 napisał(a):Ale przedszkolacy w Polsce nie znają swojej religii

I niech tak zostanie, bo to najlepsze, co możemy dla nich zrobić, a nie zaśmiecać ich mózgi irracjonalnymi bzdurami.
"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"
Odpowiedz
#78
zefciu napisał(a):Problem jest w tym, że pytań zwaliła się z jednej strony cała masa, a z drugiej - wiele z nich to głupkowate zagadki w stylu piotra35 (który oskarża o infantylizm, samemu pisząc "bozia"). Inne nawet nie wiadomo co mają wspólnego z teizmem. Ten wątek miał służyć zapoznaniu się z tym, jak teiści myślą, jak wierzą, jak wygląda ich życie etc. Niektórzy zrozumieli. Niektórzy nie. Może wezmę się za zrobienie porządku i wyciągnięcie tych pytań, które mają wartość.

OK - obiecuję zrobienie takiego wyciągu, pod warunkiem że któryś z teistów forumowych obieca też dać odpowiedzi. Na priva proszę.
Zefciuś, nie słyszał, że nie ma głupich pytań, tylko głupie odpowiedzi?:roll:
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
#79
A jak odpowiesz na moje pytanie: Czy jak stanę lewą nogą na prawej szynie a prawą na lewej i złapię się linii trakcyjnej to czy wtedy pojadę jak pociąg? Szczęśliwy
Sebastian Flak
Odpowiedz
#80
Neuromancer napisał(a):A jak odpowiesz na moje pytanie: Czy jak stanę lewą nogą na prawej szynie a prawą na lewej i złapię się linii trakcyjnej to pojadę jak pociąg? Szczęśliwy
Nie pojedziesz, bo zostaniesz porażony prądem.
Widzisz... Mądra odpowiedź.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości