To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania do teistów
Osiris napisał(a): Jak to jest w końcu z tym niebem? Z jednej strony według chrześcijan jesteśmy wyposażeni przez Boga w wolną wolę, co umożliwia nam wybranie między dobrymi uczynkami i złymi. Możemy być dobrzy tylko w opozycji do możliowści popełnienia zła. Przypuśćmy, że lądujemy w niebie, w którym tego zła podobno nie ma. W jaki sposób jesteśmy tym samym posiadaczami wolnej woli, skoro nie możemy popełniać złych uczynków? To by znaczyło, że w niebie nie ma wolnej woli. A jeśli Bóg jest w stanie stworzyć taki świat w którym jednocześnie mamy wolną wolę i nie ma zła, to dlaczego nie mamy tego już na Ziemi? Po co to całe zło i cierpienie?
Ponieważ Bóg jest dobry, ma wolną wolę i nie ma opcji by mógł popełnić jakieś zło, to znaczy że człowiek którego pragnieniem jest czynienie  wyłącznie dobra znajdzie w rzeczywistości Nieba/nowej Ziemi idealne warunki do jego pełnienia, a wszystko dzięki temu, że przez wiarę w Jezusa Chrystusa odciął się od tego grzesznego świata i uchwycił się Bożych obietnic. Czyli innymi słowy to człowiek decyduje o tym, że chce spędzić wieczność w warunkach bez możliwości pełnienia zła i bez doświadczania cierpienia.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
Ale jakie dobro można czynić w świecie, który ponoć ma być idealną utopią, w której nie ma trudów i cierpienia? Nikomu nie można w niczym pomóc, skoro nikt nie potrzebuje pomocy. Nikogo nie można niczym obdarować, skoro każdy ma wszystko.
Nie będzie mi Chrystus panem, niech krew swoją sam pije.
Mój jest udział w jeziorze ognia i siarki.

Moja twórczość: https://ateista.pl/showthread.php?tid=14690
Odpowiedz
Odpowiedzią jest Kościół rozumiany jako mistyczne Ciało Chrystusa. Nie zbiór samowystarczalnych  zuniformizowanych jednostek, lecz wspólnota ludzi w której każdy ma coś do zaoferowania innym, w której wszyscy współuczestniczą we wzajemnych relacjach i mają jednocześnie nierozerwalną więź z Bogiem.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
Czy to znaczy, że nawet niebie Bóg sam nie jest w stanie zaoferować człowiekowi wszystkiego, czego ten pragnie, do tego potrzebni są inni ludzie? Bo jeśli sam Bóg daje pełnię szczęścia, co to może dać człowiekowi wspólnota ludzi?
Nie będzie mi Chrystus panem, niech krew swoją sam pije.
Mój jest udział w jeziorze ognia i siarki.

Moja twórczość: https://ateista.pl/showthread.php?tid=14690
Odpowiedz
Bóg daje człowiekowi pełnię szczęścia we wspólnocie. On sam jest wspólnotą trzech osób żyjących w pełnej harmonii ze sobą. A ponieważ stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, toteż człowiek może doświadczyć pełni szczęścia właśnie we wspólnocie kochających Boga ludzi.
"Kto nie zważa na karność, gardzi własnym życiem, lecz kto słucha napomnienia, nabywa rozumu.
Bojaźń Pana jest szkołą mądrości, a pokora poprzedza chwałę"
                            
"To głupota prowadzi człowieka na manowce, a potem jego serce wybucha gniewem na Pana"

          Prz. 15,32-33; 19,3
Odpowiedz
Czyli ludzie powinni żyć ze sobą w trójkątach.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Matrix. Ewangelizacja 3.0

Tym razem już nie trailer, lecz 11 minutowa fabuła Uśmiech Zapraszam !

"Czy nie jest tak, że nawracają się ci, którzy o coś walczą, a nie nawracają się ci, którzy nigdzie nie idą, ludzie letni, którym na niczym nie zależy z wyjątkiem zabezpieczenia własnego komfortu?"

 Franciszek Kucharczak


Zapraszam na Kanał Metafizyczny !

https://www.youtube.com/channel/UC9BIv2J...5rgvmY8fuw
Odpowiedz
Hm. Na razie mamy taką sytuację: strona A chce, aby bohater pracował dla niej, grożąc śmiercią w razie odmowy. Natomiast Strona B chce, aby bohater pracował dla niej, grożąc śmiercią w razie odmowy. A czym się różnią? Muzyką w tle. Wiesz co, popracuj nad przesłaniem, bo technicznie jest bez zarzutu Uśmiech
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Hm. Na razie mamy taką sytuację: strona A chce, aby bohater pracował dla niej, grożąc śmiercią w razie odmowy. Natomiast Strona B chce, aby bohater pracował dla niej, grożąc śmiercią w razie odmowy. A czym się różnią? Muzyką w tle. Wiesz co, popracuj nad przesłaniem, bo technicznie jest bez zarzutu Uśmiech

Dziękuję za feedback Uśmiech Jednakże niestety Twoja interpretacja jest błędna. Polecam zobaczyć jeszcze ze dwa razy i pomedytować. A jak nie poskutkuje, to może następne odcinki coś rozjaśnią Uśmiech
"Czy nie jest tak, że nawracają się ci, którzy o coś walczą, a nie nawracają się ci, którzy nigdzie nie idą, ludzie letni, którym na niczym nie zależy z wyjątkiem zabezpieczenia własnego komfortu?"

 Franciszek Kucharczak


Zapraszam na Kanał Metafizyczny !

https://www.youtube.com/channel/UC9BIv2J...5rgvmY8fuw
Odpowiedz
Petrus90 napisał(a): Polecam zobaczyć jeszcze ze dwa razy i pomedytować. A jak nie poskutkuje, to może następne odcinki coś rozjaśnią Uśmiech
YouTube pełne jest różności różnych. I chyba warto postawić na zainteresowanie odbiorcy, coś co sprawi, że akurat Twój cykl filmików wybierze.
A Ty powyższym akapitem serwujesz mojej ciekawości zimny prysznic Oczko Duży uśmiech .
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
kilwater napisał(a):
Petrus90 napisał(a): Polecam zobaczyć jeszcze ze dwa razy i pomedytować. A jak nie poskutkuje, to może następne odcinki coś rozjaśnią Uśmiech
YouTube pełne jest różności różnych. I chyba warto postawić na zainteresowanie odbiorcy, coś co sprawi, że akurat Twój cykl filmików wybierze.
A Ty powyższym akapitem serwujesz mojej ciekawości zimny prysznic Oczko Duży uśmiech .

A Ty jakbyś zinterpretował ten odcinek?
"Czy nie jest tak, że nawracają się ci, którzy o coś walczą, a nie nawracają się ci, którzy nigdzie nie idą, ludzie letni, którym na niczym nie zależy z wyjątkiem zabezpieczenia własnego komfortu?"

 Franciszek Kucharczak


Zapraszam na Kanał Metafizyczny !

https://www.youtube.com/channel/UC9BIv2J...5rgvmY8fuw
Odpowiedz
Petrus90 napisał(a): A Ty jakbyś zinterpretował ten odcinek?
Musiałbym go obejrzeć. A właśnie Ci napisałem, dlaczego mnie do tego nie przekonałeś Oczko
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, powinienem od razu wytłumaczyć?
"Czy nie jest tak, że nawracają się ci, którzy o coś walczą, a nie nawracają się ci, którzy nigdzie nie idą, ludzie letni, którym na niczym nie zależy z wyjątkiem zabezpieczenia własnego komfortu?"

 Franciszek Kucharczak


Zapraszam na Kanał Metafizyczny !

https://www.youtube.com/channel/UC9BIv2J...5rgvmY8fuw
Odpowiedz
Petrus90 napisał(a): Czyli, jeśli dobrze rozumiem, powinienem od razu wytłumaczyć?
Nie. Chodziło mi o to, że zwrot "obejrzyj kilka razy, pomedytuj; ewentualnie czekaj na dalsze odcinki" niespecjalnie zachęca do oglądania w ogóle. Jest mnóstwo filmów i cykli o podobnej tematyce, czy uważasz, że to kogoś zachęci, żeby obejrzał właśnie Twój?
No dobra, chciałem być pomocny a wygląda na to, że nie dogadujemy się.
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
Nie chciałem, żeby to zabrzmiało jakoś wyniośle czy coś. Chciałem tylko zaprosić do głębszej analizy i ewentualnej dyskusji Uśmiech
"Czy nie jest tak, że nawracają się ci, którzy o coś walczą, a nie nawracają się ci, którzy nigdzie nie idą, ludzie letni, którym na niczym nie zależy z wyjątkiem zabezpieczenia własnego komfortu?"

 Franciszek Kucharczak


Zapraszam na Kanał Metafizyczny !

https://www.youtube.com/channel/UC9BIv2J...5rgvmY8fuw
Odpowiedz
Witam, jak ktoś miałby jakieś pytania o islam to chętnie na nie odpowiem.
"Czy sądzicie, iż stworzyliśmy was bez celu i że nie zostaniecie do Nas sprowadzeni?"
(Koran 23:115)
Odpowiedz
Jesteś szyitą, sunnitą czy z jakiejś innej denominacji?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Muhammad02 napisał(a): Witam, jak ktoś miałby jakieś pytania o islam to chętnie na nie odpowiem.
Czy jeśli ktoś jest muzułmaninem, ale z jakiegoś powodu potem stwierdzi, że islam jest fałszywą religią i już muzułmaninem nie jest, to czy należy go zabić?
Odpowiedz
Czy muzułmanin może związać się z ateistką?

czy wystarczy im ślub cywilny w danym kraju?

Czy będzie bezpieczna w tym związku?
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
Kciuk w dół 
piotr35 napisał(a):
zefciu napisał(a):Bóg chce żywej relacji z człowiekiem

11. Dlaczego bóg chce żywej relacji z człowiekiem ? Przecież jako wszechwiedzący i tak wszystko doskonale wiedziałby, co będzie sie działo w takiej "żywej" relacji.

12. Czy jeśli bóg czegoś chce, to przestaje jednocześnie być doskonały?

No tak też chciałem zadać pytanie po co taka dyskusja, ale twoja stopka trafia w sedno


"Dyskusja z idiotami niepotrzebnie ich nobilituje"   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości