Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do teistów
 nerwica,

Przekonanym na 100% rzeczywiście trudno być, ale tylko wtedy, gdy polega się na własnym rozumie.Jednak kiedy Bóg wkracza do akcji, to absolutnie można zyskać pewność.Zresztą, jak sobie wyobrażasz relację z kimś, o kim nie wiedziałbyś na 100% że istnieje i że jest żywy?Dla mnie relacja z Panem nie stanowi żadnego ryzyka.Jest czymś naturalnym i oczywistym.Nie mam cienia wątpliwości co do jego ojcowskiej miłości.
Nie wiesz kim jest dla Ciebie Jezus? Wcale mnie  nie dziwi, że trudno Ci to określić.Nie poznałeś Go osobiście, nie zaprosiłeś do Twego życia.Kiedy jednak Go poznasz, to przestaniesz zawracać sobie głowę Buddą, Kriszną, czy unitarianizmem.Przekonasz się, że wszystko przy Nim blednie i traci na wartości.Zaczniesz też doceniać i rozumieć Biblię.Nauczysz się, jak  rozpoznawać rzeczy nie pochodzące od Ducha Bożego.
W zasadzie wszystkie religie (w tym również skażone kultami chrześcijaństwo) i filozofie można wrzucić do jednego worka z napisem : "Różne przejawy działania ducha antychrysta".
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"

Księga Przysłów 15,32-33
Odpowiedz
Cytat:Łoś
25. Czy Bóg stworzył bakterie, różne żywe organizmy, w tym zwierzęta, aby nawiązać z nimi żywą relację?
Tak.

26. Czy Bóg stwarza nowe gatunki organizmów?
Tak

Sofeicz rad byłby się dowiedzieć od Nerwicy, jak on to robi od strony technicznej.
Zajmuje się każdym osobnikiem z osobna czy tak bardziej ogólnie?
Tylko niech Nerwica nie pisze, że nie wie, skoro daje tak jednoznaczne odpowiedzi.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
(Wczoraj, 21:52)Sofeicz napisał(a):
Cytat:Łoś
25. Czy Bóg stworzył bakterie, różne żywe organizmy, w tym zwierzęta, aby nawiązać z nimi żywą relację?
Tak.

26. Czy Bóg stwarza nowe gatunki organizmów?
Tak

Sofeicz rad byłby się dowiedzieć od Nerwicy, jak on to robi od strony technicznej.
Zajmuje się każdym osobnikiem z osobna czy tak bardziej ogólnie?
Tylko niech Nerwica nie pisze, że nie wie, skoro daje tak jednoznaczne odpowiedzi.

Nerwica chyba nie odróżnia "wiem" od "wierzę", albo: "wierzy" w taki schemat: "jeżeli w coś wierzę to mam wiedzę dotyczącą tego czegoś".
A Nerwica chyba w coś "wierzy" bo tak "chce", można jeszcze zapytać dlaczego czegoś "chce". na przykład czegoś "chce" bo coś mu się "podoba" (tak jak ładny kolor krawata) albo mu coś "pasuje" albo czymś jest "przestraszony", albo swoją "wiarą" robi komuś na złość - bo jemu pasuje taki "idealny świat" w którym może komuś robić na złość i nie dostać za to w d..pę.
Pouczenie Jezusa: Faryzeusze i uczeni w piśmie to zuchwalcy i zazdrośnicy. Wobec tego zdaniem Jezusa najlepiej nie myśleć i bełkotać. Tędy idzie nowa chrześcijańska droga "do nieba".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości